P )ijnen helpen bij de meeste pijnen THOLEN OUD-VOSSEMEER STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET RAADSVERSLAG STAVENISSE. Een Terrassing SPORTHOEKJE „Hoe is het met deze oorlogsvrijwilli gers zo vraagt U wellicht. Immers ook velen van het eiland Tholen vervullen hier hun plicht, al is het dan ook in een ander deel van Indië. Ik zou op deze vraag dit willen antwoorden: Het zijn heel gewone Nederlandse mannen en jongens met hun deugden en ondeugden, precies als in het vaderland. Zij hebben allerlei opvattingen precies als in het vaderland. Er zijn er, die behoren tot een Kerk; er zijn er ook, die „niet aan Godsdienst doen". Er zijn er zeer velen, die zich hier heel go,ed gedragen, ook zijn er wel onder, die, zoals men dat noemt, op het verkeerde pad zijn gegaan. Wat al deze dingen betreft, moet U zich dus helemaal geen bijzondere voorstellingen maken. De meesten van hen, die hier zijn, hebben nu ongeveer twee Indische jaren achter zich. Die zijn niet zo maar aan hen voorbij gegaan. Vaak hadden zij een hard leven. In een verwarde tijd zijn zij hier geko men. Hun uitrusting liet veel te wensen over. Voor ontspanning werd weinig ge zorgd. In sommige tijden was hun ver zorging bepaald slecht. Hoewel zij be grepen, dat Nederland een arm land is geworden en zij dus niet veel konden verwachten, hebben zij sommige dingen toch wel eens raadselachtig gevonden, hebben zij wel eens verkwisting gezien, terwijl zij veel moesten ontberen. Soms heeft hen dat wel eens bitter gestemd. Maar, gelukkig, zeer veel hebben ze zelf ter hand genomen, zij hebben zelf moeten aanpakken. Daardoor groeide de onder linge kameraadschap, die men bij de dienstplichtige militairen niet altijd op deze wijze aantreft. Doos 6 cocheIs3Qcb. Zij zijn steeds door de moeilijkheden heengekomen. Achteraf bezien zijn al deze bezwaren misschien wel een zegen geweest. Immers, doordat zij in menig opzicht op zichzelf waren aangewezen, zijn velen van hen flink geworden, mannen van karakter, mannen, die ook in de toekomst wat kunnen presteren hier of in het vaderland, als hun maar enigs zins de gelegenheid wordt geboden. Toen zij in het begin hier waren, is het gebeurd, dat zij pakketten ontvingen, waarop demonstratief allerlei lelijke be schuldigingen stonden. Dat heeft hen toen wel gegriefd. Nu weten zij wel, dat slechts een zeer klein percentage van ons volk hieVaan debet was. Maar ik wil hier iets nader op ingaan. Is het waar, dat deze oorlogsvrijwilli gers niets liever doen, dan er op losslaan, enz.? Zoals het steeds gaat, zijn er na tuurlijk uitzonderingen, maar bij verre weg het grootste deel van hen is dit absoluut onjuist. Velen erkennen volop het recht op vrijheid van de volken, die hier wonen, maar wat zij zagen, was geen vrijheid, doch chaos I Zij zagen de wanorde, zij zagen roof pn moord, Zij zagen allerlei ziekten, zij zagen verwaarlozing van landbouw en industrie, terwijl er honger was irr dit land en in veje delen van de wereld. In dergelijke omstandigheden kan men den ken en spreken over-ontwakend nationaal besef, dat opgekomen is in Azië en ook in Indonesië, als deel daarvan. Men kan dit zien als het begin van iets, dat groeien zal, dat onweerstaanbaar zal komenEn het zou dwaas zijn, wan neer men dit onrechtmatig zou vinden en van oordeel zou zijn, dat deze volken altijd overheerst moeten worden. Maar, gezien de situatie, gezien de onbe kwaamheid de corruptie van leidslieden, het zich verrijken ten koste van de be volking, de vreselijke ziekten, de ver waarlozing van alles, is het een daad van verantwoordelijkheidsbesef op te treden in het belang van de bevolking zelf, in het belang van dit land, al is het waar, dat daar in 'verschillende kringen wel eigen belang bijkomt. Ik meen dan OQk, dat de regering in deze omstandig heden goed deed, Om na lang geduld de actie te beginnen. En gelukkig is deze in Zuid-Sumatra verlopen, zonder dat er veel bloed werd vergoten. Een opzichzelf gezien sympathiek streven moet men steunen ook hier in Indië, maar wanneer dit gepaard gaat met een verregaande verwaarlozink, wreedheid, rampokkerij en dergelijke, dan komt de tijd, dat men ingrijpen moet en niet de verantwoorde lijkheid ontlopen. Natuurlijk is het ook mogelijk, dat er gezegd wordt: „we trekken geheel terug en laten deze volken hun eigen lot be slissen." Ja, dat kan ook. Evenwel dan zullen ze uitgezogen worden door eigen leidslieden. Dan zullen er profiteurs klaar staan of dat nu Nederlanders of Chi nezen of Amerikanen of Russen of Engelsen zijn. Zonder goede leiding kan dit volk in Zuid-Sumatra nog niet. Zo zijn hier de militairen in Juli dan ook opgetrokken, al was hun mening, dat dit eerder had moeten gebeuren, daar er dan levens waren gespaard gebleven en er minder verwoestingen zouden geweest zijn. Wil dit nu zeggen, - dat de soldaten weer een koloniaal systeem willen terug zien Neen, daarvoor hebben ze in deze twee Indische jaren tejveel gezien en te veel gesproken met de bevolking ook over de blanda's. Want de militairen zijn het, die in stad en dorp omgang zoeken en hebben met de bevolking. Eerlijkheidshalve zeg ik er bij, dat sommigen met minder goede bedoelingen contact zoeken. Juist, door dat de soldaten omgaan overal, ook „met de mindere man", ontstaat er wederzijds begrip, ontstaat er waardering. Dit kan ook voor de toekomst van het aller grootste belang zijn. Ik denk, dat er nim mer te voren zulk opbouwend verkeer is geweest tussen Nederlanders en een voudige kampongbewoners. Hoe moet het nu verder Moet de opmars worden voortgezet Dat is een moeilijke vraag. Wat er in Java zou moeten of kunnen gebeuren, weet ik helemaal niet. En wat Zuid-Sumatra be treft, is het ook moeilijk daarover iets te zeggen. Natuurlijk is het verreweg het beste, wanneer door overleg de zaken kunnen worden opgelost. Maar, waar het een feit is, dat kamponghoofden en kampongbevolking soms komen en vra gen: „trek wat verder door, want we worden gemolesteeerd en belaagd op allerlei manier", waar het een feit is, dat velgn in levensgevaar zijn door bedrei ging, of door allerlei ziekte, waar het een feit is, dat grote gebieden in de huidige voedselnood braak liggen of* verwaar loosd worden, daar zou er een moment kunnen komen, dat de regering moet zeg gen: „Ga verderWeer in het belang van dit volk zelf, ook, om mensenlevens te sparen aan weerszijden. Immers de thans hier rondzwervende benden hebben niets te maken met een geregeld leger, noch met ondergrondse strijders, zoals wij die voor kortgeleden nog kennen. Het zijn grotendeels mensen, die ergens een toe vlucht zoeken, omdat ze iets op hun ge weten hebben of rampokkers, die zich trachten te verrijken. Soms ook mensen, die gedwongen worden. Op een enkele uitzondering na doen de werkelijke idealisten niet meer mee. Zij leven terug getrokken, soms met een zekere bitterheid, of ze werken weer met de Nederlanders samen. Ja actie kan nodig zijn. Maar denk niet, dat dit door de soldaten met een zekere wellust geschiedt. Inderdaad, zij moeten soms hard optreden. Maar ik heb in dit half jaar dat ik hier ben nog niet zulke felle uitdrukkingen gehoord uit de mond van oorlogsvrijwilligers tegen het beleid van de regering of tegen Dr. van Mook, als ik soms lees in de couranten, weer gevend, wat door sommige politieke lei ders wordt gezegd. Zeker, zij hebben hun critiek gehad en hebben die nog Zij komen daar rond voor uit. Er worden onderling hele debatten over gehouden. Maar, al is hier inderdaad ,„iets groots verricht", al zijn hier door noeste vlijt zeer grote werken tot stand gekomen, toch hebben we hier ook heel wat ver keerds gedaan en heel wat moois in het leven van deze volken bedorven. Als wij wijzen op het goede, dan moet ook het kwade worden genoemd, dat er was. En daar weet menig soldaat ook wel iets van. (slot volgt) IN MEMORIAM Zaterdag jl. overleed een zeer een voudige maar toch bekende persoon in onze gemeente nl. dhr. J. Joppe, in de ouderdom van 83 jaar. Somtijds was wijlen dhr. Joppe, vervanger voor zijn zoon als stadsomroeper. KERSTSTEMMING Donderdag jl. was de Bond van Platte landsvrouwen, die op deze middag in hotel Zeeland bijeenkwam onmiddellijk in Kerststemming, toen ze de gepast ver sierde zaal binnenkwamen. 118 dames hadden aan de aantrekkelijke uitnodiging gevolg gegeven. De prettige middag werd gevuld door zang, declamatie en een overvloedige koffiemaaltijd. Het keurig voorgedragen Kerstspel viel bijzonder in de smaak. Onze Bond van Platteland vrouwen heeft betekenis gekregen op ons eiland. NÜTSAVOND Op Vrijdag 16 Januari hoopt dhr. J. Figee te Zeist een lezing voor het Depar tement Tholen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te houden. Titel van het onderwerp: „Van Nias naar Nieuw- Guinea." EERVOL ONTSLAG Op zijn verzoek is aan dhr. C. Hazen met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag verleend als fitter bij de N.V. Water leiding Mij. Tholen. Dhr. Hazen is sedert 1 Juli 1923, dus bijna 25 jaar, bij deze Maatschappij werkzaam geweest. UITVOERING G.V. „OLYMPIA" Voor haar leden en donateurs gaf de G.V. „Olympia" Maandag jl. een uit voering in de zaal van „Hof van Hol land". De zaal was goed bezet. De voor zitter, dhr. Amsing opende met een wel komstwoord en memoreerde vervolgens het feit, dat dhr. Bijl, Directeur van deze vereniging dezer dagen zijn 25-jarig jubileum als zodanig herdenkt. Hiermede feliciteert de voorzitter hem hartelijk en dankt hem namens de vereniging voor het vele verrichtte werk. Dhr. Bijl dankt voor de felicitatie en wijst er op zijn .beurt op, dat ook de voorzitter dezer dagen 25 jaar die functie waarneemt, waarmee ook hij hem hartelijk feliciteert. ■Hierna worden de gevarieerde oefenin gen door de leden afgewerkt. Dat een en ander in de smaak viel bewees het applaus. In de pauze nam dhr. W. Cor- nelisse, secr. der ver. nog het woord en gaf een kort historisch overzicht om ver volgens de beide jubilarissen te feliciteren en hen namens de vereniging elk een mooie fruitmand aan' te bieden, wat door de jongste dames leden gebeurde. De oefeningen werden afgewisseld door enige nummers van de mandoline club „Tremolando", een amusante af wisseling. De voorzitter sloot deze pret tige avond met dank aan alle mede werkers. Dinsdag jl. werd nogmaals een uitvoe ring gegeven voor niet-leden. KERSTFEEST 26 Dec. des avonds 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk Kerstfeest met de Zondagsschool worden gevierd. EEN DURE DAG Zaterdag jl. bezorgde een zoontje van P.v.D. zijn ouders een dure dag door tijdens het voetballen een winkelruit in te schoppen, wat op eon bedrag van minstens 80.komt. Ons volgend nummer verschijnt Woensdag 31 December. NIEUWJAARSWENSEN kunnen worden opge geven tot en met Za terdag 27 December. ZANGAVOND lste Kerstdag zal des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk een Zangavond ge houden worden. De avond staat onder leiding van Ds. Sinke en de Zangver. Stavenisse en Oud-Vössemeer zullen hun medewerking verlenen. 2e Kerstdag des avonds om 6 uur zal met de kinderen van de Zondagsschool Kerstfeest worden gevierd. RODE KRUISFILM Onder auspiciën van de Rode Kruis- afd. „Eiland Tholen" werd Maandag 22 Dec. te half acht in de zaal van Mej. Wed. Potappel de film „De Witte Engel" vertoond. Dhr. Christiaanse, secr. van de afd. St. Maartensdijk, heette allen hartelijk welkom inzonderheid Mevr. en Burge meester Verburg. Met spanning werd de leerzame film gevolgd. In de pauze wer den 3 prijen verloot, t.w. Yi mud brand stoffen; een doos met lepeltjes en een taart. Deze prijzen waren gratis beschik baar gesteld. Dhr. Christiaanse dankte de medewerkers en wekte de aanwezige niet-leden op om lid te worden en de leden om nieuwe leden te werven. RECTIFICATIE In ons vorig nummer stond onder het hoofd „Succesvolle collecte", dat deze voor de Algemene Armen was bestemd. Dit moet zijn: voor de Diaconie der Ned. Herv. Gem. alhier. KINDERPOSTZEGELS. De actie voor de verkoop van Kinder postzegels verloopt boven verwachting. In enkele dagen tijds werden er 1800 van deze zegels verkocht. Een succes voor deze gemeente. BENOEMING Bij K.B. is tot gezworene van het Waterschap Poortvliet benoemd dhr. J. C. Janse, alhier. Uitbreidingsplan niet aangenomen. Vermakelijkheidsbelasting. Reinigingsrechten. Nog geen woningbouw... maar één voorstel met algemene stemmen aangenomen. Geen bijdrage aan Landbouwschool. Vrijdag 19 Dec. des nm. om 2 uur kwam de voltallige Gemeenteraad in Openbare vergadering bijeen. Voor zitter: Burgemeester P. A. Verburg. De voorzitter opent met een welkomst woord op deze 12e Raadsvergadering in dit jaar en hoopt dat de besprekingen, in verband met de lange agenda, een kort en zakelijk verloop hebben. De notulen der twee vorige vergaderingen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ver volgens herinnert de voorzitter aan het eervol ontslag van Jhr. Quarles van Ufford ?ls Commissaris der Koningin, dankt hem voor het vele werk voor de gemeente en provincie gedaan en deelt mede, dat met ingang van 1 Februari 1948 Jhr. de CaSembroot als Comrrfissaris is benoemd. Van het Waterschap is bericht binnen gekomen, dat 500.wordt bijgedragen in de kosten oprit bij de Molen, dus on geveer 1/3. In afwachting van het officiële bericht wordt het Waterschap thans reeds dank gezegd. Ingekomen stukken 1. Machtiging van G.S. verbetering West. Achterweg met de opmerking, dat enkel 2e soort klinkers gebruikt mogen worden: 2. Gk. wijziging begroting 1946. 3. Gk. verordening Stekbieten. 4. Gk. geldlening oprit. 5. Rapport kascontrole haven, kade- gelden, gemeente-ontvanger en Burg. Armb. 6. Med. v. Gem. bestuur Bergen op Zoom, dat de Spoorwegen besloten heb ben electrificatie door te trekken tot ge noemde plaats. 7. Bericht van aanneming door Dhr. Gideonse als Hoofd O.L.S. met daiik; aanvaarding functie per 1 Maart 1948. 8. Bericht van de Nieuwe-annex-Sta- venissepolder, dat geen bijdrage in oprit- kosten wordt verleend. 9. Gk. precario-rechten. 10. Gk. tot 1 Jan. '53 van de begrafe nisrechten. 11. Gk. tot 1 Jan. '49 van haven- en kadegelden. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 12. B. 6 W. stellen voor de ver ordening haven- en kadegelden weer ter goedkeuring aan te vragen voor volgende jaren. Geen bezwaar. 13. Circulaire van de Min. v. Binnenl. Zaken, waarin wordt verzocht het salaris van administratief personeel der gemeente aan te passen aan de regeling van het Rijkspersoneel. In het grondsalaris wor den de verschillende toeslagen opgeno- ,men. Dhr. v. Beveren vraagt of dit een verhoging betekent De voorzitter geeft een nadere toelichting. De eerste ambte naar ter secretarie wordt gelijk geacht aan eep Rijksschrijver lste klas en kan alzo een maximum salaris ontvangen van 2520.Ook een tabel voor jeugdig personeel is bijgesloten. Dhr. v. Beveren vraagt of de voor zitter er van avertuigd is, dat er genoeg werk is voor een ambtenaar. De voor zitter: ja. Dhr. v. B.: De jongste ambtenaar gaat ook ieder jaar naar boven in salaris. Dhr. v. d. Slikke: Het is hoofdzakelijk een wegwerken van de toelagen in het basissalaris. De voorzitter zet het nader uiteen, waardoor blijkt, dat het niet enkel een wegwerken der toelagen is, maar dat er ook verhoging bijkomt, daar voorheen het basissalaris van het Rijkspersoneel niet gelijk was aan die van het secretarie- personeel ter plaatse. Dhr. v. Beveren: „Is het huidige per soneel nodig ja of nee De Voorzitter: „Het zijn er eigenlijk nog te weinig." Dhr. v. B.: „Er wordt beweerd, dat er op de secretarie werk wordt verricht voor de gemeente Zierizee." De Voorzitter: Dat ontken ik ten zeerste. Dhr. v. B.: „Prachtig." De voorzitter: U moet niet op ge ruchten afgaan, maar met bewijzen komen." Dhr. Hage merkt op, dat thans het gemeente-ontvanger-werk buiten secre- tarietijd gebeurt. Er is dus gelegenheid gegeven om deze combinatie-betrekking te vervullen. Indien nu een goed salaris wordt gegeven, kan dan de functie ge meente-ontvanger niet op een ander overgaan2? De voorzitter merkt op, dat men niet de perscton, maar de betrekking moet bezoldigen. Dhr. Hage vindt de verho ging nogal zwaar. Daarna wordt het z.h.st. aangenomen. 14. Wijziging begroting 1946. ook voor Burg. Armbestuur vindt geen be zwaar. 15. Van de Z.L.M. een verzoek om een bijdrage ad 10 cent per inwoner, 10 cent per ha en 17.50 per leerling voor de Landbouwschool, die gesticht zal wor den te Scherpenisse. De voorzitter stelt voor dit verzoek in te willigen. Dhr. Stoutjesdijk juicht het toe, dat er gelegenheid wordt gegeven, maar meent dat de animo te gering is. De voorzitter: er is 55 geraamd, thans zijn er een 30-tal ingeschreven. Dh.. Stoutjesdijk wil liever afwachten. Dhr. v. d. Slikke meent, dat de animo overal achteruitgaande is, ook in West- Brabant. Hij ziet er niet veel van'komen. Het Onderwijsinstituut loopt beter, meent v. d. Slikke, maar landbouwonder wijs tenslotte kan straks ook plaatse lijk landbouwles worden gegeven. (Dhr. Gideonse). Dhr. v. Beveren onderschrijft het ge sprokene van de wethouder. Na stemming wordt het voorstel van de voorzitter met alg. stemmen ver worpen. 16. Van P.B. dat geen vergunning wordt verleend voor de bouw van twee kamertjes in de woning van dhr. Winter. Dit wegens materiaalschaarschte. Dhr. Stoutjesdijk: voor bioscopen is er toch wel materiaal. Er zal dus een ka mertje gebouwd worden. 17. Verzoek van gebr. Heijboer om aankoop van grond voor uitbreiding bergruimte in Bos en Achterweg. B. W. stellen voor een stuk te verhuren, wat z.h.st. wordt aangenomen. 18. De gemeente-werklieden Moerland en Smits verzoeken om salarisverhoging. Dit wordt aangehouden tot een volgende vergadering. 19. Van het Burgerlijk Armbestuur een schrijven n.a.v. het besluit in vorige vergadering omtrent 4 nieuwe woningen of verbouw Armenhuizen. Het bestuur adviseert 4 nieuwe woningen, daar er geen doen aan is, de oude woningen dragelijk op te knappen. Hierover ont staat een discussie, daar B. W. op nieuw voorstellen het vorige besluit in te trekken en de 4 nieuwe woningen te> zet ten. Dhr. TazelaSr is bereid toe te stem men, indien het totaal bedrag hiervoor 15 (jaar) x 325.zal zijn. Een en ander zal nader worden onderzocht, zo dat ook dit punt wordt aangehouden. Punt 4 van de Agenda: Voorstel B. W. tot vaststelling van: a. uitbreidingsplan met bebouwings voorschriften; b. verordening inzake de aard der bebouwing en het gebruik van gronden; c. besluit tot het leggen van bouw- verbod en tot vaststelling van bijzondere rooilijnen. De voorzitter wijst er op, dat de voor schriften ter inzage hebben gelegen en door 7 personen bezwaren zijn ingediend, nl. door L. J. v. Dalsem, Wed. C. L. Potappel, W. de Rijke, L. Roozemond, Johs. de Vries, Wed. C. L. Potappel en Wed. L. v. Zuieii. Weth. Potappel steunt het voorstel van B. W. niet om het uitbreidingsplan aan te nemen, gezien verschillende be zwaren. Dhr. Hage meent ook, dat men sen die bezwaren hebben ingediend door het uitbreidingsplan zwaar worden ge dupeerd en vraagt of de voorzitter het plan nodig acht. De V.: Ja, de tijd maakt het nood zakelijk, er moet een schema -zijn en geen willekeur. Het zou droevig zijn, als de gemaakte kosten ad 900.voor niet zijn geweest. Men is het erover eens, dat het plan te groots is, maar nadrukkelijk zegt de voorzitter, dat er over iedere factor apart beslist kan worden. Dhr. Stoutjesdijk meent, dat men, „zoals op St. Annalandde gemeente straks wel kan dwingen een sportterrein aan te leggen. Na stemming wordt het uitbreidings plan verworpen. Alleen wethouder v. d. Slikke en Leune stemmen voor. Punt 4a.: goedgekeurd wordt regeling verplaatsingskosten gem. personeel, (met ingang van 1 Juli '47). Punt 5: Vaststelling verordening op de heffing van een belasting op vermakelijk heden. Het Rijk stelt voor 45 en 50 ZJh.st. wordt het aangenomen en de verzoekschriften van Horeca en de Bioscoopbond om hiertoe niet over te gaan, voor kennisgeving aangenomen. Punt 6: Wijziging politieverordening i.v.m. verordening reinigingsrechten. Tot nu toe was dit ter plaatse vrijwillig. Thans is het van overheidswege voor geschreven. Aan deze zekere dwang zal men ook hier moeten voldoen. Dhr. Tazelaar meent, dat er dan weer perso neel zal moeten komen. Dit zal bekeken worden, z.h.st. wordt het daarna aan genomen. Punt 7: het afkopen van erfpachts- recht. Met 61 stem wordt dit aange nomen (dhr. Leune tegen). Punt 8: Voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten van verkabeling «oor elke vrouwen- en meisjeshand, vooral in herfst en winter, is een tnbe Hamea Gelei (Mijnhardt)pr. 75 ct. van een gedeelte der straatverlichting. Een schrijven van dè N.V. P.E.Z.M. is binnengekomen, n.a.v. het besluit in vorige vergadering. Hierin wordt, nog maals aangeraden de straatverlichting ondergronds te maken, daar de gevolgen anders niet zijn te overzien. De palen zijn slecht, dus bestaat de kans, indien men hier niet op ingaat, dat er straks helemaal geen verlichting is. Dhr. v. Beveren be schouwt het „zoals de voorzitter het uitdrukte" als dreigement en zegt: „geef niet toe, dan maar 5 minuutjes voor de jongelui, dan maar in het donker". Dhr. Tazelaar zegt: Vorig maal is ge zegd, dat de palen het eigendom waren van de gemeente. Nu blijkt, dat ze van de P.Z.E.M. zijn. De voorzitter: Dat is inderdaad foutief geweest. Dhr. Tazelaar vraagt zich af, wie het recht heeft om een kabel in Stavenisse te leggen zonder toe stemming van de Raad. Met dreigemen ten moeten ze niet komen. Dhr. v. d. Slikke en ook dhr. Leune zijn van mening, dat de P.Z.E.M toch kan doorwerken en geven enkele voor beelden. Na nog enige discussie wordt gestemd en het voorstel verworpen dus het vorige besluit gehandhaafd: geen ondergrondse straatverlichting. Voor stemmen, de beide Wethouders en dhr. Leune. Punt 9: voorstel tot vaststelling nieuwe regeling omtrent de toepassing van art. 16 de woonruimtewet 1947. Niemand bezwaar. Punt 10: idem voorl. vaststelling gem. rekening 1945. Punt 11Gk. rekening Burg. Armbe stuur 1945; kleine wijziging begr. 1945. Punt 12: Benoeming personen woon ruimte-commissie. Bij dit punt wordt het schrijven van raadslid Leune behandeld, waarin deze voorstelt alsnog Twer te gaan tot het bouwen van 6 woningen.. Weth. v. d. Slikke ondersteunt dit voorstel. k Dhr. v. Beveren twijfelt aan de grote woningnood ter plaatse. Na stemming blijkt alleen dhr. Leune en weth. v. d. Slikke ervoor te zijn. Bij het benoemen van nog 2 commissie leden voor de woonruimtewet (reeds zijn benoemd Dr. Bernhardi, dhr. v. 't Veer en Klippel, wordt zo een keer of 9 ge stemd. Dhr. Leune stelt voor om de ge hele Raad zitting te laten nemen (behalve Wethouders). Daar ei* echter al 3 per sonen zijn benoemd, Tunnen nog slechts 2 zitting nemen en blijven de anderen reserve. Dit wil er niet in, ook niet het voorstel om te loten. Tenslotte worden dan nog gekozen, nadat benoemde raads- -leden hebben bedankt: P. Hage Azn., C. v. Putte, J. Stoel, Iz. de Vos en H. W. Zachariasse. Punt 13: Aanbieding gem. begroting 1948. Dezelfde commissie als van de' vorige wórdt aangewezen om deze te onderzoeken. Punt 14: Vaststelling bijdrage per leer ling volgens art. 55bis der L.O.-wet voor 1948. Niemand bezwaar. Punt 15: Besloten wordt bij inschrij ving de mest op gemeente-mestvaalt te verkopen. Rondvraag: Geen belangrijke zaken. Daarna sluiting. DRIE EILANDEN RONDE De Goesse Sportcommissie, die in de afgelopen zomer de Ronde van Zuid- Beveland organiseerde, heeft voor het komende seizoen nog groter plannen. Op 5 en 6 Mei a.s. hoopt ze een tweedaaqse wielerwedstrijd te organiseren over Zuid- Beveland, Walcheren en Tholen. De eerste dag vindt de start en finish plaat te Goes. De route loopt over Oostelijk Zuid-Beveland via Bergen op Zoom naar Tholen en terug. De tweede dag start men opnieuw te Goes en rijdt dan de oude route door Zuid-Beveland in omgekeerde volgorde, terwijl de finish te Vlissingen is. De totale afstand be draagt 160 km., terwijl de deelname alleen openstaat voor amateurs.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2