stavenisse st. maartensdijk De Eendrachtbode-Sinterklaas noemf de prijswinnaars scherpenisse poortvliet" st. filipsland Gruwelijke feiten Is het won der, dat Djokja hier politieke munt uit tracht te slaan .Een stroom van gruwel-berichten wordt door de Republiek „op de wereld los gelaten. Zo zou de bezetting van Madoera geenszins zo vreedzaam zijn geschied als van Nederlandse zijde werd beweerd; gruweldaden zouden- 'zijn bedreven op Zuid- Celebes, op Sumatra en op Bali. Republikeinse propaganda, nu het voornaamste lid der Commissie- van-goede-diensten, de Belg Paul van Zeeland,-Tijdelijk afwezig is Om al die dingen maakt men zich hier in Nederland ogenschijn lijk minder druk ddn over het éne gruwzame feit, dat dicht bij huis te Sassenheim gebeurde. Gelukkig -de dader van de moord op de taxi-chauffeur werd, dan zij uit stekend politiewerk, gevonden de dader legde een volledige be kentenis af. 6 THOLEN ST. NICOLAASFEEST Zaterdag 6 Dec. wordt dus het dooi de Oudercommissie der O.L. school ge organiseerde St. Nicolaasfeest gehouden voor deschoolkinderen in de zaal van Wed. Hoek. De inzameling hiervoor heeft het mooie bedrag van 400. opgebracht. NUTSAVQND In de zaal van he„t „Hof van Holland'' zal Maandag 8 Dec. Ds. Westmijse te Rotterdam voor de Maatschappij tot nut van 't Algemeen, alhier een lezing hou den, getiteld: „Hahden, die elkaar grij pen." Het Bestuur is voornemens in Februari a.s. een kleurenfilm te laten draaien van de Stoomvaart Mij. „Neder land" over een reis naar Insulinde. Hier voor zal zeker belangstelling 'zijn. EEN GOEDE BAZAR De netto opbrengst van de Bazar, gehouden voor de aankoop van Muziek instrumenten vopr de Muziekvereniging „Concordia" bedroeg 1765,57. VEILINGSBERICHTEN Gewone Uien 20.70 Drielingen 20.70. Picklers 22.12. benoeming Met ingang van 1 Januari a.s. is be noemd tot opzichter «-bij het Gemeente gasbedrijf te Goes, onze oud-stadgenoot dhr. L. L. Coomans, thans als zodanig werkzaam te Breda. UITVOERING. Vrijdag 12 Dec. zal de Toneel vereniging „Ons Genoegen" een voorstelling geven met haar laatste succesnummer „Een die niet ge teld wordt" in samenwerking met O.-Vossemeers kamermuziekvere- niging en koor. De opbrengst zal besteed wor den voor de Thoolse jongens in Indië. Gezien het programma be loofd dit weer een mooie avond te zullen worden. Velen zullen zeker door deze actie te willen steunen niet verzuimen deze avond bij te wonen. BURGERLIJKE STAND Geboren: 28 Nov. Jan Cornelis Adri- aan, zn. van M. P. L. Tazelaar en M. Geuze 30 Nov. Cornelis Jan, zn. van J. M.- Schot en J. Perestam 1 Dec. Maatje Cornelis, dt. van J. K. v. As en Th. J. Beuvink 1 Dec. Adriaan, zn. van "H. Tichem en "van P. P. v. d. Jagt 3 Dec. Johanna Adriana Maria, dt. van A. A. Roozen en C. M. v. Tilburg 4 Dec. Cornelia, dt. v. M. den Os en J. M. Koppenhol. OUD-VOSSEMEER MUZIEKUITVOERING Woensdag en Vrijdag jl. hield de Oud Vossemeerse Muziekvereniging haar jaarlijkse uitvoering. Dhr. de Grpaf, secretaris, opende de avonden en ver zocht na het welkomstwoord, gedurende de uitvoering zo weinig mogelijk te spreken, daar hiervan een storende in vloed uitgaat voor de spelers. Het muziekprogramma bestond uit de stukken: „Een wandeling door Georgia", „De Wachtparade van de Kaboutertjes", „Berlijn, zoals je weent en lacht" en „Die lustige Witwe". Het applaus na afloop der stukken, bewees dat ze in de smaak vielen. Het laatste applaus moest het gezelschap delen met een meisjeskoor, dat bij het stuk zeer verdienstelijk mee werkte. De pauze werd verkort door een ver loting van een zestal dozen sigaren en een boterletter. De opbrengst hiervan is ter vermindering van de kosten voor deze avonden. Na de pauze kwam het koor weer od de planken en wel voor het zingen van „Grootvaders Klok" met André Ridder hof", „Ik hou van Holland" met C. M. Ridderhof en het jolige „Cheerio" nog maals met Andre Ridderhof. Van enkele één-actes en een trompet- splo kon het publiek hierna genieten en het eenvoudig, doch uitstekend voor gedragen lied door Gerard van Driel van de oude vrijster, die vanaf haar geboorte zo alleen was, geweest en hierover haar nood klaagde, had reuze bijval, Een van de laatste nummers was accordeonmuzjek van André Ridderhof, dat gevoelvol ten gehore werd gebracht. Uit de groep der medewerkers dienen we nog te noemen het Oud Vossemeerse Kamerokest, dat bij een groot aantal van de stukken een goede steun verleende. De programma-afwisseling werkte niet in het minst mee aan het slagen van deze avonden. GELDINZAMELING Op verzoek van de burgemeester had op de uitvoeringvan de Muziekver. al hier een inzameling van gelden plaats ten behoeve van de Nationale Commissie, welke ten doel heeft een twaaltal monu menten op te richten voor de gevallenen en zorg voor de nagelaten betrekkingen van allen, die hun leven offerden. Deze inzameling bracht ongeveef f 60.op. Een gelijke inzameling had op verzoek plaats op de feestavond van de Buurt vereniging. *™ST7ANN ALAND BIJENVERENIGING Vrijdagavond jl. hield de Ver. tot Bevordering van d'e Bijenteelt, afd. St. Annaland haar alg. jaarvergadering in de zaal van dhn. Boogaard. De Voorzitter, dhr. Johs. Goedegebuure Pzn. opende de vergadering met een welkomstwoord en merkt o.a. op, dat 1947 een tamelijk goed, honingjaar is ge weest, zeker gezien de verwachting. Na de notulen volgt de rekening, waar uit blijkt dat in 1947 601.85 is ont vangen, 559,39 uitgegeven, zodat het jaar een voordelig saldo van 42.46 opleverde plus nog wat suiker in voor raad.' De aftredende bestuursleden L. J. v. Popering en A. A. Goedegebuure worden herkozen. Besloten -wordt ook a.s. jaar weer een fexcursie te houden, waartoe de secretaris zich in verbinding zal stellen met enkele grote imkers in Brabant en Limburg. De contributie, oorspronkelijk gehandhaafd op 3.wordt later nog op 3.50 per lid per jaar gebracht. De leden zullen een imkers-almanak ontvan gen. Van een imker te Poortvliet, wiens volken zijn doodgegaan is een verzoek ingekomen of er onder de leden iemand is, die volken wil verkopen. Het blijkt, dat* er echter ter plaatse ook nog aah- vragen zijn, waaraan men niet kan vol doen. Het beste is dus, dat aanvragers verwezen worden naar de bijenmarkten. Besloten wordt, dat de secretaris voor taan de suiker thuisbezorgd. Medegedeeld wordt, dat te Walcheren een zgn. „bijen- bos" zal worden geplant, waarvan men echter voorlopig nog geen voordeel zal hebben. De herbeplanting ter plaatse is in handen van het Staatsbosbeheer. De secretaris geeft ook verslag van de Prov. Vergadering, tijdens welke hij als prov. bestuurslid werd benoemd. Bij de rond vraag wordt er op" aangedrongen door leden te St. Maartensdijk óm een -goede koninginneteelt te bevorderen. Tenslotte worden 11 prijzen onder cje 19 aanwezige leden verloot, waaronder vakboeken en imkersbenodigheden. IJSCLUB „ST. ANNALAND". Maandagavond jl. werd in de zaal van dhr. F. Rijnberg de ajg. jaarvergadering van de IJsclub „St. Annalahd" gehouden Aanwezig waren 58 leden. In zijn openingswoord deelt de -voorzitter, dhr. A. Boon mede, dat het totaal aantal leden gestegenis tot 599. Voor de schaatsenliefhebbers w^s het afgelopen jaar gunstig. Spr. hoopt, dat het komend seizoen wat minder gunstig zal zijn. Voor de commissarissen en het Bestuur is het mede door de ijswedstrijden,- een druk seizoen geweest. Dit drukt ook op de financiële positie, hoewel deze niet on gunstig genoemd kan worden. Spr. memoreert het plotseling' over lijden van het lid Jacob Hage en besluit met de- wens, dat de besprekingen vlot mogen verlopen. Door het na de notulen gelezen jaar verslag van de secretaris, wordt nog even aan de buitengewoon strenge winter herinnert. Uit het finacieel verslag blijkt, dat de inkomsten bedroegen 513.96, 'uitgaven 950.31, nad. saldo 436.35. Reserve 779.07, blijft in kas 342.72. De per. aftr. bestuursleden J. Kurvink Thzn. en G. Heijboer Wzn. worden her kozen. In de vacature ontstaan door het bedanken van dhr. A. A. Goedegebuure wordt dhr. P. Gpe'aegebuure J.Lzn. als bestuurslid benoemd. De voorzitter dankt dhr. A. A. Goedegebuure, die 12 jaar zitting had in het bestuur en 2 jaar co,mmissaris is geweest, voor het vele wat hij voor de vereniging heeft gedaan en 'stelt namens het bestuur voor hem als erelid te benoemen, wat algemene goed keuring vindt. De per. aftr. commissaris M. P. Lanooy wordt herkozen. In de plaats van dhr. M. J. Boogaard, per. aftr. commis saris. wordt dhr. Iz. de Wilde benoemd en in dévacature ontstaan door de be noeming hls bestuurslid van dhr. P. Goedegebuure, wordt Jacobus Boon Azn. gekozen. De voorzitter dankt ook de niet herkozen commissaris voor de be wezen diensten. Bij het punt: opgave nieuwe leden, wordt het 600ste lid ingeschreven, nl. dhr. Izak Vroegop. Bij punt Mededelingen zegt de voor zitter dat de motor thans in orde is en men reeds begon de baan onder water te zetten. Dhr. W. Fase wordt dank ge bracht voor het beschikbaar stellen van een motor. Het bestuur wordt gemachtigd in samenwerking met de eigenaar van het terrein dit gedeeltelijk te rioleren. Niemand hééft iets voor de rondvraag, waarna de voorzitter in de eerste plaats de vrijwillige baanvegers dankt, hopende dat het komende seizoen meer vrijwilli gers hun medewerking zullen verlenen, hij dankt ook de commissarissen, die thans 20 jaar als zodanig zitting hebben in de vereniging, nl. de heren F. M. Boogaard, M. P. Boogaard en M. P. Lanooy en sluit daarna de vergadering. HUISSLACHTINGEN In de maand November zijn in deze gemeente 142 huisslacht vergunningen uitgereikt voor varkens. VOOR DE JONGENS OVERZEE werd onder auspiciën van de Geref. Gem. alhier een bedrag van 162.87 en een hoeveelheid versnaperingsbonnen inge zameld. Een mooi resultaat voor deze gemeente. VEILINGSBERICHTEN Dinsdag 2 December Gewone Llien 20.7120.90 Grove 22. Prielingen 20.77 Picklers 22.01. Aanvoer 85 ton. BURGERLIJKE STAND over de maand November 1947 - Geboren: 6 Nov. Johannis Cornelis, zn. van A. M. Goedegebuure en J. "P. Goedegebuure 9 Nov. Johannis Adriaan, zn. van M. K. Goudzwaard en W. M. Quist 12 Nov. Maria Cornelia, dt. van A. J. v. Popering en J. M, v. d. Klooster - i 17 Nov. 'Marinus Pieter, zn. van J. Scherpenisse en N. J. Buis 23 Nov. Centineke, dt. van C. v. d. Jagt en A. C. Snoep. 24 Nov. Elizabeth* Cornejia, dt. van L. A. v. Poortvliet en S- J. Vroegop. 29 Nov. Hendrina Cornelia, dt. van J. Voshol én A. C. v. d. Klooster Getrouwd: 6 Nov. Engel C. v. d. Sande, 18 jr. en Kommertje A. T. J. v. Dijke, 20 jr. Overleden: 2 Nov. te St. Maartensdijk Elizabeth Cornelia v. d. Boogaart, 13 dg. dt. van A. v. d. Boogaart en R. C. Pot. 11 Nov. Cörnelis v. d. Velde (v. Dreischor) oud 68 jr. ongehuwd 20 Nov. te Bergen op Zoom: Marinus Pieter Scherpenisse,3 dagen, zn. van J. Scherpenisse en M. J. Buis. Ingekomen Francina C. Theunisse, geb. van Engelen van Oud-Vossemeer Vertrokken Pieter I. Fase, naar Vreeswijk Cornelis den Haan, naar Middelburg Gerrit v. Vossen, n. Poortvliet. Krina J: Coomans, geb. Theunisse en dochter n. Tholen Gerard Westdorp, n. Valburg Hendrik W. Slager, n. -Amsterdam - BEKENDMAKING K Burgemeester en Wethouders van Stavenisse brengen ingevolge artikel 203 der gemeentewet ter algemene kennis, dat van heden af gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd de op 7 Nov. 1947 door de raad dier gemeente vastgestelde Verordening, regelende het verbod van dè~ teelt van stekbieten in de gemeente Stavenisse. De verordening treedt in werking op 4 December 1947. Stavenisse, 3 Dec. 1947. Burgemeester en wethouders voornoemd, De Burgemeester, L. A. Verburg De Wethouder, L. C. Potappel. TONEELAVOND Voor het door de Toneelver. „Dilet tant" te St. Maartensdijk ter plaatse op gevoerde toneelstuk „Een die niet geteld wordt" was weinig belangstelling. BURGERLIJKJE' STAND Geboren: 6 Nov.) Abraham Marinus, zoon 'van Cornelis Willem van Procijen en Martina Maria van Zanten 15 Nov.Elizabeth Clasina, dt. van Pieter Johannes de Vos en Jacoba Cornelia van Zetten 25 Nov. Willempje Catharina, dt. van Johannes dc Vos en Clasina Wilhejmina Priem Overleden: 5 Nov. Soetje van Zétten, 91 jr. weduwe van Jan Hoek Ondertrouwd: 25 Nov. Jacob van den Berg, 27 jr en Cornelia Paulina Hage, 24 jr. Getrouwd: 6 Nov. Willem Marinus Smits, 30 jr. en Wilhelmina de Rijke, 32 jr. Ingekomen personen: Geen Vertrokken personen Leendert Cornelis Jacob Potappel, van Bosch A 15 naar Goes UITVOERING „DILETTANT"' Vorige week Vrijdag werd in Hotel Hoppe de eerste uitvoering gegeven door de Kon. Erkende Toneelvereniging van dit seizoen.. De opkomst was niet bij zonder groot, wat, gezien het ge- bodene jammer genoemd moet wordeni Het huiselijke toneelstuk „Een, die niet geteld wordt", werd op uitstekende wijze vertolkt, inzonderheid de rol van de zoon uit het 1ste huwelijk. Het ontroe rend stuk boeide van. het begin tot het eind. BEEN GEBROKEN Zaterdag jl. gleed mej. Scherpenissë- Praat op straatuit, die glibberitj was door gevallen sneeuw en kwam zo onge lukkig terecht, dat zij op 2 plaatsen haar been brak. Nadat Dr. D. Tazelaar eerste hulp verleende, werd zij naar het Alg. Burger-Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd, waar zij ter.verpleging werd opgenomen. TEN BATE VAN HET GROENE KRUIS JUBILEUM In de zaal van dhr. Slingerland wordt a.s. Maandag een voorstelling gegeven, van de film „Wit Wint". De opbrengst komt ten goede aan de afd. het Groene Kruis alhier, ter bestrijding van de T.b.c. Deze afdeling herdenkt die avond tevens haar 40-jarig bestaan. BIETENCAMPAGNE De totale bietenaanvoer in dit seizoen bedroeg 5.436.535 kg waarvan er voor de C.S.M. 2.206.375 kg, voor de fabriek Het is me buitengewoon aangenaam juist vandaag de prijswinnaars te mogen noemen van de voor de- Sinterklaaspuzzle beschikbaar gestelde 5 prijzen vóór de goede oplossingen van puzzelaars in Nederland. Een Sinterklaas moet nu eenmaal een genie puzzelaar zijn, zodat ik dit keer werkelijk een puzzle maakte voor echte puzzelaars. Dat het alleen voor „echte" was, bleek uit het aantal goede oplossingen, dat l^eel wat minder was dan een vorig jaar door de redactie geplaatste puzzle. Verschillende inzenders maakten slechts ee'n begrijpelijke vergissing door in- plaats Van „benard" „penari" te schrijven, iets wat in de puzzle zelf evengoed mogelijk bleek, maar de vraag minder juist beantwoordde dan „benard'. Zij lootten echter mee Voor deze puzzle spande St. Maartensdijk de kroon, waar het merendeel goede oplossingen vandaan kwam. Zoals een normale Sinterklaas eerst een liedje laat zingen voor hij de koek geeft, zo maakt de Eendrachtbode-Sinterklaas eerst een praatje, maar nu volgen toch de namen der prijswinnaars. Ie prijsRie v. d. Slikke, „Kroonwaarde", St. Maartensdijk. j Het moqje boekG. I. Joe kwam voorbij. 2e prijsAdry Gaakeer, Oudelandse dijk B 53, Stavenisse. Damesvulpotlood. 3e prijs A. D. Goedegebuure, St. Annaland. Luxe doos pqstpapier. 4e prijsL. Menheere, Achterweg 29, Scherpenisse. Fraaie Landschapskalender 1948. 5e prijsMej. A. Franke. Rondom D 4, St. Maartensdijk. Zakagenda 1948. De prijzen zijn verzonden, zodat de gelukkigen ze zeer waarschijnlijk deze avond in hun bezit hebben. Namens alle puzzelaars, ook, die dit keer minder gelukkig waren, maar het volgende keer toch weer doen( feliciteert de Sinter klaas van dit blad de gelukkige winnaars. En voor allen tot volgende keer „We wachten voorts op de Indische puzzelaars De Sint Dinteloord 1.651.400 kg en voor Putters- hoek 1.518.760 kg. HERSTEMMING KIESCOLLEGE Daar de vorige stemming voor Ge machtigden van het Kiescollege ongeldig werd verklaard, hield men Donderdag 27 Nov. herstemming. Hierbij werden de heren P. v. Driel, A. Oudesluys Jzn. en J. Verkerke herkozen, terwijl in de vaca ture van A. K. Kievit, dhr. P. C. v. d. Graaf werd benoemd. Het aantal uit gebrachte stemmen bedroeg vorig maal 128 en thans 222. JAARVERGADERING Woensdag 3 December hield de C.M.V. haar alg. jaarvergadering in de O.L. School. We hopen hier nog nader op terug te komen. 1 ST. NICOLAAS komt hedenmorgen in de O.L. School en zal daarna een bezoek brengen aan niet-schoolgaande kinderen vanaf 3 jaar. VERKOPING Maandag jl. had in café Bijl een ver koping plaats door notaris v. d. Velde te Tholen ten verzoeke van de Erven v. Wijlen 'Mej. Wed. Ant. v. d. Slikke: I. Woonhuis, schuur, bijbehorende gebouwen en 2 ha 54 a 30 ca weiland voor, 9000.aan C. van As. II. Bouwland, groot 79 a en 10 ca voor 5000.'per ha aan C. van As. III. Bouwland, groot 2 ha 70 a yoor 5000.per ha aan D. Vroegop. ,IV. Bouwland, groot 2 ha 76 a 10 ca voor 4900.per ha aan C. v. d. Slikke V. Bouwland, groot 1 ha 69 a 40 ca voor 3900.per ha aan A. v. d. Slikke 3 aandelen in de weegbrug: 1 aandeel aan W. Vroegop voor 5.1 aan C. v. d. Slikke voor 8.en 1 aan D. Vroegop voor 10.- Vrouwenzitplaats in de Ned. Herv. Kerk No. 166 voor 74.aan P. Men heere Dzn. HET GROENE KRUIS In de O.L. School werd de vergadering van de Afd. „Het Groene Kruis" ge houden. In zijn openingswoord deelt de voorzitter mede, dat deze vergadering is belegd in verband met het benoemen van een Wijkverpleegster. Dit brengt kosten mee, waardoor het noodzakelijk blijkt, de contributie te ver hogen. Over deze twee punten, aldus de voorzitter, moet thans een beslissing worden genomen. In principe blijkt niemand tegen het aanstellen van een wijkverpleegster. De voórzitter wijst op de voordelen, o.a. wanneer het ouden en behoeftige mensen betreft. Aan de andere kant moet men zich ook de financiële gevolgen voor stellen. Wat voor kosten zijn -er mee gemoeid en hoe denkt men die te be strijden. Tot het Gemeentebestuur, de Ned. Herv. Kerk'en de Geref. Gem. zal een verzoek worden gericht om tegemoet koming. Ook de afd. van het Groene Kruis moet iets doen. Voorgesteld wordt daarom de contributie op 5.per jpar te brengen. Enkele aanwezigen vinden het wel wat veel. De voorzitter ant woordt dat 10 cent in de week er toch wel af kan voor dit doel. Na enige dis cussie wordt het voorstel aangenomen. De nieuwe contributie gaat in met 1 Jan. a.s. Tot die datum is het inleggeld 1. en de contributie eveneens 1. Daarna merkt de voorzitter op, dat, in verband met het aanschaffen van nieuwe materialen een bron moet worden ge vonden van extra-inkomsten. Er komen daarop enkele voorstellen, zoals: bazar, collecte, filmavond, enz. Na overleg wordt besloten om een lijst-collecte te houden. Het voorstel de contributie in twee termijnen op te halen wordt aangenomen. Eveneens, het voorstel om de jaarver gadering in Januari te houden. Daarna sluiting. SUIKEKRCAMPAGNE Voor de Centrale Suiker Mij te Steen bergen zijn ter plaats ruim 4.140.000 kg suiker bieten afgeleverd. Nog een 'goede 100 ton moet worden verscheept. BIETENCAMPAGNE Ook hier js de Bietencampagne afge lopen. Van. de haven te Streienham wer den ongeveer 1.627.910 kg. suikerbieten vervoerd naar de C.S.M. te Steenbergen HUISSLACHTINGEN Gedurende demaand November zijn in deze gemeente 111 huisslachtvergun- ningen afgegeven. BURGERLIJKE' STAND van November 1947' Geboren Maatje Cornelia, dochter van C. A. van Tiggele en van P. Quist. Johannes Adriaan, zoon van J. K. Krijger en van-G. C. Pleune. Jacob, zoon van W. M. van As en van J. Poot. Marina Adriana, dochter van J. Quist en J. Geuze. Getrouwd: Gerrit van Vossen, 33 jaar en 'Maria Geluk, 25 jaar. ingekomen! A. Hoffman van Putten, G. v. Vossen van St. Annaland. Vertrokken: W. G. v. d. Havé en dochters naar Kerkwerve. L. K. Boer naar Tholen. Niemantsverdriet naar Koewacht C. J. Steketee naar Tholen. W. M. Quaak naar Haarlem. PROPAGANDA-AVOND N.C.L.B. Dinsdagavond werd in Hotel „De Druiven tro.^ een openbare propaganda- vergadering gehouden van de afd. der Ned. Chr, Landarbeidersbond, waarbij dhr. v. d. Schelde, Hoofdbestuurder, als spreker optrad. Na openipg en inleiding door de voor zitter begon dhr. v. d. S. met er op te wijzen, hoe er ailerwege een roep door het land gaat om vernieuwing en hoe we juist de tegenstelling zien; als: haat, wantrouwen, e'goisme, welke als God het niet verhoedt, zal voeren naar een derde wereldoorlog. Spr. wekt daarna de vele aanwezigen op de Christelijke beginselen uit te dragen, zoals de N.C.L.B. die voorstaat. Geen strijd tussen kapitaal en arbeid-, maar elkaar zien als mens, als bedrijfsgenoten, zichzelf overwinnen, dan komt-er vernieuwing en recht voor allen, dan is er geen plaats in ons .land voor het marxisme, nationaal-socialisme e.d. groepen, aldus dhr. v. d. S. Als spreker op de gevoerde loonactie komt, zegt hij, dat in samenwerking met de Stichting van de Landbouw gelijkstel ling met andere vakgroepen is gevraagd, „omdat wij even goed vakarbeiders zijn als andere arbeiders". De Regering wijst elke verhoging van de hand, omdat wij als producenten van de eerste levens behoeften, deze te duur zouden maken en de Minister verklaarde geen geld te kun nen uittrekken om die meerdere kosten voor Rijksrekening te nemen. Spr. zegt, dat het er moet en zal komen. Na de pauze werden door 11 leden vragen gesteld, o.a. over doel en aard der N.C.L.B.,de loonactie, overbrug- gingsteun, emolumenten, losse arbeiders, verdeling werkkleding door de St. v. d. Landbouw e.d., welke vragen breed voerig en tot genoegen der vraagstellers door dhr. v. d. S. en de voorzitter wer den beantwoord. Daarna sluiting. PAARDENKEURING Vorige week Vrijdag werd alhier de laatste paardenkeuring gehouden van \y2 jarige hengsten en merries. De beide in geschreven hengsten waren echter niet verschenen. Van de 13 ingeschreven merries -^erden de volgende geprimeerd. Kleine 'maat Juliana v. Henriettehoeve van J. A. Stols

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2