ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE Geen goede Sint INDISCH HOEKJE SPORTHOEKJE VOOR DE LANDBOUW PREDIKBEURTEN struiken. De oorlog heeft practisch alle bomen enz. in onze gemeente verloren doen gaan en nu wij thans weer zover zijn, dat de herbeplanting een feit is geworden dient iedere ingezetene, klein of groot, zich terdege de waarde van dezei beplanting voor ogen te stellen. In reken er op, dat de politie nimmer zal behoeven in te grijpen. Stavenisse, 20 November 1947 De Burgemeester voornoemd, L. A. Verburg. De Burgemeester van Stavenisse brengt het volgende ter openbare kennis Gedeputeerde Staten van Zeeland vragen de aandacht van de gemeente besturen voor de volgende aangelegen heid, welke voor de veestapel onzer ge meente van zeer groot belang moet wor den geacht. Volgens de gegevens van deskundigen zijn 11,4% van de gevallen van tuber culose bij de mens van bovine (runder) oorsprong. Nu de laatste tijd de tuber culosebestrijding met kracht wordt aan gepakt probeert men overal in Neder land de met tuberculose besmette koeien te spuien. Hierdoor lopen hele veestapels gevaar te worden besmet, terwijl de melk ge vaarlijk kan zijn voor de mens. Dit ge vaar is juist in Zeeland aanwezig, omdat een groot gedeelte van de melk rauw wordt uitgevent. Het gewone koken van de melk is onvoldoende om alle aanwe zige tuberkelbacillen te doden. De veehouders in deze gemeente wor den in verband hiermede met klem ver zocht hun vee op de aanwezigheid van t.b.c. te doen onderzoeken. Men gelieve zich daarvoor te wenden tot de provin cial-- »zondheiasdienst voor dieren, p.a. Landoouwhuis te Goes. Tenslotte wordt er gewezen op het onverantwoordelijke van aankoop van vee, waarvan men niet weet, dat het t.b.c.vrij is en waarbij dus niet een door de provinciale gezondheidsdienst afge geven attest wordt overgelegd. Stavenisse, 25 November 1947. De Burgemeester voornoemd, L. A. Verburg ELECTRISCH NET Er bestaan plannen bij de P.Z.E.M. het electrisch net door te trekken naar een gedeelte van de Buurtse Weg. Met de betrokken bewoners had de vertegen woordiger der P.Z.E.M al een onder houd. Vermoedelijk kan dit werk a.s. voorjaar worden uitgevoerd. ORANJEVERENIGING ^Donderdag 20 dezer werd in het Oranjehotel alhier de jaarvergadering gehouden van de pl. Oranjevereniging. Na een korte, kernachtige opening door de voorzitter werd het Wilhelmus ge zongen. Het openingslied door één der medewerkers volgde hierop, waarvan het refrein door ieder werd meegezongen. Door dezelfde persoon werd de stem ming er in gebracht door een liedje en een praatje. De stemming bleef er in, toen het programma verder werd afge- werk, o.a. succesnummers van „Snip en Snap" ja en nee versta ik niet, een attractie die eenvoudiger leek dan ze was en waarbij het niemand gelukte de daar voor beschikbaar gestelde prijs te winnen. De sensatieklucht ,,De gebroken spiegel" „De Joodse Cupido" een pracht vertolking van eén Jood en hef Velüwse Boertje vielen niet minder in de smaak» De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat het programma slechts door debutanten zou worden uitgevoerd. Zeker is echter, dat er in elk geval één rasechte artist bij. was. Dr. Bernhardi was het daar ongetwijfeld mee eens, wat hij aan het slot van deze avond dan ook verklaarde, wijzende op het goede con tact tussen medewerkers en publiek en de gezellige stemming. Tenslotte dankte de voorzitter voor het slagen van deze avond. In de pauze werd voor de NIWIN gecollecteerd, waardoor een bedrag van 32.werd ingezameld. KOOKCURSUS Binnenkort zal hier bij voldoende deelname weer een kookcursus worden gegeven in aansluiting op de deze zomer gegeven cursus, Deze cursus bestaat uit zes lessen van 2J/2 uur, die op Maandagavond gegeven worden van 79.30 uur. Het cursusgeld bedraagt 2.voor de gehele cursus. De leeftijd der cursisten moet boven dé 20 jaar zijn (liefst ge huwden). Ook nieuwe cursisten zijn van harte welkqm. Opgave voor deelname bij Mej. M. Hoek, A 371 alhier vóór 1 Dec.. „DILETTANT" De Kon. erk. Toneelver. „Dilettant" geeft hedenavond een Toneeluitvoering van het boeiend toneelspel „Eén, die niet geteld wordt". Op 3 December wordt een bezoek aan Stavenisse gebracht, terwijl 11 December hetzelfde stuk in de con certzaal te Dinteloord zal worden op gevoerd. Voor de jaarlijkse uitvoering van de Muziekver. „M.V.K." speelt de toneelver. eind Januari hetstuk: „Het Gouden Kalf", een lucht in drie be drijven. BENOEMING WATERSCHAP Bij K.B. is benoemd tot gezworene van de Muijepoler, dhr. M. L. Manneke, alhier. DOOR PERSONENAUTO AANGEREDEN Zondag jl. werd op de Molendijk al hier de 15 jarige A. Stoutjesdijk door een personenauto aangereden, die be stuurd werd door dhr. G. Polderman alhier. S. liep enige lichte wonden op aan het hoofd en enkele ontvellingen aan de benen. Naar wij vernemen treft de bestuurder geen schuld. De jongen kon na door Dr. Tazelaar te zijn verbonden naar huis. ONTSPANNINGSAVOND W.S.V. „OP STAP" 20 Nov,, jl. gaf de wandelsportver. een ontspanningsavond voor haar leden en donateurs. De zaal was geheel gevuld, toen de voorzitter allen een hartelijk welkom toeriep, inzonderheid burgemees ter Schuller. De voorzitter dankte B. 6 W. voor de medewerking, waardoor deze avond kon worden georganiseerd en dhr. Bijl voor het beschikbaar stellen van een zaal. Ook de andere medewerkers dankte hij voor .de gedane moeite en vroeg enige clementie voor de amateur-spelers en speelsters. Tenslotte wenste hij alle aan wezigen een prettige avond toe. Na dit openingswoord, werd het pro gramma uitgevoerd, afgewisseld door het optreden van de „Majoha's" die voor het mooie muzikale gedeelte zorgden. In de pauzes werden verschillende aardige geschenken verloot. De voorzitter dankte in z'n slotwoord alle aanwezigen voor deze mooie avond. De Burgemeester en Dr. Steendijk spraken ook nog enkele woorden. Eerst genoemde merkte o.m. op, dat hij de indruk had gekregen dat „Op Stap" nog meer kan presteren, dan alleen wandelen. Laatstgenoemde sprak de hoop uit, dat er in deze gemeente ook nog weer eens een muziek- en toneelvereniging zal komen. De voorzitter, antwoordde dat hiertoe plannen bestaan. Tenslotte nog iets over de „Majoha's". Het eerste op treden van deze club in het openbaar is een succes geworden. Het was iets aparts wat zij presteerden. Dat het bij het publiek in de smaak viel bleek wel uit het daverend applaus, xlat telkens weer opklonk, na het optreden van de „Majoha's". Zowel W.S.V. „Op Stap", als de „Majoha's" mogen terugzien op een geslaagden avond. ST. NICOLAASTOCHT De Wandelsportver. „Op Stap" hoopt Zaterdag a.s. mee te lopen in de St. Nicolaastocht, die te Breda wordt ge houden. Het is de 10e tocht die „Op Stap" dit jaar loopt. Ook de junioren zullen voor het eerst elders meelopen. Veel succes „Op Stap".! BENOEMING WIJKZUSTER Door het bestuur van het „Groene Kruis" werd tot wijkverpleegster benoemd Zr. M. Suurland Ad. alhier. LOS- EN LANDINRICHTING Door de Coöp. Suiker Mij. „Dinteloord" zullen dezer dagen op de haven proeven worden genomen met een los- en laad- inrichting voor de aldaar liggende schepen. De Ontwikkelingsmiddag van de L. J. G. De volle zaal in Hotel „Hof van Hol land" te Tholen, op Zaterdag 22 Nov. jl. was een bewijs, dat er nog steeds grote belangstelling is voor" het L.J.G. werk. Die middag hield de Landbouw Jongeren Gemeenschap, streek Tholen en St. Fi- lipsland nl. een Ontwikkelings bijeen komst. Na een kort openingswoord door de voorzitter werd het winterprogramma vastgesteld. O.m. werd daarin opgeno men: sport, zoals schaatswedstrijden, enz. Vervolgens hield dhr. Lacor een zeer interessante lezing over de toekomst der Landbouwjongeren en emigratie. Hierbij wees hij o.a. op het zeer groot aantal jopge boeren, die op een eigen bedrijf zitten te wachten. Dit tekort aan grond kan niet gedekt worden door inpoldering en ontginning. Daartegenover staat dat door de uitbreiding van steden en dorpen ook grond verloren gaat. Om echter tot een oplossing te komen, zal men nood gedwongen de weg naar emigratie móeten inslaan. Dat men hierbij ook vele voet angels en klemmen tegenkomt, maakte spreker duidelijk door het noemen van enkele voorbeelden. Aandachtig werd dit onderwerp aangehoord. Het L.J.G. orkest zette vervolgens zijn beste beentje voor. Deze jongens en meisjes die hiervoor helemaal uit Zeeuws- Vlaanderen waren gekomen, boekten een groot succes. Ook een eigen orkestje liet enige num mers horen, zodat hiermede het begin van een Thools L.J.G. orkest is gemaakt. De hersengymnastiek, o.l.v. de voor zitter werd door de L.J.G. van St. Filips- land gewonnen. Enkele zangnummertjes werden ten beste gegeven. Tijdens de pauze werden een taart, enkele fruitmanden en een boek verloot. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de kas. Na deze pauze werd 'Baas Bert", een dramatisch spel in 3 bedrijven door L.J.G.leden van Oud-Vossemeer en Z.P.M.. leden van Tholen, opgevoerd. Het stuk werd goed gespeeld en gaf in zijn geheel het karakter van het platte land weer. Na afloop dankte de' voor zitter alle medewerkers en belangstellen den voor hun opkomst. ZITTING ARBEIDSBUREAU Ten behoeve van werkgevers en werk nemers houdt een ambtenaar van het Gewestelijk Arbeidsbureau, bijkantoor Tholen, idere Dinsdag zitting te St. Filipsland op het Gemeentehuis van 9.3011 uur; iedere Woensdag te St. Annaland in de oude school van 1414.45 uur, iedere Donderdag te St. Maartensdijk op het distributiebureau van 1414.45 u. en iedere Vrijdag te Stavenisse op het Gemeentehuis van 9.3010.30 uur. VEROORDELINGEN De 37 jarige J.J.S. kantoorbediende te Tholen werd door de Rechtbank, te Mid delburg wegens zedendelict veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar en met aftrek van voor arrest. Voor het meermalen plegen van zeden delicten werd de 43 jarige landarbeider J.B. te Oud-Vossemeer veroordeeld tot 1 jaar voorw. gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. De 33-jarige schilder A.C.S. te Poort vliet kreeg vrijspraak voor overtreding van de Vestigingswet Kleinbedrijf, daar het vonnis voor het Kantongerecht nietig werd verklaard. A.J.K., de 37-jarige bakker te Oud- Vossemeer kreeg 6.boete sub 5 d.h, voor overtreding Winkelsluitingswet, waarbij ook het vonnis van het Kanton gerecht vernietigd werd. Door het Kantongerecht te Bergen op Zoom werd V. v. Poortvliet te Oud- Vossemeer tot 50.boete veroordeeld voor het belemmeren van het verkeer (tijdens het ongeval met de auto van Van Poortvliet bij het Thoolse veer) en kreeg 200.boete voor het niet op vordering yan de Rijkspolitie verplaatsen van zijn motorrijtuig. voor een vrouw of meisje wan neer ze als geschenk niet een tube Door de Bijz. Politierechter te Middel burg werd de 24 jarige P.J.H., loon- slachter te St. Annaland conform de eis tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest veroordeeld, wegens het in de maand Aug. 1947 te Poortvliet slachten van een rund. Get. J. A. Elenbaas te Poortvliet verklaarde dat hem door verd. was verzocht in zijn schuur een rund te mogen slachten, waarvoor hij 25.zou krijgen. Get. vroeg ook nog vlees, waarna de koe in die schuur werd geslacht. Verd. ontkende het hem tenlaste gelegde. WINKELSLUITING TIJDENS FEESTDAGEN Op grond van een beschikking van den Min. van Ec. Zaken werd de slui tingstijd voor alle winkels voor de tijd vakken van 1 tot en met 5 Dec. en van 22 tot en met 24 Dec. 1947 bepaald op 22 uur. Op 30 Nov. a.s. hoopt dpi „soldaat B. Franke L.N. 251130022 I-III - 12 R.I. II Inf. Brig. Veldpost Batavia zijn 22ste geboortedag te herdenken, waar mee hij hartelijk gefeliciteerd wordt door zijn ouders, broers, zuster en verloofde. St. Maartensdijk, Nov. 1947. VOETBALTECHNIEK EN TACTIEK Ir. van Emmenes aan het woord In hotel „De Gouden Leeuw" te St. Maartensdijk hield Dinsdagavond jl. de in de sportwereld bekende figuur Ir. A. van Emmenes een causerie over „Voet baltechniek en tactiek". Jammer dat de opkomst voor deze avond niet aan de verwachtingen beantwoordde. Wellicht was het ongustige weer er mede schuldig aan, al hadden we toch zeker ook een bus met Oud-Vossemeerse spgrtliefheb- bers verwacht. Nu waren er enkel uit de gemeente St. Maartensdijk, Tholen en St. Annaland opgekomen. De voorzitter van de sportcommissie van het Eil. Tholen, dhr. M. C. Meer man opende de bijeenkomst met een welkomswoord, inzonderheidtot Ir. van Emmenes. Spr. hoopte, dat uit de te houden causerie iets geleerd mocht wor den, daar theoretische kennis vooral in deze omgeving nog zo weinig gevonden wordt. De voorzitter geeft vervolgens het woord aan Ir. van Emmenes. Op een prettige en vlotte wijze houdt laatstgenoemde daarop zijn onderwerp, waarbij hij o.a. sterk de nadruk legt op de training. Spr. stelt en beantwoordt de vraag. Hoe moet gevoetbald worden? De kunst om iets goeds met de bal te doen is de techniek. Om deze zoveel mogelijk meester te worden, is het een eerste ver eiste, dat onder leiding getraind wordt. De echte voetballer getroost zich vele opofferingen. Al is zonder geschoolde trainer nooit te bereiken, wat onder lei ding daarvan wel mogelijk is, toch kan men zich, wat de techniek betreft, veel aanleren. Spr. noemt verschillende voor beelden en gaat daarbij uitvoeriger in op de „traptechniek" en het „koppen van de bal". Behalve de volledige inzet van het lichaam moeten zeker ook de hersenen worden gebruikt. Er moet met verstand worden gespeeld. Lichaam en geest zijn er volledig bij betrokken. De ziel is de prikkel tot betere resultaten. Daarom is ook de zgn. „mentaltraining" een belang rijke factor. Gezamenlijk een komende wedstrijd bespreken is niet alleen nodig voor een interland-wedstrijd, maar voor iedere match. Voetballen is geen indivi dueel spel. De elf man vormen een team, die op elkaar moeten zijn ingesteld, die gezamenlijk moeten trachten te over winnen, die de tactiëk van het spel moeten begrijpen, waardoor een goede ploeg- tactiek kan ontstaan. Opmerkelijk is, zegt Ir. v. E., dat, waar jonge spelers tech nisch prima kunnen zijn, men over het algemeen bij de oudere voetballers de beste tactische bekwaamheden vind. Hier uit blijkt, dat inzonderheid de tactiek door de ervaring wordt geleerd. Op het spelsysteem overgaande, memo reert spr. de voetbalhistorie, waaruit blijkt, dat het voetballen in het jaar 1863 in Engeland ontstond. Hoe het toen nog individueel spel was, waardoor een speler zonder samenwerking een doelpunt trachtte te maken. Later kwam er de tactiek van aanvallen en verdedi gen. waardoor samenwerking de voor naamste factor werd. Het gaat er niet alleen om doelpunten te maken, maar ook en dat weegt tegen elkaar op deze te voorkomen. Zo ontstond uiteindelijk het tegenwoordig zo populaire stopper- spilsysteem, vrnl. een uitvloeisel van de buitenspelregel. De meeste landen hebben dit systeem ingevoeld, ook Nederland. Bijna twee uren houdt spreker de aan dacht van de aanwezigen over dit onder wérp op buitengewoon interessante wijze geboeid, waarna een kwartier wordt ge pauzeerd Vervolgens wordt door Ir. vanEmme- nes nog iets vertelt uit de glorietijd van de nationale ploeg, waarbij voornamelijk die wedstrijden worden gememoreerd, waarifit bijondere tactische ervaring werd opgedaan, die nog leerzaam zijn. Tenslotte werd er nog gelegenheid gegeven vragen te. stellen, waarvan enkelen gebruik maakten. De voorzitter der Sportcommissie dankte hierop de aanwezigen, het Smer- diekse bestuur voor de medewerking en in de eerste plaats èn in het bij zonder Ir. A. van Emmenes, welk dank woord de aanwezigen met een daverend applaus onderstreepten. Het was dan ook een bijzondere pret tige en leerzame avond. DE COMPETITIE Vrederust S.V.O. 2: 50 Met gemengde gevoelens zag de thuis club deze wedstrijd tegemoet. S.V.O.2 heeft namelijk de laatste wedstrijden danig van zich afgebeten, al kon ze. het niet tot een overwinning brengen. Vrederust bereidde zich voor op aan pakken In het begin zag het er ook niet naar uit dat de hierboven weerge geven eindstand bereikt zou worden, Toch trekt V.V.V. direct ten aanval en de S.V.O. keepgr moet handelend op treden, hetgeen hem echter goed afgaat. Uit een strafschop noteert de thuisclub enige tijd later het eerste doelpunt. Spil van Treyen maakt er voor de rust via de paal nog een goal bij. Hierop trekt S.V.O.2 zich geheel in de verdediging, welke tactiek ze ook na de rust blijft vasthouden. We denken hierbij tegelijk aan de woorden van Ir., van Emmenes: Doel punten voorkomen i§ even belangrijk als doelpunten maken, maar lezen het dan andersom. Ondanks de taaie verdediging kon S.V.0. niet verhinderen, dat V.V.V. nog 3 keer scoorde, nl. 2 maal door Ver gouwe en v. d. Veer. Met 50 kwam het einde. Leiding had dhr. Q. Tak. Thotense boys W.H.S.: 03 In een vlotte wedstrijd, moest Tholense boys Zaterdag jl. het loodje leggen tegen W.H.S. Tholen won de toss en speelde eerst met de wind in de rug. Dit ver hinderde echter niet, dat spoedig na de aanvang der wedstrijd de W.H.S. mid- voor een voorzet van de rechtsbuiten benutte en de Thoolse keeper, mede door de glibberigheid, het nakijken gaf. De tweede goal liet niet lang op zich wach ten en werd door de linksbuiten gescoord. Dat was Tholen toch te baf en de Thoolse aanvallen werden talrijker. Zo was het ook na de rust. Tholense boys was in het veld sterker, maar de af werking was slecht, terwijl de verdedi ging van W.H.S. zich uitstekend weerde. Tijdens een van de enkele uitvallen, die W.H.S. na de rust nog had .slaagde de midvoor er. nogmaals in de keeper het nakijken te geven. Zo werd het 30. W.H.S. behaalde een verdiende over winning, al had Tholense Boys door haar veldmeerderheid minstens een tegenpuntje verdiend. Beide keepers waren goed! Niet voor de eerste maal in deze com petitie ontbrak het aan een Bondsscheids- rechter. Misschien is het wat scherp, maar we vragen ons toch af, of de Bond even voortvarend is met de boeten voor scheidsrechters, dan wanneer één onzer eiland-clubs, een kleine overtreding be gaat. Smerdiek D.S.V.(Dinteloord3 4 In een zeer spannende wedstrijd be haalde D.S.V. een 43 overwinning. Het spel golfde vrijwel de gehele wed strijd op en neer. Smerdiek opende de score, maar D.S.V. maakte direct daarop gelijk. Hoewel D.S.V. door het wind- voordeel daarna flink kwam opzetten, wist Smerdiek wederom ^de leiding te nemen (21). Uit een corner maakte Dintel oord gelijk. Kort voor de rust wist Smer diek echter opnieuw de leiding te nemen: 32. met welke stand de rust inging. Na de pauze, ongeveer een kwartier voor het einde, maakte Dinteloord voor de derde, maal gelijk. Kort voor het einde wist deze ploeg zelfs een 43 voor sprong te nemen om deze niet meer af te staan, hoewel Smerdiek alles op alles zette. Een gelijkspel had de verhouding van deze spannende wedstrijd beter weer gegeven. W.H.S. 2 won van Tholense boys met 2 1. Voor de wedstrijd S.V.O. 3 Smerdiek 3 werd het terrein afgekeurd Programma voor a.s. Zaterdag W.H.S. -Smerdiek S.V.O. 2 Tholense boys Dinteloord Vrederust afd. B. Smerdiek 2 W.H.S. 2 Aanvang der wedstrijden 3 uur. VERGADERING DER Z.L.M. AFD. EILAND THOLEN In de zaal van dhr. Bijl te Scherpenisse werd 20 November jl. een algemene ver gadering gehouden van de Z.L.M. afd. Eiland Tholen. De voorzitter, Ir. Geuze heet alle aan wezige hartelijk welkom, inzonderheid dhi Smeedema, dhr. Kramer, de Burge meester en verdere vertegenwoordigers van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst en Landbouwherstel. Spr. wijst er in zijn openingswoord op, hoe de oogst 1947 gedeeltelijk is mislukt, wat nog groter financiële schade teweegbrengt, door de aankoop van duur zaad. Een en ander zal voor de bevolking niet zonder gevol gen blijven, terwijl men voor het vee ge brek heeft aan voeder en stro. Het b'jna afgelopen jaar komt overeen met de ja ren 1911 en 1921. Spr. hoopt verder, dat ieder zal medewerken aan de handha ving van het vastgestelde loon. Na de notulen, wordt o.a. medegedeeld dat de schaderegeling 1 Januari 1948 be gint. Uitbetaling van gipsvervoer vond op enkele gemeenten reeds plaats. Voorts werd medegedeeld, da? Minister Lieftinck zeer waarschijnlijk een bezoek zal bren gen aan Middelburg en dan besprekingen over financiële kwesties enz. zullen plaats hebben. Thans is bekend, dat a.s. Zater dag zijne Excellentie in Middelburg is. Red.) Gewezen wordt op de verschillen de lopende cursussen en de pas begonnen cursussen. De rattenbestrijding is in het vorig sei zoen goed geslaagd. Binnenkort zal er een nieuwe bestrijdingsactie, zij het dan op kleinere schaal worden ingezet. De Stichting voor de Landbouw zal een proefveld van 4J/2 ha. huren onder Tholen, waarop verschillende soorten gewassen zullen worden beproefd. Er zijn plannen een Landbouwschool te bou wen in de gemeente Scherpenisse, waar toe de medewerking van het Gemeente bestuur zal worden verzocht. De aanslag voor de eierlevering dient beschouwt te worden als een voorlopige aanslag, Er wordt aangewerkt, om aan koopvergunningen te krijgen voor big gen voor diegenen, die reeds huisslach ting hebben verricht. Geprotesteerd is of zal worden tegen het niet toewijzen van brandstoffen voor pootaardappelbewaarplaatsen. Petroleum- stoken is niet gewenst, daar het pootgoed er door bederft. Tot kringsbestuurslid wordt dhr. D. J. Dormaar te St. Annaland benoemd. De aftredende bestuursleden, de heren J. C. Stols, Burgers en Kooijman worden her kozen. Na de pauze krijgt dhr. Smeedema hoofd afd. landbouwwerktuigen Cen traal Bureau, het woord. Spr. geeft een uiteenzetting van de oprichting der Co- operatie; de vertegenwoordiging van buitenlandse firma's; welke materialen zij verkopen en welke zij zelf vervaardigen. De voordelen hieraan verbonden bedra gen ongeveer 15%. Na enkele vragen te hebben beant woord, wordt de vergadering gesloten. Zondag 30 November 1947 THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. v. d. Wiel nm. 3 uur Ds. Goverts In beide diensten extra col. Restauratie Gereformeerde Kerk: 10 en 3 uur Ds. J. B. Vogelaar, Loos duinen Gereformeerde Gemeentp; 10 uur Ds. Blok uit Zeist - H.A. 2.3Ö uur Ds. Blok - Doopsbediening 6.30 uur Ds. Blok Chr. Gereformeerde Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. v. Leeuwen 2.30 uur Leesdienst Vrijdag 5 Dec. av. 7 uur Ds. van Leeuwen - Bijbellezing Ned. P f o t. Bond: nm. 3 uur Ds. de Boer OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: lste advent: vm. 10 uur Ds. Goverts nm. 2.30 uur Ds. Holst In beide diensten col. Ziekenfonds In beide diensten col. Ziekenfonds Vrijdag 5 Dec,: av. 7 uur Ds. v. Dijk te Oegstgeest - Zendingsavond Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil Chr. Gereformeerde Kerk: 3 x Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Dhr. v. Pelt van Zwijndrecht nm. 2.30 uur Dhr. v. Pelt van ieden* In beide diensten col. Ziekenfonds Gereformeerde Gemeente: 9.30, 2 en 5.30 uur Leeskerk Woensdag 3 Dec. 2.30 en 6.30 uur Ds. A. v. Stuijvenberg van Yerseke STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. de Bres nm. 6 uur Leesdienst Woensdag 3 Dec. av. 7 uur Ds. D. J. van Dijke te Oegstgeest - Zendingsd. Gereformeerde Gemeente; 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: vm. Leeskerk nm. Ds. de Bres - H. Doop Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst „R ehoboth" av. 7 uur Ds. Kwant te 's Gravenhage SCHERPENISSE Ned. Herv. (Jemeenje: vm. 10 uur Ds. Kooreman nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Bed. H. poop Gereformeerde Gemeente: 10 en 2 uur Ds. Visser 6 uur Leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. W. Vroegindeweij nm. 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Gereformeerde Gemeente: 10 en 2 uur Leesdienst 6 uur Ds. Visser Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Stoel te B.o.Zoom ST. FILIPSLAND* Ned. Herv. Gemeente: lste advent vm. 10.10 uur Ds. P. Holst nm. 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2