helpen bij de meeste pijnen THOLEN OUD-V OSSEMEER Slechts een plicht* ST. ANNALAND I a cq Idem voorstel wijziging begroting 1946, waarbij het nadig slot van 6000.op f 3000.wordt gebracht. Daar de woningcommissie nog niet voltallig is door bedanken van een be noemd persoon, alsmede diens plaats vervanger wordt door B. W. voor gesteld, evenals te St. Annaland, hier ook nog een raadslid in die commissie te be noemen. Na herhaalde stemming blijkt echter dat niemand der benoemde leden genegen is deze betrekking aan te nemen, wat wethouder v. d. Slikke doet opmer ken, dat hij het niet erg fair kan vinden dat de Raad zich aan deze verantwoor delijkheid onttrekt. Dhr. Leune is van mening, dat alle leden er direct zitting in hadden moeten nemen en deze „vuile was" niet door andere mensen moeten laten opknappen, waarmee dhr. Tazelaar het eens is. Tenslotte bedankt bij een laatste stem ming ook dhr. Leune, waarna deze zaak wordt aangehouden. De voorzitter deelt daarop mede, dat de oprit aan de Molendijk practisch klaar is, het 1500.kost, verminderd met een event, bijdrage van het Waterschap, die nog niet bekend is, waarom voor gesteld wordt eén lening voor eerstge noemd bedrag aan te gaan. Niémand bezwaar. Dhr. v. Beveren coniplimenteert de voorzitter met deze vlugge en goedkope afwerking, waarbij zich ook de ver wachte „gevaren" nog niet hebben voor gedaan. Weth. Potappel zegt dat het „vlugge" in deze zaak te danken is aan de Heide Mij. Weth. v. d. Slikke kijkt er dagelijks op en meent dat de gevaren niet zijn weggenomen, waarom hij voor stelt een bord aan te brengen, waardoor het verboden wordt in draf de oprit af te rijden. Dit is reeds enige tijd geleden besteld. Hierna komt een voorstel van B. W. aan de orde om a. over te gaan tot de bouw van 6 woningen aan de Kerkweg; b. het verlenen van medewerking t.a.v. het slopen van de zgn. armenhuizen en de bouw van 4 nieuwe woningen in de plaats daarvan (krachtens financierings regeling Woningbouw 1947.) Ter toelichting leest de voorzitter een uitvoerig schrijven voor van B. W„ waarin o.m. wordt gewezen op het feit, dat ook door hen aan particuliere bouw voorkeur wordt gegeven boven bouw door overheidsdiensten. Dat daarom aan alle timmerlieden en metselaars is ver zocht of men hiertoe genegen zou zijn, dat hoewel bericht terugverwacht werd voor 15 Oct. jl. tot op heden nie mand zich bereid heeft verklaard; dat in verband hiermee het college van B. W. zich ernstig heeft beraad om zelf tot de bouw van woningen over te gaan en daarbij onderscheidene factoren onder het oog gezien, tenslotte de mening van de voorzitter en wethouder v. d. Slikke was, dat, wijl thans 8 aanvragen om een woning binnen zijn, dit aantal nog zal stijgen, vooral door huwelijk en hoewel de kans bestaat dat er inwoners afvloeien door de mechanisatie van de landbouw, men zich toch niet kan onttrekken aan de woningnood en niemand kan zeggen welke mogelijkheden zich nog voordoen, daar men thans reeds de industrialisatie van Zeeland, ook van Tholen voorbe reid. Weth. Potappel hield wel terdege rekening met event, afvloeiing van be woners door de landbouwmechanisatie. De voorzitter en weth. v. d. Slikke, geinstrueerd door de Hoofd-Ing. Dir. van de Wederopbouw, enz. Jhr. J. de Ranitz en gezien ook dat Stavenisse de enige gemeente in Zeeland is, waar nog geen woningen 'zijn gebouwd, hebben besloten de verschillende opgesomde redenen niet te verwaarlozen en hoewel dit financiële offers voor de gemeente meebrengt, voor te stellen tot het bouwen van 6 woningen in de Kerkweg op grond van de Levens- verz. Mij. „Utrecht" en Dr. Bernhardi alhier. Weth. Potappel stemde hiertegen. En in de tweede plaats, gezien de aan wijzing van het Burgerlijk Armbestuur, betreffende de desolate toestand van de Armenhuizen, waarvan een gedeeltelijke verbetering op 15000.zou komen, welk bedrag t.l.v. de gemeente komt, rekening houdende met het feit dat deze reparatie weinig of geen nuttig effect geeft, zijn B. W. van mening dat nieuwe woningen effectiever zullen zijn. Ook dit vraagt echter financiële offers. In het slot van dit schrijven word* opgemerkt, dat regeren vooruitzien be tekent en daarom de meerderheid van het college van B. 6 W. de Raad in over weging geeft deze zaak ernstig te over wegen en het voorstel te steunen. In een bijlage is de financiële toe lichting vermeld, waaruit blijkt dat de indertijd gemaakte begroting voor de 6 nieuwe woningen op 61000.komen en deze woningen de gemeente jaarlijks 633.50 zouden kosten. Waar nu echter iets hogere huur kan worden gevraagd, bijv. 4.en de financieringsregeling 1947 gebezigd, komt het de gemeente op een nadelig saldo van 561.85 'sjaars of ongeveer 30 cent per inwoner. Dhr. v. Beveren zegt na deze toe lichting, momenteel de noodzakelijkheid wel te kunnen aanvoelen, maar gezien er ieder jaar 50 tot 60 personen elders moe ten gaan werken en gezien de door gaande mechanisatie waardoor dit bin nenkort wel 100 personen gaat worden, kan spr. thans zijn stem niet aan het voorstel geven en wacht liever tot er werkelijk industrie is. Dhr. Stoutjesdijk vraagt of de voor gestelde woningen arbeiderswoningen zijn, waarop de voorzitter antwoordt, dat ze ook goed voor middenstanders zijn. Dhr. Potappel heeft het lijstje met de namen van de 8 aanvragers gezien, maar vraagt zich af, of die ook f 4.huur willen betalen. Daarbij komt dat er ook op staan, die best zelf een huis kunnen bouwen. Dhr. Hage is ook van mening, dat het niet zo dringend is woningen te bouwen. Dhr. Leune zegt, dat er dikwijls ge vraagd werd of er woningnood was en dan werd hierop volwondig ja geant woord. Hij hoort nu echter voor het eerst dat er 8 aanvragers zijn, hij heeft ook de bezwaren van alle kanten gehoord in deze Raad en wijst er dan op, dat hij niet kan aannemen, dat een prijs van 4.huur per week te veel is in deze tijd. Dat er woningnood is, blijkt tevens wel uit het feit, dat niemand haast in de woning commissie zitting wil hebben, bovendien is 't inwonen ook geen lolletje Hij ziet niet direct achteruitgang van het inwonertal, daar de mensen die elders werken hier toch blijven wonen en zou daarom liefst maar overgaan tot de bouw van deze 6 woningen. Dhr. v. d. Slikke zegt dat hij 30 jaar in Stavenisse woont en niemand ver huisd is, omdat hij in een naburige gemeente z'n werk had. Als we dit aan nemen ben ik overtuigd, dat er zeker nog meerdere aanvragen komen, dan de 8 bestaande. Bovendien is er in andere plaatsen oók woningnood. Waar moeten ze naar toe Spr. vindt het jammer, dat geen der Raadsleden zitting wou nemen in de Commissie, dan waren ze er wel achter gekoment dat er inderdaad woningnood is. Weth. Potappel meent, dat er ook nog zijn, die opgeknapt kunnen worden. De voorzitter zegt, dat zijn eindcon clusie moet zijn, dat hij er geen ogenblik bang voor is, dat deze woningen niet verhuurd zullen worden, dat hij in prin cipe tegen gemeentewoningen is, maar gedwongen door de nood der tijden hier toe wil overgaan. Hij wijst er vervolgens nadrukkelijk op, dat hij de heren die tegen stemmen verantwoordelijk stelt voor een event, woningtekort in de toe komst, waarna tot stemming wordt over gegaan over punt a: bouwen van 6 woningen. Met 5 tegen 2 stemmen wordt dit voorstel verworpen. Alleen weth. v. d. Slikke en Leune stemmen voor. Punt b, betreft dus het voorstel om in principe te besluiten financiële mede werking te verlenen in de kdsten voor 4 nieuwe woningen in de plaats van de 6 armenwoningen. Zoals gezegd, aldus de voorzitter, kost nog slechts gedeelte lijke reparatie hiervan: 15000.dan wordt enkel de achterkant en het inte rieur opgeknapt.Aannemende dat de huur opgevoerd kan .worden van 1.50 op 2.— zou het repareren de gemeente op 626.'s jaars komen. Daarentegen is de uiteindelijke last wat de 4 nieuwe .woningen betreft, na aftrek van huur en Rijksbijdrage voor de gemeente 327.89, dus 300.minder. Het totale bedrag slopen van de zes en bouw van 4 nieuwe woningen komt op 35059.66 volgens de gemaakte begroting. Gezien boven staande cijfers stellen B. W. voor niet te repareren, maar 4 nieuwe woningen te bouwen op de plaats van de 6 armen huizen. Dhr. Leune zegt, dat het wanbeheer de oorzaak is, dat.die armenhuizen zo vreselijk rommelig zijn. Is er nu hele maal geen toezicht Hij vindt het machtig veel: 15000.voor reparatie. Bouwen we 4 nieuwe woningen, dan gaan we achteruit. Inplaats van 6 krij gen we er maar 4. Als de huizen onder houden waren, zou het heel wat minder kosten. Hij stemt tegen het voorstel. Dhr. v. Beveren onderschrijft het grootste ge deelte van de mening der vorige spreker en merkt op dat het bij de 2 weduw vrouwen erg proper is, want die onder houden de woningen wel. Hij stemt er beslist tegen. Dhr. v. d. Slikke zegt, dat het toch over de kosten gaat. Welnu, reparatie kost meer dan 4 nieuwe woningen. De voorzitter zegt, dat men zich als Over heid móet schamen, dat er nog zulke krotten zijn, waarin mensen wonen. Dhr. Leune zegt: Het wil er bij mij niet in, dat de reparatie duurder is dan nieuwbouw, waarop de voorzitter ant woordt, dat 'm dit in de Rijksbijdrage zit. Dhr. v. Beveren: dus dan worden ze voor 3.25 verhuurd, om welk bedrag de armen eerst op bet gemeentehuis moeten kpmen. Weth. v. d. Slikke: Nee, want er komen andere mensen in. v. B.: „En wat dan met de armen?" De voorzitter: Er zijn daarvoor andere woningen, die in aanmerking komen. We krijgen dan opschuiving. Daarna wordt gestemd. Alleen de wethouders stemmen voor de bouw van 4 nieuwe woningen, zodat ook dit voor stel van B. W. wordt afgewezen. De voorzitter vraagt, wat de heren dan wel over hebben om die huizen be woonbaar te 'maken. Van Beveren meent een nieuw behang, gat dichtmaken en nog wat verder opknappen. Dhr. Leune wil er wel 15000.aan wagen, als het maar goed gebeurd, dan blijven er ten minste 6 huizen. Weth. v. d. Slikke: maar voor dat bedrag zijn ze nog niet goed. Dhr. Tazelaar: „Waar moet het dan naar toe. Ik ben ervoor zoals v. B. zegt: wat opknappen. We zullen over 10 jaar eens kijken, wat Stavenisse is en wat andere gemeenten zijn, die geld weg gooiden, wat tenslotte ieder klein kind ook kan. Het is toch al zo erg, vanaf de hoogste instanties. Er moet een ge meente zijn, die er maar eens mee stopt. Weth. v. d. Slikke: Als U voor de gem. belangen opkomt, repareert U niet, meer vernieuwt U. Dhr. T.: „Kijk maar eens naar de oprit, begroot was er 7200.voor 1500. ligt ze perfect. De voorzitter: U wil de gemeente niet op schuld jagen, maar wel f 2000.uit trekken om een hoekje breder te maken. Dhr. T.: 4 leden vonden dat nood zakelijk en dit bedrag betekent tenslotte niet zo veel. De voorzitter sluit hierop de discussie, waarna de Rondvraag volgt. Dhr. v. Beveren wil maar even op de school terugkomen en zou daarin gaarne voor iedere, onderwijzer een tafeltje met stoel zien, inplaats van enkel een wankel lessenaartje. De voorzitter zegt het wel te willen bekijken, maar vindt het beter, als de onderwijzer(s) dit zelf vragen, wat dhr. v. B. ook juist vindt Dhr. v. d. Slikke herinnert zich uit z'n schooljeugd een hoofdonderwijzer, die oordeelde, dat een Docent niet moest zitten, maar staan. Hij is het hiermee ,eens. Besloten wordt te overleggen met de onderwijzers. Dhr. Hage zegt, dat het voor de be-, woners van het Hovenpad moeilijk is zonder 'n lantaarn, vrnl. bij het bruggetje. Hier wordt aandacht aan geschonken. Daarna sluiting. PUTTEN EN SCHERVEN Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen Donder dag 20 November 1947, gelegenheid be staat tot aangifte voor ruiming van privaatputten. In de voormiddag van die dag zullen scherven enz. door de reinigingsdienst worden opgehaald. Tholen, 12 November 1947 Burgemeester en Wethouders voorn. BEKENDMAKING De Commissie van Advies inzake Woonruimte-aangelegenheden der Ge meente Tholen, brengt bij deze ter al gemene kennis, dat alle zaken van belanghebbenden, betreffende woonruimte voorziening, alleen en uitsluitend schrif telijk kunnen worden ingediend bij de secretaris der commissie de heer M. L. Lindhout, Brugstraat 21, Tholen. Tholen, 10 November 1947. De Commissie voornoemd, J. Overbeeke, voorzitter M. L. Lindhout, secretaris. BENOEMINGEN Bij Kon. Besluit van 29 Sept. 1947 heeft H.M. de Koningin onze oud-stad genoot A. J. Gelderblom benoemd tot Officier in de orde van Oranje-Nassau. In de plaats van dhr. Last is als assis tent bij de Dir. Belasting alhier benoemd dhr. J. Jumelet, thans te Maastricht MANNENVERENIGING Bij de Geref. Kerk te Tholen is een mannenvereniging opgericht met aan vankelijk 20 leden. VEILING van 11 November 1947: Gewone uien 18.5218.89 Drielingen 16.54. Picklers ƒ17.72 Aanvoer 30 ton Peen zonder lof II en II 8.86 Aanvoer 60 ton Prijzen per 100 kg TONEELVERENIGING „ONS GENOEGEN" geeft a.s. Donderdag haar eerste uit voering in de zaal van Wed. Hoek. Voor het mooie stuk: „Een, die niet geteld wordt", zal ongetwijfeld weer grote belangstelling zijn, zeker van hen, die vorig jaar „Materialisme" zagen, door dezelfde vereniging opgevoerd. BURGERLIJKE STAND Geboren: 8 Nov.: Willem Cornelis Baaij, zn. v. P. Baaij en K. v.d. Klooster 11 Nov.: Catharina Pieternella Schot, dt. van J. Schot en J. Sturris. Getrouwd: 29 Oct. Marinus Johannes Moeliker, 23 jr. en Helena Bartelina Izabella Gebraad, beide wonende te Tholen 29 Oct.: Marinus Overbeeke, 24 jr. en Pieternella Jannetje Deurlo, 24 jr. beiden wonende te Tholen. ONTSPANNINGSAVOND C. J. M. V. In een overvolle zaal hield de C.J.M.V. „Jacob van Elsacker" alhier, haar Ont spanningsavond op 7 Nov. jl. De voorzitter heette in zijn openings woord alle aanwezigen hartelijk welkom en ging vervolgens voor in gebed. Na de schriftlezing en de inleiding, getiteld: „Ten strijde" en gezamenlijk zingen, declameerden verschillende leden, zowel als Junioren een gedicht, terwijl ook enige korte schetsjes én samenspraken werden voorgedragen. Inzonderheid vielen in de smaak, de stukjes „Het grappige dievenpaar", „Een lastige klant" en „De sigaar". In zijn slotwoord dankte de voorzitter allereerst de secretaris voor het actieve deel wat deze had bij de organisatie en het verloop van deze geklaagde avond. Vervolgens dankte hij ook de afgevaar digden van de diverse jeugdverenigingen voor hun aanwezigheid en wachtmeester v. d. Vefde voor de verleende mede werking tot het verkrijgen van een ver gunning voor de in de pauze gehouden verloting en eindigde tenslotte met dank gebed. GYMNASTIEKUITVOERING De eenjarige Gymnastiekvereniging gaf Donderdagavond jl. een uitvoering waaraan de vereniging „Olympia" te Tholen en het Oud-Vossemeer Kamer orkest hun medewerking verleenden. Mevr. Jekel-Laban opende deze bijeen komst en riep alle aanwezigen een harte lijk welkom toe. Waarom, vroeg spreek ster, kan, waar hier twee soorten van sport door de jongens wordt beoefend, de aanhang voor de gymnastiek niet wat groter zijn, voornamelijk v. jongens. Hierna feliciteerde dhr. Amsing de vereniging namens Olympia van Tholen. Dhr. Huijsmans te Bergen op Zoom, die de leiding gedurende dit jaar heeft gehad, werd een verdiende lof toege zwaaid voor de uitstekende leiding. Uit de gedemonstreerde oefeningen bleek dan ook dat men dit jaar zeker niet stil heeft gezeten. De korte tijd in aanmerking genomen werd goed werk Geschiedenis van de Q.D. op het Eiland Tholen door G, H. 85 Ze zitten daar weer bijeen de mannen van de O.D.kern, bijna precies eender als in 1941, maar hoe verschillend zijn de gevoelens. Toen toen werd de strijd tegen de onderdrukker begonnen, toen werd vastberaden de voet dwars gezet voor de vijand, toen was het: niet bukken, verzet moet er komen, ondanks het gevaar, ondanks de vele opofferingen, toen, ja toen waren de idealen zoveel groter. Met het ver zet kwam de saamhorigheid, de gemeenschapszin, de bewijzen van ongekende kameraadschap. De talrijke „goede" buitenstaanders, ze wisten het, ze werkten in stilte mee, er was een muur van verzet in Neder land, er werd toen geleefd, werkelijk geleefd, zoals er nog nooit geleefd is: in de nachten van het bon kaarten halen, van het verspreiden van illegale bladen, van het zoeken naar wapens, van de patrouilles naar Oud-Vossemeer, van het waken in sneeuw en modder in de loopgraven, toen ondanks al die gevaVen en ontberingen, was het leven waard om geleefd te wor den, juist omdat men toen wist dat het leven een doel had: Een Vrij Nederland voor vrije mensen, die allen een behoorlijk bestaan hebben. En nu nog geen jaar na de bevrijding van het Zuiden, slechts ruim vier maanden na de bevrijding van geheel Nederland, nu zit de kern weer bijeen en hun gesprekken gaan, moeten gaan, niet over de vol doening van het door hen verrichte werk, neen, over de teleurstellingen die ze na de bevrijding hebben ondervonden, over de smaad en de laster die ze te horen krijgen, niet slechts van hen die direct of indirect nadeel hebben ondervonden van hun arbeid, van de verraders en collaborateurs dus, neen, ook en zeker niet in de laatste plaats van die mensen, voor wien ze gewerkt hebben al die jaren, van de mensen die hen feitelijk dankbaar zouden moeten zijn omdat zij de fakkel van het verzet ook in Zeeland hebben brandend gehouden. O, de wereld is wonderlijk en niets is onberekenbaarder dan de mens Vergeten is thans het werk dat met gevaar voor eigen leven ver richt werd. Gesmaad en veracht worden ze dikwijls nu, baantjesjagers worden ze genoemd, zelfs schroomt men niet hen voor dieven uit te maken. Ze worden gelijk geacht aan hen die zich even voor of zelfs na de bevrijding in de organisatie drongen en nu met hoge borsten rondlopen, ze worden gelijk geacht aan het kaf dat, in de maanden rond de bevrijding, tussen het koren kwam geslopen, aan hen die in B.S.-verband gestolen hebben. Deze kern, het is hen vergaan als vele andere illegale groepen in Nederland, ze wordt gelijk geacht aan die indringers, die de O.D. op vele plaatsen in Nederland in de ogen van het volk verrot hebben gemaakt, waardoor de O.D. na de bevrij ding, dat kan niet dikwijls genoeg herhaald worden een slechte naam heeft gekregen. De massa is het vergeten, wat voor hen gedaan werd, niet alleen door deze kern, maar door vele andere illegale werkers. Vergeten is het werk, vergeten de opofferingen, ver geten het lijden, vergeten de gevallenen, vergeten de nabestaanden Ze zijn, ook onze kern niet, in 1941 begonnen met dit verzetswerk om later een „lintje" te krijgen, om geëerd te worden, om een baan, om in het middel punt te staan. Ze deden het, omdat ze het voelden als een plicht. Zeker, er zijn fouten gemaakt en er waren tekortkomingen. Ze ontkennen het niet. Wat dat be treft steke ieder de hand in eigen boezem en gaat eens na hoe zijn houding tijdens de gehele bezetting is ge weest. Maar deze ftensen, nu ze zijn blijven leven, ver dienen ze smaad, de achteruitstelling, de beledigingen, die ze thans moeten ondergaan En hun doden, die gevallen zijn in hun strijd voor de vrijheid, in het besef van de rechtvaardigheid van hun zaak, verdienen zij iets anders dan de eerbied van ons hele volk Met vele honderden die zich opofferden stonden de mannen van het Thoolse verzet in het leger dat rang noch stand kende, 'slechts verbonden door één band: tegen de vijand in, voor vrijheid en recht. Slechts een plicht schamperen de vele half- slachtigen, al die „anderen", als ze Martijn Sh, de grootste verzetsman van het eiland, tegenkomen. Slechts een plicht zeggen De Leeuw, Hans, Martijn, Mast en de anderen uit de kern van Tholen, ze zeggen het met een wrange klank, met een bittere toon van teleurstelling. Maar dan heffen ze het hoofd op en zien elkaar aan, zonder te spreken over de vriendschapsband die hen verbindt, omdat spreken daarover sentimenteel worden betekent, ze zien elkaar slechts zwijgend aan, denkend aan de gevallen vrien den. Voor hen zullen ze blijven vechten, om hen smaad en lasterpraat te besparen. Zij, de gevallenen, hebben daar recht op en de kern, zoals zij daar bijeen zit, is slechts blijven leven om de aanval op hun doden ten allen tijde te kunnen afslaan. Recht kunnen ze de lasteraars in de ogen zien, omdat het bij hen niet ging om het eigen „ik" omdat ze steeds deden wat ze voel den als hun plicht, in het belang van Vorstin en Volk, voor Koningin en Vaderland. (Slot volgt) geleverd. Ook de volksdans viel bij het talrijke publiek zeer in de smaak. Ge durende de pauze werden een doos bon bons en een kist sigaren verloot. De ge lukkige winnaar van laatstgenoemde prijs liet een flink aantal heren meegenieten. Alles had een vlot verloop. BENOEMING Dhr. J. C. A. v. d. Maas is te Schie dam benoemd tot keurings-veearts aan het gemeentelijk abattoir aldaar. OUDERAVOND In de Openbare Lag. School zal op Vrijdag 21 November om 6.15 in een der lokalen de jaarlijkse Ouderavond worden gehouden. HINDERWETSVERGUNNING Dhr. J. Schot te Tholen heeft een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een, mosselpellerij, het geen deze winter voor velen een ge legenheid kan zijn om langer aan het werk te blijven. VONNISSEN BEVESTIGD Bakker A.J.K. was in hoger beroep gekomen tegen een tweetal vonnissen van den Kantonrechter, door wie hij wegens overtredingen van het winkelsluitings- besluit tot 6.sub 3 d. hechtenis en tot 6.of 5 d. hechtenis werd ver oordeeld. De eis in hoger beroep bij het Arrondissementsrechtbank luidde: onder scheidenlijk niet ontvankelijk verklaring en bevestiging- van de vonnissen. COLLECTE De vorige week gehouden collecte voor de Oorlogsgravenstichting bracht f 104.79 op. KEURING LICHTING 1949 Van de 10 keuringplichtigen werden in deze gemeente 3 personen voor goed ongeschikt voor de dienst verklaard. VEILINGBERICHTEN Dinsdag 11 November Gewone Uien 18.56 Grove 18.66 Drielingen 16.04 Picklers 17.29 Aanvoer 70 ton Wijnpeen 8.969.02, aanvoer 9 ton Woensdag 12 November Gewone uien 18.0118.61 Grove 18,62 Drielingen 16.99 Picklers 18.01 Aanvoer 55 ton Wijnpeen 8.79. Aanvoer 5 ton SLEUTELBEEN GEBROKEN Het bijna 4 jarig zoontje van dhr. M. Goedegebuure viel dezer dagen van de zolder en brak daarbij het sleutelbeentje. BURGERLIJKE STAND over de maand October 1947 Geboren: 6 Oct.: Pieter, zn. van L. I. Goedegebuure en J. C. Fase. 7 Oct.: Johannis Jacobus, zn. van K. J. Hage en K. W. Nelisse 17 Oct.: Henricus Maurice Maria, zn. van J. Th. M. Akkermans en J. C. M. v. 't Westeinde 18 Oct.: Cornelia Helena, dt. van L. v. Koeveringe en J. Hage 22 Oct.: Helena Thona, dt. van C. Rijnberg en C. S. Slootmaaker 23 Oct.: Josina Cornelia Johanna, dt. van J. L. J. v. Popering en A. Polderman 30 Oct.: Cent, zn. van L. v. Dijke en J. Goedegebuure Getrouwd: 2 Oct.: Hendrik Aarnoudse, 28 jr. en Maatje E. den Engelsman, 23 jr. 22 Oct.: Johannis F. Kaashoek, 27 jr. en Jans Goedegebuure, 21 jr. 23 Oct.: Willem J. Keur, 25 jr. en Anthonia P. Geluk, 22 jr. 30 Oct.: Karei Koetsdijk, 41 jr. en Cornelia Kempe, 42 jr. 30 Oct.: Cornelis J. v. d. Griek, 30 jr. en Johanna H. v. d. Boogaard, 22 jr. Overleden: 8 Oct.: Pieter Gunst, 3 wk. zn. van C. W. Gunst en K. Bruijnzeel 14 Oct.: Marinus J. v. d. Boogaart, 70 jr., weduwn. van E. van 't Hof. Loop der bevolking Ingekomen Antoinetta M. v. d. Werf, v. Putters- hoek Jans Scherpenisse en gezin «an C.B.R. Dirk C. Dane, van C.B.R. Jan J. Dane, van Rotterdam us u H E U i— iJ Oi Z DJ W co H E u cq ij co t* "3 a t-t «2 u u tn G CU G <y cj u jj (75 cj cp o c jz -5 3 03 G C<S TJ "O c O G cj T3 G cj N cj ""3 -T3 G 03 J3 cp a G cj r* cj 4-» T3 G 03 E 03 03 C cj cp G B 03 03 2 03 03 T G O O 03 cj 03 03 03 Cl -O c c tj Q Z z z H cn OS ui O ea I-M w E O o a

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2