3e Jaargang No. 49 Tweede Blad 10 October 1947 uit eigen land RAADSVERSLAG STAVENISSE. sporthoekje "Indisch hoekje zondagsdienst artsen kerknieuws^ "bonnenlijst EENDRACHT BODE Een ernstig bericht Een verheugend! feit We moeten dit keer wel heel erg kort zijn met „uit eigen land". We willen echter niet nalaten het ernstige bericht te vermelden, dat de gezondheidstoestand van H.M. de Koningin het noodzakelijk maakt, dat Zij enige tijd volledig rust neemt. Gelukkig mocht onze Vorstin aan het zo ernstig bericht toevoegen, dat Haar gezondheidstoestand geen reden geeft tot directe bezorgdheid. Deze me dedeling stemt tot grote dankbaarheid. Moge de voorgenomen rust gezegend worden. H.K.H. Prinses Juliana zal gedurende die tijd als Regentes van het Koninkrijk optreden. A.s. week zal de beëediging van H.K.H. Prinses Juliana tot Regentes in de Ridderzaal te Den Haag plaats hebben. Een verheugend feit was, dat Donder dag 9 October Prinses Marijke in de Domkerk te Utrecht werd gedoopt. On geveer 1200 genodigden woonden de doopplechtigheid, waaronder ook de Groothertogin van Luxemburg, bij. Behalve de brug over de Eendracht is ook de brug bij Katerveer dezer dagen in gebruik gesteld. Donderdag 2 October jl. kwam de gemeenteraad te Stavenisse in Openbare vergadering bijeen. Voorzitter: Burge meester L. A. Verburg. Aanwezig alle leden. De voorzitter heet allen hartelijk wel kom en spreekt de wens uit, dat er op deze Vergadering geen wantrouwen mag heersen, dat de Raad niet verdeeld mag zijn, maar gezamenlijk het belang van de gemeente mag nastreven. Hierna worden de notulen van 22 Aug. en 5 Sept. jl. voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van alle in vorige vergadering benoemde personen voor de Woning commissie Wdonruimtewet 1947, dat pij hiervoor bedanken. Schrijven van G.S. waarin de aandacht wordt gevestigd op het feit, dat hoewel reeds belangrijke kosten zijn gemaakt tot het ontwerpen van het uitbreidingsplan, enz. de te volgen maatregelen nog steeds niet zijn genomen. De voorzitter zegt, dat dit inmiddels wel is gebeurd. Verder goedkeuring verordening reini gingsrechten. De voorzitter stelt voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen, waartegen niemand bezwaar heeft. Een schrijven van de Gemeente Diever met een afschrift van het door dat ge meentebestuur gedaan verzoek aan de Min. om het loonpeil voor stad en platte land gelijk te schakelen, waarin nu ge vraagd wordt hieraan adhaesie te be tuigen. B. 6 W. stellen voor dit te doen. Dhr. v. Beveren onderschrijft het voor stel. Allen keuren het goed. Van de Gemeente Bruinisse of er be zwaar bestaat tegen de heffing van haven-kade en overscheepsgelden, zoals deze in een bijlage zijn vervat. Niemand heeft bezwaar. Van' G.S. is d^ in een vorige ver gadering door de Raad goedgekeurde politie-verordening terugontvangen met enkele redactionele opmerkingen en enkele aanvullingen op artikels. B. 6 W. stellen voor de verordening volgens de aanwijzingen te wijzigen. Geen bezwaar. Daarna punt 4: Benoeming hoofd O.L. School. De voordracht luidt: 1. J. Valk hof te 's Gravenhage. 2. Joh. Gideonse te Yerseke; 3. A. C. Lafeber te 's Gra venhage. De voorzitter vraagt of iemand hier omtrent nog iets heeft in te brengen. Dhr. v. Beveren zegt niet accoord te kunnen gaan met deze voordracht. Dhr. Stout- jesdijk merkt op, dat hij eerst gisteren avond de uitnodiging voor deze ver gadering heeft gezien en daardoor geep gelegenheid kreeg de ingekomen stukken, dus ook die betreffende deze benoeming, in te zien. De voorzitter zegt, dat het dan toch deze middag nog had gekund. Dhr. Stoutjesdijk antwoordt, dat hij toen geen tijd had. Dhr. v. Beveren zegt, dat er gunstige berichten zijn van onderwijzers, van andere zelfs zeer gunstige, die toch niet op de lijst staan, wat hij zeker had ver wacht. Dhr. Tazelaar vraagt wie de proefles afnam van dhr. Valkhof. De voorzitter antwoordt, hoewel hij niet verplicht is dit te verklaren dat B. W. er bij waren. Hij kan het bezwaar van dhr. Stoutjes dijk billijken. Wat de opmerking van dhr. v. Beveren betreft, antwoordt de voor zitter, dat deze buiten dit punt omgaat. Hier betreft het een voordracht van B. W. plus de Inspecteur, waaraan men zich te houden heeft. Dhr. v. Beveren wenst die voordracht niet te accepteren en zegt dat het meer is voorgekomen, dat een voordracht van B. W. geliquideerd werd, o.a. te Rotterdam. Dhr. Tazelaar vraagt of een brief, die gisteren bij de ingekomen stukken lag in het openbaar behandeld kan worden. Dc voorzitter vindt dit niet verantwoord tegenover de betrokken personen. Dhr. Tazelaar kan dit billijken en vraagt of er buiten de voordracht om gestemd kan worden. De voorzitter: „Deze is bin dend". Dhr. v. Beveren: Dat zegt U nu wel voorzitter, maar wanneer het grootste deel van de Raad er niet mee accoord gaat, dan moét er toch een nieuwe voor dracht komen Dhr. Tazelaar stelt voor dit punt in gesloten zitting te bespreken. Dit wordt in stemming gebracht. Tegen stemmen v. d. Slikke en Leune. Hierna wordt de openbare vergadering tijdelijk geschorst. Na heropening brengt de voorzitter het voorstel van B. W. in stemming. Uit gebracht worden dan 6 stemmen op dhr. J. Valkhof te 's Gravenhage, no. 1 van de voordracht, zodat deze met grote meerderheid is benoemd. Punt 5: Voorstel B. W. tot bouw van een nieuwe bergplaats gemeente materialen. De voorzitter vraagt of iemand het woord wenst. Dhr. v. Beveren zegt de stukken hier omtrent te hebben gelezen en vindt dat de door B. W. geprojecteerde berg plaats veel te kostbaar wordt. In St. M.dijk krijgen ze een prachtding, de zgn. nishut, die ook hier voldoende zou zijn De voorzitter: „Maar niet degelijk is." Dhr. v. Beveren: Natuurlijk niet voor eeuwig. Dhr. Leune dacht, dat het materiaal thans in een schuurtje was opgeborgen en alles bij elkaar zit. Hij is er beslist tegen zo'n blikken doos in de gemeente neer te zetten. De voorzitter zegt, dat het in de hui dige bergplaats geen doen is. Alles ligt boven op elkaar. Hij vindt ook, dat een nishut die midden in de gemeente moet komen, deze ontsiert. Dhr. v. d. Slikke wijst er op, dat de vrml. dokterswoning verkocht ii om voor de opbrengst daarvan een behoorlijke bergplaats te laten bouwen. Daar was de Raad toen ook voor. Nu dit is ge beurd, zou er weer knoeirommel moeten komen. Het geld was er voor bestemd, waarom dan ook geen behoorlijke berg plaats Straks moet men weer gaan lappen, trouwens het past niet in de kom der gemeente en dergelijke dingen gaan niet langer dan IQ Jaar mee. Dhr. Leune vindt zo'n nis van 4.5 X 11 m lang niet groot. Dhr. Tazelaar vraagt, hoe groot de nieuwe bergplaats dan wordt. De voorzitter antwoordt: 5.27. X 8.30 m. Dat vindt dhr. Leune machtig klein, evenals dhr. Tazelaar. Dhr. v. d. Slikke zegt, dat men het er goed mee kan doen. Dhr. Tazelaar blijft er bij dat het duur is. De voorzitter zegt: „Goedkoop is duurkoop". Dhr. Hage vindt toch eigenlijk oók, dat meteen maar iets goeds gezet moet wor den. Met alg. stemmen wordt hierna het voorstel B. W. aangenomen. Punt 6: Voorstel Burgemeester tot aan wijzing van weggedeelten als „voetpad" (beide voetstraten in de Voorstraat en de voetstraat in de Westelijke Achter weg). De voorzitter acht het ten be hoeve van wandelaars en spelende kin deren nodig, dat deze aanwijzing, voor wat de Voorstraat betreft weer als voor heen, wordt aangehouden. Het slop bij v. Dalen krijgt een verkeersbord: Ver boden voor alle voertuigen. Niemand heeft bezwaar, nadat de voorzitter antwoordde op de vraag van dhr. Hage hoever dat strekt. Rondvraag Dhr. v. d. Slikke merkt n.a.v. de no tulen op, dat dhr. v. Beveren in vorige vergadering heeft gezegd, dat spr. ver klaard heeft, dat de door dhr. Jasperse gemaakte hoge begroting de schuld is van B. W. Dit is niet juist weer gegeven van dhr. v. B. Spr. heeft ge zegd: „Indien er hier sprake zal zijn van schuld." Dhr. v. Beveren zegt, dat de notulen niet zo erg mooi waren, Dat is voorbij, we doen er zand over. Hij hoopt, dat de verstandhouding vanaf heden goed mag blijven, hierdoor het gemeente en alge meen belang behoorlijk gediend zal wor den, maar rekent er dan ook op, dat er troeven op tafel komen. Dhr. Stoutjesdijk vraagt waarom de grond voor de oprit niet meteen is ver werkt. Dhr. Potappel antwoordt, dat dit niet mogelijk was, maar spoedig voor elkaar komt. Dhr. Tazelaar stelt het zeer op prijs, dat er nu zo'n belangrijke vooruitgang gezien wordt. Men is bezig aan het ge meentehuis, de oprit is bijna een feit, de begraafplaats ligt er beter voor en meer dere dingen worden aangepakt. Hij brengt daarvoor dank en hoopt dat het in de toekomst zo mag blijven gaan. Hierna vraagt hij, hoe het nu verder moet met de woning van dhr. Winter. Er is toch vorige vergadering een sta king van stemmen geweest, waarom hij meende, *dat het nu Weer ter sprake zou komen. De voorzitter zegt, dat het tot een volgende vergadering is aangehou den. Wanneer dat zal zijn, hangt niet van B. W. af. Degene, die het voorstel heeft gedaan, kan er weer mee aan komen. Het ligt niet op de weg van B. W„ hoewel er helemaal geen be zwaar is, wanneer het voorstel wordt herhaald. Dhr. Leune brengt hierop het in vorige vergadering aangehouden voorstel opnieuw naar voren. De voorzitter zegt hierop, dat inmiddels aan G.S. is ge vraagd of zij de goedkeuijng kunnen hechten aan het maken van één kamertje. De Raad drong de vorige keer aan op aanpakken, we zouden te laks zijn ge weest, daarom hebben we nu doorgezet. Dhr. Leune: dus daarmee is mijn voor stel gekelderd De voorzitter: Nee, dat ligt maar aan de Raad of zij LIw voorstel willen aan vaarden." Wenst U hierover stemming Dhr. Leune antwoordt bevestigend. Het voorstel om twee kamertjes te laten ont werpen en met dit ontwerp en kosten- nota ter tafel te komen, wordt dan in stemming gebracht. Tegen stemmen de heren Potappel en v. d. Slikke. De voorzitter dankt hierop de heren voor het aangename verloop der ver gadering, waarna sluiting volgt. In de laatste nummers hebben we ons weer moeten beperken tot enkel aan kondiging van de programma's. Dit is wel jammer, daar er door vele lief hebbers naar dit hoekje wordt uitgezien. We kunnen echter ook geen „ijzer met handen breken" en daarom is dit hoekje ook niet wekelijks te garanderen. Om aan het verzoek van velen tegemoet te komen, geven we hieronder nog een kort verslag van de voetbalwedstrijden van de laatste veertien dagen. Tholense boys S.V.O. In tegenstelling met de aankondiging in ons nummer van 19 Sept. (dit bericht was abusievelijk doorgegeven) speelde Tholense boys de 27ste niet tegen Smer- diek, maar tegen S.V.O. 1 van Oud- Vossemeer. Het werd een pittige, maar vooral spannende wedstrijd, want na de 2 X 45 minuten spelen was het niemand gelukt een doelpunt te scoren: 00. De snel invallende duisternis maakte het on mogelijk 15 minuten te verlengen, waar om onmiddellijk werd overgegaan tot het nemen van strafschoppen. S.V.O. bleef hierbij de baas, 3 strafschoppen werden 3 doelpunten. Tholense boys miste de eerste al en incasseerde hiermee haar eerste nederlaag in dg Nederlaagserie. Dergelijke uitslagen geven over het al gemeen weinig voldoening, noch aan de winnaar, zeker niet aan de verliezer. Naar wij vernemen zou Zevenbergen hiertegen geprotesteerd hebben, omdat zij wél 15 minuten langer hebben gespeeld en toen door strafschoppen verloren. Uit spraak v. d. Bond is nog niet bekend. Een vriendschappelijke wedstrijd. speelde Smerdiek diezelfde middag tegen W.H.S. Hierbij waren de twee speel- helften wel zeer duidelijk te onderschei den. Het grootste gedeelte voor de rust was Smerdiek de gasten verreweg de baas en het resultaat hiervan was een 21 voorsprong. In de tweede helft drong W.H.S. meer op, toen waren het de gasten die steeds domineerden. Een kopbal <en een hard schot van de midvoor op schitterende afgemeten wijze aangegeven door de linksbuiten bracht de stand in het voor deel van W.H.S. Toen tenslotte de Smerdiekse keeper nog over een tam schotje heen viel, was het pleit beslecht: 4—2 voor W.H.S. Tholense boys W.H.S. Zaterdag jl. werd de nederlaagserie voortgezet met een wedstrijd tegen St. Annaland. Het gelukte W.H.S. in de eerste helft de meest geringe, maar in elk geval een voorsprong te behalen. Dit resultaat gaf m.i. de krachtsverhouding in die helft goed weerDe linksbinnen maakte het enige doelpunt, Hierbij kreeg de midvoor van W.H.S. enig manke ment, waardoor hij er voor de rest van de wedstrijd practisch uitlag. Mede hier door waren de aanvallen van de gasten na de rust niet meer productief. Daarbij kwam nog, dat er hoegenaamd geen steun meer uitging van de middenlinie. Deze bepaalde zich uitsluitend tot de verdediging. Zo kostte het voor Tho lense boys weinig moeite telkens voor het vijandelijk doel terug te komen. Het resultaat hiervan was, dat er in deze tweede helft twee doelpunten werden gescoord, waarvan één op fraaie wijze door Soomers. Met deze stand, 21 kwam ook het einde. Over het alge meen speelde de Tholense Boys niet zo sterk, als we dit wel eens gezien hebben. Jammer dat ook de spil last kreeg van een spier. W.H.S. had bij deze wed strijd meer dan één winstkans. Ze heeft deze echter laten glippen en dat ligt niet aan de verdediging, zeker niet aan de spil. S.V.O. I Steenbergen II: 20 Programma Zaterdag Tholense boys Smerdiek 4.30 uur Nederlaagwedstrijd. VERJAARDAGSGROETEN Zo de Heere wil en hij leeft hoopt dienstplichtig soldaat H. de Vos, den 20ste October 1947 zijn 21ste verjaardag te herdenken. Hartelijk gefeliciteerd door zijn Ouders, Zusters, Opoe en verdere familie. Zijn adres is: l.n. 261020Q61, L.V.C. Det. Veldpost Semarang. Stavenisse, October 1947 Dienstplichtig Soldaat F. van Treyen, l.n. 261011024 - 3 - 4V - I R.I. 2 Divisie Veldpost Palembang - Sumatra hoopt op 11 October zijn 21ste verjaardag te herdenken en wordt hiermee hartelijk ge feliciteerd door Vader, Moeder, Janus, Cor en Verloofde, Betsie, Jopie en Rinie. BERECHTING EILANDBEWONERS Bijzonder Gerechtshof Middelburg H.G.D., bakkersknecht te Tholen, lid N.S.B. en N.S.K.K., veroordeeld tot 4 j. gevangenisstraf met aftrek van voor arrest, vanaf 24 Aug. 1946. Tribunaal Zierkzee J. Ampt te Oud-Vossemeer, veroor deeld 'tot 1 jaar voorw. internering met een proeftijd van 1 jaar, onder toezicht- stelling van S.T.P.D., verbod om te gaan met N.S.B.ers behalve bloed- en aanver wanten tot en met de 3e graad Verbeurdverklaring van vermogen tot een bedrag van 10.000 en ontzetting rechten. STEMMEN VEN LEZERS! (Buiten verantwoordelijkheid d. Redactie) „M.d.R. Mag ik LI wat ruimte verzoe ken voor 't volgende? Ik stond en sta op 't standpunt, dat zaadteelt voor onze omgeving van groot belang kan wor den. Evenwel ben ik de mening toege daan, dat zonder dergelijk onderwijs, niet bereikt kan worden, waarnaar gestreefd moet woiden. Herhaalde malen is mij verzocht dit onderwijs gedurende a.s. winter te wil len geven, voorzover 't het theoretische gedeelte betrof. Omdat 't aantal uren, dat mij ter beschikking zou worden ge steld, mij ontoereikend voorkwam om goed fundamenteel onderwijs te geven, wilde ik de verantwoording hiervoor niet op mij nemen en bedankte voor de eer. Laten wij hopen, dat de leraren, die voorzover mij bekend, nog nooit land bouwonderwijs gaven, 't er goed afbren gen. M.d.R. ik dank U voor de gastvrijheid. A. P. Bil St. Annaland, October 1947. M. de Redacteur Mijn schrijven is eigenlijk gericht tot de berichtgever van het in Uw vorig nummer opgenomen stukje onder te titel „Het Eiland Rond", vermeld onder de gemeente Oud-Vossemeer. Met grote voldoening heb ik gelezen, dat enkele jonge mannen een tocht rond het Eiland gemaakt hebben. Als Consul van de Ned. Wandelbond kan ik het niet anders dan toejuichen. Dat hierover echter zoveel drukte is gemaakt, kan ik niet begrijpen. Toen de W.S.V. „Op Stap" uit Scherpenisse in Juni 1.1. een töcht uitschreef waren er schrik niet 2 deelnemers uit het Eiland Tholen, behalve de leden van genoemde ver. Er was voor deze tocht ongeveer 175.- aan propagandamateriaal uit gegeven. Mijnheer, U schrijft over „Een tocht door Tholen", Weet U dat zulk een toch ongeveer 200 gulden kost voor het een klein beetje in orde is. Als LI denkt, dat er in Tholen zoveel wandelsport- liefhebbers zijn, neemt U dan de kosten voor zo'n tocht voor Uw rekening, dan wil ik gaarne de organisator zijn van die tocht. Als Uw berichtgever te Oud- Vossemeer zo'n voorstander is van de wandelsport, laat hij dan eens propagan da maken voor onze tocht, die we 1 Nov. a.s. organiseren (zie vorig nummer), zo dat we een grote groep uit die gemeente kunnen inschrijven. Alle gewenste in lichtingen zul ik U gaarne verstrekken. Consul Ned. Wandelbond en secr. F. de Back W.S.V. „Op Stap 1946" Scherpenisse Hoewel bovenstaande dan volgens briefschrijver eigenlijk meer tot de pl. correspondent dan tot de redactie ge richt is, blijft de redactie hiervoor toch verantwoordelijk en daarom zal ik in het kort antwoorden. Dat over bedoelde gebeurtenis „zoveel drukte" is gemaakt kan ik niet inzien. Als W.S.V. of een andere ver. een mars organiseert, maak ik er door middel van het blad ook propaganda voor, indien er maar enige' ruimte voor beschikbaar is. Bedoeld bericht is zelfs nog een week blijven staan, wegens plaatsgebrek. De suggestie aan het slot van dat bericht, betekent ook propaganda voor Uw ver. Het is mij zelfs liever, dat het via de Wandelver. gaat, omdat er dan meer verband in zit. Dat er voor de door LIw ver. georganiseerde tocht in Juni 1.1. zo weinig belangstelling was, is jammer. Dat doet echter niets af aan de prestatie van de jongens te Oud-Vossemeer. We hopen, dat U met Uw tocht op 1 Nov. meer succes zult hebben dan die van Juni, mede dan door deelname uit Oud- Vossemeer. Red. ^raEDlK^URTEN" Zondag 12 October 1947 THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Vroegindeweij nm. 3 uur Ds. de Lint Gereformeerde Kerk: 10 en 5 uur Ds. Bouma, Noordwijk aan Zee Gereformeerde Gemeente: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. v. Leeuwen 2.30 uur Leesdienst OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. Goverts - H. Cat. In beide diensten coll. Ziekenfonds Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. G. A. Vreugdenhil Chr. Gereformeerde Kerk: 10 en 6 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. v. Leeuwen Dr. P. J. Duinker te Tholen Dr. Vermet te Nieuw-Vossemeer ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 9.30 uur Ds. Kooreman - Bediening H. Doop nm. 2 uur Dhr. C. v. d. Meulen Collecte voor de Sstichting ter ver pleging voor leiders aan vallende ziekte te Heemstede Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. de Bres - Bed. H. Avondmaal nm. 6 uur Eerw. Heer S. v. Meulen Collecte Macht van het Kleine Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: vm. Leeskerk (vac. Stavenisse) nm. Ds. de Bres Üud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst Rehoboth av. 7 uur Ds. BosboomB te Hillegers- berg Extra collecte) SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Gereformeerde Gemeente: vm. en nm.- Leesdienst av. Ds. Visser POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Bevestiging lidmaten Gereformeerde Gemeente: vm. en nm. Ds. Visser av. Leesdienst Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur De Heer Vreugdenhil te Rotterdam ST. FILIPSLAND Ned. Herv.. Gemeente: vm. 10 uur Ds. E. S. de Lint nm. 2.30 uur Leesdienst (vac. Tholen) Gereformeerde Gemeente: 3 x Student Hagestein Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst NIEUW -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts THOLEN Beroepen bij de Geref. Gem. Ds. M. Blok te Zeist Zoals we reeds meldden wordt Zondag 19 October Ds. v. d. Wiel in de Ned. Herv. Kerk alhier in de morgendienst bevestigd. Daar Ds. Postma echter ver hinderd is, zal de bfevestiging geschieden door Ds. Vreugdenhil van Coevorden. ♦ST. MAARTENSDIJK Ds. de Bres Ned. Herv. Pred. alhier, bedankte voor het beroep naar Eemnes- Buiten. Voor het tijdvak van 12 t/m. 25 Oct. a.s. geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van Bonkaarten KA. KB, KC 711 (Serie P) P01 Brood 800 gram brood P01 Boter 125 gram boter P02 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet P03 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet P01 Vlees 100 gram vlees P02 Vlees 400 gram vlees P01 Melk 3J^ liter melk P03 Melk 6 liter melk P05 Melk 6J-2 liter melk P01 Div. 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas P02 Div. 1 ei P03 Div. 125 gram koffie P04 Div. 50 gram thee P03 Res. 1600 gram brood P06 Res. 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711 (Serie P) P11 Brood 800 gram brood P11 Boter 250 gram boter P12 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet P—11 P—12 Vlees 100 gram vlees P—13 P—15 Melk 10 ltr. melk. P11 Div. 100 gram kaas of 125 gram korstl. kaas P12 Div. 1 ei P13 Res. 800 gram bi;ood Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, MH 711 (bijz.arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie P) P21 Brood 800 gram brood P21 Boter 250 gram boter P—22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet P21 Melk 5 liter melk P21 Vlees 300 gram vlees P22 Vlees 100 gram vlees P<21 Kaas 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas P21 Eieren 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 10 October worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 13 Oc tober mag worden gekocht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 5