Kluitkalk f25.- Brammetje Flapoor en z'n Vrienden .J ton per Demonstratie predikbeurten kerknieuws bonnenlijst distributiedienst" JAN OVEREENKAM weer present! Amateur- Tabakkers Bekendmaking Onteigening Gebrs. DIJKE» ROULETTE AARDAPPEL- ROOIMACHINE openbaar verkopen x Nederlandse Staatsloten (Nadruk verboden) door G. TH. ROTMAN Bij inschrijving te koop: een woonhuis met erf, Verkrijgbaar tir Bruinkool Zonder bon. f 3.80 per 100 kg. Gebr. de Jonge brandstoffenhandel Tholen Centrale Landbouw Onderlinge SPIERINKJE Alb. D. den Haan A. L. Riedijk Heren Amateurtabakkers A. v. d. Biggelaar Co N.V. Roosendaal M. Bout 20-21 B. W. Schot 22 J. Quist 26 J. Hage 32-34-35 L. M. de Heer 33 De duiven waren gelost om 12,50 uur De 1ste duif kwam binnen om 1.34.43 uur ea de laatste om 1.39.18 uur. Zondag 28 September 1947 THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vra. 10 uur Ds. de Lint nm. 3 uur Gereformeerde Kerk: 10 en 5 uur Ds. Pestman uit den Haag Gereformeerde Gemeente: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Ned. Prot. Bond: Geen dienst OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts nm. 2.30 uur Eerw. Her S. v.d. Meulen {collecte Macht van het Kleine) Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds Vreugdenhil - Bed. H. Avondmaal Chr Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Vrijdag 26 Sept. av. 7 uur Ds. H. van Leeuwen ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 9.30 uur Ds. Holst nm. 2 uur Ds. Holst. (In beide diensten collecte Ziekenfonds der Gemeente) Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Kooreman nm. 6 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: vm. de Eerwaarde Heer Begeer, Evangelist te Tilburg nm. de Eerwaarde Heer Begeer, Evangelist te Tilburg Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst R e h o b o t h av. 7 uur Ds. Boerlijst te Goes SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente vm. 10 uur Eerw. Heer S. v.d. Meulen (Collecte Macht van het Kleine) nm. 2.30 uur Ds. Kooreman - Voorbereiding H. Avondmaal Gereformeerde Gemeente: 9.30 en 2 uur Leesdienst 6 uur Ds. Visser POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Vroegindeweij nm. 2.30 uur Ds. Vroegindeweij Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 9.30 en 2 uur Ds. A. Visser 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur (Leesdienst (vac. Tholen) nm. 2.30 uur Ds. de Lint Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst NIEUW -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Kooreman. THOLEN De bij de Ned. Herv. Kerk beroepen predikant Ds. B. G. A. v. d. Wiel te Linschoten is voornemen Zondag 19 Oct. a.s. zijn intrede te doen, na des morgens te zijn bevestigd door Ds. Posthma. voor het tijdvak van 28 Sept. t/m 11 Oct. Bonkaarten KA, KB, KC 711 (Serie N N01 Brood N01 Boter N02 Boter N03 Boter N—01 Vlees N—02 Vlees N—01 Melk N03 N—05 N—01 Melk Melk Div. N—03 Res. N—04 Res. N06 Res. 800 gram brood 125 gram boter 125 gram margarine of 100 gram vet 250 gram margarine of 200 gram vet 100 gram vlees 400 gram vlees 4 liter melk 6 liter melk 6J/2 liter melk 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 1600 gram brood 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711 (Serie N) N11 Brood N11 Boter N12 Boter N—11, N—12 Vlees N—13, N—15 Melk N—11 Div. N13 Res. 800 gram brood 250 gram boter 125 gram margarine of 100 gram vet 100 gram vlees 10 liter melk 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 800 gram brood Bonkaarten MA, MB, MC. MD, ME, ME, MG, MH 711 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie N) N21 Brood N21 Boter N22 Boter N—21 Melk N—21 Vlees N—22 Vlees N—21 Kaas N21 Eieren 800 gram brood 250 gram boter 250 gram margarine of 200 gram vet 5 liter melk 300 gram vlees 100 gram vlees 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 26 September worden ge bruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 29 September mag worden gekocht. Het melkrantsoen voor volwassenen zal voor de hierop volgende 14 dagen 3J/2 liter bedragen, zodat - gerekend voor 4 weken per week 1 liter be schikbaar is. Het veertiendaagse rantsoen zal dus wisselen tussen 4 en 3J^ liter. GELDIGHEIDSDUUR RANTSOENBONNEN SERIE E De rantsoenbonnen van de Serje E zijn na 27 September a.s. niet meer gel dig. Na dien datum zijn voor voedings middelen, tabak en zeepartikelen uit sluitend de rantsoenbonnen van de serie G geldig. Na-uitreiking te Tholen De na-uitreiking van bonkaarten, tabaks-, versnaperingen en gecombineerde kaarten van de 11e en 12e periode 1947, zal plaats hebben op Maandag 29 Sept. 1947 te Tholen des vm. van 9.3012.30 DISTRIBUTIEDIENST ZIERIKZEE ST. FILIPSLAND Na-Uitreiking bonkaarten 11e en 12e periode 1947 Te St. Filipsland: op Vrijdag 3 Oct. '47 van 912 uur. Medegebracht moet worden: De Tweede Distributiestamkaart en de lopende bon kaarten. Na-uitreiking schoenenbonnen Te St. Filipsland op Vrijdag 3 Oct. 1947 van 912 uur. Medegebracht moet worden: de Tweede Distributiestamkaarten met inlegvellen. Het Distributienieuws Zoals we U enige wegen geleden heb ben medegedeeld, zouden we, nu St. Filipsland een Agentschap is geworden, steeds het Distributienieuws opnemen. De Leider van de Distributiedienst Zierikzee heeft ons verzoek om dit nieuws regel matig te mogen ontvangen en te publice ren, ingewilligd. Vorige week, juist toen het de zeer be langrijke bekendmaking was voor het afhalen van bonkaarten, ontvingen wij het schrijven uit Zierikzee te laat om nog te kunnen afdrukken. De krant was toen reeds ter perse. Onmiddellijk hebben we de Leider te Zierikzee verzocht, zo het enigszins mogelijk is, ons voortaan de publicaties vroeger te zenden. Uit boven staande blijkt wel, dat men daar thans rekening mee houdt. We hopen, dat we alles steeds tijdig kunnen opnemen, om hierdoor het ontstane ongemak van het Agentschap, dat, naar wij vernemen, toch al zo veel moeilijkheden meebrengt, wat weg te nemen. Kijk dus steeds uit naar het Distribu tienieuws voor St. Filipsland in de Een- drachtbode 1 Dinsdag 30 September zullen de tabaksproducten worden afgele verd bij J. Manneke Oostvest 59 St. Maartensdijk 1 2-1.30 uur. v. d. Berge Postweg Tholen van 2.30-4 uur. A. J. G. THOONEN BERGEN OP ZOOM De Burgemeester van St. Maartensdijk (Zeeland) maakt bekend, dat door het College van Algem. Com missarissen voor de Weder opbouw is overgegaan tot van een aantal percelen in deze gemeente ten name van de Gemeente St. Maar tensdijk en ten behoeve van het bouwplan 1947. De hierop betrekking heb bende stukken liggen vanaf heden, gedurende 2 weken kosteloos voor een ieder ter Gemeentesecretarie ter inzage. St. Maar.ensdijk, 25 Sept. 1947 De Burgemeester H. H. Schuiler Landbouwers van het EILAND THOLEN Heden kunnen weer leveren wij U tegen de prijs van ton bij afname van minimum 5 wordt ze FRANCO thuisbezorgd Bestel nog heden voor wij U moeten teleurstellen. Beleefd aanbevelend, Rijksstr.weg 443 D, Scherpenisse De Bedrijfsstudiegroep »Tholen - St. Filipsland« demonstreert met een in Bintje en Alpha op WOENSDAG 1 OCTOBER van 24 uur op het bedrijf van dhr. D. Giljam „Deehoeve" te THOLEN. Alle belangstellenden welkom HET BESTUUR. Tenslotte mag ook ik weer eens om het hoekje komen kijken lezers. En daarom: hoe gaat het er mee Na deze lange afwezigheid ben ik daar benieuwd naar. Als deze nieuwsgierigheid wederzijds is, kan ik U meedelen, dat mij niets man keert Een ander geval is het met Kees. Kees is niet erg op dreef. Lichamelijk gaat het wel, maar geestelijk zit ie in de put. Hij zoekt overal wat achter. Ver waarom ondergetekende's aanschijnt niet moedelijk begreep U de laatste weken, in deze krant zichtbaar was. De Raads- verslagen verduisterden m'n licht. De bui is nog niet geheel over, maar het ergste is gezakt. Het ergste was namelijk het Raadsver- slag van Tholen. Daar is een behoorlijk stukje aan gewijd. En de redactie hield voet bij stuk, dat iets dergelijks voorkeur had boven mijn ideale voorlichting. Dat staat nog te bezien. Gelukkig is dat zaakje thans achter de rug. We weten nu waar we aan toe zijn. En als we goed gelezen hebben, werden er verschillenden, om het zo maar eens te zeggen: op hun nummer gezet. Heb je het nou gezien, dat Tholen het niet kon helpen Deze vraag, die tegelijkertijd m'n mening was legde ik aan Kees voor. Het verwonderde me niets, dat de rimpels in z'n voorhoofd dieper werden. Dat is tegenwoordig aan de orde van de dag bij de minste kleinig heid. Maar zeker had ik het commentaar niet verwacht, dat als een lawine over z'n lippen rolde. Of ik nou werkelijk dacht, dat Tholen er zoveel scha van had Of ik soms vergeten was, dat het hoge Thoolse college het deze winter ook ver tikte aan Rijkswaterstaat toestemming te geven om de noodvoetbrug, die deze instantie wilde aanleggen, vrij te geven. „Dat ben je zeker vergeten hè", wond Kees zich verder op, „vergeten dat hier door veel ellende voorkomen was gewor den. Vergeet je misschien ook, dat het besluit, dat de Thoolse Raad vorige week nam, al maanden eerder had kunnen vallen Toen waren de voorstellen van het Rijk er ook niet, nu waren ze er evenmin. Maar toen vochten ze nog voor hun rechten. Waarom dan nu niet meer Dan had ik volgehouden en gezien wat er van kwam. Maar niet wachten tot het uiterste en dan nog toegeven. Als je "denkt in je recht te staan, dan vast houden. Dat „protest" zegt tenslotte niets." Punt. Alsjeblieft. Dat was nou Kees. „Hmmantwoordde ik voorzichtig om hem niet meer op te winden, „rakel dat nu alles weer niet op, ouwe jongen. Onthou nu, wat de voorzitter zei, dat er door dit alles nu eindelijk toch wel klaar heid was gekomen en het toch wel vol doende zou zijn, om de critiekers, die er niets van weten, de mond te snoeren." Gelukkig zweeg Kees hierop in alle talen en ik gooide het over een andere boeg. „Wat zeg je van de automatische piloot polste ik hem, daarbij doelende op de onwerkelijke werkelijkheid, dat een vliegtuig zonder bestuurder van het ene eind der wereld naar het andere vliegt en zonder enig mankement landt. Kees had het ook gelezen. Maar stond er hoegenaamd niet versteld van. Integen deel, z'n gezicht klaarde er bij op. „Dat opent mogelijkheden," was zijn antwoord. De eerste, de beste keer, dat m'n tante in Canada weer jarig is, en dat gebeurt meestal elk jaar, stuur ik zo'n ding weg met een bloemen mand. Ik laat het op stijgen vanaf het platte dak en het daalt op het platte dak van m'n "tante's wol kenkrabber. Ik doe er een briefje bij, waarin vermeld wordt, dat het apparaat onmiddellijk geretourneerd kan worden met inhoud. En om die inhoud gaat het juist, vervolgde Kees met stemverheffing. M'n tante weet dan al zoveel, dat er enkele pakjes sigaretten verwacht wor den. En ze zal vol ontroering over mijn geschenk het apparaat onmiddel lijk retourneren met sigaretten. In ge dachten zie ik de automatische piloot al dalen op m'n dak, vol „Pall Mali". Ik trok m'n neus op over deze ver onderstelling. Nee, geef mij dan de tijd van m'n betovergrootvader. U kent hem van vroeger, die uit de tijd van de Hoekse en Kabeljauwse twisten toen was er dan zogenaamd nog niet die ge weldige „beschaving". Maar ik hoor het hem nog zeggen, hoe in die tijd een stad werd belegerd met de eerste, dan ook vooroorlogse ganzenroeren. Hoe de be legeraars zo eens in de 14 dagen een schot afvuurden op de stadsmuur, hoe de belegerden rustig doorleefden, hun akkers binnen de muren bebouwden, hun vee lieten grazen en zo af en toe eens over de muur keken of de vijand er nog was, ze dan voor zichzelf even mompel den. „O, ze zijn er nog en rustig voort gingen. Die beschaving staat me beter aan, tenzij tenzij alle wereldbewoners dat nieuwe apparaat gebruiken, zoals Kees het zich voorstelt. Met diens groeten en de mijne Jan Notaris W. L. Blindenbach, te St. Maartensdijk, zal in de garage van den Heer Slingerland aan de Markt aldaar op Woensdag 1 Oc tober, aanvang des namid dags om 2 uur, ten verzoeke van de Heren R. Visser, te Schiedam, en J. Ponse, te Zoetermeer, in het diverse meubilaire goe deren, waaronder buffetten, dressoirs, theemeubels, ta fels, stoelen, fauteuils, divans enz. Kijkdag op Dinsdag 30 September des namiddags van 25 uur. verkrijgbaar a f 4. per 1 20 lot Franco toezending na ontvangst per postwissel of storting op Giro 274233. De Debitant P. C. Krijnse-Locker Singel 46 Tholen. Er kwam namelijk opeens een stormvlaag, die de golven van de zee hoog opjoeg. Het schip slingerde en helde schuin over. Op dat ogenblik stonden onze kunstemakers juist vlak bij een der grote luchtkokers; ze verloren hun evenwicht, en Tom, Fok en Menelik vielen precies in de wijde koker en rolden holderdebolder naar beneden. In de keuken, beneden, stond juist de meester kok met trotse blikken een reuzetaart te be wonderen, die hij ter ere van den kapitein gebakken had. Jongejonge, daar kreeg hij vast een pluimpje voor Er stonden evenveel kaars jes op, als de kapitein jaren telde. Rommelbommelbom Daar kwamen Tom, Fok en Menelik door de luchtkoker naar beneden rollen en vielen boven op de heerlijke taart, zodat het hele schone bakwerk ineens plat was. De kok werd bleek van woede, dat begrijp je, want hij had het den kapitein beloofd, een fijne verrassing voor hem klaar te maken. groot 2 Are 62 c.A., gele gen in de Tienhoven A177 te St. Annaland, van wijlen Janna J. de Graaf. Briefjes worden ingewacht vóór of op 1 October a.s. bij C. DE GRAAF St. Annaland. grove gezeegde RUWE Beleefd aanbevelend Leden van de bedrijfsver eniging, die in het bezit zijn van een motorrijwiel, auto of tractor, kunnen deze aldaar tegen de laagste tarieven verzekeren, zowel voor wettelijke aansprake lijkheid als eigen motor- schade. Te koop: twee en 'n halve meter wollen mantelstof, blauw z. p. prijs f 55.Julianastraat 28, Tholen. Nadere inlichtingen verkrijgen bij de Secretaris. te Dubbele Stamprincessen en Bruine bonen gevraagd. Aanbiedingen bij Rijnsburg, Tel. 2521 Boschstraat 48 ST. MAARTENSDIIK Op Dinsdag 30 September 1947 zal door A. v. d. Biggelaar Co N.V., Tabaksfabriek „DE MORIAAN" te Roosendaal de door U geteelde tabak ingenomen worden ter ver werking tot Shag-, Rook-, of Pruimtabak. Het is belangrijk te weten dat aflevering van het gereed product rechtstreeks door de fabriek zal gebeuren, zonder inschakeling van tussenpersonen, wat U een vlugger teruglevering garandeerd dat bij de inname geen kosten voor inlevering in rekening gebracht zullen worden dat U de tabak daags te voren op de vermelde adressen in kunt leveren, als U niet op het aangegeven tijdstip kunt komen (denk dan aan het juiste adres en wat er van gemaakt moet worden) dat de innameposten als volgt zijn Voor OUD-VOSSEMEER en omgeving van 8 uur tot 8.30 uur bij Hotel Zoeter, Voorstraat 58, Oud-Vossemeer Voor ST. ANNALAND en omgeving van 9.30 uur tot 10 u. bij Hotel „Havenzicht" dhr. Boogaard te St. Annaland Voor STAVENISSE en omgeving van 11 uur tot 11.30 uur bij Hotel Potappel Voorstraat 56, te Stavenisse Voor SCHERPENISSE en ST. MAARTENSDIJK van 1 uur tot 1.30 uur, bij J. Manneke, OostVest 59 te M'dijk Voor POORTVLIET en omgeving van 2.30 uur tot 3 uur, bij Hotel „De Gouden Leeuw" te Poortvliet Voor THOLEN en omgeving van 4 uur tot 4.30 uur bij Hotel Adr. Nuyten, Markt te Tholen Voor een goede en prima afwerking der ingeleverde tabak staat U de naam „DE MORIAAN" borg „DE MORIAAN" borg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 3