Brammetje Flapoor en z'n Vrienden ROGGEBAND SCHERPENISSE ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS DISTRIBUTIEDIENST aXnvragegn brandstoffen VOOR DE LANDBOUW SPORTHOEKJE BONNENLIJST Denk aan uw bonkaarten openbaar verkopen: persoons lakens, 330 tweepersoons lakens, 383 slopen en 19000 textielpunten. GESLAAGD Te Amsterdam slaagden voor Lerares Coupeuze de dames J. v. As en C. den Engelsman, alhier. VERKOPING Door de notarissen Sprey te Dordrecht en v. d. Velde te Tholen werd in het Openbaar verkocht ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen Mevr. de Wed. J. Vermaas-Bolier: een perceel bouwland gelegen in de Noord Matthijshoek aan Gebr. de Wilde te Scherpenisse voor 2800.per HA. Een perceel in dezelf de omgeving voor 1550,per H.A.. koper onbekend. Idem voor 1580, per ha. aan G. M. Larooij. Een perceel bouwland gelegen in de Sijshoek aan C. G. Hartog voor 5050.per ha. Idem aan Wed. Romeijn te Burgh voor 4675,per ha. Een perceel bouwland gelegen in de Geertruipolder aan Wed. Romeijn te Burgh voor 6050.— per ha. 3 perceeltjes tuingrond, gelegen aan de Molenweg in massa aan C. v. d. Have voor 2650.Een aandeel in de weeg brug van 130,aan C. van Dalen en mannen zitplaats in de Ned. Herv. Kerk voor 2.20 aan E. C. W. A. Geuze te Poortvliet Als bijzonderheid kan wel ver meld worden, dat de landerijen in hoofd zaak zijn verkocht aan erfgenamen-niet- landbouwers. LICHT GORISHOEK Zodra hiervoor weer een lantaarn be schikbaar komt zal het licht op Goris- hoek weer worden opgericht. Zoals be kend is bij de dijkval de vorige lichttoren geheel Onder water verdwenen. DISTRIBUTIEKRING OPGEHEVEN Met ingang van 1 Augustus jl. werd officieel de Distributiekring te St. Filips- land opgeheven en ressorteert zowel deze gemeente als A.J.Polder nu onder de Distributiekring Zierikzee. Door over drachtwerkzaamheden enz. zijn de werk zaamheden voor de ambtenaren te St. Filipsland nog enige tijd langer aange lopen, maar thans is aan de volgende personen eervol ontslag verleend. Dhr. J. J. Schot, leider; Mej. N. M. Westbroek, plv. leidster, de dames C. M. van der Dussen en D. A. Roozemond en dhr. C. R. van Putten, ambtenaren. Ten behoeve van onze lezers hebben we aan de Distributiekring Zierikzee gevraagd ons regelmatig het „Distributie- nieuws" voor St. Filipsland te willen toe zenden, opdat zij tijdig van de verschil lende afhaaldatums, enz. op de hoogte zijn. Hoewel we nog geen bericht terug ontvingen, kunnen we wel aannemen, dat men te Zierikzee hiertoe bereid zal zijn. ARM GEBROKEN Toen Mej. de Wed. C. de Ruiter Zon dag jl. naar de kerk ging, kwam zij zodanig te vallen, dat zij haar arm op tweeplaatsen brak. Ze werd overgebracht naar het Ziekenhuis,te Steenbergen. Zondag 31 Augustus 1947 THOLEN Ned. Herv. Gemeente; vm. 10 uur Ds. de Bres nm. 3 uur Ds. de Lint Gereformeerde Kerk: vm. 10 uur Leesdienst nm. 5 uur Ds. G. A. Vreugdenhil Gereformeerde Gemeente' 10, 2.30 en 6.30 uur Cand. de Wit uit Rotterdam Chr Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdiensf Dinsdag 2 Sept. nm. 7 uur Ds. van Minnen van Delft Donderdag 4 Sept. av. 7.30 uur Ds. Baaij van Alphen a.d. Rijn. Onder werp: „Indrukken over Amerika" oud -vossemeer Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts nm. 2.30 uur Ds. Goverts Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. C. A. Vreugdenhil Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen Herdenkingsprediking ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 9.30 uur Dhr. de Pater nm. 2 uur Dhr. de Pater In beide diensten collecte Evang. Haastrecht Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur. Ds. W. Vroegindeweij nm. 6 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: vm. Leeskerk (vac. Tholen) nm. Ds. de Bres - H. Doop Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst Rehoboth nm. 7 uur Dr. Terlaak-Poot, Den Haag (Extra collecte) SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Gereformeerde Gemeente: vm. en nm. Ds. Visser av. Leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Gereformeerde Gemeente: 2 x Leesdienst - av. Ds. Visse/ Chr. Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Lanning van Fijnaart ST. FILIPSLAND Ned. Herv, Gemeente: vm. 10 uur Ds. E. S. de Lint nm. 2.30 uur Leesdienst Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst NIEUW -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Koorman ST. FILIPSLAND Tot notabel bijde Ned. Herv. Kerk alhier is in de vacature dhr. A. A. Stols dhr. Jac. van Gastel gekozen, welke zijn benoeming heeft aangenomen. AANVRAGEN WERKKLEDING De Leider van de Distributiedienst Tholen maakt bekend, dat vanaf heden t/m 6 September a.s. alsnog gelegenheid wordt gegeven tot het indienen van collectieve en individuele aanvragen om werkkleding Uuitsluitend voor die per sonen die in Mei resp. Juni jl. van deze gelegenheid geen gebruik hebben ge maakt. Bedrijven, die in verband met mutaties e.d. een aanvullende aanvraag wensen te doen, dienen te wachten totdat weder om algemeen gelegenheid wordt gegeven een tweede aanvraag in te dienen. Arbeiders werkzaam bij de Heide Mij. en Rijkswerkscholen moeten individueel aanvragen. De formulieren kunnen op de pl. distributiekantoren worden afgehaald en ingeleverd. KENNISGEVINGEN VAN TOEWIJZING TEXTIEL Personen, in het bezit van een „ken nisgeving van toewijzing textiel" voorzien van een poststempel vóór 1 Juni 1947, kunnen tot 30 Sept. a.s. onder over legging van een bereidverklaring, hun vergunning (en) afhalen op het kring kantoor te Tholen. •Na genoemde datum kunnen op deze kennisgevingen geen vergunningen meer worden afgehaald. SLUITING In verband met de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin op Zondag 31 Augustus a.s. zullen de pl. distributie kantoren op Maandag 1 September voor het publiek gesloten zijn. VOOR KAMERHUURDERS, ALLEENWONENDE PERSONEN ETC. Kamerhuurders, pensionbewoners en alleenwonende personen, die nog niet in het bezit zijn gesteld van een brandstof- fenkaart TA 707, kunnen in het tijdvak van 2 t/m 6 September a.s. een brand- stoffenformulier MD 323-16 op de pl. distributiekantoren afhalen. Deze formu lieren moeten worden ingeleverd in het tijdvak van 8 t/m 20 September 1947. Het Districtshoofd van de Rijksdienst voor Landbouwhersted te St. Maarens- dijk, maakt bekend, dat de termijn voor het aanvragen van graszaad voor het bijzaaien van geïnundeerd weiland is verlengd tot 15 September a.s. Zie overigens nummer „Eendracht- bode" d.d. 15 Augustus jl. MEDEDELINGEN VOEDSELVOORZIENING Stro De P.V.C. voor Zeeland maakt bekend dat met ingang van heden ten aanzien van graanstro als volgt moet worden gehandeld: Aflevering van graanstro door een teler is niet vrij. Een teler mag alleen afleveren aan een erkende strohandelaar mits deze een afleveringsopdracht van de D.B.H. kan overleggen, welke gesteld is ten name van de teler. Alle reeds verkochte en afgeleverde partijen graanstro van de oogst 1947, moeten, onder opgave van naam en adres van de koper, vóór 7 Sept. a.s. door de teler worden opgegeven bij de Districts bureauhouder, zulks in aftrek op een eventueel op te leggen aanslag. Met ingang van 20 Juli 1947 zijn voor graanstro met inbegrip van kanariezaad- stro de volgende maximumprijzen vast gesteld: Bij verkoop door de verbouwer is de prijs per 1000 kg.: Geperst A-stro 30.bij levering af boerderij. Ongeperst A-stro 27.bij levering af boerderij. Ongeperst A-stro 27.- bij levering franco persplaats indien het stro geperst zal worden. De prijs van B-str is 6.per 1000 kg lager. Onder A-stro wordt verstaan: alle soorten graanstro, gezond, droog en in zodanige toestand, dat het niet door weersomstandigheden is aangetast; B-stro is graanstro dat niet aan de omschrijving van A-stro voldoet. Maaidorsen Degenen die voor het jaar 1948 voor een maaidorser (combine) in aanmerking willen komen dienen hiervoor reeds thans een aanvrage, met opgave van het verlangde merk en type, in te zenden vóór 5 September 1947 aan het Kntoor v. d. Prov. Voedselcommissaris, Grote Markt 24, Goes. Eigendomsoverdracht paarden grensgebied I Verschillende paardenhouders in het grensgebied schijnen nog niet voldoende op de hoogte te zijn met de bepaling, dat bij eigendomsoverdracht van paarden, door de verkoper een geleidebiljet bij de plaatselijke bureauhouders moet worden aangevraagd (voorzover de koper in het grensgebied woonachtig is, uiteraard op vertoon van de door beide partijen getekende aankoopvergunning). Er zij nogmaals op gewezen, dat in deze gevallen het vervoer slechts toege staan is, indien de vervoerder naast de id. kaart of het geboorteaangiftebewijs een geleidebiljet in zijn bezit heeft. Zonder het geleidebiljet mag de P.B.H. j Doorlaatpost de overdracht met op de id.kaart vermelden of bekrachtigen, ter wijl ev. verder vervoer niet zal worden toegestaan. GROTE NEDERLAAG VOOR 1 W. H. S. In de serie „nederlaagwedstrijden" speelde W.H.S. Zaterdag jl. tegen Vre derust. Deze 8ste nederlaagwedstrijd werd de grootste nederlaag. Zelfs voor de rust, toen de thuisclub de wind mee had, werd geen doelpunt gemaakt. De ruststand werd 10 voor Vrederust. Ook' in de tweed helft kreeg W.H.S. weinig voet aan de grond. Hoewel we ook de gasten meerdere malen beter hebben zien spelen, dan ze Zaterdag deden, waren ze toch technisch beter en wat in deze wedstrijd de doorslag gaf: telkens een tikje vlugger dan de W.H.S.-spelers. Een kwartier voor het einde was het dan ook al 30 voor Vrederust. Weliswaar bracht de thuisclub het zo nu en dan nog tot het vijandelijk doel, maar gevaarlijke schoten werden niet gelost, terwijl boven dien keeper Steveninck geregeld op post was. In het laatste kwartier maakte Vrederust nog 3 doelpunten. Het laatste was van de in deze wedstrijd zeker uit blinkende spil van Vrederust. Bram Hoogesteger, die ook een „goeie" dag had, maakte 3 doelpunten. Tegen het einde was de thuisclub een paar maal minder gelukkig door een bal op de lat te schieten. Hoewel een paar tegen- puntjes het evenwicht wellicht beter had den weergegeven, werd zeker verdiend verloren. Vrederust maakt hierdoor een mooie kans op de eerste prijs, al blijven er nog een paar harde noten te kraken voor W.H.S., nl. tegen Nieuw-Borgvliet en Heerle. W.H.S. II won van Vrederust II met 1—0. VRIENDSCHAPPELIJK EN EEN ONGELUK Zaterdag jl. speelde Smerdiek een vriendschappelijke wedstrijd tegen H.S.C. (Heerle). Ongeveer 25 minuten na de rust liep de midvoor Toon de Rijke achter de bal aan, die op doel geschoten was. De keeper van H.S.C. ving de bal in gehurkte houding op( dus met de beide knieën naar buiten. Toon, die een behoorlijke gang had, was net iets te laat om langs de keeper heen te lopen en stootte met z'n rechterbeen tegen de knie van dé- keeper, waardoor het scheenbeen van de Smerdiekse midvoor afknapte. Dit ongeluk bracht enige consternatie en de wedstrijd werd door scheidsrechter Fincke in overleg met de beide aanvoer ders afgeblazen met een 31 voorsprong van H.S.C. Erg jammer is het, dat dit ongeluk plaats had, temeer daar het deze maand het tweede voetbalongeluk op ons eiland is. Ook in deze wedstrijd was van ruw spel geen sprake, het was een vlotte, zeer sportieve wedstrijd. Dr. Tazelaar heeft het been gespalkt en de R. is daar op naar het Ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht, waar het been gezet is. De Smerdiekse vereniging zal al het mogelijke doen, opdat hun sportvriend hiervan geen financiële schade onder vindt. H.S.C. was zo sportief de ge vraagde vergoeding voor dit doel af te staan. De Rijke spoedige beterschap toegewenst. Programma a.s. Zaterdag: W.H.S. Borgvliet: om kwart voor 6 met medewerking van de muziekver. „Accelerando". Bij de uitgang: Niwin- collecte. Tholense boys Seolte I (Zeven bergen 's Middags speelt het tweede elftal een vriendsch. wedstrijd tegen Seolte II. KORFBAL Vriendschappelijke wedstrijd: S.V.O. W.H.S. 3—2 Programma Zaterdag a.s. om half vier competitiewedstrijd W.H.S. I.V.O. P.V. „DE TROUWE DUIF" Zaterdag 23 Aug. jl. hield de Post duivenvereniging „De Trouwe Duif" te Tholen een wedvlucht van Noyon, een afstand van 234 km. In concours waren 21 oude duiven, die als volgt de prijzen behaalden J. Deurloo 1-4-7 A. Wagemaker 2-3-6 G. Soomers 5 Aankomst eerste duif 1-16-12 Aankomst laatste duif 2-27-21 Van de 111 jonge duiven die in con cours waren werden de volgende prijzen gewonnen: L. M. de Heer 1 D. Jansen 2-7-8-9-10-30-36 A. Wagemaker 3-12-18-19-26-34-35 L. Laban 4-5-6-20-24-37 J. Vermet 11-15 J. Baaij 13-14-32 J. Deurloo 16-22-31-33 Bonkaarten KA, KB, KC 109 (serie L) L01 Brood 800 gram brood L02 Brood 400 gram brood L01 Boter 125 gram boter L02 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet L03 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet L01 Vlees 100 gram vlees L02 Vlees 300 gram vlees L01 Melk 4 liter melk L—03, L—05 Melk 7 liter melk L01 Div. 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas L02 Div. 50 gram cacao L03 Die. 100 gram suiker, boter hamstrooisel, enz. of 200 gram jam, stroop, enz. of 100 gram versnaperingen L01 Res. 1 ei L03 Res. 1600 gram brood L04 Res. 200 gram kaas of 250 sgram korstl. kaas L06 Res. 800 qram brood Bonkaarten KD. KE 709 (serie L) L11 Brood 800 gram brood L11 Boter 250 gram boter L12 Boter 125 gram margarine of 1Ü0 gram vet L—11, L—12 Vlees 100 gram vlees L—13, L—15 Melk 12 liter melk L11 Div. 100 gram kaas of 125 gram korstl. kaas L12 Div. 50 gram cacao L13 Div. 100 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop, enz. of 100 gram vershaperingen L13 Res. 800 gram brood 3 L16 Res. 250 gram rijst of kinder meel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits Bonkaarten MA. MB, MC, MD, ME, ME, MG, MH 710 serie L) L21 Brood 800 gram brood L21 Boter 250 gram boter L22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet L21 Melk 5 liter melk L21 Vlees 300 gram vlees L22 Vlees 100 gram vlees L21 Kaas 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas L21 Eieren 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 29 Augustus worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 1 Sept. mag worden gekocht. Op de vlees-bonnen van de A, B en C kaarten is deze veertiendagen 400 gram vlees beschikbaar, dus 100 gram extra. a.s. week worden bonkaarten tabaks-, versnaperings- en gecombineerde kaarten uitgereikt aan personen wier achternaam begint met te OUD-VOSSEMEER Dinsdag 2 Sept. de letters R t/m U te St. MAARTENSDIJK Woensdag 3 Sept. de letters M t/m P te SCHERPENISSE Donderdag 4 Sept. de letters Q t/m S te STAVENISSE Vrijdag 5 Sept. de letters F t/m I te St. ANNALAND Vrijdag 5 Sept. de letters R t/m S C. Soomers 17 I. Hage 21-23 L. Soomers 25 H. Zachariasse 27-28 M. Tazelaar 29 Aankomst eerste duif 1-10-58 Aankomst laatste duif 2-48-12 De kolibri, het mooie kleine vogeltje dat in Zuid-Amerika inheems is, maakt dikwijls in één seconde 75 vleugelslagen Door het drinken van een warme, zweetverwekkende vloeistof kan een mens in het verloop van één uur 1 tot 2 liter transpiratie worden onttrokken. (Nad ruk verboden) door G TH. ROTMAN Aan het eind der straat, juist aan de rand van de stad, haalde Bram den zakkenroller in. Hij nameen vervaarlijke sprong en lag het volgend ogenblik met hem op de grond te rol len. Fok had onderwijl zo goed zijn best gedaan dat 's mans broekspijpen er aan flarden bijhingen Waarlijk, de booswicht werd voor zijn euvel daad naar behoren gestraft Weldra waren nu ook de anderen ter plaatse, en de dief werd netjes aan de politie overge leverd. „Bravo!" zei een dikke mijnheer, die zich bij de omstanders gevoegd had. Met zulke flinke lui wil ik eens kennismaken 1" En toen sprak hij, tot aller grote verwondering, enige woorden in Toms eigen taal! Het bleek namelijk, dat die vriendelijke heer een beroemd Afrikareiziger was, die verschil lende negertallen kende. Toen Tom hem ver teld had, op wat 'n rare manier ze helemaal in Europa gekomen waren, moest hij hartelijk lachen. „Weet je wat?" zei de Afrikareiziger, over een maand ga ik weer naar Afrika, en dan neem ik jullie mee, want jullie ouders zullen lelijk ongerust zijn I Afgesproken 1 Groenten en Fruitb edrijf Bakstraat 1 Tholen Specialiteit in eerste klas fruit. Onvangen partij mooie zoete appelen. Fruitmanden op bestelling. *LET OP .prima waar lage prijzen. Notaris D. van de Velde te Tholen zal, ten verzoeke van de familie Bronts te Tholen in de zaal van de Wed. Hoek te Tholen op Dinsdag 9 Sep tember 1947, namiddags 2 uur in het diverse meubilaire goederen o.a. schrijfbureau, serreameu- blement, 2 crapeaux, 4 stoelen, waskast en tafel met marmeren bladen, 2 p. ledikant met auping matras, 2 theekasten, vloerbedekking, divan kleed tafels, enz. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 3