JAN O VEREENK AM 1 Brammetje Flapoor en z'n Vrienden BONNENLIJST Denk aan uw bonkaarten I VAN HIER EN DAAR ziet het minder rooskleurig JAC. HAGE Rijwielhandel St. Maartensdijk GEVRAAGD enkeüe arbeiders Groenvoederdrogerij te Scherpenssse. L. A. M. ELENBAAS, De vacantie voorbij De „schooluitzet" moet worden aangevuld. G. HE IJ BOER's Jac. Hage. Rmgrijderij Land- 8 Tuinbouwvereniging Veiling St. Annaland en 0. Metselaars en Timmerlieden Geense en van Driei voor het doel, even schitterend door Steendijk de Smerdiekse keeper gestopt, waardoor Smerdiek aan een verloren wed strijd op het nippertje ontsnapte. De 45 minuten na de rust waren om, de stand was gelijk, dus ver lenging noodzakelijk. Tweemaal zeven minuten werd verlengd. In die tijd waren de aanvallen aan weerszijden minder doortastend. Een doelpunt kwam niet. Het liep dus uit op elk 3 strafschoppen. Door beide aanvoerders, werd over eengekomen, dat slechts één man deze zou nemen. Voor Smerdiek werd dit Kampman, voor W.H.S. Rijnberg, die eerst aan de beurt was. Het waren spannende ogen blikken. De eerste strafschop door Rijnberg genomen, onhoudbaar, de tweede minder zeker hard tegen de lat, de derde finaal naast. Het was voor W.H.S. ver loren. Kampman schoot er daarop twee achter elkaar in, waaraan de keeper niet kon tippen. W.H.S. verloor hierdoor deze mooie wed strijd met 43. Inzonderheid heeft zich de Smerdiekse verdediging geweerd. De aanvallen van W.H. S. waren over het geheel genomen wel talrijker, maar meestal ont brak het schot. De grootste fac tor bij de thuisclub was echter, dat de spil deze wedstrijd uit de toon viel en dat zeker bij het nemen van de strafschoppen. Maar een spor tieve wedstrijd was het. De leiding van scheidsrechter Faes prima Programma voor a.s. Zaterdag W.H.S. II—Vrederust II 4 u. W.H.S. IVrederust I 6 u. Vridenschappelijke wedstrijd: SmerdikH.F.C. (Heerle) om 6.30 uur. Het programma van Tholense boysys nog niet bekend, Halsteren, die a.s. Zaterdag moet komen, is verhinderd. Let hiervoor dus event, op aanplakbiljetten. UITSLAGEN KORFBAL Vriendschappelijk: I.V.O. I W.H.S. I 1—4 I.V.O. II W.H.S. II 1—3 WEDVLUCHT VAN VILVOORDE De Postduivenvereniging ,,De Trouwe Duif" te Tholen hield Zaterdag 16 Aug. jl. een wedvlucht van Vilvoorde, welke afstand 69 km bedraagt. Voor de oude duiven, waarvan er 23 in concours waren, luiden de uitslagen: L. M. de Heer 1 A. Wagemaker 2-7-8 J. Deurloo 3-4-5 D. Jansen 6 Aankomst eerst duif 2-2-42. Aankomst laatste duif 2-6-2. Van de jonge duiven waren er 138 in concours en behaalden de volgende prijzen A. Wagemaker 1-2-3-6-7-12-13-19-22 J. Baaij 4-14-42 W. Videier 5-16-34-39 J. Vermeij 8-28-32-37-45 H. Zachariasse 9-41 L. Laban 10-24-43-46 L. M. de Heer 11-31 M. Tazelaar 15-20-25 J. Hage 17-26-33 38-44 C. Soomers 18-29-40 J. Deurloo 21-23-35-36 D. Jansen 27-30 Aankomst eerste duif 2-1-25 Aankomst laatste duif 2-8-26. BONNEN VOOR TABAK Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voor het tijdvak van 24 Aug. t.e.m. 6 Sept. a.s. de bonnen K 31 Tabak en K 32 Tabak der tabakskaart QA 707 recht geven op één rantsoen sigaretten of kerftabak Bon K 35 Tabak der gecombineerde kaart geeft gedurende bovengenoemd tijdvak recht op twee rantsoenen siga retten of kerftabak. Op verzoek van vele lezers, zullen we met ingang van dit nummer weer de her innering plaatsen tot het afhalen van bonkaarten. In de week van 22 tot en met 29 Aug. worden de bonkaarten van de 11de en 12de periode uitgereikt aan: te THOLEN: Zaterdag 23 Augustus de letters V t/m Z te POORTVLIET: Maandag 25 Aug. de letters N t/m R te O.-VOSSEMEER Dinsdag 25 Aug. de letters O t/m Q te ST. MAARTENSDIJK: Woensdag 27 Aug. de letters J t/m L te SCHERPENISSE: Donderdag 28 Aug. de letters M t/m P te St. ANNALAND: Vrijdag 29 Aug. de letters M t/m Q De kantoren zijn geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15 uur. Medebrengen: Alle Tweede Distributie stamkaarten (zonder inlegvel). Restant lopende bonkaart 709, waaraan inwisse lingsbon. Losse inwisselingsbonnen wor den niet aangenomen. STEMMEN VAN LEZERS (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) M. de Redacteur, U zoudt ons tenzeerste verplichten door onderstaande als „Ingezonden stuk" in Uw blad te willen opnemen; bij voor baat onze dank. Het zal velen ook niet-duivenlief- hebbers opgevallen zijn, dat er Zon dag jl. in en bij ons stadje veel duiven rondzwierven. Maar wat vele niet zullen weten, is dat dit duiven waren die deel namen aan verschillende wedvluchten. Daartoe worden ze per trein vervoerd naar de een of andere stad in België of Frankrijk en daar op een bepaald uur losgelaten. Dan gaat het er om, welke duif het eerst zijn hok bereikt. Men kan zich dus voorstellen in welk een grote spanning de eigenaar zijn vogels zit op te wachten. De laatste Zondag echter zullen vele liefhebbers tevergeefs op hun duiven hebben zitten wachten. Door de verzen gende hitte en door het vliegen tegen de Oostenwind in, versmachten de dieren na enige tijd Van dorst en waar ze dan water zien, strijken ze neer in de hoop hun dorst te kunnen lessen. Zo kon men Zondag jl. veel duiven zien neervallen aan de kant van de Vest en van de Eendracht. En dat werd hun noodlottig, want nu geraakten er vele in handen van jongens, die ze triomphantelijk mee namen naar huis, om ze daar te stoppen in een klein hokje of kippenren. De jon gens, die dat deden, begrepen niet, dat ze zich vergrepen aan de eigendommen van een ander, wien ze misschien veel schade berokkenen. Postduiven zijn tegen woordig niet goedkoop. Daarom jongens, verzorg deze dieren een paar dagen goed, geeft ze eten en drinken en laat ze dan op een morgen vrij wegvliegen (desnoods met een briefje met je adres tussen de ring). In de meeste gevallen zullen de duiven hun hok dan wel be reiken en de eigenaar zal U heel dank baar zijn. Anders maakt ge u schuldig aan een strafbare daad. Tholen, 20 Aug. 1947. Het bestuur der P.V. „De Trouwe Duif" - Tholen STRAKS WEER EEN OUDERWETS BIERTJE De echte bierkenners weten, dat, hoe wel de kwaliteit aanmerkelijk is verbeterd sinds de bevrijding, het nog geen voor oorlogs biertje was, wat ze voorgezet kregen. Met ingang van 1 November naar wij lazen zal wederom bier van vooroorlogse kwaliteit worden afgeleverd Nog even geduld dus en ook wat deze consumptie betreft, zal de laatste her innering aan de oorlogsjaren zijn weg gevaagd. FIETSHUUR Wist U, dat het huren van een fiets niet meer mag kosten dan 30 cent per uur 1.25 per dag of 6.per week. Voor verhuur van tandems mag het dub bele worden gevraagd. De verhuurder is verplicht een betalingsbewijs af te geven waarop de verhuurtijd en het verschul digde bedrag zijn vermeld. Alsdat het deze zomer hard dooit. Dat was trouwens nodig na zo'n wintertje. Maar soms is het wel een beetje al te bar. Menig bevroren zweetdruppeltje is ont dooid. En toch kon tot op heden de zomer de winter nog niet over treffen. Aldus de weerprofeten in de Bilt. Zij beweerden dat de ge middelde temperatuur over 1947 nog 1 graad beneden normaal was. Wat ik tijdens de hittegolfdagen moeilijk kan aannemen Maar die lui kunnen het weten. Zodat ik me er onmiddellijk bij neerleg. Dat neemt echter niet weg, dat noch de barre winter, noch de barre zomer voor onze omgeving voordelig is. Integendeel, de oogst mag niet rooskleurig genoemd worden. Ik hoorde Kees sarcastisch zeggen: „Op één stuk kan m'n baas twee broden halen van een gemet. Mis schien twee en een kleintje Maar dan is het zeker op. „Dat was iet of wat sarcastisch, maar tekent de situatie. En dat noem ik niet roos kleurig. Onjuist is het, de mening te zijn toegedaan, dat ik me zor gen maak over de boeren. Daar gaat het niet omVorig jaar goed, nu wat minder, dan zal het nog wel gaanMaar voordelig is het niet. Als die boeren een goed jaar hebben valt er voor Kees ook wat af, om over mezelf niet te spreken. En daar komt nog meer bij. Vorige week is een belangrijke oogst practisch klaar gekomen: de zilveruien. Daar is door honder den, eilandbewoners een aardig centje aan verdiend. En gewoon lijk kan men onmiddellijk weer volop aan het werk, nadat de „juuntjes" zijn geoogst. Dat was nu het geval nietEen hele ploeg werd werkeloos hoe bestaat het zonder meer. En ze gingen er op uit. Zuid-Beveland werd afge reisd. Maar ook daar was het precies hetzelfde. Meer werkers dan werk. Zodat ze onverhinderd zonder werk retourneerden! Nu druppelen zo nu en dan wel een tiental arbeiders naar een of andere werkgever. Maar .het „vol op" ontbreekt. En dat is midden Augustus uit den boze. Ook al kunnen de arbeiders nog even teren op het zilverjuungoudmijntje Het is geen gezonde toestand, het is niet rooskleurig. Een gevolg van de koude winter en de warme zomer plus de vele machines I Weinig onkruid en weinig vruch ten maakt dat het spoedig gebeurd is. En de verdiensten over het ge heel genomen nog niet zo bar zijn, noch van boer, noch van klein landbouwer, noch van de arbeider. Waar toch practisch het gehele eiland van leeft. Zodat ieder er mee te maken heeft. En het meestal ook aan de lijve of beter: porte- monnaie voelt. Daarom ben ik voor Kees blij, dat hij een vaste werkgever nam. „Los" kan aardig wat opleveren, soms heel veel, maar op den duur is een vaste werkgever heus niet slecht. En dat hebben vele arbei ders van het voorjaar versmaad. Omdat er zicht was op veel geld in het „aangenome". Dat komt niet altijd uit. En is het misschien ook het overdenken waard voor andere broeders. Overigens gaan we met frisse moed verder, zoals er onderwijzers en leerlingen deze week ook weer begonnen zijn, al zal de eerste dagen zowel de moed als de frisheid ontbroken hebben. Maar ook daar moet men even aan wennen. In elk geval kan noch de leraar noch de leerling moppe ren over 4 weken slecht vacantie- weer, zoals ze dat meestal gewoon zijn. Zodat het in elk geval voor hen rooskleurig was. Een slecht land, waar het niemand goed gaat! ADVERTENTIES 5 Zaterdag 23 Augustus 1947 hopen de Heer en Mevrouw x A. J. Geluk M. Geluk-Giljam x Markt, Tholen, hun 25 jarige O echtvereniging te herdenken, x Dat zij nog lang gespaard X mogen blijven is de wens van hun trouwe knecht. x Jan Priem O 8c Door de aaowezigheid van een Rijwielhersteller in ons bedrijf zijn wij weer in staat om alle mogelijke rijwielreparaties spoedig en netjes te herstellen. Grote voorraad on derdelen. Aanwezig: Hollandse rijwielen met inlevering van bon, direct uit voorraad leverbaar. voor de Aanmelden bij Lange weg 142a Scherpenisse. Ontvangen een prachtcollectie DAMESHOEDEN in grote en kleine vormen. HERENHOEDEN in beperkte voorraad leverbaar. Het vervormen en moderniseren van dames- en herenhoeden» gaat steeds door. VERS WIJ VEREN VAKKUNDIG ADRES Gedipl. Lerares hoedenmodiste. „Modes Groenendaa!" HALSTEREN Uit voorraad leverbaar: Pennen, Potloden, Passers, Linialen, Huiswerkboekjes, Cahiers, Kladblocs T ekenschriften, Schooletui's, Atlassen, enz. enz. Kantoor boekhandel St. ANNALAND. Een goede smeerolie voor Uw land- of automotor is noodzakelijk. Iets wat tegenwoordig iedereen weet. koopt daarom Uw smeerolie steeds bij ons, dan bent U er van verzekerd de goede olie te ont vangen. Grote voorraad in alle dikten. Auto-Garage, St. Maartensdijk De STICHTING GEMEENSCHAP ST. MAARTENSDIJK organiseert op Zaterdag 30 Augustus a.s. een rlngrijderij. Deze zal tevens gelden als voor ronde in het district Tholen-St. Philipsland voor het rijden om het kampioenschap van Zeeland, welk kampioenschap 13 Sept. a.s. in Middelburg zal worden ver reden. De vijf beste rijders gaan naar Middelburg. Inschrijvingen vóór 28 Aug. bij ondergeteekende, bij wien tevens nadere inlichtingen zijn te ver krijgen. Inleggeld f 2.50. Wissel beker en andere prijzen zijn be schikbaar gesteld. W. L. Blindenbach. Sec. Stichting Gem. St. Maar tensdijk. Telefoon 63. Zij die hun nota „Rundvee T.b.c. Bestrijding Tholen" nog niet hebben voldaan, worden beleefd verzocht dit%lsnog te doen door overschrijving via hun boeren leenbank. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze innig geliefde zoon Cornells Goedegebuure in leven Sergeant-Kok in den ouderdom van bijna 40 jaar. P. Goedegebuure P. J. Goedegebuure- de Klerk Tholen, 15 Augustus 1947 De begrafenis heeft plaats gehad te Breda op Maan dag j.l. Aan allen die blijk gaven van deelneming bij dit voor ons zoo droevig verlies be tuigen wij onzen oprechten dank. 1 Nieuwe Melotte wentelploeg 1 Tweeschaarwentelploeg (Melotte) Tweedehands rnaaimachine Smederij van Beek St. Annaland. Met ingang van volgende week zal TWEE MAAL PER WEEK n.l. op DINSDAG en DONDERDAG Aardappelen en Uien en bloc worden geveild. GEVRAAGD voor den bouw van 28 woningen op het eiland Tholen. Aanmelden op 't werk Hofstraat te Tholen of bij Math, van Driel Raadhuis A 12 te Oud-Vossemeer Aannemersbedrijf (Nadruk verboden) door G. TH. ROTMAN 89. Op het gescheeuw kwam een politie-agent aanlopen. Maar die kon ook al niet uitmaken, wie 't gedaan had, hoe kwaad hij ook keek. Want de dief, die zich nog steeds onder de omstanders moest bevinden, scheen opzettelijk niet weggelopen te zijn, om de aandacht niet op zich te vestigen. En de agent had geen lust, daar op straat al die mensen hun zakken om te laten keren, en hij kon ze toch allemaal niet meenemen ook 90. Maar wacht, Fok wist raadHij was een goede speurder en had zoiets al meer bij de hand gehad. Hij liep naar de dame en snuffelde een poosje aan haar kleren. „Ziezo, ik heb het luchtje te pakken 1" dacht hij toen, en ging alle omstanders één voor èèn besnuffelen. Allen keken vol spanning toe. Zou hij den dader vinden 91./92. Daar begon Fok te kwispelstaarten! Hij sloeg aan 't blaffen en trok met zijn tanden aan de broekspijp van een man, die zich onder de toeschouwers bevond, en die een allesbe halve gunstig uiterlijk had. Maar de zakkenroller had volstrekt geen lust, zich te laten pakken! Hij gaf Fok een schop en ging er vandoor. Maar Fok gaf geen kamp, hij holde den dief na en beet er onder 't hollen op los zo hard hij kon. En bovendienBram kon óók lopen en nog wel vèèl harder dan de dief, en zat hem dan ook spoedig vlak op de hielen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 3