r JAN OVEREENKAM THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE SCHERPENISSE ST. FILIPSLAND SPORTHOEKJE we zijn er PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS BONNENLIJST Wat de financiering betreft, merkt de voorzitter nog op, dat on dersteuning uit Rijkskas volgens de desbetreffende richtlijnen zal volgen, waarmee ook 'n antwoord is gegeven aan een in dit verband door dhr. v. d. Werff gestelde vraag. Punt 8. Heffing reinigings rechten. Een model verordening is gemaakt. Reeds is hierover in een vorige vergadering gesproken. Daarom stellen B. W. voor deze verordening te aanvaarden. Iedere inwoner is dan verplicht 2.50 per jaar reinigingsrechten te be talen. Dit geldt voor bewoners binnen een door B. W. vast te stellen rayon, waar de ophaaldienst werkt. Voorlopig blijft het 1 x per week ophalen. Mocht later blijken, dat het meerdere malen per week nodig is, kan dat onder ogen wor den gezien, ook wat de daaruit- voortvloeiende meerdere kosten betreft. Geen der leden ziet hier enig bezwaar in. zodat dit punt z.h.st. wordt aangenomen. Bij de rondvraag merkt dhr. v. d. Werff op, dat dhr. Voshol gaarne een erfpachtsperceel zou willen kopen. De voorzitter ant woordt, dat men z.i. het beste die kleine stukjes grond van de hand kan doen. Dhr. Hartog vindt dat men ze allemaal de gelegenheid moet geven om die erfpachtsgron- den over te nemen. De vastgestel de verkoopsvoorwaarden bedra gen 25 x het jaarlijks te betalen erfpachtsrecht De voorzitter deelt de mening van dhr. Hartog. tenzij het stukjes betreffen die aan de openbare weg liggen en waar de gemeente nog gebruik van kan moet maken. De overige raads leden vinden, dit ook een goede oplossing, zodat betrokkenen van dit voorstel in kennis zullen wor den gesteld. Dhr. v. d. Werf vraagt of de bewoners in de omgeving van de Kleine Loon geen putje zouden kunnen maken, waarmee een rom melzo zou zijn opgeruimd. De voorzitter zegt. dat dit verzocht kan worden. Dhr. Kievit vraagt of de. nieuwe woningen spoedig worden aanbe steed. De voorz. antwoordt, dat dhr. Wesselo de bestekken reeds heeft uitgegeven en wacht op de gegevens. E.e.a. zal zo spoedig mogelijk gebeuren. Dhr. Hage merkt op. al zo dik wijls iets gevraagd te hebben, waarop steeds een welwillend ant woord is gegeven, maar dat hij er maar nooit iets van merkt. o.a. de Haven. Hier zou toch al lang ver betering moeten plaats hebben. De voorzitter antwoordt, dat dit zeker al was gebeurd, als er maar goed keuring binnen \Vas van G.S. Dit is in vorige vergaderingen ook al besproken. Na nog enkele opmer kingen wordt de vergadering ge sloten. ONGEVALLEN Tijdens de voetbalwedstrijd op Zater dagavond jl. kwam het kind van de fam. D. Burgers bij het spelen op het terrein, zodanig te vallen, dat het een scheur- wond opliep bij het rechteroor. De wond moest met krammen worden gehecht. Vrijdag 25 Juli struikelde het dochter tje van de fam. L. de Graaf alhier toen ze achter de woning liep en viel tegen een zeer wankel staande privaat aan. Het bouwwerk stortte in elkaar en de kleine liep een hoofdwonde op, die door de dokter oehecht moest worden. TOELATINGS-EXAMENS Voor het toelatingsexamen aan de R.K. H.B.S. te Bergen op Zoom zijn geslaagd W. v. d. Hoeven en M. van Drie! beide te Tholen. GESLAAGD Aan de Huishoudschool te Bergen op Zoom slaagden dezer dagen Mej. Tony v. d. Hoeven afd. hulp. Mej. Maddy Duine. afd. Primière. HONDERVIJFTIG DUIZEND GULDEN Dinsdagmiddag werd in 'n zitting van Gedep. Staten v. Zeeland besloten een bijdrage van 150.000.te verlenen aan het Rijk voor het tolvrij maken van de Thoolse brug. Dhr. D. Kodde (S.G.P.) bad liever gezien, dat het Rijk alle kos ten van tolvrijmaken voor zijn rekening had genomen en dat bovendien de ge meente Tholen nog geen zekerheid heeft omtrent de uitkering van een nog belang rijk bedrag, aldus het Z. Dagblad. BURGERLIJKE STAND Geboren; 31 Juli: Huberdina Johanna, dt. va.i H. J. Donken en J. G. Meerman Huwelijken: 30 Juli Jacobus de Jonge, 22 jr. en Willemijna Bout 22 jr. beiden wonende te Tholen. 3! Juli Jacob Anthonie de Korte, 27 jr wonende te Tholen en Heintje Aletta Pannekoek, 27 jr. wonende te Utrecht. VEILINGBERICHTEN Vrijdag 25 Juli Opgegeven de middenprijs: Witte Eigenh. 9,96; Blauwe Eigenh. ƒ10,08: G.E.Poters 4,50; Kriel ƒ3,07. Maandag 28 Juli 1947 Witte Eigenh. 11,99; Blauwe 12.06; Poter-W.E. ƒ5,56. Dinsdag 29 Juli 1947 Witte Eigenh. ƒ11,58; Blauwe ƒ11,64; Poters 4,67. Woensdag 30 Juk 1947 Witte Eigenh. 10.71; Blauwe 10,98; Poters ƒ4,04. BESLUIT ORANJEVERENIGING Dezer dagen hield de Oranjevereniging alhier een vergadering om de viering van de komende verjaardag van H.M. de Koningin te bespreken. Besloten werd bij die gelegenheid geen feest te organiseren in verband met de omstandigheden in Indië. Mochten zich voor 31 Augustus gunstige wijzigingen voordoen, dan kan men op het genomen besluit terugkomen. GERED De 18 jarige van Meel uit Nieuw- Vossemeer geraakte in de Eendracht bij de aan de Brabantse oever gelegen strekdammen. Er staat daar een zeer sterke stroom en v. Meel riep om hulp. De in een roeiboot aanwezige A. Kloet alhier sprong daarop gekleed te water en wist de drenkeling, die al bewusteloos was op het droge te brengen en slaagde er vervolgens in de levensgeesten op te wekken. VAN EEN WITTE LEGHORN Een kippenei ter grootte en in de vorm van een biljartbal met een gewicht van 140 gram is al iets heel behoorlijks, wan neer zich hierin echter nog een ei met schaal en al normaal model en formaat bevindt, gaat men het wel iets bijzon ders vinden. Een witte leghorn van dhr. P. Engelvaart alhier wist een dergelijk product te fabriceren. GESLAAGD daarmee gefeliciteerd. Te Bergen op Zoom slaagden voor het Middenstandsdiploma Mej. Anna Droogers, de heren Adr. Aaarnoudse Johszn. Aarend Aarnoudse Azn, M. Aar- noudse Adrzn, Th. Aarnoudse Adr2n, P. C van As, Joh. J. Bevelander, J. J. Lindhout, Abr. v. Poortvliet en J. v. Poortvliet Kzn. Allen ontvingen hu i op leiding van dhr. J. Melisse alhier. BURGERLIJKE STAND Huwelksaangif te 24 Juli Petrus Adrianus Wilhelmus Uijt- dewiliigen 38 jr, landbouwer te Hal steren en Anna Heestermans, 39 jr. apo thekersassistente te Oud-Vossemeer. VOOR HEN! ..Hoewel de toestanden in Indië niet van dien aard zijn dat een gedachte voor een ontspanningsavond als deze op de voorgrond moet treden, toch hebben wij gemeend deze avond niet af te gelasten. Wij bezien deze avond dan ook niet als zodanig aldus burgemeester Boo gaard in een korte toespraak, die hij Za terdagavond jl. hield op het terrein aan de Dorpsweg, waar „Accelerando" een concert gaf. Spr. zei vervolgens, dat het doel van deze avond was, de aanwezi gen op te wekken tot het verlenen ener bijdrage om te komen tot aankoop van Radio en Pathefone voor onze jongens in het Verre Oosten. Een openbuscollec- te die na afloop bij de uitgang zou wor den gehouden, werd door hem hartelijk aanbevolen. Tenslotte dankte hij de Di recteur en werkende leden van „Accele rando" voor de opnieuw en reeds zovele malen betoonde medewerking, thans voor dit zo nuttig doel. Er was een goede belangstelling, ruim 700 personen waren op het terrein. De muziekver. speelde deze avond werkelijk voortreffelijk, het weer was schitterend, en het pl. Niwin-comité kan U het mooie bedrag van 142,95 noemen, dat bij de uitgang door de luisteraars voor de NIWIN werd gegeven. Alle medewerkers worden door dit comité hartelijk dank gezegd. GESLAAGD Bij de vorige week te Bergen op Zoom •gehouden Middenstandsexamens slaagde, behalve de in ons vorig nummer genoem de personen ook dhr. A. J. Kurvink alhier Onze dorpsgenoot C. M. Stoutjesdijk, slaagde dezer dagen voor z'n vakdiploma Kruidenierswaren aan de Kruideniers vakschool te Utrecht. Tevens voor het praktijkdiploma Kruidenier. GEEN FESTIVITEITEN Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft het Bestuur der Oranjevereniging „Prinses Juliana" alhier in een Woens dagavond jl. gehouden vergadering be sloten, van de oorspronkelijk op 31 Au gustus a.s. te houden festiviteiten af te zien, in verband met de moeilijke om standigheden waarin ons land momenteel verkeert. VEILINGBERICHTEN Maandag 28 Juli 1947. Eerstelingen, gewone 9,25 10,19; Driel. 4,49. Gele Eigenh. gewone ƒ11,07 ƒ11,34; Drie!, 5,53 5,58. Bintjes ƒ11,39. Aanvoer 15 ton. Dinsdag 29 Juli 1947. Eerstelingen gewone 9,82 10,05; Driel. 4,52 4,62. Gele Eigenh. gewone 10,96 11,16; DrieL ƒ4,ƒ5,51. Blauwe Eigenh. ƒ11,94; Bintjes ƒ10,64; Aanvoer 60 ton. Woensdag 30 Juli 1947. Eerstelingen gewone 9,79 9,93; Driel. ƒ3,61. Bintjes ƒ9.21 9,31. Gele Eigenh. gewone 10,30 11,20; Driel. ƒ4.ƒ4,10. Blauwe Eigenh. ƒ11,01 ƒ11,31. Aanvoer 30 ton. LICHTING 1948 Voor genoemde lichting zijn in deze gemeente 18 personen opgeroepen, die op 7 Augustus a.s. te Bergen op Zoom gekeurd moeten worden. OP REIS Dinsdag 29 Juli maakte de Zangver eniging „Nieuw Leven" een reisje naar Burg. Renesse en omgeving. Met goed weer werd er een gezellige dag van ge maakt. TOCH EEN BON! Door zekere A. H. alhier werd een aanvraagformulier voor rijwielbanden met voorbedachte rade onjuist ingevuld, teneinde hierdoor een bon voor banden te kunnen bemachtigen. Inplaats dat hij een bandenbon kreeg van de distributie kreeg hij een „bon" van de politie, die geen recht gaf op het aankopen van een fietsband. GESLAAGD Donderdag 24 Juli slaagde Mej. G. de Wilde voor het diploma Algemene Handelskennis. BAGGERWERK De watergang zal door een dreglijn worden uitgebaggerd. HET BOUWPLAN Op de gemeentesecretarie ligt het bouw plan van deze gemeente voor een ieder ter inzage. Er zullen enkele percelen worden onteigend voor het bouwen van 8 woningen. NIWIN-COLLECTE Het comité van de N.I.W.I.N. te St. Filipsland bestaat uit de heren Ds. E. S. de Lint, C. van Strien, J. van Hekke, M. de Braber en C. Stormezand. Het ligt in het voornemen van het comité Maan dag 4 en Dinsdag 5 Augustus a.s. een collecte voor dit doel te houden. NEDERLAAG WEDSTRIJDEN W.H.S. - O.V.V. (Bergen op Zoom24 Met deze uitslag verloor W.H.S. Zaterdag j.l. z'n eerste Neder laagwedstrijd. De oorzaak hiervan ligt niet bij het warme weer. dat immers voor beide ploegen even „transpirerend" was en ook niet omdat de tegenstander zoveel ster ker was. Nee, het kwam wel in de eerste plaats door de slechte verdeling en minder goed samen spel van de thuisclub. Nadat de linksbinnen een prachtkans had naast geschoten, maakte de rechts half zich schuldig aan een duw in de rug tenminste zo leek het voor de scheidsrechter welke overtreding al heel zwaar werd gestraft met een penalty een doelpunt. En nadat de midvoor van W.H.S. eenzelfde fraaie kans als de links binnen naastwipte, maakte de rechtsbuiten van O.V.V. er 2 nul van: een schot dat juist in de lin kerbovenhoek daalde. Met deze stand ging de rust in. W.H.S. die al met 1 invaller stond, moest na de pauze met 10 man doorspelen. De achterstand werd al spoedig opnieuw vergroot door een ver schot van O.V.V.-linksbinnen, waaraan de keeper meer had kun nen doen. Hoewel W.H.S. met 10 man speelde waren de aanvallen niet minder dan voor de rust en tenslotte wist de linksbinnen dan toch de achterstand te verkleinen, doordat de keeper last had van de zon en een misverstand tussen hem en de back ontstond. Enkele minuten later steeg de hoop nog van de thuisclub, toen de rechts buiten een goede schuiver op gaol lostte, die binnen de hoekpaal on der-de uitgevallen keeper door over de doellijn schoot. De gelijkmaker bleef echter uit, integendeel na een goede aanval scoorde O.V.V. nogmaals 2 4. Daarmee was de eerste nederlaagwedstrijd voor W.H.S. verloren. Tholense boys Wouw. De nederlaagwedstrijd voor Tholense boys zijn goed begonnen. Niet alleen, dat ze deze eerste strijd wonnen, maar het was bovendien een wedstrijd die het aan kijken waard was. Ongeveer 7.30 uur werd afgetrapt en binnen één minuut had Wouw al een doelpunt in 't Thoolse doel. Publiek en enkele spelers stonden eigenlijk even verbluft te kijken. En de hierna volgende minuten leek het ook Het is gelukt! De laatste stoot kwam deze week. Zie hiervoor de laatste ver antwoording hieronder. Het doet mij wel bijzonder goed dat deze actie geslaagd is. En Kees niet minder! Ik moet eerlijk bekennen, dat ik er in het begin aan twijfelde. Zo maar een bijdrage laten brengen, wie voelt daar iets voor Maar het flinke bedrag kwam er. Ook al duur de het wat langer! En het plaatje „Van de Eendrachtbodelezers" is al in de maak, niet enkel meer „pro memorie". Om hierop later nog eens een berichtje te ontvangen, hebben we als plaatsnaam „Tholen" er onder laten zetten. Dus ho pen we over enkele maanden van een of andere politiepost hopelijk zijn dan militairen overbodig een briefje te ontvangen, waarin met vreugde kennis wordt gegeven van de ontvangst van onze radio. Reeds ontvingen we bericht van de N.I.W.I.N. „Het verheugde ons nog of Wouw I de wedstrijd zou winnen want kort na het eerste volgde het twee de doelpunt. Dit was echter het sein voor de Tholenaars om nu werkelijk te gaan voetballen en het beste beentje werd voortgezet. Het de rust was de stand dan ook al 12. Na de pauze ging het met Tholen nog beter en er werd fraai spel vertoond, hierdoor kregen ze steeds meer een overwicht op de jongens van Wouw. Steeds weer tornden de aanvallen te gen het Wouwse doel, waar keeper en backstel echter prachtig tegenstand boden Toch hebben ze niet kunnen verhinderen dat er nog 2 gaols gemaakt werden, waarmee Tholense boys de eerste Neder laagwedstrijd heeft gewonnen met 32 Door het publiek werd het verloop van deze match met spanning gevolgd. Smerdiek S.V.O.l 45 (vriendsch) Programma Volgens de Thoolse agenda zou deze ploeg a.s. Zaterdag tegen Unitas van Kloetinge moeten spelen. Naar wij ver nemen is Unitas echter verhinderd. Ge tracht zal worden hiervoor Halsteren te krijgen, waarvan echter bij het schrijven van dit verslag nog geen zekerheid be stond of deze ploeg kan komen. W.H.S.2 S.V.O.2 om 4 uur W.H.S. 1 S.V.O.l om 6 uur (nederl) Zondag 3 Augustus 1947 THOLEN Ned. Herv. Gemeente; 10 uur Ds. Kooreman 6.30 uur Ds. Hooykaas van Arnemuiden Gereformeerde Kerk: 10 en 5 uur Ds. f, Dragt te Maarsen Gereformeerde Gemeente: 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. H. van Leeuwen 2.30 uur Leesdienst Ned. Prot. Bond: 3 uur Ds. H. F. C. de Boer te Bergen op Zoom OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: 10 uur Ds. Goverts H.A. 6.30 uur Ds. Goverts Dankzegging Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur waarschijnlijk Leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: 9.30 uur Dhr. de Jong. 2 uur Dhr. de Jong Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: 10 uur Ds. de Bres Bed. H.D. 6 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst Rehoboth 7 uur Ds. Nauta te Amersfoort. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. Kooreman. Bed. H.D. Collecte Zonnegloren Gereformeerde Gemeente: 9.30 en 2.30 uur Leesdienst 6 uur Ds. A. Visser POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: 10 uur Ds. J. C. Hooykaas 2.30 uur Ds. J. C. Hooykaas Gereformeerde Gemeente: 9.30 en 2 uur D. A. Visser 6 ur Leesdienst Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur dhr. A. Vingerling uit Goes. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: 10 uur Dhr. W. J. van der Kraats G.O. te Kinderdijk 2.30 uur Dhr. W. J. van der Kraats Voorbereiding H.A. Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst NIEUW -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: 2.30 uur Ds. Goverts xn hoge mate te vernemen, dat de radio actie via de Eendrachtbode" een bedrag voor aankoop van een radiotoestel voor de jongens in Indië zal opleveren. Voor de aanmaak van een plaatje met opschrift „Van de Eendrachtbode-lezers" zullen Wij gaarne zorgdragen en bij de N.V. Philips op het door Uw lezers geschon ken toestel laten aanbrengen", aldus de NIWIN-brief. Hier behoeven we verder niets aan toe te voegen. Tot besluit nog maals onze welgemeende dank voor het slagen van deze actie, voor Uw bijdra gen, voor de welwillendheid tegenover onze jongens Overzee! Jan. Laatste verantwoording Radio-actie. Transport vorige week 320,55 Plaats. NIWIN Comité St. Annaland 29,45 Totaal 350, ST. MAARTENSDIJK Donderdag 7 Augustus a.s. zal de Ned. Herv. Zondagsschool alhier 40 jaar heb ben bestaan. Aanvankelijk bestond het voornemen samen met de leerlingen, oud leerlingen en belangstellenden een her denkingsavond te houden. Dit stuitte echter op het feit, dat men niet slaagde een geschikte lokaliteit te vinden. Onge veer 170 leerlingen gaan op de Zondags school. POORTVLIET Ds. W. Vroegindeweij, Ned. Herv. Pred. alhier heeft een beroep ontvangen naar Dussen (N.Br.) voor het tijdvak van 3 tot en met 16 Augustus 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 709 (Serie J) J01 Brood 800 gram brood J02 Brood 400 gram brood J01 Boter 125 gram.boter J02 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet J03 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet. J01 Vlees 100 gram vlees J02 Vlees 200 gram vlees J01 Melk 4 liter melk J—03, J—05 Melk 7 liter melk J01 Diversen 200 gram kaas J02 Diversen 50 gram korstloze kaas J03 Diversen 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperingen. J04 Diversen 250 gram waspoeder en 250 gram soda. J03 Reserve 1600 gram brood J04 Reserve 200 gram kaas J06 Reserve 800 gram brood Bonkaarten KD. KE. 709 (Serie J) J11 Brood 800 gram brood J11 Boter 250 gram boter J12 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet J—11, J12 Vlees 100 gram vlees J13, J15 Melk 12 liter melk J11 Diversen 100 gram kaas J12 Diversen 50 gram korstloze kaas J13, J14,J15 Diversen 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram versnaperingen J16 Diversen 250 gram waspoeder en 250 gram soda J13 Reserve 800 gram brood J-16 Reserve 500 gram rijst of kinder meel (uit rijst bereid) of kinder biscuits Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 709 (bijz. arbeid, a.s. moe ders en zieken (serie J)) J21 Brood 800 gram brood J21 Boter 250 gram boter J22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet J21 Melk 5 liter melk J21 Vlees 300 gram vlees J22 Vlees 100 gram vlees J-21 Kaas 200 gram kaas J—21 Eieren 5 eieren J21 Suiker 250 gram suiker, boterham strooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz of 250 gram versnaperingen Versnaperingskaarten enz. QB, QC 707 J33 Versnaperingen 200 garm versna peringen of 200 gram suiker, boterh. str. of 400 gram jam stroop enz. J33 Versnaperingen 200 gram versna peringen of 100 gram suiker, boterh. str. of 200 gram jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 1 Augustus worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 4 Au gustus mag worden gekocht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 3