Slechts een plicht» Dhr. Bout zegt, dat dit nu al zo lang een moeilijke kwestie is geweest en wil er een eind aan maken. Indertijd, zo ver volgt spr. heeft de gemeente de helft van het onderhoud op zich genomen. Het schijnt dat dit niet gaat. Het publiek maakt ook druk gebruik van deze brug. het zijn daarom niet alleen buurtbewoners die er voordeel van hebben. Hij heeft de zaak grondig onderzocht en is van me ning, dat deze kwestie goedkoop kan worden opgelost. Onder de brug Zit ten 2 balken van 39 cm en 2 van 26 cm Het zou afdoend zijn, indien er een be tonnen wegdek op werd gestort. 25m- is ze groot, dus kost het niet zoveel, aldus dhr. Bout. Hij stelt daarna voor het 1ste rdsbesl. hieromtrent in te trek ken (helft voor rek. v. gemeente) en thans te besluiten het wegdek geheel voor rekening van de gemeente aan te brengen. Dan is men er voor goed vanaf. Dhr. Hage antwoordt hierop dat de mening van dhr. Bout sinds de laatste B W vergadering dan wel zeer ver anderd is. De brug wordt niet stuk ge maakt door het grote publiek ,die er slechts over lopen of fietsen, maar door de buurtbewoners, die er met paard en kar overgaan. Dhr. Bout zegt inderdaad van mening te zijn veranderd, maar hij wil er eens een eind aan maken. De voorzitter: „Dus niet gezamenlijk betalen?,, Dhr. Bout: „Dit stuit af op onwilligen Voorzitter. „Maar er is hieromtrent een overeenkomst, dus de buurtbewoners hebben een verplichting op zich geno men." Hij twijfelt of G.S. aan voorstel Bout hun goedkeuring zullen geven. Spr. is van mening dat de opzet fout is ge weest. De brug had van gemeentewege moeten worden gemaakt, dit is echter niet gebeurd. Nu kan de gemeente twee dingen doen: le. overnemen. 2e zo laten als het is (de helft betalen). Indien men hieraan niet meedoet, moet de brug wor den afgesloten. Indien we de brug over nemen kunnen we herstel goed uitvoeren en event, ook rekening houden met het uitbreidingsplan. Dhr. Hage zegt, dat men op dit re quest moet antwoorden: Gezamenlijk herstellen. Dhr. o.d. Brouw zegt een besliste voor stander te zijn van reparatie der brug, maar de plicht die de mensen op zich hebben genomen moeten ze ook nakomen. Er is nooit iets aangebeurd, dus kunnen ze nu best wat mee betalen. Hij houdt het uitbr. plan buiten beschouwing als de brug degelijk wordt hersteld. Dhr. Langejan wil er ook nog iets van zeggen. Hij vindt het daar een ondrage lijke toestand, gaat accoord met op knappen, maar zegt: Wanneer de voor zitter er tegen is, komt er niets van. „Vorig maal was de voorz. er zo vurig tegen, dat hij er voor naar Middelburg ging." Is U er voor of is U er tegen, daar hangt alles van af. Spr. steunt het voorstel van dhr. Bout. De voorzitter antwoord hierop, dat hij naar Middelburg is geweest om te spreken over overname. Daar was hij destijds tegen, niet tegen verbetering. Dhr. Lindhout vindt tenslotte, dat er over zo n bruggetje al te veel woorden zijn vuilgemaakt, hij steunt het voorstel Bout. Dhr. de Viet vindt het onbillijk, de mensen moeten er ook maar aan betalen. De voorzitter brengt dan het voorstel Bout in rondvraag: herstel voor rek. van gemeente. Uitslag tegen: de Viet, o.d. Brouw - Hage. Voor: Bout, Lange jan, Lindhout. Dhr. Langejan zegt hierna, dat hij beslist een oplossing wil. Als B. W. het gezamenlijk willen repareren had dhr. Bout z'n voorstel zodanig maar moeten wijzigen De voorzitter brengt dan het voorstel B. W. in stemming, wat met alg. st. wordt aangenomen. 3. Schr. v. Prov. Best. waarin bezwaar wordt gemaakt tegen het genomen Rdsbesl. op 9 Juni jl. inzake bouw woningwet woningen. Het P.B. zag gaarne twee Rdsbesl., t.w.: le een besluit om te bouwen: 2e om gelden beschikbaar te stellen. Dit laatste was in het besluit van 9 Juni niet opgenomen B. W. stellen voor aan deze formele bezwaren te voldoen en de concepten te aan vaarden. Dhr. Langejan vraagt hoe het zit met de onteigening woningen. De voorzitter antwoordt, dat op 6 Aug. de ont.-commissie komt en bezwa ren van belanghebbenden zal onder zoeken. Genoemde besluiten worden vervolgens z.h.st. aangenomen. 4. Van de gem. Kortgene een verzoek om adhaesie te betuigen aan het door hen op 7 Juni genomen raadsbesl. inzake de opbouwtoelage: ook te verstrekken aan de burgemeesters. De voorzitter wil hier verder niets meer aan toevoegen daar het ook hem aangaat. Dhr, Hage stelt voor adhaesie te betuigen, waar tegen niemand bezwaar heeft. 5. Van het Prov. Best. gk. aangegane rek. cour, overeenkomst met de Boeren leenbank ad f 20.000 met opmerking die bij de Amsterd. Bank te Bergen o. Zoom te beëindigen - geen bezwaar. 6. Een verzoek van Mej. Krug te Ar- nemuiden om f 12.50 subsidie voor de Bond v. PI. vrouwen voor een te geven Kookcursus in deze gemeente; tevens het verzoek een lokaal beschikbaar te stellen Dhr. o.d. Brouw is hier niet tegen, maar waarommoeten andere leerkrachten zelf de lesgelden aan de cursisten vragen. De voorz. antwoord dat deze subsidie niet ten goede komt van de onderwij zeres, maar aan de Bond. Z.h.st. wordt daarna dit verzoek ingewilligd 7. Idem v.d. Stichting Vlasindustrie te Standaardbuiten om subsidie ad f 40. voor 1946. 2 Leerl. van deze gemeente zijn op die school geweest in dat jaar B. W. stellen voor genoemde subsidie te verlenen. Dhr. o.d. Brouw zag gaarne dat hieraan alg. bekendheid werd ge geven en een opwekking, opdat meer leerl. deze school bezoeken. Dit ligt meer op de weg van de school zelf, antw. de voorz. Z.h.st. wordt genoemd verzoek ingewilligd. 8. Schr. v. P. Sluijter om bijdrage voor schoolbezoek, 25.per j. wordt toe gestaan. 9. Verzoek v.d. Geitenfokver. om sub sidie (2e aanvr.). Wordt opnieuw afgewezen. 10. Mededeling v.h. Prov. Best. gk. heffing haven en kadegelden. 11. Rapport controle kasopname woning bedrijf, gemeen te-ontvanger, haven en kadegelden. 12. Schr. v. Prov. Best. waarin wordt medegedeeld dat de kosten voor cursus- s enonderwijsvernieuwing 60.per jaar bedragen. Daar hier geen deelname be staat voor kennisgeving aangenomen alsvoren. 13. Begroting keuringsdienst Waren - 14. Verzoeken om ontheffing schoolgeld door de heren J. Priem en D. v.d. Rhee. Dit is niet voor inwilliging vatbaar, daar de tarieven zijn vastgesteld volgens inkomstentabel. Men dient zich dus te wenden tot Inspecteur der Bel. 15. Verzoek van de Stichting Herstel Zeeland om per inwoner een bijdrage van f 0.10 te verlenen (256.70). Dit is destijds al afgewezen. De raad houdt zich ook nu weer aan het genomen be sluit. 16. Een verzoek van dhr. H. Stouten om erfpacht af te kopen wordt met in acht neming van de gewone voorwaarden ingewilligd. 17. Ook is geen bezwaar tegen erfpachts overname van Wed. J. Geluk door Jacob van Burg. 18. Een nieuwe model Bouwverordening is toegezonden met verzoek dit te willen vaststellen (van Prov. Best.). De voor zitter geeft hierop nadere toelichting Er wordt in de Provincie weinig voor gevoeld. B. W. stellen voor hier niet op in te gaan. waarmee alle raadsleden instemmen. Van de heren M. A. Hage, J. M. v. Gorsel verzoeken om gehele of ged. ontheffing hondenbelasting. Wordt toe gestaan volgens uitslag onderzoek. Een verzoek van dhr. D. C. Vermeulen om geplaatst te worden op de lijst voor een gemeente-woning en land. Dhr o.d. Brouw krijgt hierover het woord en dringt er nogmaals op aan zich aan de lijst te houden bij toewijzing van woningen. Hij is er nog steeds bang voor, dat dit niet wordt gedaan. Ge beurt dit niet, dat wil hij hier niet meer aan meedoen. De raad dient zich hier over nu eens uit te spreken. Hij wil ook graag weten hoe met de nieuwe wonin gen wordt gehandeld. De voorzitter zegt dat vorige spr. iets aanhaalt, waarover in de Volksvertegen woordiging ook is gesproken en hier omtrent nog geen zekerheid is, daar de wet nog door de Eerste Kamer moet wor den behandeld. (Tweede Kamer besloot bevoegdheid niet alleen aan de Burg. maar ook aan de Weth. te geven.) In j dit verband merkt spr. op, dat er hier 2 lijsten zijn: 1 door de gemeente en 1 door de Woningcommissie aangelegd. Eén lijst zou z.i. veel beter zijn. De voorzitter acht het daarom beter, dat men zich niet meer tot de gemeente wendt, maar tot de instantie die er over gaat: 'de woningcommissie. Dhr. o. d. Brouw vindt, dat hier dan eens goed op gewezen dient te worden. Laten we de mensen een juist advies geven: „Wendt LI tot de worilngcommissie. De voorzitter is het hiermede eens. Wanneer verzoeken worden gebracht zal men de mensen genoemd advies geven. Dhr. Langejan vraagt of nu de gem. lijst geheel vervalt. De voorzitter antwoordt ontkennend en zegt. dat de woningverde ling, de meest vervelende taak is, die werd opgelegd. Er wordt in de gemeente veel over gekletst, Door ons wordt het echter steeds van alle kanten bekeken en nogeens bekeken, advies ingewonnen en de financiële toestand onderzocht. Spr. verklaart, dat alleen die mensen weer onderaan de lijst komen, die na een woning te zijn toegewezen, protes teerden tegen de plaats en er dan van afzien. Dit geldt echter niet voor men sen, die een toegewezen woning te duur van huur vinden. Besloten wordt dan de lijst door te geven aan de woningcommis sie en dhr. D. C. Vermeulen, benevens de andere personen die een dergelijk ver zoek indienden, t.w.: P. Kaat, A. Meeu- wis, A. de Rijke, M. B. de Viet en J Lindhout te verwijzen naar die commis sie. Op de lijst voor gem. land worden ge plaatst: D. C. Vermeulen en H. o. d. Brouw. Daarna volgt punt 3; Vaststelling ver ordening vermakelijkheidsbelasting. De voorzitter zegt, dat er enige regelingen zijn gemaakt, opdat „de citroen nog ver der wordt uitgeknepen". Een hiervan is: Vermakelijkheidsbelasting. Tot dus ver bestond hiervoor ter plaatse geen verordening. Thans is een concept opge maakt. Het voornaamste hierin vervat bestaat uit de belasting ad 20 De uit voering hiervan is zo, dat de gem. enkele kost en krijgt door aanschaffing van kaartjes, trommels, e.d. De raming voor 1947 bedraagt f 47,50 plus onkosten kaartjes. De opbrengst wordt geschat op 700.B W stellen voor de ver ordening te aanvaarden en de baten, die hieruit voortvloeien te bestemmen voor het in goede staat brengen van een sport terrein, zodat met het ene vermaak het andere wordt gediend en mensen die hier aan niet meedoen, ook niet in betalen. Dhr. Langejan zegt er helemaal tegen te zijn. „Wanneer onze gemeente anders niet drijven kan. moet ze maar zinken." Al leg ik het loodje, ik verzoek aante kening van tegenstemming. Bij het in stemming brengen wordt het voorstel aan genomen met de stem van dhr. Lange jan tegen. Punt 4: Vaststelling verordening Rei nigingsrechten. Om de citroen nog ver der uit te persen, aldus de voorzitter is een verplicht reinigingsrecht- ingesteld Door alle inwoners die in een straat of op 'n plein wonen waar de reinigings dienst komt ongeacht of ze er gebruik van maken of niet, is 'n reinigingsrecht van ƒ5.— p. j. verschuldigd, ingaande een maand na Kon. goedkeuring. De opbrengst wordt geschat op 2000.— per jaar. Dhr. Lindhout vraagt in dit verband, wie de rommel op de haven moet oprui men indien daar grondstoffen zijn gelost. De voorz. antwoordt dat degene die het vuil maakt het ook moet opruimen. Daar na wordt deze verordening met alg. st vastgesteld. Punt 5: ontslag gemeentewerkman Ne- lisse met ingang van 1 Jan. 1946. Dhr. Langejan informeert of dit nu gegrond is. De voorzitter antwoordt bevestigend: zie uitspraak Tribunaal Zierikzee. Punt 6: Aanstelling van dhr. M. v. d. Hoek als gemeentewerkman in vaste dienst. Met alg. st. wordt dit punt aange nomen. Punt 7: Verlenging kasgeldlening met Prov. Zeeland. Voor onbepaalde tijd wordt deze renteloos aangegane geld lening verlengd. Rondvraag. Wethouder Hage vraagt of het mo gelijk is de O.Vest te bestraten met uit komende keien van de Molendijk. Dhr. o. d. Brouw kan dit wel goedkeuren, maar vraagt zich af of er geen plaatsen zijn waar herbestrating harder nodig is en waarvoor dit materiaal gebruikt kan worden. De voorzitter antwoordt dat het ver zoek van dhr. Hage kan worden inge willigd en de veilingver. een partijtje stenen kan aankopen, terwijl er dan nog een kleine voorraad overblijft voor her bestrating. Dhr. Langejaan vindt het bestraten bij de veiling noodzakelijker. Indien de vei ling die keien koopt, moeten we ook de rest daar bestraten. Na nog enkele vragen te hebben be antwoord, sluit de voorzitter de verga dering. SCHERPENISSE RAADSVERGADERING Ook hier heffing reinigingsrechten Woensdagavond 30 Juli kwam de voltallige gemeenteraad alhier in Openbare Vergadering bijeen. Voorzitter: Mr. H. H. Schuller. Secretaris: A. L. G. van Doorn. De voorzitter opent de vergade ring met een enkel woord over de toestand, waarin ons land op het ogenblik verkeert, (zie verder on der St. Maartensdijk, red. Daarna worden de notulen van 9 Juni en 14 Juli onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken: 1. Een verzoek van dhr. Ver- steijnen, onderwijzer a.d. O.L.S. om z'n ambt met ingang van 16 Mei i.p.v. met ingang van 1 Mei te mogen aanvaarden. Hiertoe werd door B W destijds toe stemming verleend, zodat dit thans voor kennisgeving wordt aange nomen. 2.Een schijven van de Tuchtu- nie om politie-bevoegdheden te ge ven aan onderwijzers om hiermede de baldadigheid te beperken. De voorzitter zegt dat het wel* goed is, dat er samenwerking is tussen onderwijzers en politie, maar het lijkt hem overbodig om hen een dergelijke bevoegdheid te verle nen, waarmee de Raad instemt. 3. Een schrijven van het Min. v.. Binnenl. Zaken om een grati ficatie toe te kennen aan gemeen teambtenaren van 2 op het sala ris met een maximum van 50. Zoals bekend aldus de voorzitter, heerst er onder de gemeente-amb tenaren ontevredenheid omtrent de salarisregeling, inzonderheid ook wel omdat de onderwijzers een maand salaris extra ontvingen Om hieraan wat tegemoet te ko men, kan deze 2 worden toege kend een druppel op een gloei ende plaat. Spr. hoopt dat er bij de Raad geen bezwaar tegen be- bestaat. Z.h.st, wordt dit voorstel aangenomen. 4. Van de Lips kasten- en slo ten fabriek te Dordrecht een prijs opgave van de stalen ladenkast voor opberging archief. Deze op gave op verzoek van B W daar de aanwezige kasten te klein zijn en men in 1948 het archief op een behoorlijke manier wil opbergen. De prijs van zo n kast komt op 199.30 Levertijd ongeveer 10 maanden, De voorzitter zegt dat dit een groot gemak zal beteke nen als men hiertoe kan overgaan. Het is geen overbodige luxe. Nie mand heeft er bezwaar tegen. Geschiedenis van de O.D. op het Eiland Tholen door G. H, 74. In enkele weken tijds was deze organisatie letterlijk uit de grond gestampt. De O.D.leiding had dag en nacht gewerkt om een goede oplossing te vinden voor de tientallen moeilijkheden. Er waren ten eerste veel te weinig mensen op het eiland om een groep van 270 geschikte manschappen te formeren, er was geen waterleiding, geen electriciteit, geen potje en geen pannetje, geen eten en geen slaapgelegenheid op die afgelegen posten. Langzamerhand werden die omstandigheden beter. Het water liep hard van het eiland af. Zo werd op 16 December door de pi. commandant te Poortvliet gemeld, dat men die gemeente op korte laarzen kon binnenkomen. Enkele dagen later was het gehele eiland droog, maar toen was het nog slechts een dorre, kale, ziltige vlakte met kapotte huizen, gebarsten water leidingen, verwoeste electrisqhe en telefoondraden. Toch was alles zo goed mogelijk georganiseerd, toch waren alle posten bezet, toen Von Rundstedt om streeks Kerstmis zijn laatste offensief ontketende, dit offensief, dat ook op Tholen de waakzaamheid nog deed verdubbelen en de spanning ten top deed voeren, doch dat tenslotte, dank zij de krachtige tegenstand in de Ardennen, op de situatie in Zeeland geen invloed meer heeft gehad. Zo was de situatie toen. Doch de absolute tegen stander de meesten met een onzuiver politiek ge weten wroette om de publieke opinie steeds meer op te hitsen tegen de Bewakingstroepen, zodat ze ten slotte door sommigen voor dieven en moordenaars werden uitgemaakt, al was het dan achter de rug om. Als Hans hieraan denkt voelt hij zich ziek, wrevelig om de smaad die de kern wordt aangedaan, die zijn vrien den, die jarenlang in het verzet temidden van de grootste gevaren leefden, nu als dank krijgen. Maar weg met die gedachten 1 Er zijn ook nog mensen die het wel waarderen. Hoeveel heeft de Engelse commandant niet gedaan om van zijn waardering blijk te geven Ook hij was gebonden. De Geallieerde legerleiding stond in het begin huiverig tegenover de Bewakings troepen, d.w.z. men gaf ze geen Geallieerde wapens, gezien de ervaringen in Frankrijk en vooral in Grie kenland, zodat ook de Engelse Commandant in St. Annaland hiertoe niet kon overgaan. Maar meermalen verklaarde hij de hulp van de „Oranjebrigade" niet te kunnen missen, waardoor hij het tenslotte gedaan kreeg dat ze althans in de Geallieerde voeding werden op genomen. De manschappen zelf deden hun uiterste best. Ze hadden een veel te zware taak, ze liepen in eigen kleren, ze kregen geen schoeisel, er waren niet voldoende wapens en toch liepen ze dag en nacht langs de dijken, 12 dagen in dezelfde stelling met onvoldoende rust voor ze weer 3 dagen werden afgelost. En nu begin Maart zal er een eind aan komen. Vooral de tijd rond Nieuwjaar was buitengewoon spannend, gaat Hans in gedachten verder. Zijn de eiland bewoners zich van dat gevaar bewust geweest Wisten ze, dat elk ogenblik een Duitse aanval vanaf Schouwen verwacht werd, wisten ze van het defensie plan, door de Engelse Majoor te St Annaland op gemaakt waarin ook de bewakingstroepen waren in geschakeld, wisten ze dat voornamelijk het peleton van de meestal gesmade O.D. zoals ze nog steeds ge noemd werd, al was het sinds lang reeds B.S. voornamelijk het peleton te Stavenisse, eenzaam in de bunkers op het Scheldt als „alarmtroep" in dat defensieplan stond vermeld, een alarmtroep, die on middellijk na de Duitse aanval zou worden afgeschre ven, als zijnde „vernietigd" Wisten ze dat de jongens daar de grote, gevaarvolle opdracht uitvoerden, als „defensieve Stoottroep", die het Geallieerde hoofd kwartier te St. Annaland zou waarschuwen bij een Duitse aanval, opdat deze met de tanks en kanonnen, die op het schoolplein in die plaats stonden opgesteld, onmiddellijk een spervuur zouden leggen op de aan rukkende Duitsers Wisten ze, dat elke morgen opnieuw de leiding een zucht van verluchting slaakte, omdat weer het „geen bijzonderheden" gemeld kon worden, maar dat daar aan onvermijdelijk de gedachte was vastgeknoopt „maar nu zullen ze toch zeker vannacht wel komen Nee, de meeste eiland-bewoners waren zich daar en gelukkig absoluut niet van bewust. Een weinigje wisten de St. Annalanders ervan, die na 8 uur sluipen de commando-troepen door hun straten hoorden lopen, die wisten dat Poolse frontstrijders steeds weer op patrouille waren in die tijd, die wisten, dat je on middellijk een spuit op je borst had, als je na achten de straat op kwam in die kritieke periode. Wisten zij ervan dat op een nacht twee Thoolse O.D.ers met Geallieerden naar Schouwen voeren om daar een groep illegalen op te halen, een tocht die weliswaar mislukte (lees hiervoor „Verzet" door G. Fey - uitg. Ochtman - Zierikzee) maar waarbij ze toch de grootste gevaren doormaakten Nee, men zag slechts het witbrood en het geld, dat de O.D. opstreek. Ja, men hoorde wel eens van Commando-raids, men hoorde er ook van hoe 3 En gelse militairen op een patrouille in Januari langs de zeedijk te St. Annaland. §lechts enkele honderden meters van de bewakingspost der O.D.ers werden neergestoken. Was elke nacht het gevaar voor de Bewakingstroepen in de lijn St. Annaland-Stavenisse niet even groot (Wordt vervolgd) 5. Eerl aanbod van het Water schapsbestuur om de bij de gem. in gebruik zijnde brandkast te ge bruiken. Daar tot op heden de ontvanger van het Waterschap tevens ambtenaar ter secretarie was werd genoemde brandkast zonder dat hiervoor enige vergoe ding werd gevraagd, gebruikt. Nu die ambtenaar naar elders is ver trokken en een nieuw benoemde ontvanger een eigen brandkast heeft, wordt de op de secretarie staande brandkast aangeboden, behoudens goedkeuring van de In gelanden. Het waterschap wil ze voor de inkoopsprijs overdoen (ƒ500.B W verzoeken de Raad hen machtiging te verlenen de aankoop van de brandkast bij G.S. aan te vragen, waartoe wordt besloten. 6. Een schrijven van G.S. waar in wordt medegedeeld, dat men de uitgaven der begroting 1947 niet tot over de helft mag over schrijden. 7. Goedkeuring Uitbreidings plan door G.S. met een opmerking omtrent de grasdrogerij, die nog in een aanvullend plan moet wor den opgenomen. Inmiddels kan evenwel worden doorgewerkt. Niemand heeft bezwaar deze aan vulling in te lassen. 8. Van dezelfde instantie mede deling dat de renteloze kasgeld- leningstermijn afloopt en voor ver lenging vatbaar is. Besloten wordt deze lening ad ƒ12.000.voor onbepaalde termijn te verlengen met inachtneming van het door G.S. bepaalde: 2 maandelijkse op zeggingstermijn. 9. Van de gem. Kortgene een verzoek om adhaesie te betuigen aan een door die gemeente gedane aanvrage bij het Min. v. Binnenl. Zaken ook de burgemeesters voor de opbouwtoelage in aanmerking te laten komen. Niemand bezwaar. Punt 3. Benoeming ambtenaar van de burgerlijke stand. Dit in verband met de vacature ontstaan door het vertrek van dhr. Kievit. B, W. stellen voor als 3e onbe zoldigde ambtenaar dhr. L. J. de Graaf te benoemen, wat met alg. st. plaats heeft. Punt 4. Benoeming secretaris penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur, vacature alsvoren. Op de voordracht staan: L. J. de Graaf en Mej. J. M. Suurland Na stemming krijgt dhr. de Graaf 5. Mej. Suurland 2 stemmen. Punt 5. Wijziging gemeente begroting 1946. Enkele opmerkin gen van G. S. worden voor ken nisgeving aangenomen en wijzi gingen goedgekeurd. Punt 6. Aanbieding gemeente rekening 1944. Deze bedraagt voor de gewone dienst in ontvang sten 66391.37, uitgv. ƒ70283.64. Nad. slot 3892.27. En de kap. dienst in ont. en uitg. 11306.20. Tot commissieleden voor het na zien van deze rekening worden be noemd de heren Kievit, v. d. Jagt en Jansen. Punt 7. Gemeentelijke woning bouw, De voorzitter zegt, dat men thans in het stadium is gekomen, dat de stukken betreffende ontei gening aan de grondeigenaren zijn toegezonden.Men kan dus tot ont eigening overgaan na goedkeuring van dit punt door de Raad. Op 6 Augustus komt de onteigenings commissie in deze gemeente zitting houden, waar dan de betrokkenen hun bezwaren alsnog kunnen voorleggen. De voorzitter zegt verder, dan een bespreking met de eigenaren oorspronkelijk tot een goed resultaat leidde. De grond zou voor 2.per m2 worden verkocht. Slechts één eigenaar zou hieraan niet medewerken. Toen kwam echter het bericht van het Prijzenbureau dat het 1.75 per m2 moest worden. Dit spijt het college van B. W. De voorzitter hoopt dat het toch nog zonder ont eigeningsprocedure zal worden op gelost, daar de ont.commissie toch ook niet meer dan die prijs kan vaststellen. Om echter toch klaar te zijn en omdat de onteigenings commissie er prijs op stelt, dat bo venstaand punt door de Raad is aangenomen, stellen B. W. voor om hiertoe te besluiten. Is een pro cedure dan niet nodig, zoveel te makkelijker, aldus de voorzitter. Niemand heeft hiertegen bezwaar, zodat dit punt z.h.st. wordt aan vaard.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2