ST. ANNALAND STAVENISSE Fr^AAÏrfÊNSi SïjïT" Oud-Burgemeester van Sént-Maartensdijk voor het Tribunaat te Goes. Verdediger achtte het Tribunaal onbevoegd Slechts een plicht* rende .staaltjes ruiterkunst te zien waren. En de „Belgische koud- bloedigen" mogen er ook zijn. Bij zonder waren de paarden van dhr. Wisse te St. Filipsland. Bestgaand aangespannen type landbouwtrekpaard. 1 Beatrix, vosbles (eig. S. Wisse) prijs 12.50 en zilveren medaille 2 Xenia v. Bleyendaal, vos (eig. H. Brooijmans) 10.en zilveren medaille 3 Eaula, vosbles (eig. Wisse) ƒ8.en bronzen medaille 4 Cato, vos v. J. F. Brooijmans 7.- 5 Eva v. d. Wouter, vos v. M. H. Geuze ƒ6.-6 Marie v. Reinerens Hoeve, vos J. Ooms Cz. 4.7 Tine, ruin v. M. C. Geuze ƒ2. Het volgende nummer was knappe vrijheidsdressuur en de uitslagen waren 1 Schouwse Ruiters I 2 Dodensprong Sch. R. II 3 Sch. R. III 4 West. Sch. Een nummer werd toen nog in gelast voor aangespannen 2 span trekpaarden 1 S. Wisse 2 C. Steendijk 3 Jac. Brooijans, 4 M. A. Geuze. Aangespannen type tuigpaard. 1 A. Ooms Cz. met Sire, prijs 10.en zilveren medaille 2 J. Ooms met Gallia 8.en zil veren medaille 3 S. Wisse met Monty 6. Een levendiger belangstelling ontstond nog bij het publiek, toen Rubriek VII werd afgewerkt. Springconcours met zeven hin dernissen De uitslagen hiervan luiden. 1 C. Steendijk (Sch. R.) .met Frits 14 pnt 2 W. Vis W.Sch. met Black 11 pnt 3 Stols (Sch.R.met Oscar II, 11,9 pnt 4 du Croo (Sch.R.) met Alex 7 pnt 5 C. Bruys (St. Hub.) met Tommy II, 6 pnt 6 L. v. d.Wekken (Sch.R.) met Irene met 5>2 Pnt- Patrouille-springen. 1 Sch. Ruiters, 13 pnt. 2. West. Sch. \2lA pnt 3 Sch. Ruiters II, 12 pnt. Buitengewoon interessant was het volgende nummer: Tally Ho. Hierbij rijden de ruiters eerst stap voets, gaan dan over in draf en tenslotte in woeste galop, waarbij het er om gaat als eerste over de eindstreep te komen. Met grote spanning werd dit nummer ge volgd. Als bijzonderheid mag wel ver meld worden, dat hieraan ook de 12-jarige Wim van Gorsel (lid Eendrachtruitersdeelnam met zijn paard Tommy en daarbij lang geen slecht figuur sloeg. Prettig was het voor onze Eilandver. dat winnaar van dit nummer J. Ooms met Galia was. Tot besluit volgde de jachtrit, welk programmapunt niet voor bovenstaande onderdeed. 3 strijd- ronden werden door de deelnemers in vliegende vaart gereden. Het was een schitterend gezicht en weer was het een lid van de Een drachtruiters, weer was 't J. Oom met Galia die er in slaagde als eerste aan te komen. De enige stagnatie die zich tij dens deze interessante middag voordeed was bij de Jachtrit. Twee paarden reden toen nl. op het publiek in. Gelukkig liep het zon der ongelukken af. De Eendrachtruiters kunnen al was het aantal belangstellenden nog niet overweldigend op een zeer geslaagd Concours Hippique terugzien. Wellicht is door dit eerste openbaar demonstreren de belangstelling óp het eiland aan gewakkerd en krijgt deze ver. meer werkende leden en een vol gend maal nog meer belangstelling wat ze ongetwijfeld verdient. MUZIEKAVOND Vossemeer stond Zaterdag wel bijzonder in het middelpunt der verenigingsbelangstelling. Na het concours-hippique werd het zelfs nog drukker in deze gemeente, daar de Mqziekver. op het Eiland Tholen en St. Filipsland, volgens een besluit in een Bondsvergade ring, deze avond naar Vossemeer kwamen om gezamenlijk e enMu- ziekavond te houden. Om half 5 waren vrijwel alle deelnemende- muziekverenigingen op Oud-Vos- semeer en werd in een lokaal 'der lagere school een openingswoord gesproken door dhr. de Graaf te Oud-Vossemeer, die na een harte lijk welkom, inzonderheid tot de voorzitter van de Afd. Tholeii, dhr. C. G. Hage, er o.m. op wees, dat de jeugd tegenwoordig zo wei nig verantwoordelijkheid voelt en daardoor zo mokelijk een vereni ging in de steek laat om weer in een andere te worden opgenomen. Spr. vond dit zeer jammer. Ten slotte deelde dhr. de Graaf nog mede, dat afgevaardigden van de teStavenisse heropgerichte muziek- ver. aanwezig waren, een zuster- ver. die nog noodlijdend is en thans een verloting houdt, welke hij bij de aanwezigen aanbeveelt. Dhr. Hage te St. Maartensdijk, Bondsvoorzitter en dhr. v. Bendo- gom te St. Filipsland spraken in dezelfde zin,-terwijl dhr, v. Veve- ren te Stavenisse nog meedeelde, dat het de bedoeling van de ver. „O.B.K." was om op de te houden muziekavond te St. Maartensdijk, (begin September) wel mee te doen. Nu was dit door de nog weinige repetities niet mogelijk. Hierna maakten de zeven corp sen: van Tholen, Vossemeer, St. Annaland, St. Maartensdijk, Poortvliet, St. Filipsland en Nw.- Vossemeer een muzikale rondgang door de gemeente, die besloten werd met de goed uitgevoerde ensemble-mars: „Leve de vrijheid gedirigeerd door de dir. der O.V. ver. dhr. J. A. Dubois. Beurteling gaven de verenigin gen vervolgens enkele nummers op de muziektent wel concert om on geveer half tien was afgelopen. Vele inwoners en belangstellen den uit andere gemeenten hebben van deze muziekavond genoten. COLLECTE NIWIN Ter gelegenheid van het Ruiterfeest en de gehouden Muziekavond op Zaterdag j.l. werd in deze gemeente een collecte gehouden ten bate van de NIWIN voor aankoop van een radiotoestel. Jammer is dat het bedrag voor een toestel ad 350 niet bereikt kon worden, de opbrengst was 189.48. AANLEG PLANTSOEN Bij de N.H. Kerk zal een aanvang worden gemaakt met de aanleg van een plantsoen. In verband hiermede wordt de ingang van de kerk die uitkomt op de Raadhuisstraat verlegd naar de Karne- melkstraat. Hiermee wordt de vroegere ingang weer in gebruik genomen. BENOEMD Met ingang van 28 Juni jl. is tot be steller in vaste dienst bij de P.T.T. benoemd dhr. P. C. Lindhout, tot nu toe hulpbesteller bij deze dienst. BURGERLIJKE STAND Geboren: 20 Juni: Joseph, zoon van Margareta Ferret, wonende te Roesse- laere (België). 25 Juni: Hendrik Izaak, zn. van Anthonij van Daalen en Cornelia Catha- rina Anthonisse. Huwelijksaangiften: 7 Juli: Johannes Someren, 32 jr. landarbeider, te Nieuw- Vosmeer en Anna Maria van Dorst, 39 jr. zonder beroep, te Oud-Vossemeer. 7 Juli Adrianus Cornelis de Greef, 27 jr. aardappelhandelaar te Nieuw-Vos- meer en Helena JacoBa Pieternella Douw, 22 jr. zonder beroep te Oud-Vossemeer Overleden: 25 Juni: Elena Elisabeth Engelvaart, 79 jr. dochter van Johannis Adriaan Engelvaart en Cornelia Polder man. Loop der bevolking Ingekomen: Sara C. Kamhoot, uit Delft naar B 248; Teuntje W. Quartel, uit Strijen naar C 25; Johannes C. A. van der Maas, uit Utrecht naar B 172; Johanna C. M. de Weerd, uit Den Bom mel naar A 43. In totaal ingekomen 1 man en 3 vrouwen. Vertrokken: Mina Lindhout, van B 148 naar Tholen; Cornelis Ha vermans, van A 134 naar Poortvliet; Cornelis J. van der Kleijn, van B 283 naar Rotterdam; Cornelia J. Koppelaar, van A 14 naar Rotterdam. In totaal vertrokken 2 man nen en 2 vrouwen. AANKOMST ZUIDERKRUIS Het s.s. „Zuiderkruis", waar mee Ds. van Griethuysen naar Indië is vertrokken is op zijn be stemming aangekomen. Ds. v. G. is thans gelegerd in Medan. Het in een der. vorige nummers opge geven adres heeft enige wijziging ondergaan en luidt nu: Kapt. Ds. W. v. Griethuysen, legerno. 100112002 - 8ste Genie veldcomp. - 2de Divisie - Veldpostkantoor Medan. ZANGAVOND Zaterdag 19 Juli a.s. hoopt het Gemengd Zangkoor „V.Z.O.S." alhier een Zangavond te houden op het terrein aan de Dorpsweg, waarbij ook de Chi^ Gem. Zang ver. „Sursum Corda" te Tholen haar medewerking zal verlenen en Ds. J. Batelaan te Utrecht als spreker zal optreden. Aanvang om 6.30 uur. Bij ongunstig weer in de Ned. Herv. Kerk. VEILINGBERICHTEN Vrijdag 4 Juli: - Eerstelingen: Gewone 11.48 tot 12.08; Driel. 8.01 tot f 8.99; Kriel 3.50. Eigenheimers: Gewone f' 13,03 tot 14.02. Totaal 35 ton. Maandag 7 Juli Eerstelingen: Gewone f 10.19 tot 10.98; Driel f 6.50 tot 8.02; Kriel 3.51. Eigenheimers Gewone f 12.87 tot 13.94; Driel. f 9.52 tot f 8.04. Aanvoer 50 ton. Dubbele Stambonen 80. Dinsdag 8 Juli: Eerstelingen: Gewone 8.71 tot 10,07; Driel. 6.50 tot 7,01. Eigenheimers: Gewone 12,53 tot f 13.—; Driel. 6.51 tot 7.51. 20 ton. Dubbele Stambonen 85. Plantuien f 12.tot f 17. Woensdag 9 Juli: Eerstelingen: Gewone f 10,01 tot f 10.90; Driel. 7,51 tot 8,97. Eigenheimers: Gewone 13,48; Driel. 8.41; Kriel 4,53. 65 ton. Dubbele Stambonen 90.—. Plantuien 19. Alles per 100 kg. Bospeen 16.per 100 bos. Donderdag 10 Juli: Eerstelingen: Gewone 11.79 tot 12.24; Drielingen 7.20 tot 7.67. Kriel 4. Gele Eigenheimers: Gewone 14.01; Drielingen f 8.49; Blauwe Eigenheimers 13.87; Drie lingen 7.94. Aanvoer 50 ton. 1200 kg Dubbele Stambonen 94. per 100 kg Plantuien 17.per 100 kg. SCHOOLREISJE De schoolkinderen van de hoogste klassen der openbare lagere school maak ten een schoolreisje naar Rotterdam, Den Haag en Scheveningen. De kinderen waren natuurlijk opgetogen en hebben volop genoten. Vooral het bezoek aan het panorama Mesdag viel zeer in de smaak. „ORA ET LABORA" OP REIS De meisjesvereniging ,,Ora et Labora" maakte een reisje door Zuid-Beveland en Walcheren. Deze waren van 's morgens zes tot 'savonds tien uur uit en hebben zich goed geammuseerd. GEEN SAMENWERKING TUSSEN DE WEEGBRUGGEN Naar vernomen wordt werd in een door de aandeelhouders van de weegbrug no. 1 te Stavenisse gehouden vergadering besloten niet over te gaan tot samen werking tussen de weegbruggen no. 1 en „Luctor et Emergo", daar men zich niet met het voorstel kan verenigen. BAGGERWERK De dragline, die vorige week Donder dag te St. Maartensdijk is gearriveerd, is voor rekening van het waterschap ,,St. Maartensdijk" begonnen met het uitdie pen van de Oostsingel, daar dit hard nodig was. Met deze machine kan heel wat werk verzet worden, waarbij dan de grond met vrachtwagens direct wordt weggereden. Voor het uitdiepen van de Oostsingel denkt men 14 dagen nodig te hebben. Voor de bewoners aan het Kaadje is dit werk niet zo prettig, daar veel bloemen en planten in de tuintjes worden beschadigd, doch naar vernomen wordt zal de schade worden betaald. Het ligt in de bedoeling, wanneer de Oostsingel klaar is verder te gaan met het uitbaggeren van de sloten tot de Noorderpolder toe, wat Waarschijnlijk tot October zal duren. OP CONCOURS De gemengde Zangvereniging „Voor uitgang zij ons Streven". Dir. den Heer A. L. Riedijk, zal op 19 Juli a.s. deel nemen aan het concours te 's-Heer Abts- kerke uitgeschreven door de Zeeuwsen Zangersbond Zang veredelt. De Vereniging komt uit in de afdeling uitmuntendheid. Het verplicht werk is: Boeren-KIompjesdans van W. F. Kools. Vrij werk: De Leeuwerik van Jan Nie- land. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis Willem Philippus, zn. van L. A. v. d. Berge en H. J. Lind hout; Catharina Johanna Jannetje, dt. van J. A. Oudesluijs en J. B. van Houdt; Jacob Pieter, zn. van A. M. Hengst- mengel en H. P. Janse; Jacobus, zn. van J. Knuist en K. J. Hage. Ondertrouwd: D. Bazen, 21 jr. en I. van Zetten, 17 jr.; P. Jasperse, 34 jr. en A. W. C. de Bres, 26 jr.; P. A. Moer land, 38 jr. en J. M. v. d. Berge, 29 jr.; M. L. Poot, 27 jr. en J. A. de Graaf, 24 jr. Getrouwd: C. J. Steketee, 22 jr. en J. H. de Korte, 22 jr. Zitting van Donderdag 10 Juli 1947. Voorzitter Mr. Vlaming.. Na een tweetal uitspraken kwam de zaak voor, welke te Zierikzee was ge schorst, n.l. van Johannes Jan Polderman, geb. te St. Maartensdijk op 16 Juni 1866, oud-bur gemeester van die plaats, thans vfonende te Breda. Dagvaarding. Besch. werd ten laste gelegd 1. Sympathiserend lid van de N.S.B. te zijn geweest 2. hulp aan de vijand te hebben ver leend door: a. Seyss Inquart omtrent de pro- Engelse gezindheid van de Burgemeester en enkele ingezetenen inlichtingen te heb ben verstrekt in een brief d.d. 2l Jan. '42, welk schrijven aldus eindigde: „mag diese meinugsaussering erlaubt sein, um so unter den english gezinnten Machthabern dieser Gemeinde aufzuraumen, die eigent- lich auf der andern Seite des Kanals zu Hause sind. Heil Hitier". b. blijkens uitlatingen van de Gestapo tijdens de verhoren van C. G. Hage te diens nadele aan de bezett. macht in lichtingen heeft verstrekt; c. aan de bezett. macht heeft doen weten, dat hij door de gem. politie van St. M'dijk bekeurd was, wegens het lopen over een verboden dijk, welke inl. nade lige gevolgen hadden: le. doordat de burg. van bovengen, gemeente door de Feldgendarmerie te B.o.Z. en een rechercheur v. d. Duitse Min. van Justitie en Bestuur gedurende enige uren verhoord is en door gen. Minister gestraft met een officiële waar schuwing. 2e. dat tegen besch. geen verdere ver volgingen wegens bovenvermelde over treding werd ingesteld. d. meubelen in bruikleen heeft afge staan ten behoeve van door leden v. d. D.W. betrokken woningen. 3. Openlijk heeft doen blijken van xngenomendheid met de vijand doordat hij met leden v. d. D.W. vriendschappelijk omgang heeft gehad, bezoeken ontvangen v. d. Siecherh. politie en-de Hitlergroet bracht aan D.milit. Geschiedenis van de O.D. op het Eiland Tholen door G. H. 72. post Voor de bunkeroverval. „Guardtroops Tholen yes no, Sssss, M„ S.A. alles oké." Peinzend legt Hans de hoorn neer. Hoeveel malen is dat nu al gebeurd, iedere morgen opnieuw, rapport uitbrengen over de afgelopen nacht, een kort rapport aan de Commandant van de Anti-Tankbatterij te St. Annaland, het hoofdkwartier van de Geallieerde verdediging van het eiland Tholen, soms gevraagd bij monde van de aanwezige verbindingsofficier, soms ook door een Engelse sergeant, zoals ook nu weer. Hans, of zo de compagniescommandant De Leeuw zelf aan wezig is, brengen steeds weer op dezelfde manier rapport uit. Nee, Engels spreken doen ze geen van tweeën, maar na de maanden van samenwerking met de Engelse Anti-Tankbatterij 62e Regt. R.A. is dat ook eigenlijk niet meer nodig. Men begrijpt elkaar. Post S„ M„ S.Aalles oké het lijkt of het al jaren zo gaat, iedere morgen opnieuw. En toch zijn er nog slechts vier maanden verlopen, sinds de gevechten te Oud-Vossemeer ten einde waren. Wat er in die tijd gebeurd is zou een apart en langdradig boekwerk vormen, al zou het later ais geschiedenis zijn waarde hebben. En nubegin Maart 1945 zal er een eind komen aan de bewakings-, aan de stoottroepen-taak, die de O.D. sind 30 October 1944 openlijk opge treden sinds 1 Januari werkend onder de benaming „Bewakingstroepen" al die maanden heeft verricht. Hans zal die morgen een uitvoerige brief moeten schrijven aan de Gewestelijke Commandant van het district Zeeland der bewakingstroepen. Luitenant van Oort, opdat de officiële overdracht aan een compagnie 14 R.I. gevormd in Z.-V!aanderen, zo spoedig mogelijk doorgang kan vinden. En begrijpelijk gaan Hans' ge dachten terug naar de afgelopen maanden, naar de tijd liggende tussen het einde der gevechten te Oud-Vosse meer en deze dag, gedachten, die we hier in het kort weergeven op gevaar af dat het langdradig zal zijn voor sensatiezoekende lezers, maar die ongetwijfeld bij deze geschiedenis behoren. Een droevig slot van de genoemde gevechten vormde de 6e November, toen te St. Annaland de gesneuvelde Bou Kooijman met militaire eer werd begraven, de baar aan weerszijden begeleid door gewapende O.D.ers, op de baar een krans van H.M. de Koningin, van Prins Bernhard, de Bevelhebber der Binnenlandse Strijdkrachten, van de Gewestelijke Commandant der O.D., van de O.D. van het eiland Tholen. Zacht daalde de kist in de groeve, terwijl de erewacht, terwijl Bou's lijfwacht, nee, niet in schitterende uniformen, maar in eenvoudige burgerkleren met de O.D.-band om de arm, een laatste saluut aan hun vriend brachten, terwijl de ontroerende woorden van één hunner door een kille bries werden voortgedragen over de doden akker: „Namens onze groep Tholen leg ik een krans neer op het graf van onze vriend Bou, die temidden van het strijdtoneel te Oud-Vossemeer ons een voor beeld gaf van moed en op zo'n jeugdige leeftijd sneuvelde als een man voor ons Vaderland". Al enkele dagen was het gevaar geweken, was men werkelijk vrij, doch eerst 's Maandags volgde daarvan de officiële mededeling, werden de vlaggen uitgehan gen en kreeg de O.D. opdracht de aanwezige N.S.B.ers op te halen, een opdracht, die noodzakelijk moest wor den uitgevoerd, maar die de keel uithing bij de O.D.- leiding, bij mannen als Menning, Jan Mast, enz., die nog liever een spannende nacht vol geweervuur te Oud-Vossemeer meemaakten, dan dit werk te moeten uitvoeren, hoezeer ze er misschien ook naar verlangd hadden. Dit werk was immers het begin van de zuive ring en thans weten allen voldoende hoe moeilijk die zuivering is geworden. Was dit in het begin al niet zo Hoevelen hadden toen niet geinterneerd moeten worden, als men die eerste instructies nog eens nagaat, instructies die spoedig door minder strenge werden gevolgd. Die eerste instructies luidden 1. N.S.B.ers, die 6 maanden na de bezetting nog niet uit de Beweging waren getreden. 2. Sympathiserende leden van de N.S.B. 3. Leden van N.S.D.A.P., W.A., Vrijwilligers legioen Nederland. 4. Landstorm Nederland, Landwacht, leden der D. W, leden der D. Politie en hun handlangers, leden der Ned. S.S., leden der Hulppolitie door de Rijkscommissaris benoemd, Provocateurs, Ver raders, enz. En te interneren: Rijksduitsers, mannen en vrouwen, die nauwe relaties onderhielden met één der onder „te arresteren" genoemde personen, leden van het Rechtsfront, medisch front, econo misch front, studentenfront, vervoersfront, tech nisch gilde, opvoedersgilde, volksdienst, mede werkers aan Winterhulp." Als men een dergelijke opdracht krijgt, is het be grijpelijk dat het voorhoofd zich van zorgen rimpelt. Er behoeft weinig aan te worden toegevoegd. Alleen dit nog: Allen die op het eiland Tholen zijn geinter neerd geweest mogen van geluk spreken dat ze op Tholen zaten, daar alle buitensporigheden zoveel mogelijk zijn vermeden en zeker niet zijn voorgevallen als de pl. Cdt. als De Leeuw er bij tegenwoordig was, Voor de O.D. te Tholen was het een blijde dag, toen het Gewest alles omtrent internering overnam. Wordt vervolgd). 4. blijk heeft gegeven van Nat. soc. gezindheid, doordat hij in zijn brief van 11 Maart 1942 de Beauftragte van Zeeland te kennen gaf alles te voelen voor Duitsland en de Fuhrer Adolf Hitler, evêneens ondertekent met: Heil Hitier. Onbevoegd: Na voorlezing van bovenstaande vraagt de voorzitter of besch. die hardhorend is de tenlastelegging heeft gehoord. De verdediger, Mr. D. A. C. Ver- paaien te Breda vraagt hierop het woord en zegt van mening te zijn, dat het Tribunaal onbevoegd is, deze zaak voort te zetten. Spr. grond deze op het feit, dat besch. door Proc. Fiscaal voorw. buiten vervolging is gesteld (uitgereikt d.d. 23 April 1947) waarvan spr. het Tribu naal bij het vooronderzoek in Febr. '47 kennis gaf. Daarop is intrekking van genoemd be sluit op verzoek van het Tribunaal ge volgd per dato 17 Mei jl. „Ik ben echter van mening", aldus de verd. „dat het eerste besluit nog geldig is", het laatste alzo nietig en verwijs U hiervoor naar art. 23 der wet op de Pol. delinquenten, lid 3, waarin vermeld dat geen beslissing genomen kan worden, dan na verhoor van de beschuldigde, wat hier niet is gebeurd. De voorgeschreven bepalingen zijn dus niet in acht genomen. Spr. ver gelijk de Proc.fiscaal met een Off. van Justitie van een Rechtbank, dit volgens art. 18 en verschillende andere artikelen der wet op P.D. Hij verklaart: „De Proc. fiscaal is de baas." De voorzitter merkt op, dat z.i. het door de Proc. fiscaal genomen besluit niet kan worden nietig verklaard en zegt, dat het Trib. zich in Raadskamer zal terug trekken. Mr. Verp. antwoordt hier op, dat de Proc. fiscaal dit wel kan en zegt een jurisprudentie in een soortgelijk geval te kunnen noemen, nl. dat destijds te Arn hem een door het Tribunaal aldaar ge deeltelijk behandelde zaak naar het Bijz. Gerechtshof werd verwezen, welk besluit de Proc. fiscaal nietig verklaarde. Mede op deze gronden meent Mr. V. dat het Trib. onbevoegd is, deze zaak momenteel verder te behandelen. De voorzitter antwoordt, dat het Trib. zich in Raadskamer terugtrekt en sum mier zal beslissen, waartoe wordt over gegaan. De berechting gaat door! Na ruim een half uur wordt de zitting heropend. De voorz. zegt, dat het Trib. van mening is, niet onbevoegd te zijn om de zaak voort te zetten. De Proc. fiscaal is na fiat niet meer gerechtigd zich met de zaak te bemoeien. De voorz. verwijst naar art. 23 en 24 lid 2, wijst vervolgens het verschil aan tus sen Proc. fiscaal en Off. van Justitie en zegt: Bovendien is het hier meer een administratieve slordigheid van de Proc. fiscaal en een vergissing van zijn zijde. Het Tribunaal acht zich dus niet on bevoegd deze zaak verder te behandelen. He t Verhoor. V.: Zijn de genoemde feiten juist? Besch. „Nee, mijnh. de pres.", Wel geeft Besch. toe symp. lid te zijn ge weest. Hij zegt doelloos betrokken te zijn in de N.S.B., maar voornamelijk door de onmin met burgemeester Schuller. V.: „Die moest niets van de Duitsers hebben." B.: „Nou, dat weet ik niet, hij was niet zo anti-Duits." V.: „Toch schrijft LI dit in brieven." B.: „Ik heb niet alles zelf aangevoerd. De Duitser, die bij me was heeft de inhoud opgesteld." V.: „Maar U toch ondertekend." B.: „Ik kan geen Duits en wist niet eens wat alles betekende."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2