SPORTHOEKJE INDISCH HOEKJE THOLEN OUD-V OSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE SCHERPENISSE ST. FILIPSLAND BERECHTING EILANDBEWONERS PREDIKBEURTEN VOETBALCOMPETITIE Zaterdag jl. werd slechts één compe titiewedstrijd gespeeld, daar B.O.Z. S.V.O.2 werd afgelast, omdat de spelers van B.O.Z. (meest fabrieksarbeiders) zich die dag aan inenting moesten onder werpen. Zo speelde enkel W.H.S. z'n thuis wedstrijd tegen Smerdiek. Laatstge noemde ploeg begon met een overwicht en nam na een mooie aanval via midden linie en rechtsbuiten de leiding door een onhoudbaar strak schot van Kampman. Met deze stand ging de rust in, al was .toen van een overwicht van Smerdiek geen sprake meer. Dit veranderde nog meer na de rust, toen W..H.S. een sinds lange tijd ongekend goed spel vertoonde. De gelijkmaker bleef dan ook niet- uit. Na een sprint van de midvoor kon deze de bal tussen de back kalm over de uitlopende keeper tikken. Enkele minuten later kopte dezelfde speler een voorzet langs de vuist van de keeper die hij ook tegen z'n hoofd kreeg in het doel: 21. Smerdiek verslapte na deze stand aanmerkelijk en lag er nog meer uit, toen de rechtshalf een hard schot afvuurde op het doel, die de keeper liet glippen. De rechtsbinnen van W.H.S. die een prima partij speelde, zorgde voor de eindstand: 41. Nu de competitie langzamerhand naar het einde loopt, geven we hieronder de stand weer, waarbij de uitslag van de gestaakte wedstrijd TholenVrederust als definitief opnemend. gs gwgl vl pt V tg Vrederust 9 7 2 0 16 31 11 Tholense boys 8 6 2 0 14 23 11 Smerdiek 7 3 1 3 7 17 14 W.H.S. 9 3 1 5 7 24 24 S.V.O.2 7 1 0 6 2 9 24 B.O.Z. 6 0 0 6 0 4 23 We zien de twee rivalen dus aan de kop, onbedreigd door een derde. We zien uit bovenstaande ook Smerdiek gelijk met W.H.S., waarvan eerstgenoemde echter meer kansen heeft, om de derde plaats te behouden. Programma voor a.s. Zaterdag Tholense boys Smerdiek om 6 uur Programma voor Twee Pinksterdag W.H.S. zal twee elftallen van Groen- Wit uit Rotterdam ontvangen. Het tweede alftal speelt om half twee, het eerste om drie uur. De vroegere clubge noot J. Burgers zorgde voor deze teams. KORFBAL Te Goes hielden onze eiland twaalf tallen zich goed. W.H.S. van St. Anna- land kon daar zelfs een eerste prijs weg slepen in de 3e klasse c. Dit twaalftal won van Veere, Roosendaal en Tholen. S.V.O. van Stavenisse had na loting de derde prijs in klasse 3b en Eendracht van Tholen de derde prijs in 3 f S.V.S. van Scherpenisse de 3e prijs in klasse 3g en I.V.O. van Poortvliet de tweede prijs. Competitieuitslagen I.V.O. W.H.S. 2—0 S.V.O. S.V.S. 5—0 Op tweede Pinksterdag worden te Poortvliet seriewedstrijden gespeeld, waaraan de twaalftallen op het eiland en een van Zierikzee deelnemen. kantoor te Terneuzen. De voorzitter las bedoeld schrijven voor. Het is nl. de be doeling van het Bevrachtingskantoor Terneuzen een onderafdeling op het ei land Tholen te vestigen, om de schippers onnodige reizen naar Terneuzen te be sparen. In beginsel was na overleg met burgemeesters besloten, deze on derafdeling te St. Maartensdijk te ves tigen. In bovenbedoeld schrijven vestigt de afd. ,,Schuttevaer" alhier, er de aan dacht op, welke voordelen vestiging van een bevrachtingskantoor te Stavenisse biedt boven die te St. Maartensdijk, zo als: korter route vanaf Holland, groter haven, beter centra voor de drukste ha vens StavenisseSt. Annaland, goedko pere ligging, enz. Weth. v. d. Slikke vraagt of de afd. ,,Schuttevaer" hieromtrent ook voeling hield met het Hoofdbestuur. Dhr. van Beveren voorzitter van deze afd. antwoordt, dat dit het geval is en in de Hoofdvergadering besproken zal worden. Weth. v. d. Slikke is van mening, dat men dan beter op een rapport van deze vergadering kan wachten. De voorzitter anwoordt hierop, dat de beslissing te Terneuzen spoedig zal vallen, wat door dhr. v. Beveren wordt onderstreept. Daarna wordt met alg. st. besloten ad- haesie te betuigen. 2. Schrijven van Gedep. St. betref fende reinigingsrechten. De voorzitter heeft- in dit verband een model veror dening laen maken. Hierin worden de verschuldigde -reinigingsrechten bepaald op 10 cent per bak per week. Onvermo- genden zijn hiervan vrijgesteld. De Raad keurt deze verordening goed, zodat ze ter goedkeuring aan G.S. kan worden voorgelegd. 3. Een telegram van een sollicitant onderwijzer, waarin deze mededeelde niet te kunnen komen voor proefles (we gens benoeming elders?) 4. Schrijven van dhr. Nortier, waar in wordt medegedeeld, dat hij zijn be noeming in het Wezen-Armbestuur aan vaardt. 5. Accoordverkl. door Ver. fraude risicoverzekering met genomen Rdsbesl. 6. Schrijven van de Ned. Spoorwe gen, betreffende de adhaesie-betuiging met request station Kapelle, waarin de Spoorwegen verklaren, dat is afgezien van de in te lassen busdiensten en ten gerieve van de reizigers het traject Ber gen op Zoom Vlissingen ongewijzigd blijft, waardoor e. en a. ook voor sta tion Kapelle is opgelost. Een volgend punt van de agenda is: Toewijzing voorm. dokterswoning, d.i. een gemeente woning, die momenteel dienst doet als uitreiklokaal van de Dis- tributiedienst. Deze woning is bij inschrij ving te koop aangeboden. 12 gegadigden schreven hierbij in. Max. prijs was 4500.waarvoor alle inschrijvers aan tekenden. Op voorstel van de voorzitter wordt overgegaan in gesloten zitting. Na heropening leest de voorzitter de namen der inschrijvers voor: t.w. 10 van Stavenisse, 1 van St. Annaland, 1 van Moerkapelle. Na kennisneming van het doel, waar voor deze inschrijvers de woning willen bestemmen, stellen B W voor dhr. K. Koetsdijk te St. Annaland deze woning te gunnen. ,,Dhr. Koetsdijk", aldus de voorzitter, „is voornemens de beneden verdieping als, leslokaal in te richten en boven te gaan wonen. In het leslokaal wordt Voortgezet Lager Onderwijs door deze onderwijzer gegeven, wat op zich zelf al een reden zou kunnen zijn, hem de voorkeur te geven. Doorslaggevend was echter zijn beschikbaarstelling als Onderwijzer a.d. O.L.School alhier. Daarom willen B. W. hem onder voorwaarde dat dhr. Koetsdijk onder wijzer aan de O.L.School alhier wordt, deze woning toewijzen. Na stemming wordt dit voorstel met 1 stem tegen (dhr. C. v. Beveren) aangenomen. De voorzitter zegt vervolgens een punt aan de agenda te willen toevoegen n.L: „Benoeming van dhr. Koetsdijk als onder wijzer aan de O.L.School, zulks met in gang van de dag, waarop hij in functie kan treden. Een rapport van het hoofd der School, dhr. van Dissel, die dezelfde middag een bezoek bracht aan de Chr. School te St. Annaland wordt daarbij voorgelezen. Verder deelt de voorzitter mede, bij de Inpecteur van het L.O. advies ingewon nen te hebben in de Inspectie Goes. De Inspecteur adviseerde gunstig. Na schriftelijke stemming blijkt dhr. Koetsdijk met 1 stem tegen te zijn be noemd. Punt 5 behelst: „Bespreking inzake her stel Oudelandse dijk. B W stellen voor zo Ged. St. v. Zeel. geen garantie geven, dat dit jaar nog aan herstel van deze dijk zal wor den begonnen, zelf een tijdelijke verbe tering aan te brengen, waartoe een be groting van 6 a 7000 gulden werd opge maakt. Dhr. van Beveren zegt dat het hoog nodig is de dijk te repareren, maar vindt de kosten veel te hoog voor deze tijde lijke verbetering. Wanneer volgend jaar G.S. het definitieve herstel in handen nemen, is deze 7000.practisch weg gegooid. Hij is er voor slechts de put ten te dempen zo goed als het kan, maar niet teren, enz. Wethouder v. d. Slikke zegt z'n oorspronkelijke mening ook te moeten wijzigen en is het met dhr. v. Beveren eens. De voorzitter vindt de kosten ook zeer hoog t.o.z. v. de baten. Na steming wordt het voorstel van B W met alg. st. verworpen. Besloten wordt te volstaan met de putten te dichten en dit zo spoedig mogelijk. Rondvraag. Op voorstel van dhr. v. Beveren wordt besloten een „maximumsnelheidsverkeers- bord" te plaatsen bij de woning van dhr. v. Iwaarden, in verband met het gevaar voor de schoolkinderen (Zandwegje binnenkomen van Stavenisse) Dezelfde spr. vraagt de strook kleine stenen op de haven uit te nemen en te repareren met grote stenen, dit zal z.i. ongetwijfeld een verbetering geven. Be sloten wordt e. en a. nader te onderzoe ken. Verder vraagt dhr. v. Beveren zeer streng toe te zien op het vuil werpen in de haven. Soms liggen er zelfs rollen draad, wat een groot gevaar oplevert voor de schroeven van de schepen. De voorzitter merk op, dat wegens drukke dienst de politie veel weg is en zal de havenmeester verzoeken hierop toe te zien. Dhr. Hage vraagt of het „Bos" zo moet blijven. De voorzitter zegt, dat men wat verbetring betreft, eerst moet wach ten op bericht van de familie v. d. Lek- de Clercq. Er zal nl. onderhandeld wor den over verkoop van het „Bos". B6 W zullen hierop nader terugkomen. Dezelfde spr. vraagt het zgn. Zand- wegje te verbeteren. Het is daar een grote rommel. De voorzitter antwoordt, dat uitvoering strandt op de drukke werkzaamheden van de gem. opzichter. Het gemeentebestuur is in deze actief genoeg en zal er nogmaals aandacht aan schenken. Dhr. Tazelaar informeert naar de rio lering op de Voorstraat. De voorz. zegt, dat ook dit met dhr. Jasper.se is bespro ken, die bij wijze van proef een rooster wou laten maken, waartoe opdracht is gegeven. Verder vraagt dhr. Tazelaar hoe het staat met de beplanting van de Voor straat. De voorz. antwoprdt dat men hiermee zal moeten wachten tot het na jaar. Hetzelfde raadslid merkt op, dat het pad beneden de veerdijk buitenge woon slecht is. B W verklaren dat de te maken rondrit die al eens was vast gesteld, nog steeds niet werd gemaakt. Dhr. v. Beveren adviseert te gaan kij ken, als het heeft geregend. Dhr. Tazelaar vraagt ook naar de brandspuit. De voorzitter zegt, dat een ontwerp regeling is gemaakt om 2 brand weerkringen op het eiland te vormen. Een hiervan zou St. Annaland, Stavenis se en St. Maartensdijk omvatten en de installatie zou hiervan te St.Mdijk komen. Verschillende raadsleden keuren deze regeling ten sterkste af. Op iedere ge meente moet een spuit zijn. De voor zitter acht dit ook beter. Dhr. v. d. Slikke betreurt eveneens de centralisatie en merkt op, dat een ver tegenwoordiger hem een motorbrandspuit van ruim voldoende capaciteit en veler lei gemakken voor 2800.heeft aan geboden. De Raad lijkt dit beter. Tenslotte merkt dhr.Tazelaar op, niet te willen ontkennen, dat er op de secretarie 'gewerkt wordt, integendeel, maar wat de huurwaardevergoeding betreft, begint het hem toch de keel uit te hangen. Dat duurt veel te lang. De voorzitter ant woordt, dat dit niet de secretarie ge beurt, maar in andere handen is gegeven. Hij zal er nogmaals op aandringen, dat hierbij spoed wordt betracht. Daarna sluiting. VERJARINGSGROETEN Zo de Heere wil hij leeft, hoopt op 26 Mei a.s. oorlogsvrijwilliger Pieter v. d. Welle, Reg. no. 216526002, Bat. Staf II - 6 R.I. „T. Brigade K. L. Semarang Java zijn 26ste verjaardag te herdenken. Har telijk gefeliciteerd door zijn liefh. ouders, broers en zusters, te Steenbergen. Soldaat C. v. d. Graaf - L.N. 210605004 - II - 14 R.I. U Brigade Padang, hoopt 5 Juni a.s. zijn 26ste ge boortedag te herdenken. Door zijn Moe der, broeders en zusters hartelijk gefeli citeerd. Poortvliet, A 238. VANAF „DE VOLENDAM" Woensdag 14 Mei jl. is „de Volen- dam" voor de laatste maal als troepen schip, naar Indië vertrokken. Ditmaal met 2300 man aan boord, nl. een regiment Stoottroepen, een bataljon van het 2de Reg. Infanterie en de Staf v. d. 6e inf. brigade. Aan boord bevinden zich ook verschillende thans vrml. Eiland bewoners. De boot vertrok op die dag om ongeveer tien minuten voor zes. Even voor die tijd werd ons door middel van een persoon nog verzocht, langs deze weg nogmaals de achterblijvende familie, verloofden, vrienden en bekenden een hartelijke groet over te brengen, waaraan we hierbij gaarne gevolg geven. Wederkerig, namens de achterblijven de familie- en kennissen kring: een harte lijk vaarwel, behouden vaart en een „tot weerziens" toegeroepen. PUTTEN EN SCHERVEN Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen Donderdag, 29 Mei 1947, gelegenheid bestaat tot aan gifte voor ruiming van privaatputten. In de voormiddag van die dag zullen scherven, enz. door de reinigingsdienst' worden opgehaald. Tholen, 20 Mei 1947. GEVONDEN VOORWERPEN 1 houten schop, gemerkt M.V.O., terug te bekomen op het Pol. bureau, alhier. 2 biljetten van 1.in het gymnas tieklokaal te Tholen. Terug te bekomen bij C. J. Schot, Kruittoren, Tholen. OVERPLAATSING De Rijkspolitie, wachtmeester de Jong is met ingang van 15 Mei overgeplaatst van Oosterland naar Tholen. CONCORDIA De Thoolse Harmonie „Corcordia" zal haar medewerking verleenen aan het festival te St. Filipsland op 19 Juni en te Halsteren op 21 Juni. VOORTAAN PER 1 SEPTEMBER NAAR SCHOOL! In het vervolg zal de toelating van leerlingen op de Openbare Lag. School en Chr. Nat. School alhier niet meer plaats hebben op 1 April, doch per 1 September. Deze maatregel is genomen, teneinde betere aansluiting te krijgen voor leer lingen, die onderwijs wensen te volgen op de U.L.O., H.B.S., enz COLLECTE De collecte t.b.v: de Jongensstichting „Valkenheide" bracht 88.op. BURGERLIJKE STAND Geboren: 18 Mei: Marieke, dt. van W. A. van Dam en P. Pos. 18 Mei: Corrie.zn. van A. van der Padt en J. C. van riuijk. Huwelijken: Geen. Overleden: 18 Mei: Willemina Catha- rina van de Velde, 48 jr. dt. van W. D. v. d. Velde en K. K. v. d. Graaf. BENOEMD Bij K.B. is dhr. H. van Gorsel alhier tot dijkgraaf van het Waterschap Oud- Vossemeer benoemd. BENOEMD B!! K.B. is tot dijkgraaf van de Joanne Maria Polder benoemd, de heer C. J. J. Kooijman, alhier. OVERPLAATSING V Wachtmeester L. J. A. Fondse is met ingang van 15 Mei 1947 van Brouwers haven naar deze gemeente overgeplaatst. Deze politieman is dus in de plaats ge komen van dhr. de Graaf. VOLKSTELLING De Burgemeester van Stavenisse maakt bqkend, dat in de eerste week van Juni a.s. in zijn gemeente de eerder aange kondigde volkstelling zal worden ge houden. Teneinde de taak der tellers te ver gemakkelijken, wordt ieder gezinshoofd of alleenstaand persoon verzocht ge durende genoemde week gereed te leg gen: de nieuwe stamkaarten, persoons bewijzen van alle bewoners van het be treffende perceel, alsmede het trouw boekje, indien zulks aanwezig is. Stavenisse, 21 Mei 1947 De Burgemeester voornoemd, L. A. Verburg. OVERPLAATSING De rijksveldwachter P. M. Polderman, voorheen standplaats in deze gemeente, is overgeplaatst naar Oud-Vossemeer in gelijke functie. SPELDJES COLLECTE voor „Valkenheide" bracht 51.35 op. „BRUINSSLOP" Door B. en W. zal aan de Raad een voorstel worden ingediend om de ver bindingstraat van Kerkstraat en Achter weg (zgn. „Bruinsslop") aan het open baar verkeer te onttrekken. BAZAR De Bazar welke ten bate van de be strijding van onkosten voor het nieuwe vaandel van het Cloveniersgilde is ge organiseerd, wordt op 24 en 26 Mei a.s. gehouden. Toegangsprijs 10 cent. W.S.V. „OP STAP" Op 14 Juni a.s. wordt door boven genoemde ver. een wandeltocht gehouden van 20 en 25 km. De jeugdverenigingen zullen 20 km lopen. De tocht wordt ge organiseerd door en onder auspiciën van de N.W.B. met goedkeuring van T.C. van de Z.W.B. Van de Z.W.B. is bovendien toestemming verkregen dat niet-leden van de Ned. Wandelsportbond ook mogen meewandelen. Aan deze tocht kan worden deelgenomen door alle leden van de Ned. Wandelsportbond, verder door de Politie, Brandweer en andere militaire of semi-militaire groepen. Ook door jeugd- en sportverenigingen en niet- leden der N.W.B. Het startbureau zal gevestigd worden in de Openbare School Om 1 uur zal het bureau reeds zijn ge opend. Startplaats Schoolstraat en Markt, terwijl de afmars om half drie plaats vind. De routebeschrijving wordt tege lijk met de startkaart uitgereikt. Als rustplaats is aangewezen de Markt in Tholen. FJet startgeld bedraagt voor N.W.B.leden 1.voor de anderen 0.50 meer. Na 1 Juni wordt dit ver hoogd voor een ieder met 0.15. De Jury zal zo mogelijk gevormd worden door Bestuursleden der Z.W.B. en de kringen B.O.Z. en omstreken. Elke deel nemer, die tijdig inschrijft, ontvangt na het volbrengen der tocht een mooie medaille. Er zijn tevens verschillende extra prijzen, zoals: Beker, Plaquette s en Lauwertakken. Houders van wandelboekjes kunnen deze tocht in hun wandelboekjes laten bij schrijven. E.H.B.O. wordt verzorgd door de afd. St. Maartensdijk van het Roode Kruis. Nadere inlichtingen bij het secre tariaat, Hoge Markt 250, Scherpenisse. Algemeen leider: Dr. Helleman, Hulp leider dhr. van Popering. OVERPLAATSING De heer Donker te Tholen, Rijkspolitie, is in gelijke functie overgeplaatst naar St. Filipsland. BENOEMINGEN LEDEN PACHTKAMER ZIERIKZEE Bij K.B. zijn benoemd in de Pacht- kamer van het Kantongerecht te Zierik zee tot eerste lid de heer P. L. Krepel te Bruinisse, thans plv. v.h. eerste lid; tot plv. van het eerste lid de heer J. v. d. Stolpe te Ouderkerk is benoemd de heer P. Boudeling, landbouwer te Anna Jacoba Polder en tot plv. van het tweede lid is benoemd de heer B. C. Friderichs, landbouwer te Oud-Vossemeer. Uitspraken Tribunaal Zierikzee. C. L. Verstrate te St. Filipsland, in ternering gelijk aan bewaring, t.w. van 2 Nov. 1944 tot 23 Dec. 1944 en van 24 Aug. 1945 tot 15 Dec. 1945. Ver- beurdverkl. van het vermogen^ beperkt tot een bedrag van 1000.- benevens ontzetting rechten. Zitting Tribunaal. C. P. de Rijke te Tholen, was buiten de voordracht om door bemiddeling van de boerenleider in Zeeland en de N. S. B.er Droogendijk benoemd tot gezwo rene van de „Vrije Polders", tevens pl. boerenleider. Verd. verklaarde zich steeds verre van de politiek te hebben gehouden, had Droogendijk verklaart niet op de voor dracht te willen staan, zonder daarmee buiten de voordracht te willen worden benoemd. Toen hij zijn benoeming kreeg en ver schillende ingelanden 'hem daarmee fe liciteerden, kreeg verd. de indruk, dat de voorgeschiedenis in goede orde was ver lopen. In zijn functie van boerenleider had verd.. volgens zijn verklaVing, slechts getracht landgenoten van dienst te zijn. De voorzitter meende, dat besch. zich laakbaar weinig met politiek (althans met Ned. politiek) had bezig gehouden. Speciaal kwam het hem absurd voor, dat verd. zelfs over de politieke kleur van Boerenleider van Zeeland (Van Gorsel) en N. S. B.er Drogendijk, ja zelfs een Mr. Dieleman, in onwetendheid was. Zijn verdediger, Mr. van Hasselt, noemde het raam, waarin verd. werkte fout. Het werk wat hij daarin evenwel deed, getuigde van zijn oprechte wil het landsbelang te dienen. In de functie van boerenleider was hij er slechts op uit, het goede voor de mensen te zoeken. Om hen van Duitsland te redden bom bardeerde hij vele metselaars, stoffeer ders, enz. tot landbouwers. Met betrekking tot de benoeming bij de „Vrije Polders" achtte de verdediger „boze opzet" niet bewezen. Pleiter vroeg clementie, mede met het oog op het feit, dat verd. thans officieel ontslag bij het Waterschap heeft, hetgeen voor hem heel wat betekent. W. Keur te Stavenisse was in 1943 lid van de N. S. B. geworden, daarna in dienst getreden bij de N. S. K. K. Verd. verklaarde eerst in contact te zijn geweest met een verzetsgroep. Toen daarvan iets bekend werd, oordeelde hij het noodzakelijk van het toneel te ver dwijnen. Hij volgde toen een cursus voor Landjeugdleider, maar deze omzwaai was blijkbaar nog niet radicaal genoeg (want daarna tekende hij voor de N. S. K. K. Hoewel hij ervaren had, dat de N. S. K. K. in Vaderlandse zin verkeerd was, zag hij geen kans onder te duiken, mede doordat zijn familie geld nodig had. ZITTING KANTONGERECHT TE THOLEN d.d. 16 Mei 1947 Als eerste verdachte stond terecht v. d. B. te Oud-Vossemeer, overtreding ves tigingsvergunning. Verdediger was Mr. Kuijper. De eis luidde 50.of 25 d. h. Uitspraak 30.of 15 d. h. P. v. d. H. te Oud-Vossemeer voor het rijden met een vrachtauto zonder de ver eiste vergunning. Eis 40.of 20 d.h. Uitspraak 30. of 15 d.h. A. J. K. te Oud-Vossemeer, overtreding winkelsluitingswet, eis 6.of 3 d.h. Uitspraak conform de eis. C.v.d.H., te Scherpenisse, overtreding IJkwet. Eis 4.boete of 2 d.h. met teruggave van de gewichten. Uitspraak 2.of 1 d.h. Voor het gebruik van de niet geijkte gewichten eis 4.of 2 d.h., uitspraak 2.of 2 d.h. P.B. te Tholen voor het jagen op patrijzen in gesloten seizoen en voor het vervoer van patrijzen. Als getuigen traden op v.d.G., P.A.v.d.S en H.M.P. te Poortvliet. Verdediger was Mr. A. J. v.d. Hoeven. Eis was 75.of 50 d.h. voor het jagen en voor het vervoer 25.of 20 d.h. Uitspraak resp. 60. of 30 d.h. en 15.— of 10 d.h. De Kan tonrechter verzwaarde dit feit nog met uitlevering van het geweer op te leggen of bij niet nakoming hiervan 100. boete of 40 d.h. Voor een aanrijding te Oud-Vosse meer stonden terecht K. te Roosendaal en G. te Oud-Vossemeer. Eis ieder 1.of 1 d.h. Na verdediging van Mr. Kuiper volgde ontslag van rechtsvervolging. J.B. te Poortvliet overtreding rijver gunning. Eis en uitspraak 10.sub 10 d.h. J.L. te St. Annaland, raakte handge meen met de pl. politie na te veel aan „Bachus" te hebben geofferd. Eis 6 d. voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraak 10. boete of 6 d.h. W.A.B. te Scherpenisse voor het ver voeren van vlees op minder hygiënische wijze. Eis en uitspraak 2 x 6.of 3 d.h. A.C.B. te Tholen, overtreding motor rijwielreglement. Eis en uitspraak 2 x 15.— of 10 d.h. J.H. te St. M'dijk voor het onbevoegd in bezit hebben van wapens. Uitspraak 2 x 20.— of 10 d.h. M.o.d.Br. te St.Mdijk, overtreding leerplichtwet. Boete 6.of 3 d.h. H.B. te Tholen, overtreding bouw verordening. Veroordeeld tot boete van 12.50 of 5 d.h. A.C.J. te Poortvliet, overtreding leer plichtwet 3.- boete of 3 d.h. C.J.B. te Poortvliet, overtreding regle ment wegen en voetpaden 3.boete of 3 d.h. THOLEN Ned. Herv. Gemeente: Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) vm. 10 uur Ds. W. Vroegindeweij nm. 3 uur Ds. N. Kooreman Gereformeerde Kerk: Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) 10 en 3 uur Leesdienst Maandag 26 Mei (2de Pinksterdag) wordt nader bekend gemaakt Gereformeerde Gemeente: Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) 10, 2.30 en 6.30 uur de heer de Wit Theol. Student te Rotterrdam Maandag 26 Mei (2de Pinksterdag) 10 uur Ds. Visser, van Scherpenisse Chr. Gereformeerde Kerk: Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) 10 en 6.30 uur Ds. v. Leeuwen, 2.30 uur Leesdienst Maandag 26 Mei (2de Pinksterdag) 10 uur Ds. H. v. Leeuwen Ned. Prot. Bond: Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) nm. 3 uur Theol. cand. H. J. A. Haan van Zandvoort OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) vm. 10 uur Ds. Goverts nm. 2.30 uur dhr. de Jong Maandag 26 Mei (2de Pinksterdag) vm. 10 uur Ds. Goverts Donderdag 29 Mei nm. 19.30 uur Jong Hervormden Daniël 2 Gereformeerde Kerk: Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil Maandag 26 Mei (2de Pinksterdag) 10 uur Ds. Vreugdenhil Chr. Gereformeerde Kerk: -Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) 10 en 6 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. van Leeuwen Maandag 26 Mei (2de Pinksterdag) 10 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) vm. 9.30 uur de heer J. de Jong nm. 2 uur Ds. Goverts Maandag 26 Mei (2de Pinksterdag) vm. 9.30 uur de heer J. de Jong (in alle diensten Zendingscollecte) Gereformeerde Gemeente: Zondag 25 Mei (1ste Pinksterdag) 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Maandag 26 Mei (2de Pinksterdag) 9.30 uur de heer de Wit, Theol. Stu dent te Rotterdam Donderdag 29 Mei nm. 3.30 uur Ds. Chr. v. d. Woestijne, van Ridderkerk (huwelijksbevestiging van A. Gunter en H. Vroegop)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2