THOLEN "ÖUD^VOSSËMEER ST. ANNALAND Slechts een plicht* STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET overtollige water moet afvoeren. Die bruggen n-u hadden de extre misten willen opblazen en de brug bij Narapalan een klein ge hucht te midden van rijstvelden draagt thans nog de lidtekens van deze pogingen. Het is de Neder landse genie geweest, die deze brug hersteld heeft en daardoor de mogelijkheid tot het normale leven heropende. Er staat nu een post op de dijk van het Bandjirkanaal. In die post zwaar gebarricadeerd met zand zakken en waaruit een machine geweer en een bren naar de ber gen gericht blijven, zit een sol daat op een stoel. Voor hem ligt een kijker en zo af en toe zoekt hij het voorterrein af. Dan komen de bergen dichter bij en ook het zwaar met bamboe-stoelen be groeide sawahterrein. Het is noodzakelijk, want uit die bamboe-bosjes klinken zo af en toe schoten op. Een bewijs, dat wederom enkele fanatici uit de T.R.I., Bisboellah of andere groe pen binnen het Nederlands gebied gekomen zijn om moord te plegen. Want dit kan men in het licht van de wapenstilstand niet anders dan als moord beschouwen, al vallen er dan ook zeer weinig slachtof fers door deze sniperschoten. Toch zijn er ogenblikken, dat men die snipers vervloekt, hetgeen de soldaten H. W. van Houtepen weet te vertellen. Hij was met zijn kameraden van het Zeeuwse ba taljon op patrouille, toen plots iets tegen en door zijn rimboepetje vloog. Hij had iets horen suizen en toen hij het groene petje van zijn hoofd nam, bemerkte hij daarna een gaatje. Een sniper had ie.ts te hoog gemikt en nu bewaart Houtepen uit Zutphen het petje als een relikwie Maar hij is niet de enige, er zijn er meer, die sniperschoten nu niet direct als een versnapering be schouwen. Vraagt maar eens aan Hopkoper uit Gorinchem, Beelen uit Arkel, Nijhof uit Zutphen, Ouwerkerk uit Leiden en Plug uit Noordwijk. Ook zij behoren tot het bataljon Zeeland, alhoewel zij niet direct uit Zeeland afkomstig zijn. Het zijn mannen die later •werden ingedeeld, doch zich nu temidden van de Zeeuwen zeer goed thuis gevoelen. Welnu dit stelletje zat 'in Marapalan te kaar ten. Ik weet niet of zij groot slem hadden geboden, of dat zij zwik ten, maar zeker weet ik dat de kaarten op tafel lagen. Plots kijkt een hunner op. Er was iets langs zijn ooren gevlogen en terwijl hij naast zich kijkt, ziet hij een kogel. Een sniper had het licht gezien en had geschoten; de kogel was door het zinken dak gegaan en af gestuit op den muur, en langs de oren van een der kaartspelers neer gevallen. Ze hebben zich niet aan die ko gel en dien sniper gestoord; dat canaille was toch reeds in de duis ternis en de bamboe-struiken ver dwenen, terwijl de kaarten nog op de tafel lagen. Dus nam men de kaarten en liet men de sniper den sniper. Eens zal de tijd komen, dat men met deze zal afrekenen, is het devies der Zeeuwen en nu hopen zij maar, dat die tijd spoedig zal komen. Voorlopig slapen zij gerust in hun bivak van hout. Het ziet er gezellig en schoon uit, al heeft men een zinken plaat naar de zijde van de demarcatielijn opgeslagen en die zijde van het huis met zand zakken en stevige balken ver sterkt. Het doet aan als een blok hut uit den ouden tijd, toen Ame rikanen door de Indianen werden aangevallen, maar nu slapen de jongens rustig. Marapalam, de jongens hebben het bivak eerst veertien dagen ge leden betrokken, maar ze voelen zich er reeds thuis. Er wordt reeds groente geplant en de was hangt aan de lijn. Ik zag er een schoen- makersleest en vroeg of men er da messchoenen repareerde. Lachend antwoordde men mij, dat de baboe geen schoenen droeg. Maar de leest gaf mij een idee van rust; immers hebben de jon gens de gelegenheid iets anders te doen dan schieten, al is het pa trouille-lopen niet voor de poes. Doch daarvoor draaien deze knapen hun hand niet om. Een pa trouillegang is voor hen iets nor maals. Dat hebben ze in West- Java wel geleerd en wat zou hun leven zijn zonder patrouillegang? Soldaat L. v. d. Berg, L.N. 250515054 - 3 - III - 3 R.I. 7 Dec. D. Veldpost Medan hoopt 15 Mei a.s. zijn 22ste geboortedag te herdenken. Door zijn Oome, Tante en Jannie hartelijk gefeliciteerd Stavenisse A 268 BUITENGEWONE ALGEMENE VERGADERING van de V.V. ,,De Eendracht'' te Tholen op 1 Mei j.l. De voorzitter, dhr. J. E. van Gorsel opende deze vergadering en riep de aan wezigen een hartelijk welkom toe, inzon derheid dhr. Prins, als voorzitter van het Centraal Bureau van Veilingen en dhr. van Reenen, één der secretarissen van dit Bureau. Hij noemde het een verheugend feit, dat ondanks het slechte weer, de opkomst toch nog zoo talrijk was, het geen een teeken is, dat voor het ver- enigingsbelang de nodige t belangstelling bestaat. Hij geeft daarna het woord aan den heer Prins, welke zou spreken over het belang van het veilingwezen. Spreker zette duidelijk de noodzakelijk heid van het veilen uiteen, niet alleen voor tuinders, doch ook voor landbou wers. Hij haalde verschillende voorbeel den uit de practijk aan en wees er met nadruk op, dat de leden van' een veiling in het veilen niet een plicht moeten zien, doch een recht, hetgeen na een jarenlange strijd verkregen is. Daarom moet men in de veiling geen afzonderlijke zaak zien, doch de eigen organisatie als onderdeel van het bedrijf. Voorts wees hij er op, dat wij onze positie op de buitenlandsche markt alleen kunnen handhaven door het telen van kwaliteitsproducten en een strenge sor tering. Spreker stond Verder nog stil bij de plannen van het bestuur n.I. het stichten van een poterbewaarplaats en het veilen van late aardappelen voor export. Een en ander werd door hem nader toegelicht waarbij hij op de voor- deelen van deze plannen wees. De voorzitter dankte den spreker voor zijn duidelijke en populaire uiteenzetting en hoopte, dat de aanwezigen hun con clusies zouden hebben getrokken. Ir. Geuze, bestuurslid van de veiling, gaf daarna een uiteenzetting over de moeilijkheden welke^ er op het ogenblik zijn voor het vinden van een behoorlijke afzet van onze vroege aardappelen. Ge tracht zal worden om exportmogelijk heden te vinden, doch in ieder geval zul len de telers er voor moeten zorgen met hun aardappel zo vroeg mogelijk aan de markt te komen en vooral er op dienen te letten, dat deze aardappel houdbaar is. Een absolute noodzakelijkheid is der halve het sproeien tegen aardappelziekte. Daarna geeft de voorzitter het woord aan dhr. Labeur om het plan van het bestuur betreffende de poterbewaarplaats nader toe te lichten. De oorspronkelijke bedoeling van het bestuur was, om met een groep deelnemers de poterbewaar plaats op te richten, doch op voorstel van dhr. H. Geluk wordt dit plan ge wijzigd. Niet een bepaalde groep van deelnemers zullen de poterbewaarplaats bouwen, doch de veil^ig zelf. Dit wordt met bijna algemene 'stemmen door de vergadering aangenomen. Het tweede voorstel t.w. het veilen van late aardappelen voor export, wordt na der door dhr. Labeur toegelicht. Enke le vragen over dit voorstel worden be antwoord, waarna de leden gelegenheid krijgen een door het bestuur opgestelde overeenkomst betreffende dit onderwerp, te ondertekenen. Door het overgrote deel der aanwezigen wordt dit ondertekend, zodat de voorzitter terecht over een succes spreken kan. Ir. Geuze wees er nog op, dat door samenwerking Van de leden veel kan worden bereikt en dat deze samenwerking in de toekomst noodzakelijk zijn zou, Als voorbeeld haalde hij aan, wat door telers in 'Nooffd-Holland gepresteerd was op het gebied van de zaadteelt. Een eigen afzetorganisatie met vertegenwoor digers op de buitenlandse markten. Hij stelde voor om naar dit gebied een ex cursie te organiseren, teneinde met eigen ogen te kunnen zien, wat door samenwer king bereikt kan worden, en vooral ook om de zaadteelt in ons gebied aan te moedigen. De voorzitter dankte de leden voor hun medewerking en wenste dhr. Prins succes toe op zijn werk in het belang van de telers. VEILING BERICHTEN 6 Mei Prey 18 ets per kg. Witlof I 22-28 ets per kg. Witlof II 12-16 ets per kg. 7 Mei Prey 16-22 ets per kg. Witlof I 20-25 ets per kg. Witlof II 13-16 ets per kg. GESLAAGD Aan de Kraamkliniek „Frankenslag" te Den Haag slaagde deze week voor het diploma Kraamverpleging, onze oud stadgenote Zr. C. J. Krijger Bd., gedipl. Zieken- Zenuw- en Krankzinnigen-ver pleegster. KOKEND WATER Het 4 jarig kind van de fam. A. Baay, alhier stapte Dinsdag jl. met beide been tjes in een teil kokend water. Dokters hulp moest worden ingeroepen. BEVRIJDINGSHERDENKING Maandagavond maakte de Muziekver. „Concordia' ter gelegenheid van de Be vrijdingsherdenking een muzikale rond wandeling door de gemeente. De Zang ver. „Sursum Corda" bracht enkele lie deren ten gehore vanaf de kiosk op de Markt. Vele inwoners hadden de driekleur uit gehangen. jubileums Qp 2 Mei vierde het echtpaar Jac. Witte v. d. Houten zijn veertig jarig huwelijks jubileum, voorts het echtpaar M. Gunst-de Graaf op 7 Mei. BEVRIJDINGSHERDENKING De bevrijding werd in deze gemeente herdacht in een bijeenkomst in het gym nastieklokaal van de Openb. 1. school met medewerking van de schoolkinderen. Er was echter weinig belangstelling van de bevolking. BURGERLIJKE STAJ-JD over de maanr April 1947 Geboren: 7 April Aagtje Cornelia Wouterina Goudzwaard, dr. van Adriaan Goudzwaard en Jobje Johanna van Priem 10 April, Pieter Jan van Poortvliet, zn. van Kornelis Anthonie van Poortvliet en Adriana Stoffelina Pipping. 13 April Cornelis Heijboer, zn. van Cor nells Heijboer en Janna Maria Lindhoud. 20 April Wilhelmus Anthonius Bernar- dus Boogaart, zn. van Cornelis Anthonius Boogaart en Johanna Pipping. 23 April Petrus Lucas Marinus van Roos malen, zn. van Jan Jacobus van Roosma len en Janna Neeltje Wiskerke. 24 April Hendrika Johanna Voormeu- len dr. van Adrianus Voormeulen en Maria Johanna Daane. Gehuwd 10 April Joos Cornelis van Liere, 31 jr. smid, wonende te Kapelle en Adriana Stoffelina de Graaf, 27 jr., zonder beroep te Oud-Vossemeer. Overleden 9 April Adrianus Johannes Maria Havermans, oud 7 weken, zn. van Cornelia Havermans. 24 April Franciscus Johannes Hommel, oud 16 jaar, overleden te Bergen op Zoom, zn. van Jacobus Hommel en Elisabeth Etienne LOOP DER BEVOLKING over de maand April 1947 Ingekomen: Abraham Jansens uit- Poortvliet naar B 86 Klaaske Sijtsma, uit Ferwerdaradeel, naar B 86 Antoon J. van de Graaf, uit Zierikzee naar C 58 In totaal 2 mannen en 1 vrouw Vertrokken: Adriana S. de Graaf van A 110 naar Goes. Anthonie H. Friderichs van C 25 naar 't Zand. Jan C. Moerland en gezin van C 64 naar St. Annaland. Arendje M. Droogers van B 119 naar Lange Ruige Weide Leendert de Later van A 31 naëf Rot- tërdam Christina A. Bodbijl van A 31 .naar Rot terdam. Cornelia M. IJpe van C 79 naar Bergen op Zoom Johannis Lindhout en echtgen. van B 17 naar Scherpenisse Johanna M. C. Veraart van 207b naar naar Breda. Cornelia J. Lindhout van C 81 naar St. Annaland. In totaal 5 mannen en 9 vrouwen. JONG HERVORMDEN BIJEENKOMST Donderdag jl. werd in de Ned. Herv. Kerk alhier door de Jong-Hervormden van het Eiland Tholen en St. Filipsland een bijeenkomst gehouden, vrnl. vanwege het a.s. vertrek van Ds van Griethuysen naar Indië Uit verschillende plaatsen van het ei land en ook uit St. Filipsland waren Jong-Hervormden opgekomen. Toch was het niet vol in de kerk, daar de belang stelling van St. Annalanders zelf maar zeer matig was. Ds. Goverts opende de bijeenkomst met samenzang, belijdenis des Geloofs en gebed, waarna spreker er in, zijn in leidend woord op wees, dat men dikwijls reeds in de jaren der jeugd voor een keuze wordt gesteld. Daarom ook was> voor deze avond de volgende tekst als uitgangspunt gekozen. „Kiest gij heden, wien gij dienen zult". Ds. Goverts sprak als eerste over dit onderwerp, waarbij de hoofdvraag werd gesteld: „Waar zijn wij thans." Vervolgens Ds. van Griethuijsen: „Waar gaan wij heen" en tenslotte Ds. Kooreman: „Wie zal ons leiden'. Met aandacht werd naar deze sprekers geluisterd. Tussen de onderwerpen door zong het Gem. Zangkoor „V.Z.O.S." enkele Psalmen en geestelijke liederen werkelijk uitstekend. Ds. de Lint van St. Filipsland sloot de bijeenkomst met dankgebed. COLLECTES De collecte voor de T.B.C. bestrijding bracht 178.04 op De collecte t.b.v. het Jongensopvoedingsgesticht „Valkenheide" bracht ruim 82.op. Namens de instellingen dank aan ge vers, en 'inzonderheid aan collectanten en collectrices. BEVRIJDINGSHERDENKING Aan het verzoek van den Burgemeester om Zaterdagavond 6 uur de vlag half stok te hangen ter herdenking van de gevallen verzetstrijders, was door vele inwoners gevolg gegeven. Ook bezochten verscheidene personen, ondanks het on gunstige weer, de graven van Böu Kooij- man en de drie Engelse militairen, waar op bloemen werden gelegd. De meer feestelijke herdenking op Maandag jl. bepaalde zich enkel tot het uitsteken van de vlag door vele ingeze tenen. „Accelerando" liet (en dan nog wel met het mooie weer) verstek gaan, omdat een paar muzikanten niet aanwe zig konden zijn. Hoewel het besluit in deze van het Bestuur te billijken was, die niet met minder goede muziek dan beslist noodzakelijk is voor de dag wil komen, kan het, (eveneens begrijpelijk) bij vele ingezetenen de goedkeuring niet wegdra- Geschiedenis van de O.D. op het Eiland Tholen door G. H. 65. Hans en Menning staan er stom bij. Ze zouden wel weg willen snellen van deze vreselijke plaats, nu de ontroering te erg wordt, zij kunnen geen woorden van troost spreken, want zij leven nog, zij zijn beide gezond, zij kunnen zich naar alle kanten bewegen, ze kunnen springen, ze kunnen alles en Bou kan niets meer. Zouden ze hier nu kunnen zeggen tegen den vader: „Hij was een voorbeeld voor ons, hij was dapper, hij deed zoveel meer dan zijn plicht, hij is gevallen voor het vaderland, voor onze bevrijding, voor zovele anderen die daardoor kunnen leven, voor onze Ko ningin? Hij..." Nee, dat kan hier niets betekenen tegen over het schrijnende verdriet, hoe kan men hierbij aankomen bij z'n vader en moeder? En toch is die vader het zich goed bewust. De mannen vragen zich af, hoe hij zich uiterlijk zo kalm kan houden. En als hij zegt: „Als de Moffen nu maar van het eiland blij ven, jongens, jullie zitten daar zo gevaarlijk, pas maar goed op." dan waarderen ze deze man, meer dan ze ooit zullen kunnen zeggen. Door deze woorden kunnen ze zich immers vastklampen aan wat in ze opkwam om te zeggen, waar ze mee willen troosten: „Hij is als een held gestorven." Weer wordt zwijgend een hand gegeven. Hans tracht nog „sterkte" te zeggen, maar het woord, blijft in zijn keel steken. De twee mannen vertrekken, na ■nog een laatste blik op hun vriend. Ze zien nog even de man gebogen op zijn zoon kijken, ze zien nog even de Canadese broek en het witte verband om het hoofd van Bou, dan sluiten ze zachtjes de deur. Met een zwijgende vervloeking in hun hart, met een onuitgesproken gebed dat al die moffen daar tot de laatste man uitgeroeid mogen worden, met een niet weer te geven gedachte van een afschuwelijke wraakzucht op die Moffen, lopen de twee mannen naar hun stellingen terug. Van binnen zijn ze ijskoud, alleen het doden, het steeds weer doden zou verlichting brengen, zou warmte en gloed geven, zou een ge noegdoening geven voor wat er gebeurd is. Ze nemen hun posten weer in en daar is niets veranderd. Nog steeds vallen de schoten, nog steeds spetteren de kogels in de kruin over de dijk en het gevaar van zoeven is niets verminderd. Maar de stemming van de twee O.D.ers wel. „Dat luik schieten we eerst verrot", kreunt Hans, zijn geweer ladend, „en dan voor mijn part naar de overkant. Het is een gezegde dat in deze toestand begrijpelijk is maar voor wat het laatste gedeelte betreft, onmogelijk om te verwezenlijken. Ze zouden als honden neergeschoten worden door de goed achter dekking liggende Moffen. Van Schaik, die tot nu toe achter de mitrailleur is geplaatst om zijn ervaringen tijdens zijn diensttijd, krijgt van Hans opdracht achter de mitrailleur plaats te nemen en positie te kiezen. Tegelijkertijd komt een ordonnans met het bericht van Noorman, dat de geallieerden over vijf minuten artillerievuur zullen afgeven op Nieuw-Vossemeer en dat de manschappen zich voor het afschieten goed gedekt moeten houden daar een uit de positie gericht schot gevaarlijk kan zijn. Dan laat Hans de mitraiileurschutter nog even wachten en met grote spanning verbeiden ze het eerste geallieerde salvo. „Zijn die vijf minuten nu nog niet om?" Het worden er tien dan davert het eerste salvo uit de Geallieerde vuurmonden die opgesteld staan bij Halsteren. De ordonnansenverbinding en de D.C. hebben het gedaan gekregen, dat de Gealli eerden in de netelige toestand aan Vossemeer hulp zullen bieden door artillerievuur. En terwijl de eerste granaten fluitend aankomen, zingt het gelijktijdig in de harten van Menning en Hans die met de gedachten aan het kleurloze gelaat van hun dode vriend, bidden dat al die granaten bo ven het werkelijke doel zullen uiteenspatten, dat ze de moffen aan de overkant uiteen zullen scheuren, dat ze niets over zullen laten. Vijf granaten gieren achter elkaar, de mannen liggen met geladen geweren nog even dan de uitbarsting een steekvlam boven de dijk, een geweldige ontploffing, ze rekken zich boven de kruin, brengen gelijktijdig de geweren aan de schouder en schieten zo zuiver mogelijk de kogels af in de richting van de molen. Dan weer vlug terug. De Thoolse en Bergse jongens liggen aan het front. Het is hier oorlog, zoals ze al 4 jaren daar de radio hoorden, zoals ze al die tijd al verwacht hadden, dat het zou komen, al was er misschien niet op gerekend, dat ze er zelf aan mee zouden doen. Ze liggen daar aan de dijk, zwart, besmeurd, ver moeid, mager, maar grimmig, koud en hard van binnen als ervaren soldaten. Er zijn nu geen gedachten aan ouders, vrouw, kinderen, verloofde. Er wordt ge vochten, de granaten suizen, de kogels fluiten, ze kunnen handelen en elke andere gedachte wordt weggebannen door de activiteit.4 (Wordt vervolgd) gen. Bij de herdenking van zo'n belang rijke gebeurtenis: bevrijding van ons Va derland, horen Vaderlandse liederen waarbij een Muziekvereniging onmisbaar is. NUTTIG Door de Stichting Huish. Voorlichting ten Plattelande zal voor meisjes en Jonge Moeders boven de 20 jaar een Kookcur sus worden gehouden, waarvoor men zich uiterlijk 20 Mei a.s. bij Zr. Kempe kan opgeven. BEKENDMAKING De Burgemeester van Stavenisse maakt bekend, dat op Maandag 12 Mei a.s. te 14 uur, in de Openbare Lagere School aldaar gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken, (ook voor volwassenen) Stavenisse, 7 Mei 1947 De Burgemeester voornoemd L. A. Verburg. BURGERLIJKE STAND over de maand April 1947 Geboren 12 April Pieternella Jacoba van Haaften, dochter van Comerijn van Haaften en Helena Pieternella Hage 29 April Tona Pieternella Adriana Eve- rears, dochter van Frederik Cornelis Eve- raers en Martina Cornelia de Graaf. Huw. Aangiften 25 April A. M. van As, 29 jaar, wonende te Tholen en Jo hanna Bijl, 21 jaar, wonende alhier. Overleden 14 April Geertje Hoek, 66 jaar, echtgenote van Pieter Gerrit van 't Veer. 18 April Adriana Neeltje Hendrikse, 1 mnd. dochter van Andries Hendrikse en Neeltje Adriana Burgers 24 April Janna Polderman, 86 jaar, wedu we van D. D, de Rijke. Ingekomen personen 19 April A. J. Moer land en gezin van Den Haag. 22 April J. M. Dane en gezin van Den Haag. 25 April A. Keur en gezin van Anna Paulowna Vertrokken personen 1 April G. M. Steendijk en gezin naar St. Maartensdijk 9 April C. Hage naar Maastricht. COOP. ELECTR. CENTRALE Vrijdag j.l. werd in Hotel Hoppe de alg. jaarvergadering gehouden van de Coop. Electr. Centrale alhier, des avonds om 7 uur. Met het Bestuur mee waren slechts 19 leden aanwezig. Een record minimum. De voorz. Dr. Tazelaar opende de ver gadering. De rekening over 1946 sloot met een saldo winst van 4601.10. Bij acclamatie werden herbenoemd dhr. L. Groenewege als bestuurslid en dhr. M. Kauffman als lid van de Raad van Toe zicht. Tot plv. bestuursleden werden herbe noemd de heren C. J. Geluk en J. M. Muller. Een woord van dank werd gebracht voor het vele werk door de machinisten gedaan. HET „HOOGELAND" Zaterdag 10 Mei wordt een huis-aan huis collecte gehouden t.b.v. de Ver. „Het Hoogeland". Doel van deze Stich ting is wel voldoende bekend, waarom verwacht kan worden dat de jongedames collectrices niet zonder meer zullen wor den weggestuurd. BEVRIJDINGSHERDENKING Zaterdag had ook in deze gemeente ,de stille Tocht" plaats. Om 6 uur werd uit vele woningen de vlag halfstok ge hesen. Door middel van aanplakbiljetten was dit aan de inwoners verzocht. Ook de kerkklok zou gedurende enige tijd lui den De tocht werd gemaakt vanaf het ge meentehuis naar het graf van Oorlogs vrijwilliger C. v. d. Werff Dzn. Ondanks de regen waren veel personen opgeko men om het graf te bezoeken. Voorafge gaan door de familieleden schaarden zich steeds meer mensen achter de stoet. Op het graf werd twee minuten stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan hen die vielen voor 'het Vaderland. Daarna wer den bloemen neergelegd. Zondag werd in de Nd. Herv. Kerk een herdenkings dienst gehouden, die werd besloten met het zingen van het Wilhelmus. 's Maandags wapperden uit verschil lende huizen de vlaggen, nu aan de top. Overige feestelijkheden werden niet ge houden. Wij laten hier de namen volgen van de drie personen, die direct of in direct vielen voor hun Vaderland. L. J. Deurloo, gesneuveld in de Javazee. C. v. d. Werff Dzn. tijdens een nachtelijke overval te Stavenisse door de Duitsers meegevoerd en te Noordgouwe overle den en C. v. d. Werff Pzn. te Batavia. BURGERLIJKE STAND over de maand April 1947 Geboorten: Cornelia Jacoba, dochter van Willem A. van Ista en van Cornelia Jacoba van As Adriana Helena H. dochter van Theodorus W. van Schendel en Maatje Ph. Monteau -Willem Ma- chiel, zoon van Marinus C. van Sloot- maker en Cornelia Willemijna van Tiggele Neeltje Maria, dochter van Cornelis Bolier en Jannetje van 't Hof, Philippus Cornelis, zn. van Philippus van der Male en Maatje Heijboer Jan, zoon van Gabriël Geuze en van Hendrika Nelisse. Huwelijken: Cornelis van As, 29 jaar en Magdalena Oosdijk, 22 jaar. Ingekomen: Marinus Sakko uit Bergen op Zoom Johannis Geene, uit Wol- phaartsdijk Lijsje de Jong en zoontje

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2