JAN O VEREENK AM Brammetje Flapoor en z'n Vrienden WIJ H. BOLIER, Adverteert in dit blad. "A PREDIKBEURTEN INDISCH HOEKJE BONNENLIJST KERKNIEUWS SPORTHOEKJE en de Volkstelling Te hu.ur: Te koop: Levert bij ons uw bandenbonnen in leveren prima Hol.andse Buiten- en Binnenbanden i SPIERINKJES GESLAAGD Aan de Rijkslandbouwwinterschool te Goes slaagden o.a. A. L, Hage en J. J. de Wilde te St. Maartensdijk en N. C. van Dijke te St. Filipsland. DIENSTBEPERKING P.T.T. VERJAARDAG H.K.H. PRINSES JULIANA P.T.T.-kantoor Tholen: Openstelling post tot 12 uur opheffing 2e bestelling. Openstelling telegraaf en telefoon nor maal. Hulpkantoren: Openstelling post tot 12 uur opheffing 2e bestelling. Open stelling telegraaf en telefoon tot 12 uur en van 18 tot 19 uur. Nationale feestdag 5 Mei 1947 alle kantoren voeren den dienst net als op Zondag. DE TWEE WEZEN De Toneelgroep Anton Gerlach komt weer met een nieuw Toneelstuk, getiteld ,,De Twee Wezen". Maandag 28 April in hotel Hoppe te St. Maartensdijk en Dinsdag 29 April in hotel Lagaaij te Oud-Vossemeer. Deze toneelgroep is al bekend op ons eiland door „Liefde óp de Boerderij". Ook dit toneelstuk zal onge twijfeld weer grote belangstelling trekken. OPLOSSING PUZZLE Horizontaal: 1. Laban; 5. bas; 8. etude; 13. Eros; 14. Aaron; 16. Lied; 17. arm; 18. gul; 19. let; 21. Lei; 22. de; 23. leb; 24. rat; 26. N.T.; 27. Basan; 29. rival; 31. raam; 33. demon; 35. alle; 37. Amerongen; 40. are; 41. Ada; 42. samengang; 47. berm; 49. en ten; 50. inge; 52. Manus; 54. Noord; 56. es; 58. leb; 59. duo; 60. MT; 61. rad; 63. tel; 65. eed; 66. kar; 67. Iris; 69. Laren; 71. Arie; 72. natie; 73. kar; 74. drole. Vertikaal: 1. Leader; 2. arre; 3. bom; 4. as; 5. bal; 6. ar; 7. sol; 9. TL; 10. uil; 11 Deen; 12. editie; 14. aubade; 15. nering; 18. ges; 20. tav; 23. lama; 25. taan; 27. ba; 28. nergens; 29. Röntgen; 30. 1.1.; 32. aarde; 34. M.O.; 36. ledig; 38. Mia; 39. een; 42. smal; 43. meubel; 44. NT; 45. anoden; 46. giro; 47. beerin; 48. RM; 51. entree; 53. net; 55. oud; 57. Sara; 60. mail; 62. dit; 64. lak; 65. eer; 66. KRO; 68. si; 70. ra; 71. ar. De zin luidt: Adverteert in ons blad. Zondag 27 April 1947 THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Kooreman nm. 3 uur Ds. de Bres Gereformeerde Kerk: 10 en 3 uur Ds. Vogelaar van Den Haag Gereformeerde Gemeente: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst (vac. Stav.) nm. 2.30 uur Ds. Goverts - H. Doop Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 9.30 uur Ds. v. Griethuysen nm. 2 uur Leesdienst Collecte Ziekenfonds Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. E. S. de Lint nm. 2.30 Ds. E. S. de Lint Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst NIEUW -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: nm. 2.30 uur Ds. W. van Griethuysen Jager Minheere M. M. No. 220412000 2-1.R. Jagers Padang-Sumatra feliciteert zijn vrouw en kinderen met Jopie's ver jaardag op 30 April a.s. voor het tijdvak van 27 April tot en met 10 Mei 1947 Bonkaarten KA, KB, KC 705 (Serie B) B01 Brood 800 garm brood B02 Brood 400 gram brood B01 Boter 125 gram boter B02 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet B03 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet B01 Melk 4 Liter melk B03, B05 Melk 7 liter melk B01 Vlees 100 gram veles B02 Vlees 300 gram vlees B01 Algemeen 200 gram kaas B02 Algemeen 1 ei B03 Algemeen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) B04 Algemeen 125 gram koffie B05 Algemeen 50 gram thee B06 Algemeen 250 gram waspoeder en 250 gram soda B03 Reserve 1600 gram brood B06 Reserve 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 705 (Serie B) B11 Brood 800 gram brood B11 Boter 250 grafti boter B12 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet B13, B15 Melk 12 liter melk B11, B12 Vlees 100 gram vlees B11 Algemeen 100 gram kaas B12 Algemeen 1 ei B13 Algemeen 250 gram waspoeder en 250 gram soda B13 Reserve 800 gram brood B14 Reserve 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet bereid uit rijst) B16 Reserve 600 gram bloem of kin dermeel (niet uit rijst bereid) of zelfrijzend bakmeel Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, 705 (bijz. arbeid, a.s. moe- ders en zieken) (Serie B) B21 Brood 800 gram brood B21 Boter 250 gram boter B22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet B21 Melk 5 liter melk B21 Vlees 300 gram vlees B22 Vlees 100 gram vlees B21 Kaas 200 gram kaas B21 Eieren 5 eieren Op 1 Mei zullen bonnen worden aan gewezen voor suiker, versnaperingen, cacao en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 April worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst met ingang van Maandag 28 April a.s. mag worden ge kocht. Op de bonnen B06 en B13 is 250 gram waspoeder benevens 250 gram soda verkrijgbaar. De niet-aangewezen bonnen van de Serie A kunnen werden vernietigd. STAVENISSE Ds. F. J. Sinke van Meteren heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. DE VOETBALCOMPETITIE Weinig doelpunten Begunstigd door mooi voorjaarsweer werd vorige week Zaterdag weer over de gehele linie der Thoolse competitie gespeeld. Slaagde Tholense Boys er tijdens de thuiswedstrijd tegen 6.O.Z. ternauwernood in de twee puntjes bin nen te halen, bij hun uitwedstrijd van Zaterdag tegen dezelfde ploeg was de voorsprong iets groter. Hoewel er enkele inzinkingen kwamen aan Thoolse kant en de Bergenaars tot het laatste toe hun best deden stond de Thoolse verdediging pal en zorgden zij er voor, dat de door de voorhoede behaalde voorsprong niet werd opgeheven. Het einde kwam met 31 voor Tholen. Het was een goede wedstrijd. Vooral bij S.V.O. rolt de bal raar. Verloren ze vorige week op een schande lijke manier van het naar onze mening iets mindere sterkere „Smerdiek" tegen over Vrederust, Zaterdag jl. verloren ze met ere van laatstgenoemde ploeg op eigen terrein. De rust ging in met een blanke stand. Hardnekkig hield de ver dediging ook na hervatting vol. De soms gevaarlijke aanvallen van Vrederust wer den dikwijls formidabel afgeslagen. Slechts in het laatste kwartier gelukte het Vrederust een doelpunt te maken. De Vossemeersenaars kregen echter geen kans voor de gelijkmaker en het einde kwam met ^it enige doelpunt van Vre derust, waardoor ze echter de 2 punten weer binnenhaald. Waren bij bovengenoemde wedstrijden de doelpunten lang niet talrijk, nog min der kwamen er bij de wedstrijd Smerdiek W.H.S. Dat kan niet minder. Niet alleen dat de rust een blanke stand aan gaf, maar ook toen de Smerdiekse scheidsrechter (die van de bond was niet opgekomen) het einde blies, was er geen doelpunt gemaakt: 00. Hoewel iedere supporter liefst een paar doelpunten (aan de goede kant) ziet maken, was deze wedstrijd niet onaardig om te zien. De spanning wie het zou ge lukken te scoren bleef vanzelfsprekend tot het laatste moment bestaan en de heen en weer golvende aanvallen deden dan ook tot het laatste toe een doelpunt vermoedenDe voorhoedes aan beide kanten hebben in deze gefaald. Waar het samenspel aan beide kanten niet slecht was en inzonderheid W.H.S. wat dit be treft er beter in zat dan vorige weken, ontbrak vooral bij deze ploeg het schot. De verdedigers van beide ploegen hebben deze wedstrijd eigenlijk gespeeld, inzon derheid de backs van „Smerdiek" en de keeper van W.H.S. Over de doelpuntloze uitslag waren echter beide elftallen niet ontevreden. Programma voor a.s. Zaterdag Smerdiek Tholense boys (wegens ongeschiktheid van het terrein speelt laatstgenoemde club eerst de uitwedstrijd) W.H.S. S.V.O. Vrederust B.O.Z. Korfbalcompetitie Eendracht (Th.) D.I.D. (Rilland) W.H.S. Stavenisse 31 Krabbendijke I.V.O. (Poortvl.) 4-3 a.s. Zaterdag S.V.O. (Stav.) Eendracht (Th.) Rilland W.H.S. WANDELSPORT W.S.V. „Op Stap" te Scherpenisse zal op Zaterdag 3 Mei a.s. meelopen in de afstandsmars van 25 km welke is ge- Alsdat er nog steeds grote ge beurtenissen komen en gaan. Dat is vroeger zo geweest en dat is nu niet veranderd. Wie herinnert zich Jan van Schaffelaar niet? Wat een opschudding veroorzaakte de eerste Zeppelin? Zo staat thans opnieuw een grote gebeurtenis voor de deur. Waarde lezers, we worden geteld. Eind Mei zullen in ons goede Vaderland 90.000 tellers gaan tellen. Raken ze niet van de tel, dan worden misschien 10 millioen Nederlanders geteld. 10 millioen neuzen, ik geloof het nog niet, maar geteld worden we. Niets wordt ontzien. Noch de grote, noch de kleine, noch de scherpe, noch de mopsneusjes. En het blijft niet alleen bij de neuzen. Integendeel. Sinds 1930 is het niet meer gebeurd. 1940 was het wel de bedoeling, maar toen wer den we door een vreemde geteld, zonder dat de gevonden uitkomst ooit de werkelijke uitkomst is ge weest, Maar nu gaat het anders. Naast de neuzen worden ook de soort neuzen geteld, met andere woorden: de gezinnen. Het ge slacht van elke neus komt even eens op papier. De beroepen der neuzen worden genoteerd. Ook daar blijft het niet bij. Hoeveel neuzen wonen er in elk huis? Hoe veel huizen zijn er? Hoeveel bed steden, slaapkamers, woonkamers, visitekamers, onderduikkamers, kletskamers in elk huis? Hoeveel godsdiensten? Hoeveel invaliden? Hoeveel dienstboden, enz. enz. Teveel vragen om ze hier allemaal te verwerken. Kort en goed het wordt een reuze telling. Kees zei me er huiverig van te zijn. Ik onderstreepte die huive ring ten volle, ik huiverde zoge zegd mee. Ik dacht aan de per- soonsbewijzentijd en al de ellende die het meebracht. Ik dacht aan m'n clandestien varkentje, wijl ze ook al naar het „geslacht" vragen. Ik dacht aan de schaarse devie zen, terwijl deze telling toch ook weer een slordige twee millioen gaat kosten. Ik had geweldig veel bezwaren tegen deze reuze Volks telling. Maar dat is veranderd. En ook Kees heeft z'n standpunt gewijzigd. Hij is zelfs enthousiast over deze telling en roept: „Leve deze regering van volkstellingen papierbergen en ambtenaren. organiseérd door W:S.V. „Margriet" te Steenbergen. Zij die de reis willen mee maken naar Steenbergen kunnen zich hiertoe bij F. de Back aanmelden. Kosten Deze telling acht ook ik drin gend noodzakelijk. Wat mag nou die paar millioen hinderen. Met besparing hiervan kunnen we het toch ook niet kroppen. En de voordelen zijn legio. Straks weten we waar we aan toe zijn. Hoeveel mensen, hoeveel Duitsers in ons land, hoeveel ondergedoken S.S.- ers, hoeveel huizen we tekort ko men, hoeveel schilders, metselaars, mosselvissers, enz. enz. er in ons land een goed stuk brood verdie nen. We kunnen de vestigingswet van toepassing gaan verklaren, als blijkt, dat de zeegroente-snijders, de mosselpellers enz. te veel ver dienen. We kunnen het dienstbo den-vraagstuk oplossen door de ondergedokene van deze categorie op het matje te roepen. Onmid dellijk heb ik me dan ook nu be schikbaar gesteld als volksteller. Kees is hierbij niet ten achter ge bleven. 90.000 tellers zijn er nodig, maar mochten er in onze omgeving aangewezen tellers zijn, die er niets voor voelen, ze kunnen zich bij ondergetekende vervoegen. Wij doen het in het „aangenome". Speciaal voor de buitendienst heb ben we interesse. In tegenstelling met de vroede vaderen van ene ge meente in ons eiland, die iets om trent deze volkstelling „geroken" hadden en 3 achtereènvolgende malen in een raadsvergadering schitterden door afwezigheid, roe pen we met een aantal enthousi aste Raadsleden in een andere ge meente: „Leve de volkstelling." Wat is namelijk het geval Iedere teller krijgt een tabaksbon, iedere buitenteller komt in aan merking voor een fietsband. We hebben geen deviezen, dus mag 't niets* kosten dan, zoals gezegd een slordige twee millioen, 90.000 ta baksbonnen en misschien een 30.000 rijwielbanden. Vindt U dat zo kostbaar lezers? Dan deelt U de mening van de regering niet. Vindt LI het ook zo n onzin? Onze hoogste instanties denken er an ders over en aangezien Kees en ik minstens 2 van de 90.000 tellers zijn, (misschien kunnen we nog enkele uitvallers overnemen) roepen we met de hoogste instan ties: „Leve de volkstelling, leve de tabaksbonnen en de fiestban- den. Straks ga§n wij aan het tellen Jan en Kees. 1.retour. Ook de afd. wandelsport van W.H.S. te St. Annaland loopt te Steenbergen mee. Een 25 deelnemers gaven zich op. (Nadruk verboden) door G. TH. ROTMAN Algemene Ingelanden Vergadering van het Waterschap de Vrije Polders onder Tholen, op Maandag 28 April 1947, des voormiddags 10 uur, in de zaal van Mej. Wed. M. J. Hoek te Tholen. C. BIERENS, Dijkgraaf. 140 roeden Luzerneklaver Polder Middeland. 3 drachtige geiten ook genegen te ruilen voor vette. M. VAN GORSEL Westvest A 403 St. Maartensdijk Beleefd aanbevelend, Garage SCHERPENISSE. Wij delen onze geachte clientele mede dat wij a.s. Zaterdag 26 April een bloemenwinkel openen in het pand Vosmeerschepoort 7. Beleefd aanbevelend A. Kot Bloemist Tholen. Te huur: 200 roeden prima klavers. Inl. A 494 St. Annaland. Te koop: Een z.g.a.n. keuktnkachel Inl. v 494 St. Annal d Te Koop: Een drachuge Geit aan de telling. M. Suurland Zuiddijk B 3 St. Filipsland. Te Koop: een 2 plaats Electrisch otmfoor. M. Laban Hoogstraat 18 Tholen. Te Koopt Een paar rijglaarzen, een rijbroek en een kinderwagen bij J. Aarnoudse Agent Eendrachtbode A 158 Oudvosmeer. Te Koop: Eenig huisraad w.o. vaste wasbak, keukenkachel enz. Te zien Vrijdag na 6 uur Vosse- meersepoort 23 Tholen. Slaplanten te koop bij A. Kot Vosmeerschepoort 7 Tholen. Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: vm. 9.30 uur Ds. de Bres nm. 2 uur Leeskerk (vac. Tholen) Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst „Rehoboth": av. 7 uur Ds. A. C. D. van den Bosch te Well en Ammerzooden Tom kwam met een plof precies op de tafel terecht, terwijl Bram zich op hetzelfde ogenblik aan het hijstouw vastgreep. Daar Bram het zwaarste was, en de twee mannen, die het touw in handen hadden, dit verschrikt los lieten en aan de haal gingen, schoot de tafel met een vaart omhoog. Bram evenwel klom wat hij kon langs het touw naar boven. Al die tijd stond Tom daarboven doodsangsten uit. En daar had hij geen ongelijk in. Want zodra Bram bovenaan gekomen was, liet deze het touw los, trok zich op aan de dakgoot en sprong door het zolderraam, dat zich daar bevond, naar binnen. En daar het touw losgelaten was, vloog de tafel nu weer ijlings omlaag! STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts nm. 6 uur Leesdienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm.. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Gereformeerde Gemeente: vm. en nm. Ds. Visser (vm. H,A.).; av. Leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. W. Vroegindeweij nm. 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Gereformeerde Gemeente: vm. en nm. Leesdienst; av. Ds. Visser Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Lanning uit Fijnaart In ten Doug zweefden ze over de straat,die achter de schutting lag. Aan de overkant der straat waren juist twee mannen bezig, een splinternieuwe tafel op te hijsen, die mijnheer Pufftlman juist gekocht had. Mijnheer Puffelaar was namelijk de bewoner van de zolderverdieping.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 3