THOLEN ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND VOOR DE LANDBOUW Slechts een plicht» ten worden geholpen om weer geestelijk gezond in de maatschap pij terug te keren. Het nationaal congres voor geestelijke volksge zondheid, dat van 1922 Mei in het Indische Museum in de hoofd stad zal worden gehouden, stelt zich ten doel aan deze genezing meer efficient te werken. Als men weet, dat Nederland per jaar 20 millioen gulden aan de verzorging van geesteszieken besteedt, dan kan dit congres goed en nuttig werk doen. BERECHTING EILANDBEWONERS Tribunaal te Zierikzee Woensdag jl. stonden voor het Tribunaal te Zierikzee terecht: J. J. Ampt te Oud-Vossemeei;; W. Keur en Quist te St. Annaland en A. Kwist te Tholen. Verslag komt in ons volgend nummer. TORENKLOK In verband met de restauratiewerk zaamheden wordt de torenklok uit de toren gehaald en opgehangen in een klokkestoel op het Heuveltje in het „Bosje". ONGEVAL Mej. J. Pollie kreeg bij het versjouwen van een vat olie het vat op haar voet waardoor zij een inwendige bloeding op liep. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. zekering is en men de kleinere man moet helpen in het dragen der hoge lasten. Daarna sluiting. BEVORDERD Bevorderd tot opziener bij de Visserij politie, de Heer M. S. van Hekke. Stand plaats Tholen, thans te Zierikzee. TIJDELIJK KANTOORHOUDER Hoewel nog geen officieel bericht werd ontvangen, zal aan dhr. M. v. d. Linde, kantoorhouder der P.T.T. alhier met in gang van 1 Mei a.s. eervol ontslag wor den verleend als ambtenaar der P.T.T. in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Vooral de laat ste jaren door een steeds grotere toename van voorschriften, een steeds uitgebrei der telefoonnet, was het sommige uren van de dag voor 1 ambtenaar op het postkantoor St. Annaland erg druk. Is men nu in de volle kracht van z'n leven, dan kan een mens heel wat presteren, maar zijn eenmaal de zes kruisjes over schreden, dan kost een en ander meer moeite. De welverdiende rust wordt onze kantoorhouder zeker gegund. In zijn plaats is met ingang van 1 Mei a.s. als tijdelijk wnd. kantoorhouder aan gesteld, onze dorpsgenoot Abr. Scherpe- nisse, die tot op genoemde datum als zodanig werkzaam was te Poortvliet. Dat de directie der P.T.T. niet onmiddel lijk is overgegaan tot definitieve benoe ming van een kantoorhouder vindt wel licht z'n oorzaak in het feit, dat de hui dige bewoners van het postkantoor geen andere woning in deze gemeente beschik baar zullen vinden, waardoor dus ook geen nieuwe kantoorhouder met gezin huisvesting kan krijgen. Door boven staande tijdelijke aanvulling is dit vraag stuk in elk geval opgelost. JUBILEUM Het echtpaar J. den Braber-Stoutjes- dijk herdacht het feit, dat ze voor 40 jaar in de echt werden verbonden. Het echtpaar M. Oosdijk-Wesdorp vierde 22 April het gouden jubileum. VOOR HET GERECHT De _varkenskoopman Th. W. H. B. te Stavenisse had zich te Middelburg - in hoger beroep te verantwoorden wegens het berijden van een motorrijwiel, terwijl hij onder invloed van sterke drank ver keerde. De eis luidde 7 d. hechtenis en 25.boete, of 15 d. hechtenis. BENOEMING Met terugwerkende kracht tot 1 Oct. 1946 is benoemd tot schrijver 2e klas bij de Dir. Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen met als Standplaats Tholen, dhr. A. v. d. Hoek, alhier. KONINKLIJKE GOEDKEURING De Toneelvereniging „Dilettant" heeft Dinsdag jl. de Koninklijke goedkeuring ontvangen. EINDLES LANDBOUWCURSUS Dezer dagen had de eindles plaats van de Algemene Landbouwcursus, gegeven door de heren Oudesluys en Duijnhouwer Deze 1ste jaarcursus begon en eindigde met 19 leerlingen. Tegenwoordig waren de Rijkslandb. Consulent en de Commis sie van Toezicht. De leraren stelden ver schillende vragen, waarop vrijwel steeds een goed antwoord kwam. De voorzitter ■föas danook van mening, dat er hard ge werkt was. Naar hun vorderingen werden de leerlingen voorlopig verdeeld in drie groepen. Natuurlijk zijn de grenzen niet scherp te trekken en staan er altijd leer lingen op de overgang. Het wordt zeer op prijs gesteld, als de leerlingen de les- sen getrouw volgen. Kunnen enkele dat niet wegens hun plichten voor het gezin, dan wordt toch gewaardeerd, dat ze hun best doen. Ondanks de moeilijkheden van strenge vorst, dienstplicht, enz. mag dit 1ste jaar goed geslaagd genoemd worden. HIJ KON HET NIET VERKROPPEN Enkele dagen geleden liep de vrouw van C. F. op straat, toen haar buurman H.Q. haar tegemoet kwam gereden. Daar'tus sen deze personen een ruzie bestaat achtte de vrouw het raadzaam hem aan de overkant te laten paSseren. Dit baatte haar echter niet, want H.Q. stak de straat over en de vrouw kreeg een klap te incasseren, die nogal aankwam. Aan gifte bij de politie volgde en proces-ver baal werd opgemaakt. LEESGEZELSCHAP Het Leesgezelschap houdt a.s. Donder dag haar jaarvergadering, waarbij.o.m. de oude geillustreerde tijdschriften zullen worden verkocht. VOOR HET RESTAURATIEFONDS De in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden extra-colecte voor aanschaffing van een centrale verwarming bracht 1687.op. De vooraf bij de gemeente leden bezorgde circulaire heeft hier onge twijfeld toe bijgedragen. Een nagift van 30.kwam nog binnen, zodat het totale bedrag op 1717.werd gebracht. VEERTIG JAAR ORGANIST Voor dhr. C. v. d. Graaf is de 18e April niet ongemerkt voorbijgegaan. Het was op die datum 40 jaar geleden, dat hij als organist werd benoemd. De Kerke- raad, en Kerkvoogdij gaven ook blijk van hun belangstelling en door eerstgenoemd college werd den jubilaris een bloemstuk aangeboden. De Kerkvoogdij gaf een enveloppe met inhoud. Ook uit de gè- meente ontving dhr. v. d. Graaf ver schillende bloemstukken en vele geluk wensen. BENOEMING Door het Bestuur van de Landbouw- ver. Scherpenisse is als ontsmetter van zaaigranen aangesteld dhr. J. Lindhout in de plaats van J. Bolier, die voor deze functie bedankte. BENOEMING Met ingang van 1 Mei a.s. is be noemd tot 3e ambtenaar ter secretarie van de gemeente Zoelen (Betuwe) dhr. M. L. Geuze, thans volontair ter secre tarie alhier. DANK AAN MILITAIREN IN MAKASSAR EN MEDAN Naar aanleiding van ons eerste bericht omtrent inzameling postzegels, waardoor het een patiënt mogelijk zou zijn in Zwitserland te worden opgenomen, ont ving de secr. der J.V. alhier 1300 post zegels van een militair uit Makassar. Ook van soldaat M. J. M. Smits, Vliegveld, Medan, werden postzegels ontvangen. RECHTSZAKEN J. S. chauffeur te Poortvliet had zich te Middelburg voor de Arrondissements rechtbank te verantwoorden, omdat hij een vierwieligmotorrijtuig bereed, terwijl hij onder invloed van sterke dfank ver keerde en niet in staat bleek zijn auto te besturen. 7 dagen hechtenis en 100. boete of 30 d. hechtenis werd geeist. VERKOPING Op Donderdag 1 Mei zal in hotel ,,De Druiventros" des nm. om 3 uur in het openbaar worden verkocht: de hofstede ,,De Hooge Boomen staande in de Ouden Polder (Woonhuis met schuren, Erven, Bouw-en Weilanden, Tui nen, Boomgaarden, Dreven, Riet velden, Moeras en Water.) DE „ANNA JACOBAPOLDER" HONDERD JAAR Op 15 April jl. was het 100 jaar ge leden, dat de „Anna Jacobapolder" inge dijkt werd. Aangezien het in de bedoeling ligt de dag der bevrijding (5 Mei) fees telijk te herdenken, is er door de notabele ingezetenen van Anna Jacobapolder be sloten mede op diezelfde dag het 100- jarig bestaan van de polder te vieren. DE TRAM VOOR PASSAGIERS Ongeveer half Mei zal de R.T.M. wederom haar diensten hervatten op het baanvak Anna Jacobapolder Steen bergen. De dienst zal onderhouden wor den met Dieselwagens. Voor vele in woners in deze omgeving betekent het weer een groot, gemak. AANBESTEDING Voor de bouw van een woonhuis met schuur voor de Wed. C. Verwijs waren 17 biljetten binnengekomen. De Gebr. Hoppenbouwers waren met 59.400. de hoogste inschrijvers, de firma F. J. van Gils te Ulvenhout met 52.000. de laagste. BIJ HET VEER De Rijkswaterstaat zal bij het veer Anna Jacoba Zijpe borden plaatsen, waarop is aangegeven, dat de toeleiden- de bruggen naar de pontons voor motor voertuigen met meer dan 4.000 kg as- belasting verboden zijn aldus meldt de A.N.W.B.. Deze maatregel is noodzake lijk gebleken om een veilig verkeer over de bruggen te waarborgen. Onder verwijzing naar een desbetref fende advertentie in ons vorig nummer, publiceren wij hieronder het bericht, wat door omstandigheden vorige week niet werd opgenomen. INVENTARISATIE VLAS OOGST 1947 Evenals voorgaande jaren wordt er weer een inventarisatie gehouden van de uitgezaaide oppervlakte vlas. Iedere vlasteler is verplicht om vóór 26 April a.s. bij zijn Plaatselijken Bureau houder, waaronder hij ressorteert, op te geven, welke oppervlakte dit jaar met vlas wordt verbouwd en verder de nodige gegevens te verstrekken. Degenen, die zaaiklaar vlasland heb ben verhuurd moeten geen opgave bij hun P.B.H. verstrekken, dit moet door de huurders zelf geschieden, omdat de huurders als de telers worden beschouwd. De telers, die op contract telen moeten evenwel zelf een opgave verstrekken aan hun P.B.H: De telers worden erop attent gemaakt, dat zij op grond van het bepaalde in artikel 2 van de Algemene Verordening van het Hoofdbedrijfschap voor Akker bouwproducten 1942 verplicht zijn aan het bovenstaande gevolg te geven. Bij verzuim zal tot strafvervolging worden overgegaan. TERUGLEVERING VAN VEE De Inspecteur voor Zeeland van den Rijksdienst voor Landbouw- herstel maakt bekend dat met in gang van 1 Juni 1947 op Schou- wen-Duiveland en op Tholen en St. Filipsland de teruglevering van vee in natura stopgezet zal worden Gedupeerden, die nog prijs stel len op restituties in natura moeten in verband hiermede hun desbe treffende aanvrage voor 31 Mei a.s. bij hun D.B.H. indienen. Ten overvloede wordt erop ge wezen, dat het bovenstaande niet voor Walcheren geldt. Kantoor Prov. Voedselcomm. voor Zeeland, Grote Markt 24, Goes. kEGELING PREMIE VOOR UITGEVROREN PERCELEN Tengevolge van de uitwintering van een groot deel van de tarwe en gerst komt de zaaivoorziening van deze gewassen voor de oogst 1947/1948 in gevaar. Teneinde te bewerkstelligen, dat de landbou wers de uitgezaaide en gedeelte lijk uitgevroren percelen tarwe en gerst in stand houden en deze als zaaizaad oogsten, zal een premie worden verstrekt, opdat hieruit geen geldelijk verlies voor de landbouwers zal voortvloeien. In verband hiermede is besloten, dat voor de percelen wintertarwe van de rassen Juliana, Imperial IIA, Staring C.B., Jubilé, Prins Hendrik en Alba, die als elite en/ of origineel zaaizaad zullen wor den geoogst, een premie wordt verstrekt van 250.per ha. Voor wintergerst van alle rassen zal voor die percelen, die worden geoogst als elite en/of origineel zaaizaad, een premie worden ge geven van 250.per ha. Voor de percelen wintergerst, die wor den geoogst als 1ste nabouw, resp. 2de en andere nabouw zullen de premies 150.resp. 100. bedragen. Na goedkeuring van de Neder landse Algemene Keuringsdienst zullen bovengenoemde premies worden uitbetaald. DE MELKPRIJS VOOR VEEHOUDERS De Minister van Landbouw;' Visserij en Voedselvoorziening heeft thans den melkprijs voor het komend productie-jaar 1947-1948 bepaald. Op grond hiervan zal met ingang van 27 April a.s. de zomer- prijs voor den producent op 14 cent per kg melk met 3.3 procent vet worden gesteld. Deze prijs zal tot en met 25 Oct. gelden. De definitieve vaststelling van de winter-melkprijs zal eerst in net najaar plaats hebben. Deze verlaging van den prijs voor den producent zal geen verandering van den melkprijs voor de consument tot gevolg hebben, daar de door de Regeering ver strekte subsidie uit het Landbouw-crisis- fonds op de melkprijs vermindert zal worden. De Provinciaal Voedselcommissaris voor Zeeland adviseert de landbouwers om alle kali, welke voor het jaar 1947 wordt toegewezen, af te nemen. De kalipositie is van dien aard dat op verbetering niet gerekend moet worden terwijl de prijs zeker niet zal dalen. Volledigheidshalve zij meegedeeld dat Kalibon No. 5 zeer binnenkort geldig verklaard zal worden. Het Kalizout is goed te bewaren door inkuiling. Loco-Burgemeester van St. Filipsland Een inwoners van St. Filipsland L. J. van Nieuwenhuijzep was ten laste gelegd dat hij Ausweisen had verstrekt, in verband met tewerk stelling in Duitsland en mensen, wagens en paarden had gevorderd voor de Duitse weermacht. Op 27 Juli 1944 had hij in zijn kwali teit van loco-burgemeester een ernstige waarschuwing aan de be volking van St. Filipsland gericht. In de functie van buurtboeren- leider was hij werkzaam geweest voor de Ned. Landstand. Ver dachte was een der meest promi nente figuren van St. Filipsland, was tijdens de bezetting als ieder een op een vooraanstaande post, voor een beslissende keuze gesteld, met de rug naar de Duitsers gaan staan en zodoende plaats maken voor een N.S.B.er of samenwerken met de bezetter om zodoende te redden wat te redden viel of blij ven en medewerken. Verd. meent het middengedeelte te hebben ge kozen. Hij had zich uitsluitend met de Landstand bemoeid om Ausweisen voor de landbouw te kunnen verstrekken.-Bij de landing van Engelse vliegers, stak de be volking haar sympathie niet onder stoelen of banken en de Duitsers dreigden met ernstige maatregelen, v. N. vorderde enkele wagens en paarden om het stamboekvee te sparen. Hij was door plotselinge ziekte van de burgemeester ten ge meentehuize ontboden om de stuk ken te tekenen. Hieronder bevond zich een opgave aan de Sicher- heitspolizei, waarin o.m. vervat dat de politie te St. F. procesver baal had opgemaakt tegen L. G. te A.J.P. wegens het voorhanden hebben van een geweer met munitie en tegen J.P.S. te B.o.Z. wegens het afleveren van munifie aan een persoon zonder zgn. „Erlaubnisschein". Hierdoor was G. in een concentratiekamp terecht gekomen en de handelsvergunning van S. werd ingehouden, v. N. verklaarde thans, volledig op het secretariepersoneel te hebben ver trouwd. Het betrof hier een weke lijkse opgave en hij had er geen kwade dingen achter gezocht, maar zonder schroom zijn hand tekening gezet. Zijn verdediger, Mr. v. Dirven, vond deze zaak vergiftigd door dorpspolitiek. V. N. was een voorzichtig man ge weest, die uitsluitend het Neder lands belang had gezocht. Van Nieuwenhuyzen had voor deze zit ting gelegenheid gekregen vele schriftelijke beschuldigingen te commentariëren en vele daarvan te ontzenuwen. Uitspraak werd bepaald op 30 April. MOSSELHANDEL OP BUITENLAND ZEER GEWILLIG Het aannemen van orders voor aan koop van mosselen is door het Centraal Verkoopkantoor (Cevemos) te B. o. Z. gestaakt in verband met het vergevorder de seizoen. Dit betekent dus dat het sei zoen 1946/47 officieel wordt gesloten. De nog aanwezige voorraden mosselen op de verwaterplaatsen moeten vóór 26 April worden verzonden. Het binnenland heeft over het algemeen weinig afgenomen, daarentegen was de handel met België en Frankrijk zeer gewillig. BRUGBEDRIJF THOLEN Abonnementen voor de maand Mei kunnen op Donderdag 1 Mei a.s. worden afgehaald aan het Bureau der Mossel centrale onder het viaduct, des morgens van zes tot negen uur. JAARVERGADERING ZIEKENHUISVERPLEGING Zaterdagmiddag 19 April kwam de Ver. tot Ziekenhuisverpleging in hotel Zeeland in Alg. Verg. bijeen. Na ope ning door den voorzitter, Dr. P. J. Duin- ker, werden de notulen voorgelezen door Ds. C. A. Vreugdenhil, secretaris. De voorzitter deelde hierna mede, dat deze jaarvergadering eigenlijk te Stavenisse moest worden gehouden. Men zal het nu een volgend maal in die gemeente bijeen komen. Op advies van de Kascommissie werd de rekening 1946 goedgekeurd en de boekhoudster dank gebracht voor haar accuraat beheer. De heren W. de Korte te Tholen, A. Duine te Oud-Vossemeer en C. W. van Prooijen te Stavenisse werden tot leden van de Kascommissie benoenid. Uit het financieele verslag geven we hier het voornaamste weer: Kassaldo op 1 Jan. 1946 1510.31, ontvangen aan contributie 5492.10. aan bijdragen verpleegkosten 138.20. Totaal 7139.61. De uitgaven bedroegen 6411.22. Saldo in kas 728.39. Ont vangsten afdelingen 5491.10. Uitgaven afd. 6273.02. Verlies 781.92. Het totaal aantal verpleegdagen be droeg 1011, het aantal leden leden 2319 en 777 gezinnen zijn aangesloten. De be zittingen der Ver. bedragen 7247.14. In verband met opmerkingen over diverse fondsen en uitkeringen, merkte de voorzitter op, dat als er voor Januari 1948 geen betere ziekenfondswet komt, alle fondsen practisch tegen de vlakte zullen gaan, daar in dat geval alle dok toren administratief er het bijltje bij neer zullen leggen. Besloten werd, daar door de bode van het fonds te Bergen op Zoom de leden van dit fonds verkeerd worden ingelicht, waarbij het voorkomt dat ze bij de eiland ver. bedanken als lid, dat het Bestuur e. en a. nader zal onderzoeken en de leden door middel van de krant toelichting over deze kwestie geven. De leden die dit fonds vrijwillig ver laten, door overgang naar andere fondsen zullen bij weder toetreding 3 mnd. meeten wachten, voor zij recht hebben op enige uitkering. Een uitvoerige discussie ontstond n.a.v. een voorstel van dhr. Everaers de con tributie te verhogen. Dhr. Leune wou een derde tarief invoeren, opdat door deze verhoging de bijdrage kan worden ver goed. Het bestuur zal ook hier een onder zoek instellen. De voorzitter wees er nog op, dat dan het tarief bij alle vergoeding misschien op 35 cent per lid zou komen en bij invoering van een 3e tarief min stens 600 leden hierin moeten vallen, wil men een rendabele uitkomst hebben, waarbij men bovendien niet moet ver geten, dat deze vereniging geen ver- Geschiedenis van de O.D. op het Eiland Tholen door G. H. 63. In de derde uitgegraven schuttersput links van de veerdam liggen Bou en De Kleine, de eerste nog steeds met zijn sten, de laatste bewapend met een Duits geweer. Sedert half tien ligt de stelling al regel matig onder vuur. De Bergse O.D.-er, die tot Noorman kwam de leiding had, deelde laatstgenoemde dit mede en voegde er aan toe, dat 4 N.S.B.'ers uit Vossemeer waren ingerekend en stellingen hadden gegraven Noorman geeft nu opdracht, in verband met het ge vaar van een Duitse aanval, de aanwezige fascisten af te voeren naar Tholen. Hij richt het geheel zo in, dat er in de linkerstelling een sterkte komt van 1 licht machinegeweer en 8 geweren, deze groep onder leiding van Hans en de rechtergroep 4 sten-guns en hetzelfde aantal geweren, waar hijzelf meestal ver toeft. Hij maakt dan nog groepen onderling van drie man en geeft het vuurcommando daarvan aan de aanwezige groepscommandanten of de meest ervaren manschappen. Hans en Menning liggen bij elkaar in een stelling. Eerstgenoemde moet om zijn orders door te kunnen geven, eerst de overkant goed observeren, daar hij er sinds de nachtelijke patrouille niet meer geweest is. De positie is ontzettend gevaarlijk. Terwijl men gedwongen is om te ver boven de dijk uit te komen om de lager gelegen overkant goed te kunnen waar nemen, maken de Duitse scherpschutters zodra maar beweging boven de dijk valt waar te nemen hiervan gebruik en gieren de kogels over de dijk. Hans, die weet, dat observatie noodzakelijk is, voelt zich daar in het begin weinig op zijn gemak. Met meer dan normaal wit om zijn neus schuift hij telkens voorzichtig naar boven en tracht door zijn kijker naar de overkant te turen. Menning, die er meerdere dagen heeft doorgebracht, grinnikt min of meer als hij het bleke gezicht van Hans ziet. Maar als Hans zich een eindje verder boven de kruin waagt om de positie van den vijand te ontdekken, en een schot zich in de kruin van de dijk boort, wat zand en grint in het gezicht van beide O.D.-ers doet springen, voelt ook Menning zich wit worden. Hans laat zich onmiddellijk zakken. „Dat scheelde een haar," bromt hij en schijnt daarmede zijn kalmte terug te krijgen. Opnieuw schuift hij naar boven en zijn ogen gaan vooral naar het groene luik in de molen aan de Nieuw-Vosse- meerse kant. „Daarop vuur af te geven lijkt me niet kwaad", bromt hij tegen Menning, die een zuurtje uit een pakje, dat door een in de pols geschoten O.D.-er is achtergelaten, in zijn mond steekt en Hans de ver dere inhoud van het pakje overhandigt. Dan wordt het vuren aan beide kanten opgevoerd. Hans deelt zijn orders uit aan de drie groepscommandanten en telkens weer schuift een geweerloop over de kruin van de dijk en vliegt een schot in de richting van het groene luik in de molen. Uit de molen wordt op dat moment geen tegenvuur afgegeven. Noorman in de rechter vleugel, hoort het toenemend schieten van de linker sectie en zal eens gaan kijken. Zodra hij van achter het veerhuis is, sluipt hij, voorzichtig langs de grond kruipend, over de weg, een gevaarlijk stuk, daar ook de Veerweg, waar geen dijk bescherming biedt, regel matig onder vuur ligt. Eenige dekking heeft men, als men een eindje door de sloot kruipt en het laagste gedeelte van de helling naar het veer oversteekt. Noorman bereikt behouden de overkant en, eenmaal achter de dijk gekomen, loopt hij rustig naar de stelling waar Hans ligt. Hij informeert naar alles. De verder gelegen O.D.ers kijken vragend in de richting van Noorman: „Wat zou er moeten gebeuren Terwijl Hans er op wijst, hoe gevaarlijk hij het groene luik in de molen acht, komt snel een Bergse O.D.er van de rechtervleugel aangelopen. Het is ongeveer kwart voor drie. Hijgend loopt de man naar Noorman toe en zegt dan met een vreemd droge stem: „Bou is ge troffen, een schot in zijn hoofd". Een dodelijke stilte volgt. Akelig wit zijn de gezichten van de vier mannen daar. Verwarde gedachten vliegen door hun hoofden. Bou, de jonge man die zich eergisteravond vrijwillig kwam melden, die door zijn werkzaamheden in Bergen in een dag of 4 een werkelijk militair werd, Bou, die onbewust en vanzelfsprekend aanvaard door de anderen bij de nachtelijke partouille practisch de leiding had, die midden in de nood van de Thoolse O.D. de helpende hand had geboden en met zijn vrienden ver sterking bracht, Bou getroffen. Bou God, hoe is het mogelijk

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2