Met een „meerderheid" van drie. ST. MAARTENSDIJK RAADSVERGADERING. Verzoek om kermis met alg. stemmen afgewezen SCHERPENISSE POORTVLIET RAADSVERGADERING. HET UITBREIDINGSPLAN vindt nog steeds geen algemene waardering moeten bijwonen. Ik betreur Uw han delwijze in dezen, aangezien ik een en ander zie als een poging om de lei ding inzake de belegging van raads vergaderingen, enz., welke toch bij mij berust, zelf in handen te nemen. Dat ik zulks nimmer zal toelaten, zult U zeer zeker begrijpen. Zoals ik dat reeds deed bij mijn intrede in deze gemeente, doe ik bij deze nogmaals een dringend beroep op Uw medewerking. Uw handel wijze, neergelegd in Uw aangehaald schrijven, kan ik bezwaarlijk waar deren. Het zal U bekend zijn, dat mijner zijds, alsmede van de zijde van het secretariepersoneel, alles is 'en wordt gedaan om de grote achterstand der gemeente-administratie op korten ter mijn weg te werken, ook nu wij het zonder de hulp van een tijdelijk ambtenaar moeten stellen. Ik geef U inmiddels de verzekering, dat in dezen bereids veel is bereikt. Het zou voor mij danook een blijk van waardering geweest zijn, als ook LI een offer had willen brengen in het belang van de gemeente, met op zijde zetting van eigen belangen, afgezien nog van de omstandigheid, dat uit de kas der gemeente een zekere schadeloosstelling wordt betaald. 'Ik kan mij indenken, dat U liever in de avonduren ver gadert, doch ik neem niet aan, dat U niet enkele malen per jaar in de gelegenheid zijt des middags een ver gadering bij te wonen. Wanneer hier het gemeentebelang voorop wordt gesteld, kan er veel gebeuren Van harte hoop ik, dat LI Uw standpunt terzake zult willen herzien en de vergadering van Vrijdag a.s. zult bijwonen, welke vergadering louter is belegd, om tegemoet te ko men aan de uitnodiging van de heren Stoutjesdijk en Tazelaar. Zoals ik den heer Tazelaar mededeelde moet ik het aantal vergaderingen zoveel mogelijk beperken. Indien het gemeentebelang het even wel vraagt is mij het echter geen bezwaar en wil ik steeds gaarne aan verzoeken, als bovenbedoeld voldoen. Ik kan mij evenwel daarenboven be zwaarlijk storen aan bijkomstige aan gelegenheden als datum en Sur der vergadering. Zulks moet men toch gaarne aan het oordeel van den voor zitter overlaten. De Burgemeester van Stavenisse w.g. L. A. Verburg. P.S. Indien de vergadering van Vrij dag a.s. niet door het vereiste aantal leden zal worden bijge woond, zal overeenkomstig de voorschriften een tweede ver gadering worden belegd en wel tegen Maandag- of Dinsdag middag d.a.v. Aantekening voor den heer Tazelaar: De aandacht wordt er op gevestigd, dat de vergadering speciaal voor U op Vrijdag wordt gehouden, waar U alsdan, voor zover mij bekend, niet te St. .Maartensdijk werkzaam zijt. „Hierop aldus de burgemeester, „kwam- een schrijven van de volgende inhoud": Edelachtbare Heer, Naar aanleiding van Uw schrijven d.d. 8 April 1947, no. 691, onder werp: Vergadering van de raad, heb ben wij de eer LI mede te delen, dat wij in het algemeen natuurlijk vast stelling van datum en uur van raads vergadering gaarne aan U overlaten, doch dat het ons door toevallige samenloop van omstandigheden als gevolg van onze werkzaamheden inderdaad niet mogelijk is de ver gadering van de raad op morgen, Vrijdag 11 April, des namiddags om 14.30 uur bij te wonen, zodat wij dringend verzoeken wel een ander tijdstip te willen vaststellen, zo moge lijk op een avond. Met vriendelijke gro_eten, Hoogachtend, Uw dv. w.g. C. v. Beveren Joh. Stoutjesdijk L. Hage A. J. J. Tazelaar De voorzitter zegt vervolgens, dat hij meende aan bovenstaand schrijven niet tegemoet te moeten komen, zodat vol gens art. 54 een nieuwe vergadering zal worden belegd a..s. Maandag om 14.30 uur. Is het vereiste aantal dan nog niet aanwezig, zal op een nader vast te stel len datum worden vergaderd. Spr. zegt nogmaals het te betreuren, dat dit ge beurt „De heren willen schijnbaar in de voorzitterstoel klimmen, wat ik nooit zal toelaten." Burgemeester zegt er verder niet op in te willen gaan en dankt de aanwezigen voor hun opkomst. Nadat Maandag jl. op dezelfde uren als vorige week Vrijdag een Vergadering was uitgeschreven, waarbij weer maar drie raadsleden waren opgekomen, ging Woensdag jl. de Openbare Vergadering door, hoewel de 4 hierboven genoemde heren nog niet aanwezig waren. De voorzitter, burgemeester L. A. Ver burg, opende de vergadering met een welkomswoord tot de aanwezigen en zegt, alvorens de (in het bovenstaande verslag aangehaalde - red.) agenda af te werken, het volgende te willen op merken. „De 4 heren zijn weer niet aan wezig, doch volgens art. 54 kan deze vergadering doorgaan. De wijze, waarop door genoemde heren geageerd is, heeft mij geblameerd. In een bespreking, enige tijd geleden, is door dhr. Tazelaar een dreigement naar voren gebracht. Ik heb daar'niets op gezegd, maar heb het wel onthouden. Het doet nu minder ter zake of betrokken personen geen tijd hebben. Het is best mogelijk, dat ze gedurende de middaguren moeilijk weg kunnen, maar het moet toch wel één keer kunnen. Ik wil hier verder niets over zeggen, daar de heren er zelf niet bij zijn, maar zal daar later in hun tegenwoordigheid nog wel iets over aanhalen Daarna worden de notulen voorge lezen en onveranderd vastgesteld. Ver volgens ingekomen stukken 1. Schrijven van de heren Tazelaar en Hage, dat ze wegens werkzaamheden verhinderd zijn deze vergadering bij te wonen 2. Machtiging van G. S. tot aankoop torenklok, waarbij diverse bepalingen voor verkoper 3. Dankbet. van H.M. de Koningin voor ontvangen gelukwensen. 4. Schr. van Staatsbosbeheer dat nog geen plan voor beplanting gemeente kan worden voorgelegd. 5. Een verzoek van de N.V. Shell om een Gasolie-installatie op de hoek van de haven te plaatsen. De voorzitter leest een door dhr. Jasperse uitgebracht advies voor en een verklaring van den havenmeester, waaruit geconcludeerd kan worden, dat er geen moeilijkheden uit voort zullen vloeien, als ze op de ge wenste plaats wordt aangebracht. Dhr. v. d. Slikke merkt op n.a.v. het advies van Jasperse, dat hij bij event, toestemming het voorbehoud zou willen zien, dat enkel met toestemming van B. en W. verandering mag worden aan gebracht. Dhr. Leune vraagt, of bij het bouwen hiervan geen hinderlijke uit steeksels komen, waardoor kleine ladin gen niet meer in de hoek kunnen gelost worden. De voorzitter laat het plan zien, waarna het verzoek met alg. st. wordt ingewilligd. 6. Een verzoek van de Tuchtunie te 's-Gravenhage ter navolging van de gemeente Hilversum om politionele bevoegdheden te geven aan onderwijzers. B. en W. stellen voor dit niet te doen. De voorzitter acht het niet gewenst. Weth. v. d. Slikke merkt op, dat twee politiemannen de orde toch wel kunnen handhaven. Het verzoek wordt daarna afgewezen. 7. Schrijven van het Waterschaps bestuur te Stavenisse, waarin wordt medegedeeld dat op 15 April in een vergadering gesproken zal worden over verbetering Oudel. dijk, maar dat uit voering dit jaar ook na goedkeuring wel niet zal geschieden. B. en W. hebben hierop geantwoord, dat ze gaarne ingelicht zullen worden omtrent verloop vergadering, daarbij hun spijt betuigend, dat het dit jaar niet kan gebeuren. Het onderhoud zal nu weer zoveel te meer kosten. 8. Gk. G.S. salarisverhoging 9. Gk. Wijziging Begrotingen; 10. Schr. van het W.Armbestuur, dat per 1 Jan. 1936 dhr. J. A. Nortier per. aftr. was, maar geen verkiezing plaats had, per 1 Mei kan deze thans worden herbenoemd, waarvoor een tweetal is op gesteld, nl. dhr. J. A. Nortier en H. Smits. Met alg. st. wordt eerstgenoemde herkozen. In verband met een opmerking van dhr. Tazelaar in een vorige verg. deelt de voorzitter nog mede, dat dhr. Potappel in Juli 1947 aftreedt, dhr. v. d. Slikke 1 Jan. 1948. 11. Een schrijven v. h. Min. van Bin- nenl. Z. waarin wordt medegedeeld, dat in verband met de salarisverhogingen 't wachtgeld van W. Hanssens per 1 Oct. 1946 dienovereenkomstig dient te worden verhoogd. 12. Bericht v. d. Afd. Stavenisse der Z.L.M. dat 25.wordt bijgedragen in kosten oprit bij Molen 13. Schr. v. G.S. waarin wordt aan gedrongen op vaststelling „model bouw verordening". B. W. stellen voor hier zonder meer niet op in te gaan. De voorzitter leest een schrijven voor, waar in de bezwaren zijn genoemd, nl. art. 18, 2e lid (kleine veranderingen zonder toe stemming B.6W.) art. 20, 7e lid (tweede instantie inschakelen achten B. W. overbodig) art. 20 8e lid (ernstige aan tasting Bevoegdheid college). De voor zitter is van mening dat alle gemeenten op het eiland deze bezwaren zullen heb ben en verschillende daarbuiten. Dhr. Leune zou liever zien, dat wat instanties verdwijnen, inplaats van er bijkomen. 14. Verzoek Ver. Ned. Gem. evenre dige verhoging kosten, in verband met 10 ambtenaren. Geen bezwaar. 15. Schr. v. Gem. Kapelle met ver zoek adhaesie te betuigen met hun pro test aan de Ned. Spoorwegen en tevens een request in te sturen, teneinde mede te werken om opheffing station Kapelle te voorkomen. B. W. stellen voor en kel adhaesie te betuigen, waartoe wordt besloten. 16. Gk. schoolgeldverordening, waarbij vermenigvuldigcijfer op 2 is gebracht. Punt 4 (zie agenda hierboven gepubli ceerd) wordt z. h. st. aangenomen. Punt 5: Dhr. C. Dorst krijgt met in gang van 1 Januari 1947 een vaste aan stelling als grafdelver. Dhr. Leune stelt in dit verband een vraag omtrent het salaris van betrokkene. De voorzitter anwoordt, dat het hier echter alleen gaat om de rechtspositie. Bij de rondvraag merkt dhr. Leune op, dat hij gehoord heeft lid van de commis sie te zijn tot het opmaken van een nieu we politie-verordening en vraagt wanneer hier nu aan gewerkt zal worden. De vorzitter anwoordt, dat hij na de achter stand op de secretarie zover mogelijk te hebben ingehaald, een vergadering bij een wou roepen, maar voelt er nu weinig voor, daar twee leden der commissie te vens raadsleden, niet eens de tijd hebben om een Raadsvergadering bij te wonen. Dezelfde spr. vraagt of de bijlage door de afd. Z.L.M. per jaar is of het volle bedrag. De voorzitter bevestigt het laat ste, wat dhr. Leune doet opmerken: „Dan is het wel een belangrijk bedrag". De voorzitter deelt tenslotte nog mede, dat het lijkenhuisje in een dergelijke toe stand verkeerde, dat het thans wordt af gebroken. Dhr. Leune betreurt het, dat het niet eerder is gebeurd, waardoor on kosten bespaard waren gebleven. Dan zegt de voorzitter in besloten zit ting te zullen overgaan ter bespreking „bouw nieuwe bergplaats voor gemeen tematerialen, mede in verband met de verkoop van de vrml. dokterswoning. Na er nog eens met nadruk op gewezen te hebben, dat hij niet geërgerd of gebla meerd was, omdat de 4 heren niet aan wezig waren, maar om de manier, waar op ze hiervan kennis gaven, sluit de voor zitter de vergadering. REDERIJKERSKAMER Er bestaan plannen in de gemeente om tot oprichting van een Rederijkerskamer te komen. Wanneer e. en a. slaagt zou men zo spoedig mogelijk een openlucht spel in studeren om dit op 31 Augustus of 1 September a.s. bij gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, op te voeren. Dinsdag 15 April kwam de gemeente raad alhier in Openb. vergadering bijeen. Aanwezig: de voorzitter Burgemeester Schuller en alle raadsleden. Na opening worden de notulen onveranderd vast gesteld. De ingek. st. geven we hier onder in het kort weer: Dankbet. van het Prinselijk Paar en H.M. de Koningin voor de gelukwensen bij de geboorte van Marijke met verzoek deze aan de bevolking van St. M'dijk over te brengen; Schrijven van P.B. be treffende Stbl. G 363 salarisverb. Over- heids- en gem. personeel; gk. van G.S. betreff. woniaghuur gem. woningen; idem erfpachtkwestie; id. ruiling land de Wilde; idem opbouw-toelage gem. per soneel en dankbet. van het personeel zelf; gk. presentiegeld raadsleden; Verpleeg- kosten Stichting Vrederust verhoogd tot 1060.Machtiging 1/4 deel uitg. en ink. gem. begr. 1947; schrijven van gem. Stavenisse betreffende verordening haven en kade-gelden met verzoek event, be zwaren uit te brengen. Geen bezwaar; Verzoek van J. A. v. d. Hoek, D. J. Quaak om voor gem. woning in aan merking te komen en Iaatstgen. ook land. Geen bezwaar om op de lijst te plaatsen; Schr. v. P.B. betreff. salariëring gem. werkman. Een oplossing wordt hierin ge geven, waarom B. en W. voorstellen overeenkomstig aanwijzing te handelen geen bezwaar. Dhr. Koopman merkt op, dat hij zich zelf beschuldigd had vorige maal niets te hebben gezegd over uitbetaalde uren, waarop niet gewerkt is. De voorzitter zegt, dat dit in geheime zitting is be sproken en maakt bezwaar hier op in te gaan. Schr. van de Mussengilde om sub sidie voor rattenbestrijding. B. en W. stellen voor dit voor kennisgeving aan te nemen, geen bezwaar. Verzoek v. H. Hendrikse om vergoe ding voor 2 schoolgaande kinderen aan de Bijz. Sch. te St. Annaland. 25.pef kind wordt toegekend. Idem van de heren A. J. den Engels man, M. A. Carol en J. Bazen om ver goeding voor bezoeken van kinderen U.L.O.school. Zolang ze leerplichtig,zijn, zal-/ 50.per leerl. worden verstrekt. Schr. van Ver. Lijders Openb. dien sten wordt voor kennisg. aangenomen. Verzoek van de s.v. „Smerdiek" om z.sp.m. over te gaan tot aanleg sportveld. De voorzitter merkt op, dat nog geen goedkeuring is ontvangen en verzoekt de Raad dit aan te houden om dan te zien of het urgent genoeg is. Dhr. o. d. Brouw meent, dat men de ver. door nood voorziening moet helpen, en geeft B. W. in overweging, wanneer geschikt terrein kan worden gevonden, medewer king te verlenen. De voorzitter zegt per soonlijk van mening te zijn dat een ter rein nodig is en zo goed mogelijk te zullen helpen, maar zoals bovenstaande verzoek gesteld is, kan men niet anders dan dit aanhouden. Dhr. Langejan vraagt of het financieel geen bezwaar zou zijn en men daarmee de kans loopt, dat woningbouw op achtergrond wordt gedrongen, wat z.i. toch urgenter is. De voorzitter is van de zelfde mening, maar zegt dat men het eene niet hoeft na te laten om het andere naar voren te brengen. Woningbouw gaat natuurlijk voor. Besloten wordt ge noemd verzoek aan te houden. Vervolgens komen 2 ingezonden stuk ken ter tafel betreffende weder invoering van de kermis. Het eerste van de Kerke raden der 3 verschillende kerken n.a.v. een request dat bij de caféhouders ter- tekening zou hebben gelegen met de opzet wederom kermis te houden. Dit stuk was van 21 Febr. De voorz. merkt op, dat toen echter nog geen verzoek was binnengekomen, maar dat dit, dato 12 April, wel is geschiedt, dus nu ter tafel komt. B. en W. besloten dezelfde mor gen voor te stellen op laatstgenoemd ver zoek afwijzend te beschikken. Dhr. Lan gejan steunt dit voorstel. Dhr. Hage zegt in beginsel voor kermis te zijn, maar thans zijn de kosten groter dan de baten en daarom kan hij zich bij genoemd voor stel neerleggen. De voorzitter merkt op, dat de stijl, der brief van de Kerkeraden hem tegenvalt. Dhr. o. d. Brouw zegt de inhoud niet grondig te kennen, maar in dien men meent, dat de voorstanders „door alles heen" kermis willen houden, dan heeft men het mis. Toch stelt spr. zich op het standpunt niet alles aan een zekere categorie personen te onthouden en het leven voor hen dragelijk te maken. „Als oudere mensen hebben wij daar niet meer zo'n behoefte aan", zegt dhr. o.d. Br. „maar de jongeren dienen we niet steeds naar andere gemeenten te jagen". Hij rekent dan ook op de, medewerking van burgemeester. Dhr. Hage zegt, dat zijn standpunt door het request van Kerkeraden niet wordt gewijzigd, zag overigens gaarne stemming over dit voorstel, waarna met alg. st. tegen invoeren kermis wordt be sloten. Een volgend punt van bespreking is de kwestie Woningbouw 1947. B. en W. verzoeken de Raad om machtiging het program voor 1947 verder uit te werken, daar voor 1 Juli aanbesteding, enz, moet plaats hebben. Bedoeling is om z.sp.m. tot het bouwen van de 6 woningen over te gaan. De voorz. geeft hierop enige toe lichting. De gemeente zal 90 in het expl. verlies vergoed krijgen. Z.i. zal geen particulier bouwen, zodat de gem. er voor moet zorgen. Dhr. Bout wou vergunning voor 10 woningen aanvragen. Dhr. o.d. Brouw informeert naar de soort woningen. De voorzitter antwoordt dat 10 woningen kunnen worden aangevraagd, maar dat men blij mag zijn, als deze 6 er dit jaar nog komen. De soort woningen zijn, zoals tegenwoordig algemeen gebouwd wor den (omstr. 10.000). Dhr. o.p. Brouw vraagt of de mensen volgens de lijst in aanmerking komen voor een woning. De voorz. zegt dit nu nog niet te kunnen be antwoorden, daar de kans niet geheel is uitgesloten dat „geëvacueerden", die weliswaar niet terug willen komen, toch terug moeten komen, maar zal trachten dit zoveel mogelijk te voorkomen, daar de mensen zelf ook liever in hun werk blijven. Dhr. Langejan verzoekt zo gerieflijk mogelijk te bouwen en speciaal te letten op „achteruitgang" voor de bewoners. Daarna wordt besloten B. en W. tot bovenstaande te machtigen. De rek. courant-overeenkomst met de Boerenleenbank wordt van max. 10.000 op max. 20.000 gebracht. Tegen punt 3: wijziging der gem. be groting 1946 is uiteindelijk geen bezwaar. Punt 4: Vaststelling verordening, rege lende de jaarwedden van de ambtenaren ter gem. secretarie. De voorzitter licht dit punt toe. Doel is te komen tot een vast uitgangspunt. Hij leest de verordening voor, cjie na aanneming m.i.v. 1 Jan '47 inwerking treedt. Dhr. Koopman vraagt of hier nu werkelijk zo'n behoefte aan is. Dhr. L. juicht het toe, dat gediplo meerden verhoging krijgen, het is een aansporing. Dhr. Bout onderstreept dit en wijst ook op de dienstjarenvergoeding. Dhr. Koopman vindt dat de secrelarie een hoop geld kost. De voorz. vindt het ook, maar zegt, dat er veel werk is. Met de stem van dhr. Koopman tegen wordt de verordening goedgekeurd. Punt 5: Voorstel tot het aangaan ener geldlening, groot 28.000.t.b.v. ver nieuwing en bestrating Molendijk en Achterbos. De voorzitter zegt, dat hiervan 8000 bestemd wordt voor vanaf oprit Achter- bos tot Bosstraat 10.000 voor het verdere stuk en 10.000 voor verbetering Molendijk, waarbij ook het waterkerende muurtje onder de loupe wordt genomen, waarmee dan natuurlijk ook het Water schap möet instemmen. Het gaat nu echter om het geld. Dhr. o.d. Brouw vraagt hoe het plan voor verbetering er uitziet. Hij ziet ge- regeld'meten, maar wat is de bedoeling. Komen er weer goten Dit is B. en W. niet bekend, daar nog geen definitief plan gemaakt is, zegt de voorzitter. Dhr. o.d. Br. waarschuwt ernstig tegen verkeerde bestrating en vraagt zich af, hoe een be groting gemaakt kan worden, als er nog geen plan is. De voorzitter antwoordt, dat de gem.opzichter en polderopz. ver klaarden, dat het op genoemd bedrag kan worden geraamd. Definitief plan volgt. Dhr. o.d. Brouw spreekt z'n verontwaar diging uit, dat er voor Achterbos niets wordt gedaan. Dhr. Bout vindt het ook een onhoudbare toestand, door het niet „beperken" zijn alle wegen slecht. De voorzitter zegt met de bezwaren van dhr. o.d. Brouw zoveel mogelijk rekening te zullen houden. Dhr. Koopman onderstreept het gezegde van dhr. o.d.Br. Ook hij zou gaarne weten, als een geld lening wordt aangegaan, hoe het plan er uitziet. De voorzitter zegt, dat de tijds omstandigheden meebrengen, .dat de ste nen onmiddellijk gekocht moesten worden en als ze straks komen, moet er geld zijn. Dhr. Koopman vindt, dat er tijd genoeg is geweest om een plan klaaf te hebben. Met alg. st. wordt daarna besloten een geldlening ad. 28.000 aan te gaan met de huidige rentevoet onder aflossing van 1000.per jaar. Rondvraag: Dhr. o.d. Brouw zegt dat door het leggen van een hoop uien op het land in de buurt van Achterbos de hygiëne niet gevorderd wordt. Kan hier aan iets worden gedaan. De V.: „enkel verzocht worden het op te ruimen' Dezelfde spr. komt terug -op „geval Franke" een geval van verwaarlozing. De buren krijgen er ook last mee. De V. meent dat er weinig aan te doen is. Dhr. de Viet zegt dat de twee grote gaten bij oprit Bosje dijkverzakking tot gevolg kunnen hebben. De voorz. zegt dat in B. en W. hierover is gesproken en zal doen wat mogelijk is. Dhr. Langejan komt terug op de kwestie: „.wederopbouw gem. woningen". Hij vindt het meer dan erg, dat nog steeds niets is gedaan. Er zit hier geen schot in. Overal gebeurt het en hier niet. En het kan. Dhr. de Viet vindt het ook niet in orde. De voorzitter zegt, dat B. en W. wachten op bestek. Uiteindelijk wordt besloten, dat de voorzitter er met de Hoofdopzichter Wederopbouw over zal spreken en zo nodig extra-kracht hiervoor aanvragen. Dhr. Koopman merkt in deze nog op, dat het meer dan tijd is. Maar het is zoals bij het andere, zegt spr. we zijn er inge rold. De gemeente wordt de dupe, de woningen staan er afschuwelijk bij en het wordt steeds erger. Daarna spreekt dhr. Langejan ook over de begraafplaats. Staatsbosbeheer heeft dat in de hand, maar dat kan wel 25 jaar duren. Moet het dan zo blijven liggen Dhr. Koopman stelt voor het op korte termijn op te knappen, desnoods voor rekening van de gemeente en later terug vordering. Dhr. Langejan komt ook nog terug op ketting gem.bode. B. en W. moeten dit zelf onderzoeken. De voor zitter zal hier nader op terugkomen. Dhr. t Lindthout vraagt, onder welk motief een halve week loon van een gem. werkman is teruggevorderd. Voorzitter verklaart e. en a. Tot besluit verzoekt dhr. Koopman voortaan Zondags niet meer te vlaggen, waarmee de voorzitter accoord gaat. Daarna sluiting. VERWARMINGSINSTALLATIE In een gecombineerde vergadering van Kerkeraad en Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk alhier, werd met alg. st. be sloten de door de firma Tamse te Goes aangeboden nieuwe centr. verw. instal latie aan te schaffen. Het graaf- en metselwerk is opgedragen aan metselaar J. Muller. Het werk zal voor 1 Nov. a.s. klaar moeten zijn. GESLAAGD 10 April slaagde te 's Gravenhage voor het diploma Costumière (Ensaid) Mej. To van As Cd. BENOEMING Als tekenaar Burgerbouwconstructies bij de Firma Boerste 's Gravenhage is voorl. benoemd dhr. P. A. Keur, alhier. AANBESTEDING In vervolg op ons bericht van vorige week, aangaande de aanbesteding van het Cal. Waterschap Scherpenisse, vol gen hieronder nadere mededelingen: I. Bestek 100, betreff. buitengewone werken, t.w. het aanleggen van zink- stukken: P. K. Kraaijenveld, Sliedrecht voor 300.500.J. A. v. Seventer, Dordrecht 252.600Het verschil tus sen de hoogste en laagste inschrijver was dus 47.900.Hiervoor waren in totaal door 16 firma's ingeschreven. II. Bestek 101, betreffende het onder houden van de dijken met bijkomende werken van d.d. Mei 1947 t/m 30 April 1948. In totaal 13 inschrijvers, de hoog ste was K. Lucassen te Hontenisse voor 78.000.de laagste Gebr. P. en F. de Klerk te Werkendam voor 67.700. alzo een verschil van 10.300. Gegund behoudens goedkeuring van Ged. Staten aan laagste inschrijvers. De voorzitter, burgemeester van Oeveren was ook deze vergadering wegens ziekte afwezig, zodat de eerste wethouder, dhr. J. J.' v. d. Slikke opende met ambtsgebed en een welkomswoord tot de voltallige Raad. De notulen worden na een kleine wijziging goedgekeurd. Ingekomen stukken 1. Schrijven v. P. B. namens H.M. de Koningin, dank voor de ontvangen gelukwensen bij de geboorte van Prinses Marijke. 2. v. d. Bank van Ned. Gemeenten, n.a.v. een schrijven van de Raad van 14 Maart, waarbij de nieuwe-rekening- courant overeenkomst ter ondertekening werd aangeboden. 3. Een schrijven van Prov. Best. be treffende verbetering salaris Overheids- en Gemeente-personeel. De wnd. voor zitter wijst er op, dat in deze gemeente de burgemeester, ambtenaar ter secre tarie v. d. Male en de gem. werkman Deurloo voor 10% verhoging in aan merking komen. Raadslid v. Houdt vraagt of dit enkel voor 1947 geldt. De voorzitter antwoordt, dat geen datum genoemd wordt, maar dit slecbts tijdelijk is tot de definitieve rege ling komt. Dhr. v. Houdt betwijfelt de noodzakelijkheid van deze toelage. Dhr. v. Ast vraagt waarom de andere ge- meentefunctionnarissen hier voor niet in aanmerking komen, zoals o.a. gem. ont vanger. De voorzitter meent dat het komt, omdat deze geen volle dagtaak heeft. v. Houdt zegt nogmaals het niet noodzakelijk te vinden. Dhr. v. Ast meent, dat de Overheid beter eerst een goede regeling kon maken voor de kleine boeren. Dhr. G. K. Krijger vindt het onbillijk, dat de gem. ontvanger er niet bij gevoegd is. De voorzitter zegt, dat de burgemees ter deze toelage ook enkel krijgt als burgemeester, niet als ambt. v. d. burg. stand. Dhr. de Graaf zou gaarne een onder zoek zien opdat ook dhr. Steenpoorte gem. ontv. in aanmerking kan komen. Daarna wordt besloten dit aan te houden tot de volgende vergadering. Vervolgens komt aan de orde: Ver bouwing O.L. School. Twee begrotingen voor twee verschillende plannen zijn op gemaakt. De verbouwing er komt zoals eerder bericht een gymnastiek lokaal kost of 408.of 550. Wanneer men de af te breken stenen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2