SCHERPENISSE RAADSVERSLAG POORTVLIET Slechts een plicht* Dc voorz. raadt de leden aan om zo veel mogelijk hun producten te veilen, daar dit zeker in het belang is van de veiling en daardoor ook in dat van de leden. Dhr. A. v. d. Hoek vraagt om betere regeling voor de leveranciers, daar het wel voorkomt dat er te lang moet wor den gewacht voor de wagens gelost zijn. De veilingmeester zegt, dat dit niet altijd zonder wachten kan, daar sommige leveranciers te vroeg komen en men dan op die manier te veel gelijk krijgt. Overi gens zal getracht worden dit zoveel mogelijk te voorkomen. m Na nog enkele opmerkingen, sluit de voorzitter deze druk bezochte vergade ring met een woord van dank voor de opkomst en gezellige bespreking. Vrijdag jl. kwam de Gemeente raad alhier in openbare vergade ring bijeen. Door afwezigheid van den voorzitter, burgemeester Schuller, had de eerste wethouder, dhr. Hartog de leiding. Na ope ning worden de notulen ,der ver gaderingen van 27 Januari en 10 Maart onveranderd vastgesteld Ingekomen stukken 1. Schrijven van het Min. van Soc. Zaken betreffende wijziging Kinderbijslagwet. B. en W. stellen voor te handelen volgens de voor schriften, waartegen geen be- zwaaris. 2. Hen schrijven van Soc. Zorg betreffende een intercommunale huisregeling. Dit houdt verband met event, te voeren processen. B. en W. stellen voor zich bij deze regeling aan te sluiten. Niemand zwaar is. 3. Een verzoek van het Bur. Verificatie om verhoging der ver goeding door de gemeenten, in verband met de tijd. toelage, die men aan eigen personeel wil ver strekken. Wordt ingewilligd. 4. Gk. van Ged. St. huu,r en verhuur perceel tuingrond en 12 'gemeente woningen, prijs per woning 2.tuingrond 2.50. 5. tzen schrijven van het Min. v. Binnenl. Zaken, waarin wordt medegedeeld dat een zekere rege ling is getroffen voor vacante plaatsen bij het Rijk en waardoor sollicitanten worden ingeschreven naar gelang bekwaamheid, enz. 6. Machtiging tot het innen van inkomsten en het doen van uit gaven volgens begroting 1947, tot de helft voor gewone of tot x/a deel voor noodl. gemeenten. 7. Een verzoek van dhr. C. Uddo, onderwijzer alhier om eer vol ontslag per 1 April in verband met zijn benoeming te Terneuzen. B. en W. stellen voor eervol ont slag te verlenen met ingang vdn genoemde datum waarmede allen instemmen. 8. Schrijven vap het Min. van Openb. W. (Volkshuisvesting) mej bijlage: financiering opbouw 1947. Besloten wordt enige exem plaren van deze bijlagen te bestel len. Particulieren kunnen dit even eens aanvragen a 25 cent per ex. 9. Schrijven van Prov. Best. v. waarin wordt medegedeeld dat men geen vakonderwijzer mag aanstellen zonder overleg met den Inspecteur voor het onderwijs in deze provincie. 10. Gk. verzekering gem. gel den tot een bedrag van 15.000 38.80 bij de Incassobank N.V. tot 1 Jan. 1952. 11. Schr. van het Min. van Binnenl. Zaken betreffende na vordering te weinig betaalde be lasting. Door het Rijk wordt geen bezwaar meer gemaakt deze vol gens de geldende voorschriften te innen, 12. Een verzoek varTuhr. Jacob Bevelander om het erfpachtsrecht van z'n moeder van enig) gemeente grond te mogen overnemen. Daar er tevens een ander verzoek om trent deze grond is, stellen B. en W. voor e. en a. nader te onder zoeken en de mogelijkheid onder ogen te zien om beide verzoeken hieromtrent in te willigen. Wordt goedgekeurd. 13. Machtiging tractatie school kinderen in verband met de blijde Gebeurtenis in het Prinselijk Ge zin voor gemeente-rekening. 14. Een schrijven van het Ge meentebestuur Kapelle-Biezelinge om niet alleen adhaesie te betuigen maar ook een protest te zenden aan de Ned. Spoorwegen om op heffing van het station Kapelle te voorkomen. De Raad besluit met adhaesie-betuiging te volstaan. 15. Een schrijven van baron Baudt namens het Prinselijk Paar, waarin dank wordt gebracht voor de ontvangen lukwensen. 16. Goedkeuring Obligatiën. 17. Een verzoek van de Meis jesver. ,,Bidt en Werkt"'Om'fti een schoollokaal te mogen ver gaderen. Oorspronkelijk was dit verzoek gedaan iif verband met de brandstoffenschaarste, maar ook nu nog zou de M.V. gaarne in een schoollokaal vergaderen. B.enW. stellen inwilliging voor waartegen niemand bezwaar maakt. 18. Een schrijven van de gem. St. Maartensdijk met bijlagen: Staten keurlonen, enz. In het nad. saldo zal Scherpenisse 340.53 moeten bijdragen. 19. Verslag met Balans en Winst- en Verliesrekening Wa- terl. Mij. Tholen. Een tekort van 7536.staat te boek. E. en a. ligt voor de Raad ter inzage. Punt 2: Voorl. vaststelling ge meenterekening 1945. Een rapport van de controle-commissie wordt voorgelezen, waarin tot voorl. vaststelling wordt geadviseerd met aan ontv. een bedrag v. 69291.33 uitg. 70500.76 voor de gew. dienst en voor de K.D. aan ontv. en uitg. 7232.18. Rekening Burgerlijk Armbest. 1945: Ontv. en ,uitg. 1717.49, begroting 1947 aan ink. en uitg. 10154.10 met een gem. subsidie van f 10.000.tegen 6300. in 1945. Punt 6: Aanbieding gem. be groting 1947: Ontv. 109156.96, uitg. 151156.96 nadelig saldo 4200.voor de gew. dienst en de K.D. met ink. en uitg. ad 129266.46. De heren v. d. Werf, Hage en Jansen worden benoemd tot com missieleden voor het nazien van deze begroting. Punt 7: Toekenning opbouw- toelage aan het gemeentepersoneel Dit was in vorige vergadering be sloten. .Nu is van G.S. bericht binnen gekomen dat hiertegen geen bezwaar bestaat, mits men allen een gelijke toelage uitkeert. B. en W. stellen daarom voor deze toelage voor allen op 20 te brengen, waartegen niemand be zwaar heeft. Punt 8: Toepassing K.B. Stbl. G 362 op gemeentepersoneel. Dit betreft de tijd. 10% toelage. Een voorziening is reeds getroffen voor'burgemeester en onderwijzers. B. en W. stellen voor deze toe lage ook aan het overig gemeente personeel te geven, waartegen ook niemand bezwaar maakt. Punt 9: Verzekering tegen wett. aansprakelijkheid. ,,De premie hiervoor moet 9.per 1000 in woners bedragen", deelt de voor zitter mede, ,,met een minimum van 25.Spr. is van mening, dat men zoiets niet kan nalaten en noemt een voorbeeld, waardoor men grote §chade had geleden als men hierin niet verzekerd was ge weest. Dhr. v. d. Jagt vraagt of dit verplicht is. De voorzitter ant woordt ontkennend. Dhr. v. d. Jagt zegt z'n stem hieraan niet te willen geven, daar hij wel een ander voorbeeld kan noemen en dit ook doet, waaruit moet blijken dat het ook zonder verzekering goed kan komen. De voorzitter antwoordt dat er ook andere ge vallen zijn. Hij is er voor. Na stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 43. Tegen stemmen v. d. Jagt, Kievit en v. d. Werf. Voor dat men overgaat tot be spreking van punt 10: Verkoop verbindingsslop Kerkstraat-Achter weg, wordt de openbare verg. tijd. gesloten*. Na heropening stellen B. en W. voor genoemd punt aan te houden tot een volgende vergadering, waartegen niemand bezwaar maakt. Een punt wordt vervolgens nog aan de agenda toegevoegd: Be noeming onderwijzer aan de O.L. School. De stukken hiertoe zijn eerst hedenmorgen binnengeko men, zegt de wnd. voorzitter. Eén solliciant heeft zich gemeld, nl. dhr. Adriaan Cornelis Verstijnen, tijd. H. d. School te Meeuwen (N.Br.) Met alg. stemmen volgt daarna benoeming van dhr. Ver stijnen met ingang van 1 Mei a.s. Bij de rondvraag informeert raadslid v. d. Werf of het eindje sloot bij dhr. Zuilen gedempt kan worden. De wnd. voorzitter ziet er ook het nut van in en zegt dit te zullen onderzoeken. Raadslid v. d. Jagt had in een raadsverslag e. en a. gelezen omtrent presentiegeld voor Raadsleden. Hoewel hij met deze vraag niet bedoeld meer of geld te willen hebben, zou hij gaarne vernemen hoe dat hier ge regeld is. De secretaris, dhr. v. Doorn, deelt mede, dat voor Scherpenisse 75.per jaar pre sentiegeld wordt uitgetrokken. Dhr. Hage vraagt hoe het zit met de gem. woning. Wordt het nu geen tijd deze te herstellen, daar men anders de kans loopt dat het dit jaar weer niet gebeurd. De wnd. voorzitter beloofd nogmaals een onderzoek in te stellen. Dhr. Jansen vraagt wanneer men aan de Stoofdijk begint om te repareren. De voorzitter zegt, dat eerst alles goed doordooid moet zijn, waarna men dit werk en ook van Achterweg tot Schoolplein zal uitvoeren. Daarna sluiting. HERSTELRAAD Door de Herstelraad zijn wederom goederen en extra-punten uitgedeeld. SPOEDEISENDE VERGADERING VEILINGSVERENIGING Deze werd gehouden op 21 Maart. Aanwezig 30 leden. Na opening volgt voorlezing der notulen, welke onveran derd wórden goedgekeurd. Er is een voorstel van het Bestuur om de aangekochte schuur te verbouwen tot Veilingsgebouw. De begroting be draagt 3000.Het voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Daarna volgt een bespreking om te komen tot oprichting van een Coöp. Poterbewaarplaats. Het bestuur zal de nodige inlichtingen trach ten te krijgen en zo mogelijk op de alg. zomervergadering met een voorstel ko men. Hierna sluiting. BOERENLEENBANK 20 Maart jl. hield de Coöp. Boeren leenbank te Scherpenisse haar alg. ver gadering. Na opening en notulen volgen enige mededelingen door den voorzitter, alsmede een uitgebreid jaarverslag. De rekening en balans over het boekjaar 1946 worden na lezing z.h.st. goedge keurd en vastgesteld. Uit de rekening bleek, dat deze zowel in ontv. als uitg. een bedrag van f 1.577.323,45 te zien gaf. De balans gaf een winstcijfers aan van 461.37. Tot afgevaardigde naar de Alg. verg. van de Centr. Bank te Utrecht werd benoemd dhr. J. H. Hage en als» zijn plaatsvervanger, de kassier. Omtrent de rentevoet over 1947 werd meegedeeld, dat deze voorlopig nog niet kan worden vastgesteld. Herkozen werden de heren Cf. J. Quaak en C. v. Dalen, resp. Be stuurslid en lid Raad v. Toezicht. Tot plv. bestuursleden werden de heren J. v. Dijke en M. D. A. Geuze benoemd. Laatstgenoemde heren zullen ook de rekening nazien over het boekjaar 1947. Enkele personen maakten gebruik van de rondvraag, waarna de voorzitter de bij eenkomst sloot met dank voor het goede verloop. OUDERAVOND Verslag volgend nummer. RAADSVERGADERING (Van onzen correspondent) Dinsdagmorgen jl. kwam de gemeente raad alhier in Openbare vergadering bij een. Afwezig de voorzitter, burgemeester van Oeveren wegens ziekte en dhr. G. K. Krijger met kennisgeving. De wnd. voor zitter J. J. v.d. Slikke opende de verg. met ambtsgebed en deelde mede, dat de Burgemeester ziekteverlof is verleend tot 18 April a.s. Spr. wenste hem van harte beterschap toe. Na vaststelling der no tulen volgde vaststelling uitbreidingsplan. De wnd. voorzitter leest de betreffende stukken voor, alsmede de ingekomen bezwaarschriften, nl. v. d. heeren G. Mosselman, M. Evertse, C. Mullie, en van de Gez. v. Dijke. Dhr. Mosselman motiveert zijn bezwaren op het feit, dat hij in verband met zijn landbouwbedrijf door het uitbreidingsplan gedupeerd zou zijn. Toen hij 44 jaar geleden zijn land bouw en melkveebedrijf begon, was de plaats, waar nu zijn schuur staat, een mestvaadt, zeer ten ongerieve van de nevenbewoners. In de loop der tijd heeft hij al deze rommel opgeruimd, de putten gedempt, enz. en een nieuwe schuur en huis zijn op die plaats gekomen; Nu alles in orde is gemaakt, z'n zoon het bedrijf heeft overgenomen, zou volgens zijn mening het uitbreidingsplan dit bedrijf onherstelbaar ruïneren. Het bezwaar schrift van dhr. Everts hield in, dat bij uitvoering uitbreidingsplan, zijn woning zeer in waarde zou dalen, in verband met wegname tuintje, enz. Dhr. Mullie geeft als bezwaar op, dat hij zijn winkel zou moeten opruimen, waardoor ook hij zwaar gedupeerd zou zijn. De Gez. v. Dijke wijze er in hun bezwaarschrift op, dat hun eigendom zou worden aangetast, wat verhinderd zou kunnen worden als men de geprojecteerde bocht iets groter neemtAlle bezwaarschriften eindigen met het verzoek of de Raad hiervan goede nota wil nemen, het uitbreidings plan te verwerpen of zodanig te wijzigen, dat men hun verzoeken hierdoor inwilligt. Geschiedenis van de O.D. op het Eiland Tholen door G. H. 61. Het was die morgen tamelijk rustig geweest aan de overkant, een enkele maal was een schot gevallen als een O.D.er zich te ver boven de dijk waagde, maar van een geregeld vuur was geen sprake. Verheugd een Geallieerd officier een dienst te kunnen bewijzen, wijst C. Franke de stellingen van den vijand aan. De O.D.er staat voor het raam, de Geallieerde officier rechts achter hem, de Thoolse dokter aan de andere kant van het raam. De Kleine staat achter in de kamer te luisteren. Zo duidelijk mogelijk tracht Franke de zaak uit te leggen. Zijn vinger wijst in de richting van Nieuw-Vossemeer,hij staat nu bijna in zijn gehele lengte voor het raam de officier luistert aandachtig en kijkt in de aangewezen richting zzzzzt snerpt dan plotseling een vijandelijke kogel, de rinkelende ruit lijkt een oorverdovend lawaai te maken in de kamer o God Franke zakt in elkaar de kogel heeft hem getroffen is het dodelijk? De schrik slaat met de kogel in de kamer de Canadees kijkt nergens meer naar en snelt de trap af De dokter bewaart zijn tegenwoordigheid van geest en sleept den gewone bukkend van het raam vandaan. Dan draagt hij hem samen met De Kleine naar beneden en past daar de eerste hulp toe. Kermend ligt de jonge man op de grond. Een buikschot. De dokter heeft al voor zichzelf vastgesteld dat hier geen hulp meer zal baten, maar hij wacht zich er voor dit tegen den gewonde en zijn vrienden te zeggen. Het is echter ook voor een ondeskundige wel te zien. Hier baat geen menselijke hulp. De jongens zijn stil, de schrik zit er in en grote droefheid over de smartelijke pijnen die een hunner nu moet lijden. De minuten kruipen traag voorbij. Er komen'hoegenaamd geen woorden meer over de lippen van den gewonde. Als hij iets wil zeggen buigt de dokter zich over hem heenEen kwartier later is de 24-jarige C. Francke uit Bergen op Zoom overleden. Vrijwillig aangesloten bij de Ondergrondse in Bergen op Zoom onder leiding van zijn commandant Heijnen, reeds vanaf 1942 chef van een groep, waaronder het slachtoffer, bestemd voor de bewaking van de Oostelijke uitgangen van de stad, vrijwillig naar Tholen gekomen om het eiland waar z'n mede-H.B.S.er Bou Kooijman vandaan kwam, uit de nood te helpen. Gesneuveld in het uur van de bevrijding, tijdens de laatste strijd tegen den gehate vijand, zijn jonge leven opgeofferd voor het Vader- land# Zacht dekken zijn vrienden hem toe met een deken, een laatste blik werpen ze op hun vriend, dringen de opwellende tranen terug, dan sluipen ze met een grimmige trek op hun gezichten terug naar hun posten. In de kille kamer blijft alleen de dode achter... Als een donderslag uit heldere hemel ontvangt Hans op het O.D.Bureau te Tholen, het droevige bericht uit Oud-Vossemeer, gebracht door een nerveuse motor ordonnans. Terneergeslagen blijft Hans zitten. Het is er dus toch van gekomen. Terwijl men meende dat het grootste gevaar voorbij was, is er toch nog een slacht offer/gevallen. En dan juist nu, terwijl de Canadezen voorbereidingen treffen voor een nieuwe aanval om daarmee de gevaarlijke Duitse flank op te ruimen. De Leeuw is op dat moment nog afwezig. Samen met den D.C. is hij die morgen naar Bergen op Zoom vertrokken. Hans is met een paar ordonnansen alleen op het bureau. ,,En ze vragen onmiddellijk versterking", voegt de ordonnans er na zijn korte uiteenzetting aan toe. Ver sterkingen Ja, dat is gemakkelijker gezegd dan ge daan. De ordonnans bepleit echter de noodzakelijkheid. „De groep ligt nu geregeld onder vuur. Misschien doen de moffen een aanval en dan moeten er meer man schappen zijn, willen ze die afslaan." Ook in het stadje Tholen is het droeve bericht spoedig bekend. En Menning, die evenals Noorman slechts een half uur geleden naar huis is vertrokken om nu toch eindelijk eens uit te rusten, is in een oog wenk terug op het bureau. Meerdere O.D.ers volgen. Er zit niets anders op, denkt Hans. Alles wat be wapend kan worden moet naar Oud-Vossemeer. Pein zend kijkt hij naar de vief geweren, de enkele hand granaten en de geringe voorraad munitie die nog als de hele reservebewapening in een hoek van de kamer ligt. Hij verwenst in gedachten de lui, die de Hollandse geweren in Tholen hebben verborgen, waarnaar de O.D. 2 nachten op het kerkhof heeft gezocht, en welke personen niet willen zeggen waar ze zijn. Hadden we die twintig wapens nu nu de O.D. er om schreeuwt. Hans aarzelt niet langer. Evenals De Leeuw eergister avond, handelt ook hij nu. Een ordonnans wordt naar Noorman gestuurd. En vastberaden vraagt hij op zijn beurt: „Wie gaat er mee naar Vossemeer om de jon gens te helpen. Vrijwilligers voor Terwijl hij deze uitroep slaakt, kijkt hij weer naar de vier wapens. Hij kan niet eens meer mannen gebruiken dan voor deze vier wapens. Ellendelingen toch, die kerels, die die andere wapens verborgen houden (Wordt vervolgd) De voorzitter leest dan nog de ontwerp verordening en vraagt of er op- of aan merkingen zijn. Dhr. v. Ast merkt dan op, dat in het ontwerp geen datum wordt genoemd. Na onderzoek blijkt, dat er geen datum in het ontwerp genoemd is, dat nu echter wel plaats vindt. Dhr. v. As oppert nog bezwaren tegen het plan in verband met het verzoek van Gez. v. Dijke. In dit verband zegt de voorzit ter, dat overleg is gepleegd met den gem. opzichter dhr. Jasperse over ver bouwing en dempen van sloten. Volgens laatstgenoemde moeten buizen ^worden gelegd van 40 cm om aan de veilige kant te blijven voor doorspoeling W.C.'s. Er liggen ook 10.000 stenen, die, indien ze voor herbouw niet goed zijn, door de wederopbouw worden ovefgenomen en nieuwe stenen zullen worden aangevoerd. De buizen zullen dan ook worden gelegd door de sloot, welke achter de woning van den voorz. loopt. De opzichter Jasperse verklaarde, aldus de wnd. voorzitter, dat de huizen er kunnen staan, doch dat hij nog een brief heeft gericht aan dhr. Wesseloo, daar het hem niet duidelijk is, hoe de bocht moet komen. Dhr/ v. As bespreekt verder de stand der hieuw te bouwen woningen, opdat de Gez. v. Dijke hierdoor niet gedupeerd zullen wor den. De wnd. voorz. zegt, dat, indien de noodwoning in de weg staat en deze moet worden afgebroken, men voor de Gez. v. Dijke toch eerst een woning be schikbaar zal stellen, terwijl ze toch ook hun grond terug krijgen. Volgens de gem. opzichter is de bocht te scherp. Dhr. v. As vindt dit ook. Wanneer de sloot ge heel dicht kan, wordt de bocht ook flau wer en komt beter tot z'n recht. De voorz. zegt, dat het uitbreidingsplan in de vorige verg. is aangenomen maar met voorbehoud van wijzigingen, en stelt voor B. en W. te machtigen dit probleem nog maals te onderzoeken en te bespreken met deskundigen. Dhr. v. As zegt, dat de hoek groter is dan 90° en stipt aan, dat de rooilijn een onderdeel is van de ver ordening, waardoor het bezwaarschrift van de Gez. v. Dijke terdege onder de loupe dient te worden genomen! Dat van dhr. Mosselman heeft hier niets mee te maken, aldus spr., daar er in zijn buurt voorlopig niet wordt gebouwd. Dhr. Krijger en de Graaf merken op, dat noch tans die buurt ook in het uitbr. plan is opgenomen en dus het bezwaarschrift op z'n plaats is. Dhr. v. As zegt, dat er een verordening is om 8 huizen te bouwen op de plaats, waar de V 1 gevallen is maar niet voor die 2 huizen, welke in de Zuidweg komen. Een ambtenaar ter secretarie licht vervolgens toe, dat de kwestie Mosselman in dat plan is op genomen met het doel, dat de doorbraak in die richting werkt volgens uitbr. plan. Dhr. v. As acht dit moeilijkheden aan brengen tegenover iemand, wat niet nodig is. Nogmaals voeren de heren Krijger en de Graaf aan, dat het in het plan is opgenomen. Wat er staat, wordt niet afgebroken, wat afgebroken moet wor den, wordt vergoed. Daarna volgt stem ming. Het plan wordt goedgekeurd met 4 tegen 2 (tegen de heren v. As en v. Houdt). Daarna wordt besproken: Verbouwing locaal O.L. school. De voorzitter zegt dat op een vorige vergadering door dhr. G. K. Krijger is aangevoerd, dat men volgens plan no. 1 voordeliger en doel matiger zal verbouwen dan volgens plan 2. Na onderzoek zijn B. en W. tot de zelfde conclusie gekomen. Er behoeft dan geen raam uit, wel wordt een gat in de muur gemaakt, maar daarin komt een deur, terwijl met het overschopt stenen twee kleine binnenmuurtjes worden ge maakt. Het locaal blijft zoals het is, door die binnenmuurtjes wordt het portaal vrijgehouden, zodat men niet in de school kan komen. Wel wordt, meent dhr. v. As, de schoolgang door dat portaal ontsierd, doch het is inderdaad veel waard, dat de school vrij blijft. Als dezelfde spr. naar de kosten vraagt, antwoordt de voorzitter, dat het antwoord hierop beter kan wachten tot de begroting is binnen gekomen. Bij een volgende verg. zal men een besluit nemen. Bij de rondvraag stelt dhr. v. As voor, de rekening 1945 te onderzoeken. Deze is afgewerkt en dient volgens de voor schriften binnen 7 maanden d.a.v. te-wor den vastgesteld. Hiertoe wordt besloten. Verder merkt dhr. v. As op, het het urinoir bij de O.L. school en mede t.b.v. het publiek, verstopt zit en noodzakelijk moet worden nagezien evenaL de Paas- dijkseweg, die erg in verval is. B. en W. zullen e. en. a. onderzoeken. Dhr. v. As vraagt nog, of de ver- bouwingskosten van de Chr. School al behandeld zijn, doch wordt geantwoordt dat nog niets is binnengekomen. Dhr. v. Houdt dringt aan op verzorging van de wegen. De wnd. voorz. zegt, dat in overleg met het Waterschap 25 m3 kei slag is aangekocht, dat medio April aan komt. Op Streinham ligt nog een hoop waar de Gem. 4 ton van kan overnemen. De achterweg bij Mosselman is zeer slecht, ook deze zal verbeterd worden en a.s. zomer geteerd. Dhr. Vroegop merkt op, dat er vervoersverbod op die wegen moest zijn, omdat bij dooi de zware vrachten de weg geheel kapot ma ken. Vroeger Was er toch ook een ver bod, nu rijdt men maar raak. De voor zitter zegt, dat hij, wat deze kwestie aan gaat een onderhoud had met Ir. Geuze, die verklaarde, dat er een grote achter stand is bij de producten aanvoer en dit zo spoedig mogelijk moet worden inge haald. Dhr. v. Houdt vestigt de aandacht van B. en Wop de grote waterplassen, die op de weg staan bij de woning van W. v. As in de Zuidweg. De voorzitter zegt, dat met de bouw van de twee nieuwe huizen de rioleering in ord^wordt gebracht. Tenslotte/ informeert dhr. Vroegop of het werk aan het locaal der O.L.S. wordt aanbesteed. De voorzitter antwoordt dat de ambachtslui, die dit jaar het gemeentewerk hebben, dit zullen uitvoeren. Daarna sluiting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2