tholen oud-vossemeer st. annaland stavenisse st. Maartensdijk" scherpenisse Slechts een plicht* poortvliet st. filipsland sporthoekje PUTTEN EN SCHERVEN Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen Donder dag, 27 Maart 1947 gelegenheid bestaat tot aangifte voor ruiming van privaat- putten. In de voormiddag van dien dag zullen scherven enz. d^or de reinigingsdienst worden opgehaald. Tholen, 19 Maart 1947 NOODBRUG GESLOTEN De Rijkswaterstaat gaf deze week opdracht de Noodbrug voor de voet gangers af te sluiten. Deze maatregel werd genomen in verband met de werk zaamheden aan de brug, welke gevaar kunnen opleveren voor de voetgangers, die over de noodbrug lopen. Men is bezig met een zgn. „zandstraal" de roest van de brug af te spuiten. BEVORDERD Onze stadgenoot dhr. J. Geluk, werk zaam op de secretarie te Rheden, werd aldaar bevorderd tot adjunct Commies lste klas. JAARVERGADERING CHR. H. KIES VER. THOLEN Na opening volgde voorlezing notulen en jaarverslag penningmeester en secre taris. De ontvangsten bedroegen 126.25, uitgaven 110.77, goed slot 15.48. De contributie 1947 werd op 2. vastgesteld in verband met bijdrage Kamerkieskring Zeeland. De per. aftr. bestuursleden J. Franke en J. J. v. d. Zande werden bij acclamatie herkozen. Besloten werd nog dhr. H. Tilanus uit te nodigen om een spreekbeurt te ver vullen en een actie te houden voor het aanwerven van nieuwe leden. BURGERLIJKE STAND Overleden: 16 Maart: Cornelia Magda- lena Schot, 74 jr. dt. van K. M. Schot en A. van Dis. FRAUDULEUS In deze gemeente werd bij een in woner een flinke hoeveelheid vlees in beslag genomen, dat vermoedelijk af komstig was van fraudeleuze slachting van een varken. JAARVERGADERING J.V. en M.V. Onder grote belangstelling werd door de Jongelingsver. en Meisjesver. op Geref. Grondslag alhier de eerste jaar vergadering na de bevrijding gehouden. De leiding was in handen van dhr. J. Melissen, H. der Chr. School, die een openingswoord sprak n.a.v. de zalving van Maria. Na de jaarverslagen brachten verschillende afgevaardigden, o.a. Ds. Vreugdenhil namens de Kerkeraad en Dhr. Abr. Duine namens het School bestuur, hun felicitaties over. Daarna werd het mooie programma op buitengewoon verdienstelijke en vlotte wijze afgewerkt. Een tweetal inleidingen over Lot en Calvijn en verschillende voordrachten en vooral de goed uitge voerde samenspraken hadden alle aan dacht. De populaire hersengymnastiek ontbrak ook hier niet. Het ging tussen de J.V. en de M.V. en later tussen een zestal dames en een zestal heren uit de zaal, e. en a. opgesteld door dhr. P. Lobbezoo. Het was ongemerkt al laat geworden, toen dhr. J. Melissen allen, inzonderheid de presidente der M.V. Mej. Pollie, dhr. Lobbezco en het Schoolbe stuur dank bracht voor de medewerking. Ds. Vreugdenhil sloot deze geslaagde bijeenkomst met dankgebed. „ACCELERANDO" VERGADERT Dezer dagen kwam de Muziekver. „Accelerando" in alg. jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van dhr. M. P. Lanooy. In z'n openingswoord memoreert de voorzitter in het kort de voornaamste gebeurtenissen van het af gelopen jaar voor de vereniging. Op de gedenkdagen van het Vorstenhuis werd zoals gewoonlijk en indien mogelijk de gebruikelijke rondgang door de gemeente gemaakt. „Accelerando" herdacht in het afgelopen jaar ook haar 65 jarig bestaan, wat met een geslaagd festival werd ge vierd. De vice-voorzitter A. Gunst werd een herinnering aangeboden in verband met zijn 30 jarig lidmaatschap. De ge houden uitvoering was dit jaar druk be zocht. Het jaarverslag, door den secreta ris voorgelezen, geeft van bovenstaande een uitvoerige uiteenzetting. De rekening der ver. over 1946 sluit met een nadelig saldo van 40.37. De voorzitter wijst er op, dat dank zij de medewerking van den burgemeester en door giften van par ticulieren dit bedrag nog zo laag geble ven is. De aftr. Bestuursleden, de heren M. P. Lanooy en A. Gunst worden met alg. j.st. herkozen. Beiden nemen hun herbe noeming aan. Aan de bode wordt een gratificatie van 10.toegekend. Dhr. M. Over- beeke wordt weer als bode herbenoemd. Daar niemand iets heeft bij de rondvraag sluit de voorzitter met een woord van dank tot alle leden voor hun opkomst bij de repetities. Inzonderheid het ere-lid A. A. Goedegebuure wordt dank ge bracht, daar deze in verband met de weinige leden, door vertrek naar elders of dienstplicht, z'n medewerking nog ver leent. Spr. wekt alle leden op weer trouw de repetities te volgen en zegt dat het bestuur het zeer zou waarderen, ^ils nog meerdere oud-leden hun medewerking zouden willen verlenen. „ELCK WAT WILS" Dinsdagavond jl. kwam het Leesge zelschap „Elck wat Wils" in Alg. ver gadering bijeen in de zaal van dhr. F. Rijnberg. Aanwezig 10 leden. De voorzitter, dhr. C. J. C. Boot, opende de vergadering met een welkoms woord en gaf een toelichting op de Be stuurshandelingen van het afgelopen jaar. Spr. wees er op, dat men, toen begin 1946 werd begonnen de leesportefeuilles weer te laten circuleren, er nog veel moeilijkheden waren. De tijdschriften verschenen nog ongeregeld en soms kon men met moeite de portefeuille met één of twee tijdschriften vullen. Langzamer hand is er verbetering gekomen en al verschijnen er nu nog verschillende bla den om de 14 dagen, de portefeuilles zijn goed bezet. Het leesgeld werd op 6.per jaar gebracht omdat ook de tijdschriften zoveel duurder zijn gewor den. Hierdoor is echter het ledental niet verminderd. Bedroeg dit eind 1945 62, thans is het gestegen tot 76 leden. 4 groe pen zijn gevormd. „Ook de bibliotheek", aldus dhr. Boot „mag zich in grote be langstelling verheugen, wat straks zal blijken uit het verslag van den Biblio thecaris. Na notulen wordt op voorstel van het Bestuur het bodeloon op 15.— gebracht. De rekening 1946 tijdschriften sluit met een voordelig saldo van 163.19, die van "de Bibliotheek met 77.44. Dhr. Dormaar, tot op heden secretaris der Ver. stelt zich bij zijn per. aftr. niet meer herkiesbaar. De voorzitter dankt hem namens de ver. voor het vele werk door hem verricht. In zijn plaats wordt tot secretaris-penningmeester dhr. J. F. Kaashoek benoemd. Bij het punt „bespreking tijdschriften" besluiten de leden, dat de huidige tijd schriftenvoorziening momenteel niet voor verbetering vatbaar is en cfeeft het Be stuur volmacht hierin naar beste weten te handelen. De voorzitter deelt mede, dat elk kwartaal de zaak bekeken zal worden. Uit het verslag van den Bibliothecaris, dhr. A. Gunst, blijkt, dat vanaf 20 Oct. 1945 tot 13 April 1946 in totaal 5168 boeken zijn uitgeleend. Het hoogste aan tal per week bedroeg 264 boeken. Llit een voorl. begroting blijkt, dat dit seizoen het aantal uitgeleende boeken nog veel groter is. De verhoging leesgeld ad 5 cent per boek per Week voor niet-leden, blijkt dus geen bezwaar te zijn. Tenslotte worden 800 oude tijdschrif ten bij opbod verkocht, die een bedrag ad 15.65 opbrengen. RAADSVERGADERING Woensdag 19 Maart kwam de Ge meenteraad om 11.45 uur in Openbare vergadering bijeen. Na opening en voor lezing der notulen volgde punt 1 van de agenda: „Vaststelling besluit bouwverbod op aangegeven grond en aan te leggen straten van het binnenterrein". Omtrent dit punt vraagt dhr. de Bruine nog of er volgens het bouwplan ruimte is achter de arbeiderswoningen voor' af voer. De voorzitter zegt, dat e. en a. ter inzage heeft gelegen, dat er geen be zwaren zijn ingebracht en dat nu geen wijzigingen meer kunnen worden aan gebracht in het uitbreidingsplan. Daarna wordt dit punt z.h.s.t. vastgesteld. Punt 2: Wijziging begroting 1947. De voorzitter deelt mede, dat wanneer een noodlijdende gemeente een begr. post overschrijdt ze hiervoor machtiging moet vragen aan G.S. Met de post overbrug- gingssteun is dit het geval, zodat door B.. W. machtiging is aangevraagd deze post te verhogen en daartoe toestemming is verleend. Hierdoor moet echter ook de begr. 1947 gewijzigd worden, waarom voorgesteld wordt de post „overbrug- gingssteun" op 40.000 te brengen, een post voorziening Oorlogsslachtoffers op 12000 en een post Schadevergoeding Geallieerde Strijdkr. 1000.Zonder bezwaar wordt deze wijziging goedge keurd. Daar niemand verder iets in het belang der gemeente heeft in te brengen sluit de voorzitter een kwartier na opening deze openbare vergadering. FILM LANDBOUWTENTOONSTELLING Zoals in een vergadering van „Land bouwbelang" besloten was, zou men trachten de Landbouwtentoonstellings film voor de leden te St. Annaland te vertonen. Nadat Woensdagmiddag jl. een kringvergadering der Z.L.M. gehouden was, waarbij genoemde film en een toneelstukje, opgevoerd door personeel van het Boekhoudbureau zeer in de smaak viel, werd 's avonds de film ver toond voor alle belangstellenden. De voorzitter van de afd. St. Anna land, dhr. C. J. J. Kooijman opende de bijeenkomst en gaf later een toelichting bij de vertoning van de film. Deze liet de gehele Landbouwtentoonstelling weer eens zien en de vele St. Annalanders, die deze bezocht hadden, zagen meerdere malen zichzelf op het doek. Met de voor filmpjes was het een mooie avond. VEILING van Dinsdag 18 Maart Uien voor Export Gewone 16.64 per 103 kg Grove 15.98 Dreilingen 16.20 Picklers 16.50 Voor Binnenland varieerden de prijzen van 14.03—14.99. van Donderdag 20 Maart Voor export Gewone uien 16.77 per 100 kg Grove 16.31 Drielingen 16.75 Picklers 16.98 GROENE KRUISVERGADERING Vrijdag jl. werd in de Bewaarschool de alg. jaarverg. gehouden van de afd. „Het Groene Kruis". Aanwezig 63 leden. De voorzitter, dokter Bernhardi, opende de verg. en zei verheugd te zijn over de goede opkomst. Naar zijn daaropvolgend onderwerp: „Vooruitgang in de genees kunde" werd met grote aandacht geluis terd. Spr. zei o.m„ dat de voorbijgegane oorlogsjaren zeer vruchtbaar zijn geweest voor de vorderingen in de geneeskunde. De geneeskunde is een voortdurende strijd tegen schadelijke invloeden op het lichaam door bacteriën. Lang wordt reeds gezocht naar een stof, die onschadelijk is voor den Patiënt. Spr. gaf een uiteen zetting omtrent de uitvinding van Sargo- san en Sulfanilamides de behandeling van verschillende soorten serum, die het nadeel hebben dat sommige soorten etter bacteriën hiervoor ongevoelig zijn. Uit voerig stond spr. stil bij de ontdekking van en proefnemingen met Penicilline, waarmee zoveel gunstige resultaten zijn bereikt. Door verdere proefnemingen hoopt men dit geneesmiddel in de toekomst ook voor de algemene practijk te kunnen aanwenden. Vervolgens werden de notulen voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledenaan tal 349 bedraagt, dat de materialen in vrij goede staat verkeren, waarom de magazijnmeester een woord van dank werd gebracht voor het goede beheer. Enige noodzakelijke artikelen zullen worden aangeschaft. Twee warmwater- zakken werden ontvangen van de Prov. Afd.. Verzocht werd de gebruikte mate rialen zo schoon mogelijk terug te willen bezorgen. De aandacht werd er op ge vestigd dat het ledenaantal in onze gemeente nog veel groter kan zijn. Hier mee dient men niet alleen het eigen, maar ook het algemeen belang. De Rekening 1946 werd nagezien en voor accoord ge tekend. Ontvangsten 1226.61, uitgaven 478.855. Goed slot 747.75L Tot com missieleden voor het nazien der boeken werden benoemd de heren A. J. J. Taze- laar, J. A. Nortier en D. Neele. De begroting 1947 werd in ontv. en uitg. vastgesteld op 1180.Voorgesteld wordt, wanneer leden na materialen te hebben gebruikt zich laten schrappen, ze bij wedertoetreding een inleggeld van 5.moeten betalen, waartegen nie,- mand bezwaar maakt. Dhr. v. d. Slikke werd bij accl. her benoemd als bestuurslid. Bij de verkiezing van twee nieuwe Bestuursleden werd bij de eerste stemming Burgemeester Ver burg met bijna alg. st. benoemd en bij een herhaaldelijke stemming dhr. A. van 't Veer met meerderheid van stemmen. Beide heren nemen hun benoeming aan en danken voor het in hen gestelde ver trouwen. De voorzitter deelt nog mede, dat pogingen in het werk zijn gesteld een „Zuster" aan te stellen, welke tot nog toe zonder resultaat zijn gebleven. Er is een groot tekort aan verpl. personeel en een salaris van 1600.is tegenwoordig niet zo bijzonder aanlokkelijk. Een beroep werd gedaan om tot een groter leden aantal te komen. Binnenkort zal ook de „Emmabloemcollecte" weer gehouden worden, die door den voorz. hartelijk werd aanbevolen. Bij de rondvraag werd geinformeerd naar de verzorging van kraamvrouwen, zuigelingen, enz., waarop de voorz. antwoordde, dat hij in de toe komst het consultatiebureau voor zuige lingen weer hoopt te openen. De aan de ver. behorende ligtenten zijn in goede staat, is het antwoord op een desbetref fende vraag. Ze zijn echter ondergebracht in een gebouw, dat niet onderhouden wordt, zodat hieraan door het Bestuur eens aandacht aan geschonken zal wor den. De voorzitter sloot de vergadering na een woord van dank tot alle aan wezigen. DORPSVERENIGING VERGADERT Woensdag 18 Maart hield de Dorps ver. haar lste jaarvergadering in de O.L.S. Aanwezig 33 leden. Na een wel komswoord door den voorz. weiden de notulen van de oprichtingsbijeenkomst voorgelezen. Het ledenaantal steeg van 42 tot 72 leden. De rekening liet aan inkomsten 1277.52 zien, de uitgaven 1002.46, zodat een batig saldo werd geboekt ad 275.06. De voorzitter stelt voor een nieuw bestuur te kiezen. Na stemming blijkt echter dat het oude be stuur in zijn geheel is herkozen. De naam „Dorpsvereniging" wordt gewijzigd in „Oranjevereniging". De contributie blijft op dezelfde basis ge handhaafd. Na nog enkele vragen beant woord te hebben sluit de voorzitter onder dank voor de opkomst, deze jaarvergade ring. UITVOERING LANDARBEIDERSBOND Met medewerking van de toneelver. „Dilettant" werd door de afd. St. Maar tensdijk van de Landbarbeidersbond een uitvoering gegeven. Daar de belangstel ling groot was zal voor niet-leden nog zo'n avond worden georganiseerd. ERNSTIGE VAL De echtgenote van P. N„ die bezig was gordijnen op te hangen, kwam zo ernstig te vallen, dat zij een lichte her senschudding opliep. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. D.E.L. In de gehouden 48ste alg. verg. der Varkensver. „D.E.L." werd door den penningmeester rekening en verantwoor ding gedaan, waarbij bleek, dat Was ont vangen 445.29 en f 597.53, uitgegeven, zodat een nadelig solda van f 152.24 Geschiedenis van de O.D. op het Eiland Tholen door G, H. 60. Toen De Leeuw, Noorlander en Hans die nacht om ongeveer 3 uur Tholen binnenstapten, vonden ze op het O.D.-kantoor den administrateur, die bezig was de boel wat op orde te brengen. In Tholen zelf was het doodstil. Nog maar even zijn de 3 mannen binnen als er 2 Tholenaars komen informeren hoe het in -Oud-Vossemeer afgelopen is. Ze zien de magere uitgeputte gezichten van de mannen, ze horen het verhaal eerst wat gekscherend overdreven: „Er zitten 500 moffen op het eiland", zegt De Leeuw met een ernstig gezicht. De Tholenaars zijn verbluft, maar dan zien ze zijn gezicht opklaren en vragen: „Zonder gek heid, hoe is het afgelopen Dan volgt het verhaal van hun wedervaren. De Tholenaars, vooraanstaande personen, zijn inwendig vol bewondering voor wat die nacht door enkele mensen is gedaan. Er was immers een behoorlijke dosis moed voor nodig. Dat weten, dat voelen ook die twee Tholenaars. Ze zijn dankbaar dat het zo is afgelopen, ze waarderen het werk. Uiteindelijk komt een van hen zelf met een fles cognac voor den dag en geeft die aan De Leeuw, die eerst nog bedankt, maar op aandringen de fles toch gaarne aanneemt. „Jullie hebben het verdiend," roept een van de twee uit. De Leeuw en zijn vrienden hebben zich later dit gebaar en die woorden herinnerd. Spijtig dachten ze daarbij: „Hadden ze toen die fles maar niet gebracht, maar hadden de vele Tholenaars, die toen dachten als die twee, dit maar nooit vergeten Deze dag, ook weer vol drukte, vliegt voorbij. De rapporten van de plaatselijke commandanten komen evenals de vorige dag binnen, dezelfde vragen zijn er in opgenomen: wapens, munitie, wapens, munitie. Die nacht was er ontzettend veel scheepvaartverkeer ge zien door de posten Stavenisse. Opnieuw wordt het doorgegeven, maar maatregelen van de Geallieerden volgen niet. Men begrijpt soms zo weinig van een oorlogvoering, als men er midden in zit. Waarom nu niet die troepenverplaatsingen aangevallen. Vlieg tuigen genoeg Het weer is ook niet te slecht en de verwarring zou er des te groter door worden. Doch het gebeurt niet. De dag gaat voorbij met koortsachtig werken aan het vlot, de uitbreiding van de O.D.organisatie en het halen van wapens in Yerseke, waarvan post Scherpe- nisse melding had gemaakt, dat deze beschikbaar waren. Uiteindelijk was de hoeveelheid niet groot, maar in elk geval kon de groep St. Maartensdijk wat versterkt worden en hield men nog een paar wapens over voor Oud-Vossemeer. Ook daar ging de eerste November rustig voorbij, 's Middags om een uur of vier werd door de groep Heijnen om versterking gevraagd voor de nacht, daar men had waargenomen dat zich Moffen aan de over kant ingroeven. Noorlander vertrok daarom met een groep van 6 man, die in elk geval die dag wat gerust hadden. Ze zouden er enkel voor de nacht heen gaan, daar de bezetting overdag voldoende geacht werd. In Oud-Vossemeer deelde de Bergse commandant aan Noorman mede, dat Duitse troepen bij het invallen van de duisternis met rubberboten, die inmiddels aange voerd waren, zouden oversteken. Het zou dus weer een nacht vol spanning voor de bewakingsploeg wor den. Een sterke linie van posten werd uitgezet, maar de nacht ging zonder dat er iets voorviel, voorbij en in de morgen van de tweede November, om ongeveer 11 uur, was de nachtploeg weer in Tholen terug om een welverdiende rust te genieten. De mannen werden steeds magerder, hun kleren zagen er elke dag ver- fomfaaider uit, maar de wil om iets voor de vrijheid te doen, bleef bestaan. Aan het Thoolse veer is het om die tijd buitenge woon druk. De inderhaast in elkaar geslagen ponton brug wordt geprobeerd. Er staat een kleine Canadese verkenningswagen aan de overkant van de Eendracht, de eerste verkenner die het gehele eiland even zal bekijken, die ook de situatie in Oud-Vossemeer in ogenschouw zal nemen. De vele nieuwsgierigen aan het Thoolse veer zijn benieuwd of de ponton het zal houden als het wel niet grote maar toch zware ding er over zal rijden. Verschillende helpers staan gereed. Een Canadees Officier en twee manschappen wachten kalm tot de zaak gereed is. Dan voorzichtig aan de ponton deint, maar het lukt. Zonder veel moeilijk heden wordt de Thoolse kant bereikt. Vooruit gaat het nu, het eiland in. Eerst even naar Vossemeer. Dan gaat Bou mee als gids naar St. Annaland. Alle dorps bewoners lopen uit om de eerste bevrijders, die op deze plaats arriveren, toe te juichen. Het duurt slechts even, dan gaat het weer terug. Nu nog even de toestand op Vossemeer precies bekijken. Als het gevechtswagentje bij de stelling is aangekomen voelen de aanwezige posten opeens een zekere rust van binnen, Ha, eindelijk geallieerde versterking Nu zullen ze die Moffen wel even kraken. Een grote teleurstelling geeft het dan ook, als ze horen dat het slechts even „komen kijken" is, wat de geallieerden komen doen. De Cana dese officier verzoekt hem naar de beste uitgijkpost te willen leiden en daar op dat moment juist een Thoolse dokter een kijkje komt nemen in Vossemeer, na in die plaats enkele bezoeken te hebben afgelegd, neemt deze als goed Engels sprekende, het op zich den officier in te lichten. Samen stappen ze het veerhuis binnen waar zich op de bovenkamer twee manschappen bevinden. Franke uit Bergen op Zoom en de Kleine, een Thoolse O.D.er. (Wordt vervolgd). werd geboekt. Voorgesteld werd de con tributie op 15 cent per varken te brengen en het nadelig soldo direct gezamenlijk te betalen. Dit laatste voorstel werd echter niet aangenomen. Besloten werd de contributie op 20 cent per week te brengen. VEERDIENST De veerdienst Gorishoek-Yerseke werd Zaterdag 15 Maart weer hervat. Sinds 27 Januari jl. was niet meer gevaren. AANBESTEDING Door het Cal. Waterschap zal op Dinsdag 8 April a.s. te 12.00 uur in hotel Bijl onder nadere goedkeuring van Ged. Staten van Zeeland worden aan besteed: het aanleggen van buitengewone werken en het herstel, de vernieuwing en het onderhoud van 1 Mei 1947 tot en met 30 April 1948 van de Waterkerende werken van voornoemd Waterschap. STORMSCHADE Door de storm van de afgelopen week werd aan de zeedijk, vanaf de Directie keet tot aan de lantaarn op de dijk, 200 meter steenglooiing weggeslagen. GESLAAGD Bij het te Poortvliet gehouden „nood- examen" Machineschrijven slaagden Cath. Gunter, W. Gunter, Janny Kur- vink, C. Uijl, Caba Hollebrands en C. Niemantsverdriet. Door de langdurige vorstperiode en de daardoor ontstane verkeersstremmingen werd dit examen te Poortvliet gehouden. Alle geslaagden genoten hun opleiding bij dhr. K. Koets- dijk te St. Annaland. OUDERAVOND In de Chr. School werd dezer dagen de Ouderavond gehouden. De voorzitter, dhr. H. Overbeeke opende met Ps. 42 1 en 3, het lezen van Spreuken 8 en gebed. In zijn openingswoord getuigde spr. van de belangstelling die er voor het Chr. onderwijs is. Hij wees op de dagen van Elia en Eliza, toen er ge sproken werd over profetenscholen, ook wat onze vaderen in 1618 en 19 naar voren brachten. Vervolgens sprak dhr. Looijenga, H.d.S. over de leerplichtwet, de ver houdingen, enz. 3900 leerkrachten zijn er tekort in Nederland, waarvan 22Ö0 voor de Chr. Scholen. Thans verleent het Rijk subsidie voor hen, die als onder wijzer willen worden opgeleid. Er is ook te Poortvliet nog groot gebrek aan materiaal. Na de pauze leverde dhr. J. Uijl een onderwerp, getiteld: „Dreigend gevaar". Spr. schetste de oude schoolstrijd, die weer is opgelaaid, hoe onderwijzers en ouders hiertegenover hebben te staan en tegenover God. In de tweede pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. Ten slotte sprak Ds. Vroegindeweij naar aan leiding van Marcus 9. Spr. schetste de moeilijke taak van predikanten en onder wijzers en sprak een waarschuwend en ernstig woord tot allen, die een taak in de opvoeding hebben. De vergadering werd gesloten met het zingen van Ps. 113:1 en 3 en dankzegging door Ds. Vroegindeweij. CONCORDIA JUBILEERT 1902 1947 De Muziekver. „Concordia" alhier her denkt dit jaar haar 45-jarig bestaan. Dit feit werd Vrijdag jl. herdacht in de zaal van Hotel „De Druiventros". Toen werd een avond gegeven voor leden, donateurs en genodigden. De Rederijkerskamer „Eendracht" verleende daarbij haar mede werking en voerde, nadat de jubilerende ver. enkele nummers ten gehore had ge bracht, het toneelstuk „Mijnheer en Mevrouw" op, een blijspel in 3 bedrijven. Weer werden toen enkele muzieknum mers geblazen waarna men nog een hele tijd „gezellig samenbleef". Het ligt in, de bedoeling dit jaar een Festival te organiseren, waaromtrent zeker nog nadere mededelingen zullen volgen. Ook te St. Filipsland staat de Dorpsmuziekver. in het middelpunt der belangstelling en vele felicitaties werden dan ook ontvangen. DAMCLUB THOLEN Uitslag van 11/3/47 A. Geluk D. de Vos 20 P.v.Nieuwenhuijzen-M.C.Meerman 2—0 M. Korsman J. Laban 20 A. Noorthoek P. Jansen 11 SCHAKEN A. Dekker J. Melse 10 J. Heuseveld M. Quist 01 A. v.d. Heijde C. J. Beaudoux 01 C. J. Beaudoux A. v.d. Heijde 10 DAMMEN Tholen 18/3/47 A. Geluk A. Noorthoek 20 B. Schot K. J. Schot 02 M. C. Meerman M. Korsman 02 J. Laban P. Jansen 20 SCHAKEN M. Quist H. Roggeband 01 A. v. d. Heijde A. Dekker 01 A. Dekker A. v. d. Heijde 10 DAMWEDSTRIJD In de zaal van dhr. Slingerland te St. Maartensdijk werd een damwedstrijd ge speeld tussen de ver. van Stavenisse en Tholen en enkele dammers van St. Maartensdijk. De voorzitter van de Stavenisserver. dhr. van Beveren sprak een openingswoord. Aan 19 borden werd gespeeld. De totale uitslag was 2711 in het voordeel van Tholen. Het doel van deze avond was om ook te St. Maartensdijk tot oprichting van een dam club te komen. Daartoe spraken de voor zitters van Tholen en Stavenisse aan het slot van deze avond nog een opwekkend woord.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2