PRINSES MARIA CHRISTINA Weekblad voor het Eiland Tholen en St. Filipsland 3e JAARGANG No. 16 21 FEBRUARI 1947 Uitgevers Firma C. DlELEMAN en G. HEIJBOER. Abonnementen 0.90 per Advertentiën f 0.10 per miiiimeter Minimum 2.00 Redactie A 494 St. Annaland, Telefoon 47. kwartaal franco p.p. 1.15 -- A - r o Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen, Telefoon 57. Prijs per nummer 8 cent Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur aangenomen Nee, nieuws fs het niet meer wat we brengen. Daarvoor is een weekblad niet het meest geschikt. We hebben de radio, we hebben de dagbladen, die deze week met nationale programma's fn speciale feestnummers voor de dag kwamen, maar toch zouden we niet gaarne verzuimen ook in ons blad melding te maken van het grote heuglijke nieuws, dat deze week bij ge heel ons volk een golf van vreugde, van klok gelui, fanfares, nationale liederen, dat ons deze week een nationale feestdag bracht. Er werd een Prinses geboren Een buitengewone Nederlandse Staats courant verscheen, de officiële uitgave van het Koninkrijk der Nederlanden d.d. Dinsdag 18 Februari 1947. Deze uitgave bestaat uit een aan één zijde bedrukt vel papier van onneveer 30 bij 40 cm, crekroond door het Nederlandse wapen, geflankeerd door de aanduiding A° 1947 no. 34. De tekst luidt als volgt: „Soestdijk, den 18en Februari 1947 Hare Koninklijke Hoooheid Prinses Ju'iana der Nederlanden is hedenmorgen door Gods goedheid bevallen van een dochter." Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Tnliana schonk heden te 2.24 uur het leven aan een flinke dochter. (get. dr. J. de Groot). Twee berichten, welk een ontroering bren gen ze nu nog, als we die lezen. Er is een Prinsesje geboren Een nieuw klein leven, dat in de eerste plaats een bezit is van de gelukkige Prinselijke Ouders, van de Vorstelijke Grootmoeder, onze Geërbiedigde Koningin, van de drie Prinsesjes, maar daarnaast, in de tweede plaats, ook een geliefd pand van het Neder landse volk, van ons, een versterking van het symbool Nederland en Oranje. Het heug lijk nieuws van deze week betekende vreugde voor ons Vorstenhuis, maar betekent ook vreugde bij het gehele Nederlandse volk. Dag in dag uit, zijn onze gedachten de laatste tijd ten paleize Soestdijk geweest. Wij hebben intens meegeleefd met het prinselijk gezin dat ons in al ziin doen en laten zo zeer na staat. Ons, Nederlanders, behoeft men niet aan te komen met de leuze, dat het koning schap „uit de tijd" zou zijn. Wii weten beter Hoe hebben wij ook in oorlonstijd, zuchtend onder de druk van den beletter, meeneleefd met onze Koningin, maar ook met het prinse lijk gezin. „Een prinses", fluisterden wii elknnr toe. toen in het verre Canada de kleine Margriet werd geboren. „Een prinses wanneer zul len wij haar hier kunnen begroeten Hoe lano nog Nu is weer een Prinsenkind oeboren onder omstandioheden. die heel wat nurtsHner ziin dan in Tanuari 1943. Vrii Nederland kan juichen en uiting geven aan rün ornta vre»doe voor hetneen hem in dit Ge-»ïn werd neqrhnn- ken. „Wij zullen onze kinderen allerminst voor U verstoppen." Aldus luidde de belofte, die Prinses Juliana bij haar terugkeer in het paleis Soestdijk op 4 Augustus 1945 ons volk deed. Deze be lofte is ten volle vervuld. Beatrix, Irene en Margriet, zij horen bij ons. Wij kennen hen in al hun doen en laten. En wij zijn er zeker van, dat ook de vierde telg, dat ook ons'Prin sesje Marijke in de harten van ons volk, een grote plaats zal innemen. De gelukkige Moeder bracht het voor de Londense radio destijds zo treffend onder woorden, toen zij verklaarde dat ons volk als één familie is, wier leden door lijden en tegen spoed zich hechter dan ooit aan elkaar ver bonden gevoelen. D0 loutering hebben wij doorstaan thans is er slechts plaats voor vreugde in Nederland. Onze gedachten gaan mede uit naar de ge lukkige Grootmoeder. Ook Haar zijn de moeilijkheden des levens niet bespaard ge bleven. Des te groter is de vreugde nu wederom het bewijs is geleverd, dat Haar Kind ten volle wordt gedragen door de liefde van ons volk nu Zij mag beleven, hoe onverbrekelijk en hecht, ook na lijden en tegenspoed de band OranjeNederland is. Mede namens al onze lezers wensen wij het Prinselijk Gezin onze Geërbiedigde Koningin en de kleine Prinsesjes van harte geluk met de Jonggeborene. God spare Haar tot in lenote van daoen. Hij doe Haar oporoeien tot zegen van het Vorstenhuis en geheel ons volk. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 1