SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND 12. Betreft een verzoek van de heren A. Knook en M. v. d. Hoek om een gratificatie, daar ze niet voor de 20 duurtetoeslag in aanmerking komen. Het verzoek is een tegemoetkoming van f 250. B. W. stellen voor dit verzoek af te wijzen. Aan hen is een uurloon verstrekt van 70 cent per uur, gedurende het gehele jaar. Wethouder Bout merkt nog op, dat men voor inwil liging van dit verzoek geen motief kan vinden, daar ze precies per uur zijn uitbetaald, wat niet het geval is met de gesalarieerde ambtenaren. Raadslid Koopman merkt op, dat deze personen in het vrije bedrijf heel wat meer hadden kunnen verdienen en had gehoopt, dat B, W. toch wel een 150.zouden geven. Wat zou men bijv. voor een nieuw aan te stellen gem. werkman moeten betalen In elk geval veel De voorzitter erkent, dat de aanvragers in het vrije bedrijf meer zouden hebben verdiend, maar kan in deze geen gerechtvaardigd motief vinden. Raadslid Koop man wil er een voorstel van maken om een gratificatie van f 150.te geven. Dhr. Bout wil deze kwestie niet in Openbare Ver gadering bespreken en vraagt gesloten zitting aan. Raadslid Langejan zegt, dat het alom bekend is, dar M. v. d. Hoek geen kans zal krijgen om als vaste gem. werkman benoemd te worden, zodat men daar over gerust in Openbare zitting kon -spreken. E. en a. zou dan van B. W. afkomstig zijn. De voorzitter antwoordt daarop: „Ik ontken ten stelligste, dat uit B. W. iets voortgekomen is, in zake deze kwestie. Er is helemaal niet over gesproken een vaste werkman te benoemen, vandaar, dat het noch bij de ingekomen stukken, noch op de agenda of waar dan ook voorkomt." Dhr. Langejan zegt, dat, waar het ook vandaan mocht komen. hij het jammer zou vinden als dhr. v. d. Hoek geen gratificatie zou krijgen, als hij toch niet voor vast benoemd kan worden. De voorzitter zegt. dat dhr. Langejan het nu Van een verkeerd standpunt bekijkt. Algemeen bekend is. dat men beneden de 45 jaar moet zijn om aangesteld te worden als vast gem. werkman. Men moet zich overigens niet storen aan praatjes. Dhr. o.d. Brouw meent, dat B. W.. niet van plan zijn iets te geven en zegt ervoor te zijn. dat wel iets gegeven wordt, wanneer het zo zal aflopen als men nu kan begrijpen, gezien de leeftijdsgrens. De voorzitter zegt het voorstel van wethouders Bout om in besloten zitting deze kwestie te bespreken, te ondersteunen, waarna men hiertoe overgaat. Na her opening wordt het voorsteld van B. W.: het ver zoek af te wijzen met alg. st aangenomen. Punt 3 v. d. Agenda: Vaststelling huren gemeente woning over het tijdvak van 1 Mei '46 tot en met 30 April 1948. B. W. stellen voor de normale be staande huurprijs te handhaven, waartegen niemand bezwaar heeft. Punt 4: Aanbieding gemeente rekening 1945 Woningbedrijf 1945 en "W.A. bestuur 1945. De Rekening van de gemeente dienstjaar 1945 geeft voor de gewone dienst aan inkomsten 202202.06, aan uitgaven 199017.64, alzo een batig slot van 3184.42. Dit bedrag zal verminderd moeten worden met f 1750. wegens ten onrechte van het Rijk ontvangen bijdrage in het geraamde begrotingstekort, zodat het batig slot blijft 1434.42. De Kapitaalsinkomsten en uitgaven voor die dienst bedragen 68010.73. De rekening 1945 van het ge meentelijk woningbedrijf geeft aan baten en lasten f 10188.80 met een bijdrage van de gemeente in het nadelig saldo van f 1333.54. De kapitaalsinkomsten en uitgaven bedragen f 12901.05. De rekening 1945 van het Wezen algemeen Arm bestuur geeft aan inkomsten 12598.30, aan uitgaven 16384.13, alzo een nadelig slot van f 3785.83 voor dé gewone dienst. De Kapitaalsinkomsten en uitgaven hebben bedragen 7710.47. Besloten wordt op Dinsdag 21 Jan a.s. de rekening na te zien. Punt 5: Aanbieding gemeentebegroting 1947, Woningbedrijf 1947 en W.A. 1947. De gemeentebegroting 1947 geeft voor de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 155206.80 met een bijdrage van de kapitaalsdienst tot sluitend maken der begroting van f 9106.59. (geraamde tekort.) De Kapitaalsdienst geeft aan inkomsten en uit geven 16130.80. De begroting 1947 voor het gemeentelijk woning bedrijf geeft aan baten én lasten een bedrag van 18600.met een bijdrage van de gemeente tot sluitend maken der begroting groot 1772.95. De kapitaalsinkomsten en uitgaven worden geraamd op 23516.20. De begroting 1947 voor het Wezen alg. Armbestuur geeft voor de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 12647.54 met een bijdrage der gemeente tot sluitend maken der begroting groot 200.De kapitaaldienst geeft aan inkomsten en uitgaven 6210.47. De voorzitter deelt in dit verband nog mede, dat ook de restauratie van de Raadszaal een post op de begroting uitmaakt. Daarna wordt besloten, dat onder zoek van deze begroting op Donderdag 23 Jan. a.s. zal plaats hebben. Vervolgens zegt de voorzitter nog een punt aan de agenda te moeten toevoegen, nl. 6: Riolering Achter- bos. Een eenvoudiger oplossing is gevonden in deze. De sloot zal gedempt worden en de riolering gaat tus sen de woning van Wed. Koopman en Hengstmengel rechtdoor naar de daar bestaande verlaatput, achter langs de tvoning van J. de Graaf tot P. Bijl, dan de weg onderdoor en daar komt de riolering in de sloot uit. Hierdoor zijn 2 rioleringsputten minder nodig. Dhr. Koopman vraagt of het de bedoeling is dit werk aan te besteden. Dhr. Bout had gedacht het in eigen beheer te laten doen. Dhr. Koopman zou voor keur geven aan aanbesteding, dan is men meteen van alles af. De voorzitter zegt, dat dit nog niet bekeken is, maar dat hij met de mening van dhr. Koopman rekening zal houden. Wethouder Bout zegt. dat het plan bestaat hieraan zo spoedig mogelijk te beginnen. Dhr. Langejan is ook van mening, dat aanbesteding beter is. Daarna wordt het plan met alg. st. goedgekeurd. Bij de Rondvraag informeert dhr. Langejan of de sloot met zand gedempt wordt, en wat er gebeurt met de grond v. d. Kleine Kaai. Wethouder Bout zegt, dat de grond juist daarvoor bewaard is. De voorzitter antwoordt bevestigend voor wat het zand betreft. Dhr. Langejan vraagt hoe B. W. over een klok kenluider denken, nu er door de Kerk één benoemd is. De gemeente moet ook wel eens laten luiden. De voor zitter zegt er niet op tegen te zijn, dat de Raad een klokkenluider benoemd. Dhr. Koopman zag gaarne weer de traditie van het luiden op bepaalde uren hersteld. Het is maar een kleine uitgaaf. Dhr. de Viet vraagt of dezelfde persoon ook voor de gem. kan lui den. De voorzitter besluit dit even aan te houden. Voor begrafenissen is het al geregeld. Dhr. Langejan wijst er verder op, hoe gisteren bij het bezoek van den Heer Commissaris van Zeeland de bode geen ketting ofnhad.^ Dat zou toch moeten. De voorzitter zegt, dat er destijds bij de oude bode naar gevraagd is. maar dat deze hem kwijt was. Dhr. Langejan zegt, dat op een koopdag de oude bode de bedoelde ketting omhad. De voorzitter zal er nogmaals een onderzoek naar instellen of event, een nieuwe aanschaffen. Dhr. o.d. Brouw zegt vervolgens in de krant gelezen te hebben, dat de voorzitter aanwezig was op een protestvergadering te Poortvliet, in verband met Veer- kwestie te Tholen. Er zijn daar verschrikkelijke dingen gebeurd. Ligt het nu niet op de weg van de gemeente ook mee te werken opdat het Rijk de brug vanhet Gemeentebestuur Tholen overneemt, daar deze erg halsstarig is. Laat ze de gem. Tholen vergoeding geven of niet; er is al genoeg van geprofiteerd. De voorzitter zegt, dat deze kwestie te subtiem is om hier in z'n geheej te gaan bespreken. De grondfout is. volgens spr., geweest, dat de eilandgemeenten destijds het aanbod van Tholen tot medewerking en dus mede zeggingschap van de hand hebben gewezen. Nu heeft men er natuurlijk niets in te zeggen. Overigens is deze kwestie voldoende algemeen bekend, en volgens een bespreking met den Commissaris mag spr. veronder stellen, dat de brug vrij komt, hoewel het begrijpelijk is, dat Tholen vasthoudt aan z'n recht. Redelijker wijze moet het Rijk de Thoolse brug afkopen, hen in elk geval schadeloosstellen. Dhr. Koopman zegt, dat men in deze de gem. Tholen niet moet aanpakken, maar het Rijk. De voorzitter sluit hierover de discussie en daar niemand meer iets heeft in te brengen de vergadering. WATERNOOD De bewoners van St. M'dijk konden gedurende ge ruime tijd geen gebruik maken van hun waterleiding, daar een breuk in de hoofdbuis was ontstaan. Voor de bevolking was e. en a. een ongerieflijke periode. POSTDUIVENTENTOONST^LLING Bij de gehouden Postduivententoonstelling te St. Maartensdijk behaalden G. M. Larooy en Gebr. An- driesse alhier de volgende prijzen Klasse I Oude Doffers (23) 5e pr. Gebr. A.; 6e pr. G. M. Larooy. Klasse II Oude Duivinnen (20) 3e pr. Larooy. Klasse III Jonge Doffers (32) 2e pr. G. M. Larooy. Klasse IV Jonge Duivinnen (32) le pr. Gebr. A.; 2e pr. G. M. Larooy. Klasse V Late Jonge Doffers (20) le pr. G. M. L.; 3e pr. Gebr. A. Klasse VI Late Jonge Duivinnen (18) 6e pr. G.M.L. NIEUWE CURSUS Naar wij vernemen begint alhier binnenkort een nieuwe cursus van het Rode Kruis (Verbandleer) Dr. •Helleman, sectie-commandant zal de cursus leiden. BENOEMD Met ingang van 1 Jan. 1947 is tot techn. ambtenaar bij het Waterschap De Regge met standplaats Goor, benoemd, de heer J. H. le Grand, oud-Tholenaar. HERSTELRAAD Door herstelraad alhier zijn wederom een aantal dekens, lakens en slopen verdeeld onder de inwoners. GROEN VOEDERDROGER IJ Enkele voofbereidende werkzaamheden voor de bouw van het gebouw der Coop. Groenvoederdrogerij zijn reeds verricht Het gebouw is uitgezet, zodat men nu kan zien, welke oppervlakte het beslaat. Maandag morgen kwam er een auto met puin, bestemd voor een nieuwe inrijdam. Toen de auto de dam inreed, zakte de auto in de nog drassige grond. Na gelost te zijn, kon ze weer op de harde weg komen. VERVOLG RAADSVERSLAG Op een verzoek van de Wed. Goudzwaard om ver hoging van haar beloning als schoonmaakster van de school wordt besloten haar voor 1947 een toelage te geven van 50. Bij de rondvraag vraagt de heer van Ast om toe zicht door de politie bij begrafenissen. De voorzitter zal zich hierover met de politie in verbinding stellen. De heer van Ast wijst op de slechte toestand van de Zuidweg; is'het niet mogelijk vraagt spreker om een voetpad aan te brengen. De voorzitter geeft inlichtin gen omtrent de voorgenomen plannen door de Pro vincie en zegt toe morgen deze zaak ter sprake te brengen bij het bezoek van den Commissaris der Koningin. Over het aanbrengen van een pad zal hij met den Opzichter spreken. De heer van Houdt vestigt de aandacht op de slechte staat van het straatje bij de Chr. school. De opdracht tot het verbeteren is reeds gegeven, zegt de voorzitter. De heer van Houdt vraagt ook nog wat B. en W. van plan zijn met het gedempte putje aan de Molen straat, waarop de voorzitter antwoordt dat daarop heesters zullen worden geplant. De heer Vroegop zegt dat in de Paasdijkse weg op een paar plaatsen grote gaten voorkomen. De voor zitter zegt dit den gemeentewerkman mede te zuilen delen; waarschijnlijk kunnen die gaten nog worden gedicht, hoewel er weinig materiaal meer is. Wethouder van der Slikke deelt in dit verband mede. dat de Polder weer een hoeveelheid keislag zal bestellen voor onderhoud der wegen. Besloten wordt tegelijkertijd 25 ton voor de gemeente aan té schaffen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. VERENIGINGSNIEUWS Donderdagavond a.s. om 7.30 uur zal de Mannenver. alhier bijeenkomen ten huize van de alg. adjunct. De voorzitter, dhr. Chr. Krijger zal een inleiding houden over „Zacheüs". De donateurs wordt medegedeeld, dat in verband met de schaarste aan boeken en de finan- cieele moeilijkheden, vanaf 1 Maart.a.s. de boeken worden uitgeleend a 5 cent per week per boek. In ver band met uitbreiding wordt iedere lezer verzocht zijn boek voor bovengenoemde datum in te leveren. DE WATERGANG Men is thans bezig met het delven van de watergang welke door de Noord-Achterweg langs de Paasdljkse- weg loopt. Een groot aantal arbeiders van Landbouw- herstel zijn met dit werk bezig. LOOP DER BEVOLKING OVER 1946 Aantal inwoners op 1 Januari 1946 Aantal ingekomen personen Geboren Overleden Aantal vertrokken personen Het aantal voltrokken huwelijken bedroeg in 1946: 16; terwijl 1 echtscheiding werd ingeschreven. ONDERSTEUNINGSFONDS VARKENS Vorige week werd een alg. vergadering gehouden. Wegens afwezigheid van de 1ste voorzitter berustte de leiding bij dhr. Joh. Deurloo. Deze wees er in z'n openingswoord op, dat deze avond tevens het feit her dacht werd, dat de ver. voor 50 jaar werd opgericht. Een felicitatie van een zusterver. wordt voorgelezen. Het financieel verslag van den penningmeester wijst uit. dat over 1946 de inkomsten 320.94, de uitgaven 66.08 bedroegen, zodat een goed slot geboekt kon worden van 254.86. Bezittingen op 31 Dec. 1946 tot een waarde van 3099.56. Als bestuursleden werden herkozen de heren W. v. d. Graaf, D. Quist en Joh. v. d. Hoven. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur had besloten de heren D. Quist en J. Vos een cadeautje te geven waarvoor genoemde personen zelf iets moesten kiezen. Beiden kozen een bril, die hen op de vergadering ter hand werd gesteld. Dhr. Vos is 47 jaar bestuurslid, dhr. D. Quist 50 jaar lid. Dhr. Quist releveert de 50 verenigingsjaren. Toen in 1896 huis aan huis varkens stierven, werd het initiatief ge nomen om een ondersteuningsfond in het leven te roepen. Een rondgang door de gemeente bracht f 240.op. Bij de oprichting werd dhr. W. Boo gaard voorzitter, die deze functie 25 jaar waarnam, vervolgens W. Carels, daarna wijlen L. C. Slings, wijlen J. Blaas en thans dhr. P. Krijger. De ver. telt nu 79 leden. Spr. eindigde met de wens, dat de ver. nog jaren lang in bloei mag blijven bestaan. De voor zitter dankt dhr. Quist voor zijn uiteenzetting. Ver volgens worden de heren W. v. d. Graaf en L. Kop- penhol, die 50 jaar lid zijn, tot ereleden benoemd. Be sloten wordt ieder lid een gratificatie van f 3.toe te kennen in velband met dit jubileum. Daarna sluiting. UITREIKING BONKAARTEN Dinsdag 28 Jan. a.s. Zelfvcrzorgers Wijk A 1—139 tussen 9 en 12 uur; A 140212 tussen 2 en 4 uur. Donderdag 30 Jan. Wijk C van 1012.30 uur Niet Zclfverzorgers van 24 uur Donderdag 4 Febr. Zelfverzorgers Wijk B 159 van 912 uur; B 59a125 van 24 uur Donderdag 6 Febr. Niet-Zelf verzorgers Wijk A van 24 uur Vrijdag 7 Febr.r Niet-Zelf verzorgers Wijk B van 2—4 uur CALVE VOOR DE BAKKERS Donderdag 30 Jan. zal men van de Calvéfabriek uit Delft een demonstratie geven hoe men lekkernijen be reid, dit bij bakker J. C. de Waal alhier. Alle bakkers zijn welkom. 837 42 824 35 1661 77 879 19 859 10 1738 38 898 10 878 10 1776 20 888 35 868 28 1756 63 853 840 1693

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 2