Bf li lil 11 16a H IB 11 B 11 B 11 n B n B li29 ill H 11 u 11 B B IP Bi35 lli 37 dl KRUISWOORDRAADSEL SCHERPENISSE POORTVLIET DISTRIBtlTÏEDÏENST THOLEN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 30 31 - 32 33 34 36 38 39 40 41 42 43 44 47 45 Jx oc 48 HORIZONTAAL 1. immer 6. stad in Rusland 12. bereide huid 14. vlugschrift 15. een ogenblik 16. telwoord 17. meisjesnaam 18. watermachines 19. maat 20. verlaagde toon 21. verhoogde toon 22. wiel 24. bidt (Lat.) 26. familielid VERTICAAL 22 meisjesnaam 27. rekenkundige grootheid 23. titel (afk.) 29. zijrivier v. d. Rijn 1. werkman 24. erts 31. latwerk 2. overvol 25. vaartuig 33. ten andere (afk.) 3. voornaam 28. getuigschrift 35. berg 4. veelgelezen weekblad 30. slordig mensch 37. vogel 5. titel (afk.) 32. verantwoordelijk 38. cgenaresse 7. herkauwer 34. hartader 41. aldus (Lat.) 8. 9, dorp op ons eiland 35. uitroep 42. meisjesnaam keukengerei 36. kas 43. gevierde Zangeres 10. schande 37. insect 44. rustplaats 11. straf 39. insecteneter 46. ten laste leggen 13. gewoonte 40. bekend communist 47. begaafdheid 16. hevig 45. voegwoord 48. nadelig saldo 16a landtong 46. pers. voornaamwoord aangename wijze worden bezig gehouden. Spr. hoopte dan ook spoedig een goede oplossing te kunnen vinden tot instandhouding van deze school. De heer Arentsen, Hoofd der O.L.S. bedankte Mej. Sanderse namens het schoolpersoneel en sprak over de goede samen werking die er steeds tussen hen geweest is. De eerste schrede op het pad naar de kennis, zo zeide hij, werd op de Bewaarschool gelegd en hij sprak zijn bewon dering er over uit, dat zij het leerlingenaantal zo hoog heeft weten op te voeren en te handhaven, wat hij toe schreef aan haar tact en ambitie voor het onderwijs. Mej. Sanderse dankte de sprekers en alle aanwezigen voor de woorden tot haar gericht en het aangeboden huldeblijk. GEKOZEN In deze week gehouden vergadering van Kerk voogden der Ned. Herv. Kerk is gekozen tot President- Kerkvoogd dhr. J. van Gorsel CGzn. EEN PRACHT COLLECTE De huis-aan-huis-collecte die ten bate van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier werd gehouden bracht 2225.op. FILMAVOND Dinsdag werd door het Nutsdepartement alhier de eerste filmavond georganiseerd. De voorzitter, de heer Arentsen, verzocht in zijn openingswoord zoveel moge lijk leden te werven en zodoende het werk van het Bestuur te vergemakkelijken. Het ligt in de bedoeling deze winter drie avonden te organiseren. Voor de pauze werden 4 kleine films vertoond, waaronder de film „Verdronken Walcheren". Hieruit bleek welke grote offers dit gedeelte van onze prov. heeft moeten brengen voor de bevrijding van ons land, en tevens de inspanning die nodig was om de gaten in de zeeweringen weer gedicht te krijgen. Na de pauze was het de hoofdfilm „Van D-day tot Parijs", die de aanwezigen liet zien welke inspanning en organisatie nodig geweest is om tot onze bevrijding te komen. Groot waren de verschrikkingen van de oorlog, maar nog groter de vreugde van de bevrijde bevolking. Na afloop waren allen onder de indruk van het geen de geallieerde legers in die dagen voor ons heb ben gepresteerd. Deze eerste Nutsavond mag daarom zeker als ge slaagd worden beschouwd. BURGERLIJKE STAND over de maand November 1946 Geboren: Wilhelmina Geertruida, dt. van A. Lind- hout en A. H. v. d. Werf Adriaan, zn. van P. M. B. Bijl en K. Vermeulen Marinus, zn. van J. M. Kauffmann en E. S. C. van Splunter. Gehuwd: Antonius Meeuwissen, 26 jr. en Cornelia A. Hartog, 22 jr. Elisa C. Poot, 25 jr. en Cornelia P. van Zetten, 21 jr. Huw. aangifte: Leendert A. v. d. Berge, 20 jr. en Helena J. Lindhout, 17 jr. Overleden: Pieter Bazen, 71 jr. echtg. van E. J. de Viet Jacomina Stouten, 73 jr. weduwe van C. Wielaard. BENOEMINGEN Tot dijkgraaf van de Houwerpolder is met ingang van 19 Dec. benoemd de heer J. Menheere en tot diens plaatsvervanger de heer J. Keur Dzn., beiden alhier. Tot hulp-keurmeester aan de grens voor de export van uien en aardappelen is met ingang van 1 Jan. 1947 dhr. A. Bijnagte benoemd. Tot onderwijzer aan de O.L.S. te Terneuzen is be noemd dhr. C. J. Udo, thans onderwijzer aan de O.L.S. alhier. EEN VEILINGSGEBOUW Naar verluidt is de Veilingsver. „Eendracht" alhier, voornemens de schaapskooi van den heer J. Giljam aan te kopen om deze als veilingsgebouw in te richten. NOGMAALS OVER ZEKERE RIJWIELHANDELAREN Dezer dagen kon men in het Algemeen Dagblad een bericht lezen, aangaande rijwielen in huurkoop. Daaf er ook in deze gemeente personen zijn, die een rijwiel in huurkoop hebben (hadden), laten wij in korte trek ken het bericht volgen. In het huis van bewaring te Maastricht zijn enige personen gedetineerd, welke werkzaam zijn bij een firmain het Zuiden van ons land, die onder bedriegelijke omstandigheden bestellin gen opnamen voor in huurkoop te leveren rijwielen. Voorgespiegeld wordt dat alleen landbouwers en getroffenen in aanmerking komen voor een rijwiel. Dat deze rijwielen buiten de distributie om worden ge leverd en dat aflevering binnen 3 mnd. na bestelling volgt en de prijs 95.- bedraagt. De juiste voor waarden komen echter hierop neer. Het rijwiel zal worden geleverd, zodra de distr. bepalingen zulks toe laten. Het rijwiel wordt geleverd, wanneer de kostprijs is voldaan en tenslotte wanneer genoemd handels bedrijf door omstandigheden niet in staat is het rijwiel te leveren, de besteller zijn geld terug kan krijgen, verminderd met 1 /3. Hoewel nu enkele personen gedetineerd zijn, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat nog andere personen voor het handelsbedrijf werk zaam zijn. Men zij dus opnieuw gewaarschuwd BURGERLIJKE STAND over de maand November 1946 Geboren: Jannetje Huigje, dt. van N. L. Rijstenbil en van N. J. van Eenennaam; Adriana Machelina, dt. van P. A. Kievit en van M. M. Vroegop. Ondertrouwd: M. Slager, 25 jr. en J. M. G. Hartog, 24 jr. (Vught). Ingekomen: A. M. den Braber, van St. Filipsland (m) J. G. Scheffer, van Zwolle (vr) J. M. Tichem, van Burgh (vr). Vertrokken: E. M. de Jager, naar Kapelle Z (vr). BRANDWONDEN De Wed. C. Grijs had het ongeluk, toen ze met een pan kokende melk uit de kamer naar de keuken ging, van de dorpel te glijden en te vallen, waardoor de melk op haar arm terecht kwam en brandwonden veroorzaakte. Dokter C. Poortvliet constateerde geen gevaar en legde een verband. DE „LOFSTEM" Deze zangvereniging gaf een uitvoering in de O.L. school. Met zang en voordrachten werd de avond gevuld. Een en ander viel zeer in de smaak bij de talrijke aanwezigen, zodat de ver. op een geslaagde avond mag terugzien. De leiding berustte bij dhr. Anth. Heijboer, Directeur. KERSTFEEST In de O.L. school zal tweede Kerstavond door de gezamenlijke verenigingen een propaganda-avond wor den georganiseerd. Het publiek wordt dan in de ge legenheid gesteld nader met de verenigingen kennis te maken en hun werk te horen en te zien. BURGERLIJKE STAND over de maand November 1946 Geboren: Jan Cornelis. zn. van Cornelis Geuze en van Pieternella den Engelsman Marina Davina, dt. van Laurens Adriaan Verhage en van Jannie Wille- mijntje Kloet Johanna Machelina, dt. van Johannis Jan Bolier en van Josina Overbeeke. Overleden: Elisabeth den Engelsman, 79 jr. echt genote van Willem Christiaan Gebraad. Ingekomen: Abraham van 't Hof en gezin van St. Maartensdijk naar C 26 - Maatje P. Monteau, van Goes naar A 204e Wilhelmina P. de Graaf, van St. Filipsland naar A 83 Jacoba A. J. Franke, van Waalwijk naar A 23. Vertrokken: Jakob Blaas, van A 270b naar Stavenisse Martinis J. Ista, van B 85 naar Rilland-Bath Daniël M. Bijl, van A 4 naar Rilland-Bath. RATTENBESTRIJDING (II) Nu de organisatie van de Rattenbestrijding vaste vormen aanneemt, laat het zich aanzien, dat reeds in de eerste weken van Januari met de daadwerkelijke bestrijding een aanvang kan worden gemaakt. Als gif wordt het bekende „Finirat" aangewend. Dit preparaat wordt vervaardigd van de z.g. zeeajuin (Scilla mari- tima) die men in de zuidelijke landen importeert. De zeëajuin-producten zijn uitermate geschikt voor streek- acties omdat zij practies onschadelijk zijn voor andere dan knaagdieren. De keuze van „Finirat" is dus zekef niet toevallig en de goede resultaten hiermee bij streek- acties aldus in ons land bereikt, geven dan ook het volste vertrouwen in dit middel. Het brood, dat als lokaas dienst moet doen en waar op het gif is aangebracht, wordt in stukjes gesneden. Ieder stukje brood wordt weer in een stukje couranten papier verpakt. Deze pakjes worden U tijdens de actie aangeboden en moeten ongeopend daar uitgelegd wor den, waar de ratten zich veel ophouden. Alleen, wanneer iedereen zijn medewerking verleent en er zorg voor draagt dat de aangeboden pakjes inder daad uitgelegd worden, kunnen we de heersende ratten- plaag opheffen. Wanneer dit niet gebeurt, zijn er bij U enige weken later weer de ratten die uw buurman niet wilde bestrijden. Werkt dus allen mee om deze actie te doen slagen, want ook bij een rattenbestrijding geldt het spreek woord: „EENDRACHT MAAKT MACHT". Namens de Commissie, L. A. M. Elenbaas, secr. In verband met de a.s. feestdagen zullen de pl. distri butiekantoren op onderstaande dagen en uren ge opend zijn. Week 22 Dec. t/m 28 Dec. 1946 Poortvliet Dinsdag 24 Dec. Schèrpenisse, Vrijdag 27 Dec. St. Maartensdijk Maandag 23 Dec. Stavenisse Maandag 23 Dec. St. Annaland Dinsdag 24 Dec. Oud-Vossemeer Vrijdag 27 Dec. voor alle plaatsen geopend van 9.30 tot 12.30 uur. Week 29 Dec. 1946 t/m 4 Jan. 1947 Poortvliet Vrijdag 3 Jan. Scherpenisse Vrijdag 3 Jan. St. Maartensdijk Maandag 30 Dec. Stavenisse Maandag 30 Dec. St. Annaland Donderdag 2 Jan. Oud-Vossemeer Donderdag 2 Jan. Deze kantoren geopend van 9.30 tot 12.30 en van 14.00 tot 15.00 uur Het kringkantoor te Tholen is geopend alle werk dagen van 9.30 tot 12.30 uur. In de week van 22 t/m 28 Dec. 1946 kunnen slagers en bakkers op onderstaande dagen en uren hun con sumentenbonnen inleveren: Tholen Maandag 23 Dec. van 9.3012.30 uur Poortvliet Dinsdag 24 Dec. van 14.4515.30 uur Scherpenisse Dinsdag 24 Dec. van 13.1514 uur St. Maartensdijk Dinsdag 24 Dec. van 10.4511.45 Stavenisse Dinsdag 24 Dec. van 910 uur St. Annaland Dinsdag 24 Dec. van 910 uur. Oud-Vossemeer Dinsdag 24 Dec. van 11.3013 uur De inlevering van consumentenbonnen door detail listen in de week van 29 Dec. t/m 4 Jan. zal nog nader worden bekend gemaakt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 5