OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK ONTSPANINGSAVOND GYMNASTIEKVER. „OLYMPIA" Ter gelegenheid van het bondsfeest der K.N.G.V. werd door de afd. Tholen een ontspanningsavond ge organiseerd. Er werden verschillende films vertoond door dhr. W. Cornelisse, o.a. een film over de Olympiade, jubileumfeest „Olympiade" te Tholen, een film over Arnhem, een brugfilm en een paar leuke kluchten. Deze avond was speciaal voor de leden en donateurs der vereniging. De voorzitter, dhr. G. Am- sing leidde deze avond, 's Middags werden enkele filmpjes vertoont voor de juniores. GEVONDEN aan het Thoolse Veer 1 bos met sleutels, terug te be komen bij de Rijkspolitie aan de Oudelandsepoort te Tholen. BURGERLIJKE STAND over de maanden November en December 1946 Geboren: Lena Pieternella, dt. van M. M. Tichem en van M. C. Geluk Maria Izabella, dt. van C. W. van Dalen en van L. C. van Nieuwenhuyzen Pieternella Maria, dt. van W. D. Bolier en van H. Vosdijk. Johannes Cornelis, zn. van M. J. Geuze en van J. C. Schot Reindert, zn. van D. Kruk en van L. C. van Kerkhof Francijna, dt. van J. A. Labeur en van C. Baaijen Magdalena Johanna, dt. van C. van Genen en van M. J. Cornelisse Johanna Charlotte, dt. van P. J. Jacobs en van B. Quaak Adriaan, zn. van M. J. Minheere en van Q. C. Mol. Diderik Johan, zn. van J. van de Velde en van H. C. IJseldijk Cornelis Jacobus, zn. van A. Kot en van H. W. de Jonge. Gehuwd: J. C. d, Rooij, 30 jr en J. A. Geluk, 25 jr. J. Riedijk, 38 jr. en N. Geluk. 28 jr. J. Geluk, 28 jr. en M. Overbeeke, -26 jr. -P. C. Krijnse Loeker, 47 jr. en E. Hoek, 50 jr. A. van der Padt, 25 jr. en J. C. van Luijk, 29 jr. M. van Dijke, 22 jr. en M. Moerland, 17 jr. Overleden: Jan Adriaan Zachariasse, 67 jr. weduw naar van Helena Huberdina Griep Jacob Adam Timmers, 79 jr. weduwnaar van Johanna Helena Christiaanse -Helena Maria Moeliker, 81 jr. echt- genoote van Adriaan Dekker. NIWIN De Niwin-collecte voor de militairen in Indië bracht een bedrag ad. 214.65 op, terwijl meer dan 200 boe ken en een groot aantal tijdschriften werden ontvangen. Alle gevers hartelijk dank. GESLAAGD Voor het examen boekhouden en handelskennis slaagde te Bergen op Zoom, Mej. A. P. Rijstenbil. PAULUSVERENIGING hield Zaterdag in de School met den Bijbel een film voordracht over het evangelisatiewerk, hetgeen door zangvereniging door het zingen van enkele liederen werd opgeluisterd. De zaal was druk bezocht. VEERDIENST GESTREMD Woensdag was de veerdienst per pont, tengevolge van ijsgang bij vloed gestremd. BURGERLIJKE STAND over November 1946 Geboren: Cornelia Maria Adriana, dr. van A. A. Douw en H. W. Wassink. Adrianus Johannes, zn. van A. v. d. Zande en M. A. C. Schoep. Johan Thomas, zn. van S. G. J. Goverts en G. Slob. Hendrika Maria, dr. van I. J. van Gorsel en A. Duine. Anthonie Cornelis, zn. van W. M. Lindhout en C. Minheere. Cornelia Elisabeth, dr. van J. A. van Daalen en L. E. de Wit. Willem Cornelis Petrus, zn. van J. J. Quist en C. van Overveld. - Rika, dr. van M. C. Bosters. Gehuwd: Christianus Cornelis Geest, 44 jr. land arbeider, wonende te Nieuw Vosmeer en Maria Cor nelia Daane, 43 jr. zonder beroep te Oud-Vossemeer^ Overleden: Cornelis de Jonge, landbouwer, 77 jr. Johanna Maria Hoogkamer, zonder beroep 86 jr., weduwe van J. M. de Graaff. over December 1946 Huwelijksaangifte: Johannes van Dijke, 34 jr., schip per en Neeltje Sara Geuze 24 jr. z.b. beiden alhier. Ingekomen: S. W. v. Bezooijen, uit 's-Gravenhage, naar B 144. 4 Vertrokken: Frederik D. v. 't Hof, van 6 142 naar O. en W. Souburg. Hendrina H. Borghmans, vpn C 103, naar Breda Jannetje C. Ampt, van A 170, naar Middelburg. Maria C. Daane, van A 165, naar Nw-Vossemeer. Dingena C. A. van Nieuwen- huijzen, van C 78, naar Dinteloord. Johan W. Vrolijk van A 101, naar Steenbergen. Cornelis Voshol, van B 38, naar Amsterdam. In totaal ver trokken 4 mannen en 4 vrouwen. VERGADERING BIJENHOUDERS Vrijdag 13 December kwamen de Imkers in vergadering bijeen. De voorzitter zegt in z'n openingswoord, dat de afd. dit jaar voor verliezen gespaard bleef. Wel was het jam mer, dat het afgelopen seizoen een slechte oogst bracht, maar men zou geen imker zijn, als men een völgend jaar niet op een goede oogst hoopte. Notulen en rekening werden onveranderd vastgesteld. De aftr. bestuursle den J. C. Goedegebuure en A. Boon werden met bijna alg. st. herkozen. Aan het bestuur wordt overgelaten, wie als afgevaardigde de Alg. Verg. te Utrecht zal bijwonen. Besloten werd deze zomer een excursie te maken, waar over de secretaris de leden nader zal berich ten. De contributie werd vastgesteld op 3. per lid. Op voorstel van een der leden werd besloten bij de volgende vergadering een verloting te houden van Imker-artikelen. De secretaris deelde nog mede, dat er deze zomer een sprekende kleurenfilm wordt vervaardigd, die t.z.t. ook in onze afdeling vertoond zal worden. Daarna sluiting. GEEN VERLOSKUNDIGE Vele stemmen vooral vrouwelijke zijn opgegaan, toen men in ons vorig nummer las, dat de Raad dezer gemeente besloten had (met 1 stem tegen) voor 1950 geen verlos kundige te benoemen. Nu is het onze gewoonte niet, commentaar te geven op genomen raads besluiten. Voor deze keer maken wij echter een uitzondering. De Raad was van mening, dat in deze het financieel bezwaar groter was, dan dé eventuele moeilijkheden. Wij zijn een andere mening toegedaan. Er kunnen grote moeilijkheden door ontstaan, die geen enkel financieel tekort kan goed maken. We weten, dat onze geneesheer z'n uiterste best doet en vooral om deze tijd eigenlijk te hard moet werken. En hoewel het door iedereen op prijs kan worden gesteld, dat onze dokter deze vacante plaats gedurende dié tijd zal waar nemen, lijkt het öns toch beter, dat besloten was wel een oproeping te plaatsen. Er zijn immers reeds grote moeilijkheden geweest. De dokter was ziek. Er was geen vervanger dan in de naburige gemeente Stavenisse. Men had dokters- of verloskundige-hulp nodig. De dokter uit Stavenisse kwam zo spoedig moge lijk, maar te laat voor de nodige hulp. Het liep nog goed af, maar het had anders kunnen zijn. Had de dokter in Stavenisse zich niet vrij kun nen maken (wat evengoed mogelijk is) dan zou men zich weer tot een andere gemeente moeten wenden. Zeker, dat komt, omdat onze dokter ziek was, maar dat is juist één der grote moeilijkheden. En als het nu niet nodig is, waarom is het dan zoveel jaren wel nodig geweest KERSTZANGDIENST Op 2e Kerstdag des nm. 2.30 uur zal in de Ned. Herv. Kerk een Kerstzangdienst worden gehouden, waaraan naast de zangvereniging „Vooruitgang zij ons Streven" alhier, ook het koor van Stavenisse „Nieuw Leven" zal medewerken. De middag wordt geopend door Ds. W. van Griethuysen. TONEEL Donderdag jl. werd in de zaal van dhr. F. Rijnberg een uitvoering gegeven door het amateur-toneelgezelschap te St. Maartensdijk. De twee opgevoerde stukken vielen zeer in de smaak bij de aanwezigen. Voor een amateur- toneelver. werden ze uitstekend opgevoerd. De za^l was goed bezet. BURGERLIJKE STAND over de maand November 1946 Geboren: Martina, dt. van L. v. Daalen en L. Ver schoor Isa Johanna, dt. van L. v. 't Hof en P. M. v. Eenennaam Pieternella Francina, dt. van J. Bur gers en J. M. de Later Janna Maria, dt. van A. Gunter en D. Heijboer Marinus Jan, zn. van J. P. den Engelsman en H. J. Stoutjesdijk. Overleden: Cornelia J. Kurvink (Wed. van M. Feijtel), 62 jr. Ingekomen: Anna M. Geluk geb. van Gorp, van Goes Marinus J. Ampt en gezin, van Goes Johannes Scherpenisse, van Amsterdam J. C. Steketee en gezin, van Hazerswoude. Vertrokken: Cornelis W. Brakman, naar Middelburg Jacob v. d. Boogaard, naar Amsterdam. EEN VERVROEGDE OUDERAVOND! Woensdag 18 December werd in verband met het afscheid van twee twee trouwe leerkrachten, in de O.L.School alhier een vervroegde Ouderavond ge houden. De voorzitter, dhr. A. v. 't Veer opende de bijeen komst met een hartelijk welkomswoord, inzonderheid tot Burgemeester Verburg. Vervolgens gaf hij het woord aan het H.d.S., dhr. W. v. Dissel, die na een kort woord den secretaris verzoekt de notulen voor te lezen, gevolgd door een lezing van onderwijzer I. Gaa- keer: „Het tekort aan leerkrachten en de gevolgen". Hierop werd een enkele vraag gesteld. Enige meisjes uit de 4e klas zongen een 4-tal liederen onder leiding van onderwijzer Scherpenisse, dat zeer in de smaak viel. Het door 4 meisjes voorgedragen schetsje „Gefopt" was in één woord: schitterend. In de pauze werd gelegenheid gegeven het werk der leerlingen te bezichtigen en een tractatie dankbaar aanvaard. Daarna volgde een lezing door Dr. Bernhardi over „De school en de volksgezondheid", lichtbeelden en zagen de aanwezigen o.a. ons dorp voor de inundatie. De scheidende leerkrachten Mej. M. Sakko en dhr. Iz. Gaakeer werden toegesproken door het Hoofd der School, die hen een fraai geschenk aanbood. De burgemeester dankte hen, namens het gemeentebestuur en de burgerij van Stavenisse en wees er op, dat het voor Stavenisse een groot verlies betekend. Dhr. Gaakeer werd op 15 Maart 1929 benoemd en Mej. Sakko op 31 Juli 1925. De voorzitter der Oudercommissie sloot de rij der sprekers door de scheidende leerkrachten op dichter lijke wijze toe te spreken. Onderwijzer Gaakeer dankte allen hartelijk en samen werden ze nog toegezongen door enige leerlingen. BURGERLIJKEN STAND over November 194(r. Geboren: Cornelis, zoon van Hendrik Hendrikse en van Lina Smits. Overleden: te Bergen op Zoom Marinus Pieter Tazelaar, zoon van Jacob Adriaan Quirinus Tazelaar en van Willemijna Jasperina van Ast. Huwelijksaangiften: Marinus Oosdijk, 30 jr. en Willempje de Vos, 23 jr. Eliza Willem Keur, 23 jr. en Johanna Cornelia van Vossen, 23 jr. Izak Gaa keer, 40 jr. en Maria Sakko, 42 jr. Jacobus Marinus van Vossen, 23 jr. en Wimpje Schriek. 29 jr. Ingekomen: 3 pers. t.w.: J. Blaas uit Poortvliet, J. A. Geluk uit Tholen en F. van der Klooster uit Dinteloord. Vertrokken 5 pers. t.w.: M. A., A. P. en K. M. van Iwaarden naar Goes. J. van Iwaarden naar Anna- Paulowna en J. M. Zonruiter naar Zierikzee. DE BIETENCAMPAGNE Ook in onze gemeente is de bietencampagne weer afgelopen. Het was een goede oogst. In totaal zijn ruim 8 millioen kg bieten geleverd, t.w.: 4.005.295 kg aan de Centrale Suiker Mij. te Amsterdam: 2.213.906 kg aan de suikerfabriek te Dinteloord en 1.899.819 kg aan de fabriek te Puttershoek. NIWIN-COLLECTE De in deze gemeente gehouden collecte t.b.v. de Niwin bracht 196.96 op. Ook werden vele boeken en gezelschapspelen in ontvangst genomen. Alle gevers hartelijk dank. DE OUDSTE INWONER Mej. de Wed. Scherpenisse, geb. v. d. Sande, vierde 16 December jl. haar 95ste verjaardag. Het is onze oudste inwoonster. Hoewel laat, nog gefeliciteerd oudje MOND- EN KLAUWZEER werd geconstateerd bij den landbouwer de Ri'ke. EEN ERNSTIGE VAL Bij het laden van aardappelen in een schip aan de haven alhier, had dhr. P. Jansen het ongeluk van de plank te vallen. Hij moest naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden vervoerd. DE HERSTELRAAD WERKT Aan een 50-tal gezinnen werd door de Herstelraad dekens uitgereikt. De lakens en slopen waren nog niet binnen, zodat men hiermee nog enige tijd geduld moet hebben. LICHTING 1947 Twintig personen voor de lichting 1947 werden ge keurd. Vijf werden afgekeurd en één tijdelijk onge schikt verklaard. AFSCHEID MEJ. SANDERSE Vrijdag jl. werd Mej. J. F. C. Sanderse in de Raads zaal een huldeblijk aangeboden, daar zij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid nam als Hoofd van de Bewaarschool. Aanwezig waren de Burgemeester, Gemeente-secretaris en enige raads leden, het schoolpersoneel en een damescomité, dat zich met de huldiging belast had. Als eerste sprak Mevr. Schuller die Mej. Sanderse namens vrijwel alle ingezetenen van St. Maartensdijk hartelijk dank bracht voor al hetgeen zij gedurende bijna 27 jaren met zoveel toewijding en liefde voor de kinderen van de Bewaarschool heeft gedaan en bood haar een enveloppe met inhoud aan. Daarna sprak de Burgemeester enige woorden van afscheid namens het Gemeentebestuur en memoreerde de vaak moeilijke omstandigheden, waaronder zij ge durende die lange tijd heeft moeten werken. Spr. zag haar werk voornamelijk van groot belang voor de inwoners van de gemeente, daar practisch alle kin deren tussen 4 en 6 jaar (ongeveer 90) op nuttige en

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 4