OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND haven. Dhr. Berrevoets stelde de vraag of deze ook allen hun benoeming zouden aannemen Voor zover hem bekend is dat met allen niet zo, en krijgen deze leden van te voren bericht of ze hun verkiezing aan nemen De voorzitter deelde mede dat voorzover hem bekend dit nooit is gebeurd, wat door de Secr. der Comm. werd beaamd. Daarna werden alle leden herbenoemd, terwijl bij niet aanneming altijd nog een ander in een volgende vergadering zou kunnen worden benoemd. 8. Op voorstel van B. en W. werd overgegaan tot de benoeming van C. J. de Korte als stoker der gas fabriek in vasten dienst, gezien de goede 'prestaties door hem als zodanig verricht. 9. Toekenning opbouwtoelage Gem. Personeel over '45 en '46. Van Ged. Staten was bericht ontvangen dat hiertegen geen bezwaar bestond tot een max. van 15%. De heer Goedemondt informeerde of dit voor alle Gem. personeel gelijk stond, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde, met dien verstande dat dit werd toegekend als men in Gem. dienst een dagtaak vervulde. Voor alle Gem. functies geldt dit dus niet. Besloten werd een toelage toe te kennen van 15%. 10. Vaststelling bouwverbod, in verband met nieuw aan te leggen weg, waartoe werd besloten. 11. Verlenging overeenkomst verz. gelden Risico Fraude onderl. Ned. Gem. waartoe werd besloten. Bij de rondvraag informeerde dhr. cfe Hond of het geoorloofd was dat de dokters 's Zondags afwezig waren. De voorzitter antwoordde dat er geen wette lijke bepaling bestond die hen hiertoe zou kunnen dwingen. De heer Goedemondt vroeg of de kwestie Dr. Duin- ker nog in onderzoek was, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde en toezeide dat deze zaak met de begroting zou worden behandeld. Dhr. Berrevoets wees er op dat de leerlingen van de O.L.S. last ondervonden van het lesgeven in het aan grenzend lokaal, in gebruik bij de huishoudschool, alsmede op het niet voldoen van het Gymnastieklokaal als zodanig. De kinderen komen er door stof enz. zwarter uit dan ze er in komen. De voorzitter wees er op dat het Hoofd der school dit door diende te geven aan de Burgemeester, en dit niet langs deze weg tot hem diende te komen. De Gemeenteraadszitting is geen klachtenbureau. Hij zal aan deze zaak aandacht schenken. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter de vergadering. OPZIENER 3de KLASSE Bij Ministeriele beschikking is met ingang van 1 Dec. jl. bevorderd tot opziener 3e klasse bij de Visserijpolitie op de Zeeuwse stromen, de heer J. S. Duinkerke, met standplaats Tholen, voorheen schipper te Bruinisse. DE BRANDSTOFFENCOMMISSIE VERDWIJNT Met ingang van Maandag 16 Dec. a.s. wordt de Brandstoffencommissie te Tholen opgeheven. Deze commissie is door de moeilijke tijdsomstandigheden ont staan. heeft echter in die moeilijke omstandigheden dikwijls goed werk verricht, waardoor boven ver wachting personen uit de brand raakten door een toe wijzing brandstoffen. ACTIE KINDERZEGELS In de Pers en per Radio wordt iedereen opgewekt om zijn bijdrage te leveren voor den arbeid ten bate van het bescherming- en hulpbehoevende kind door Kinderzegels te kopen, waarvan de netto-op brengst bestemd is voor dit werk. Om de verkoop zo hoog mogelijk op te voeren is een dezer dagen alhier een Comité, bestaande uit de dames Mevrouw van der Hoeven, Bronts, van Liere en van der Velde en Mej. Roda, van Vessem en van de Wege, opgericht, dat zich ten doel s'elt plaatselijk de aankoop van deze zegels te bevorderen door een huis-aan-huis bezoek. Het mooie werk van dit Comité wordt gaarne in Uw milddadigheid aanbevolen. NUTSAVOND Woensdag 11 December jl. hield de afdeling Tholen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen haar tweede nutsavond in dit seizoen. Het Nederlands Volkstoneel voerde op het stuk „De Vluchteling Dit Zwitserse stuk (van Fritz Hochwalder en vertaald door Hans Graefe) behandelde de tragedie van een jonge Franse vluchteling die uit de trein sprong, toen hij weggevoerd werd als slavenarbeider naar Duits land. De grote stilte die tijdens de opvoering 'merkbaar was, getuigde van het goede contact dat bestond tussen spelers en toehoorders. De zaal was zeer goed bezet. Het was een zeer goed geslaagde avond. BRAND Zondagmorgen werden een aantal inwoners opge schrikt door brandgeroep. Het bleek, dat de auto van dhr. C. v. V. bij het aanslaan in de schuur in brand was geraakt. Vlug werd ze naar buiten gesleept en geblust. De schade bleef hierdoor beperkt. A. B. kreeg hierbij een paar brandwonden. VAN DEN POLITIERECHTER Wegens het kopen van 2 kg Belg. tabak te B. op Zoom op 9 Sept. jl. werd de 27 jarige manu- facturier A.A.D. door den Bijz. Politierechter te Mid delburg veroordeeld tot 125.boete en verbeurd verklaring van de tabak, sub. 25 d. hechtenis met verbeurdverklaring. De eis was 150.— boete, sub 30 d. hechtenis. RAADSVERGADERING Zaterdag jl. kwam de voltallige Gemeenteraad in vergadering bijeen. De voorzitter, burgemeester Boo gaard, opende met een welkomswoord en verzocht vervolgens aan een tweetal raadsleden de geloofs brieven van dhr. J. de Bruine te onderzoeken, daar deze in de vacature G. J. Breas zou worden beëdigd. Na goedkeuring legt dhr. de Bruine de vereiste eeden af. De voorzitter feliciteert hem en hoopt dat hij tot nut der gemeente mag werkzaam zijn. Daarna wordt dhr. Breas dank gebracht voor wat hij in een kot-te periode als raadslid voor de gemeente heeft gedaan. Na voorlezing en goedkeuring der notulen komen de volgende ingekomen stukken ter tafel 1. Een door Gedep. Staten goedgekeurd Raadsbesl. betreffende de begroting 1945. 2. Een rannort van kasooname aemeente-ontvanner. Ontv. f 327871.60 - Uit. 319724.84. Soldo 8246.76. Ook is controle op haven- en kadegelden gehouden, benevens rek. Wezen-Armbestuur, waarop geen aan merkingen waren opmaakt. 3. Brief van het Min. v. Binnenl. Zaken betreffende een tegemoetkoming in dienst 1943 ad f .3174. 4. Idem voor 1944 f 8300.en voor 1945 f 5000. 5. Een schrijven van den Min. v Binnenl. Zaken, waarin het ontslag vermeld van Mei. Korporaal als verloskundige met inganq van 3 Anril jl. onder toe kenning van de volgende wachtgeldregeling t.l.v. de gemeente St. Annaland: Vanaf 3 April '463/7/46 1440.—: vanaf 3/7—3/10 1080.—.; van 3/10/46 18 Mei 1950 f 864.per jaar De voorzitter deelt n.a.v. dit schrijven mede. dat na overleg mpt de gemeente-geneesheer B. en W. voor stelt voor 18 Mei 1950 geen oproepinq te doen voor een verloskundige, daar men anders hoven de wacht geldregeling voor Mej. Korporaal ook nog een post zal moeten uittrekken voor de nieuw benoemde. De gemeente-geneesheer heeft gezegd, het waar te kunnen nemen, zodat B. en W. menen gezien de financieele positie, peen oproeping te doen. Dhr. Moerland ver klaart zich tenen het voorstel en zou gaarne zien. dat er onmiddellijk een oproep geplaatst werd. Sor. zegt 1 dat B. en W. er financieel bezwaar tegen hebben, maar hij acht de moeilijkheden, die kunnen ontstaan zonder verloskundige, van groter betekenis. Het voorstel B. j en W. wordt met 6 tegen 1 stem (dhr. Moerland) aanoenomen. 6. De begroting 1946, behoudens enkele opmerkingen, goedgekeurd. 7. Een schrijven van het Prov..Bestuur, betreffende de zgn. opbouw-toelage ad 20 van de grond jaar- j wedde voor de gemeente-ambtenaren. B. en W. stellen voor de eerste ambtenaar dhr. J. F. Kaashoek f 100.- opbouwtoelage toe te kennen, wat z.h.st. wordt goed gekeurd. 8. Een schrijven van hetzelfde College, betreffende de nieuwe jaarwedderegeling voor wethouders. Dit wordt bepaald volgens het bevolkingscijfer. Onze ge meente komt in de 5e klasse, zodat B. en W. voor stellen met ingang van 1 Jan. 1947 de jaarwedde van de wethouders van 180.op 200.te brengen. 1 Niemand bezwaar. 9. Een schrijven van de bewoners der Klippelstraat, waarin verzocht wordt deze straat te verbreden door het gedeeltelijk weghalen van de zeedijk en verbetering I der riolering. B. en W. hebben dit schrijven wel over wogen. zien er ook de grote noodzaak van in dit ver- zoek in te willigen, maar zijn van mening, dat men, j gezien de grote materiaalschaarste. nog beter een jaar i kan wachten. Dhr. de Bruin vraagt of men dan althans direct een verbetering riolering kan aanbrengen, daar i hiermede al een groot euvel zou zijn opgeruimd. De I voorzitter acht dit een bezwaar, wanneer men over een jaar toch tot definitieve verbetering overgaat. Daarna wordt z.h.s.t besloten het verzoek aan te houden tot over een jaar. 10. Een schrijven van de Bank voor Ned. Gemeenten, waarin door een nieuwe regeling een crediet van f 22000.aan de gemeente wordt verleend. 11. Een mededeling, dat de risico-verzekering tegen Fraude-gemeenteambtenaren met ingang van 1 Jan. '47 afloopt. Een voorstel van B. en W. m.i.v. die datum tot verlenging over te gaan vindt geen bezwaar. Punt 3 van de Agenda behelst „benoeming van een geneeskundige, belast met de Wezen Armen practijk. Met alg. st. wordt H. R. M. J. v. Es als zodanig benoemd. Pensioengrondslag 144. Punt 4. Benoeming van twee regenten Wezen- Armbestuur wegens overlijden van dhr. J. N. Geluk en per. aftr. van dhr. M. Heijboer. Voor de eerste vaca ture is door het Wezen-Armbestuur de volgende voor dracht ingediend: 1. J. v. d. Klooster Mzn. 2. J. Biert. Met 6 stemmen voor eerstgenoemde, 1 voor laatst genoemde, wordt dhr. v. d. Klooster als regent be- i noemd. De tweede voordracht is: M. Heijboer en M. Moerland. Uitslag stemming: 4 voor M. Heijboer, 3 voor M. Moerland, zodat eerstgenoemde is herkozen. De benoemden zullen hiervan kennis worden gegeven. Een schrijven van dhr. P. de Graaf is ingekomen, waarin deze mededeelt met ingang van 1 Jan '47 z'n functie als grafdelver neer te leggen. De voorzitter deelt mede, dat de gemeente-werkman M. Goede- gebuure bereid is gevonden dit werk te doen, zodat i B. en W. voorstellen laatstgenoemde met ingang van 1 Jan. '47 tot grafdelver te benoemen. Met alg. st. wordt dit voorstel aangenomen. Daarna volgt met alg. st. benoeming tot vaste tweede gemeente-werkman, dhr. C. J. Scheermeyer, die al 2 jaar tot grote voldoening van B. en W. tijd. werk man is. Hierna brengt de voorzitter dank aan dhr. P. de Graaf, die vele jaren tot voldoening heeft gewerkt. Punt 6 van de Agenda: Aanbieding rekening 1945. Gewone dienst uitgaven 221389.98 ontvangsten 217820.74 Nadelig slot 3569.24 Kap. dienst ontv. en uitg. 33360.81. Rekening Wezen-Armen 1945 ontv. 11634.22, uit. 8457.61; g. sl. 3176.61. Daarna leest de voorzitter gedeelten voor uit een circulaire van de Prov. St. betreffende de begroting 1947, waarvan het voornaamste punt is: zo groot mogelijk versobering om zo sp. mogelijk een gezonde financieele toestand te krijgen. Straatbelasting zal nog niet worden ingevoerd. De begroting is opgemaakt in ontv. 113967.26, het tekort is 22000. De begroting 1947 Wezen-Armen ontv. en uitq. 9804.60. Enkele wijzigingen betreffende de politionele dienst v. d. begr. 1946 worden goedgekeurd. Het begrotings tekort voor 1946 is 16000.—, dus meer dan 4. per inwoner, waardoor de gemeente noodlijdend blijft. Een aanwijzing van Gedep. St. de hondenbelasting voor het jaar 1947 op 10.voor luxe honden te brengen en 2.50 voor bedrijfshonden te handhaven, wordt z.h.st. aangenomen. De voorzitter zegt, dat B. en W. eerst gemeend hadden 5.voor luxe honden te handhaven, daar dit vermoedelijk nog meer be lasting op zou brengen, dan wanneer het 10.wordt (minder honden) maar dat ze nu genoodzaakt is, de aanwijzing van Ged. St. goed te keuren. Bij de rondvraag verzoekt raadslid Ridderhof, Hemelvaartsdag werkelijk als Chr. feestdag te hand haven en een verbod uit te vaardigen, dat er niet gewerkt mag worden. De voorzitter deelt mede, dat dit verbod er al is, volgens de Zondagswet. Traditi oneel werkt men hier altijd na de ochtendkerkdienst. Ook hij zou graag zien, dat er uit eigen beweging meer de hand aan werd gehouden. Volgens de Zon dagswet kan de politie de mensen, die aan het werk zijn, naar huis sturen. Dhr. Ridderhof zegt, dat het zou zijn opgelost, wanneer 2 keer kerk werd gehouden. Dhr. Stols zegt, dat dit niet op de weg ligt van de Raad en onderstreept overigens de mening van den voorzitter. (Bij deze vraag kwam tenslotte uit, dat de Raad gaarne zou zien, dat op Hemelvaartsdag niet gewerkt wordt, zonder direct te besluiten, dat de politie bij overtreding onmiddellijk moet ingrijpen. Gezien de traditie, wil ze in deze meer verzoeken, dan verbieden niet te werken red.) Dhr. Goedegebuure vraagt of de klok voor Kerstmis nog klaar komt. De voorzitter antwoordt, dat men hier van niet zeker moet zijn. Er is beloofd, dat men zich tot het uiterste zou inspannen de klok voor Kerstdag af te leveren. Tot op heden kwam geen bericht binnen, dat het niet mogelijk was. De voorzitter zal nog eens informeren. Dhr. Moerland vraagt of er een lichtpunt kan komen in de Qureelanden. De enige straat waar nog geen lichtpunt is. De voorzitter zegt, dat veel moeite ge daan is, overal meer lichtpunten te krijgen, maar het ontbreekt de P.Z.E.M. aan fittings. Dat de Lange- straat een flinke verlichting heeft, komt door een ('er- zoek van de politie. Dit is nodig voor de Zaterdag avonden. Daar er echter in de Qureelanden geen enkel lichtpunt is, zal de voorzitter alsnog trachten er daar één te krijgen. Dhr. Moerland zal zelf voor een fitting zorgen. Na nog een vraag door den Engelsman over sneeuw ruimen, wordt de vergadering gesloten. VERGADERING IJSCLUB (Vervolg) Punt 4, verkiezing wegens per. aftr. van 3 commis sarissen. Bij acclamatie worden herbenoemd de heren F. M. Boogaard, M. Rijnberg Wzn. en C. Dijke. Voor punt 5: opgave baanvegers, zijn ter ver gadering geen liefhebbers. Nieuwe leden geven er zich 4 ter vergadering op, zodat het totaal van dit seizoen 19 bedraagt. Bij de Bestuursmededelingen wijst de voorzitter op doeltreffende maatregelen, die door den penning meester genomen zijn, in verband met de achterstallige contributie. Betaalt men niet vgór of op de gestelde termijn, dan wordt men als lid geroyeerd. Een Bestuursvoorstel: de bode een gratificatie van 10.te geven, wegens meerdere werkzaamheden wordt z.h.st. aangenomen. Daarna leest de secr. een schrijven voor van den zaakvoerder der Coöp. Landbouwver., waarin mede gedeeld wordt, dat de motor, tot op heden bij die instantie in gebruik, niet meer aan de eisen kan vol doen, zodat het contract wordt opgezegd. Dhr. A. Slager Jzn. merkt in dit verband op, dat de motor stuk is en reeds enige tijd geleden door dhr. Heijboer ter reparatie is verzonden. Het Bestuur kreeg hiervan twee dagen geleden kennis, aldus de voorzitter en nu is het een moeilijk geval, want de tijd is er om de baan onder water te zetten. Na enige discussie wordt besloten nog eens te informeren bij Heijboer en anders te trachten een motor, voor dat werk geschikt, te lenen. Controle op de baan zal door den penningmeester worden uitgeoefend, die event, een gratificatie zal worden verstrekt. De tenthouders zullen een gulden per middag moeten betalen voor staangeld. Dhr. F. Burgers informeert of deze winter de baan verlicht zal kunnen worden. De voorzitter vindt het een bezwaar, zolang de bergplaats er nog niet is, daar dan later opnieuw aanlegkosten zullen komen. Dhr. Lanooy is van mening, dat men dit seizoed liever nog moet wachten en trachten wat meer animo voor de schaatsen- sport te krijgen. Dhr. Overbeeke vraagt, waarom egalisering niet is doorgegaan. De voorzitter antwoordt, dat dit op vele bezwaren stuitte. Had men het direct na terugkeer gedaan, dan was het minder moeilijk ge weest, nu wordt het een dure liefhebberij, ook na goed keuring van den eigenaar. Daarna sluiting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 2