SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS BONNENLIJST VERSLAG MEISJESVERENIGING Woensdag 27 Nov. hield de Meisjesver. ,,Bidt en Werkt" haar 11e jaarvergadering. Ds. Kooreman opende de vergadering en liet Ps. 138 1 zingen, waar na hij voorging in gebed. Terwijl de zangver. het podium wou beklimmen bezweek hiervan een gedeelte, maar dit was spoedig verholpen. Na dit oponthoudt kreeg de presidente het woord, die allen een hart. wel kom toeriep, inzonderheid Ds. Kooreman, Burg. en Mevr. Schuller. Het Bondslied werd gezongen, gevolgd door een Bijbelinleiding door Mej. Slager over Matth. 21:28-32. (De gelijkenis van de twee zonen). Ge zongen werd toen: Gezang 184 1-2 en 3. Mej. Bolier volgde met een uitvoerig jaarverslag over de jaren 19431946, waarbij zij wees op de donkere tijden, die achter ons lagen. Aan het eind van haar verslag, bracht zij dank aan Mevr. v. Doorn en Mevr. Kooreman voor de leiding, en overhandigde elk een boek, als blijk van waardering. De financieele toe stand was niet best. Op 1 Oct. '46 was f 9.79 in kas en voor het ver. gebouw 213.97. In de bibliotheek waren 400 boeken, terwijl er ook een leesportefeuille is. Vervolgens werden gedichten voorgedragen, voor- drachtjes en zangnumers ten gehore gebracht en werd in de pauze getracteerd. Een cqllecte voor het ver.- gebouw bracht 62.21. Ds. Kooreman stelde aan het® eind van de bijeenkomst de volgende twee vragen: »,Of allen hier tegenwoordig ook trouwe kerkgangers waren" en of de jongeren trouwe catechisanten waren." Besloten werd met het zingen van ,,'k Wil U, o God mijn dank betalen" en dankgebed. ER KWAM NOG EEN AUTO Woensdagmiddag fietste Mej. M. v. Poortvliet in de Langeweg, toen zij door twee auto's werd ingehaald. Toen de eerste gepasseerd was, meende zij dat er geen auto meer kwam, zodat zij wat naar het midden van de weg reed. De tweede auto kon niet tijdig meer uitwijken en mej. M. raakte met haar been bekneld" tussen fiets en straat. Zij werd binnengedragen in een naburige woning en dokter Helleman vervoerde haar later per auto naar huis. De fiets was zwaar be schadigd. Mej. M. is er, gezien de omstandigheden, goed afgekomen. ST. NICOLAAS bracht 5 December jl. een bezoek aan de O.L.School. N.I.W.I.N. Op Vrijdag en Zaterdag a.s. wordt vanwege het Plaatselijk Comité „Nationale Inspanning Welzijns- verzorging Indië" (N.I.W.I.N. Comité) een huis aan huis-inzameling gehouden. De bedoeling hiervan is o.a. het zenden van Kerst pakketten voor de troepen en burgers in Indië, welke ver van huis en haard onder zeer moeilijke omstan digheden hun arbeid verrichten, dan wel nog geinter- neerd zijn. De actie beperkt zich daartoe niet, doch ook op verschillende andere wijzen zal worden getracht onze landgenoten gezonde geestelijke afleiding en steun te verlenen. Welkom zijn o.a. geld, boeken, gezelschapsspelen, sportartikelen, muziekinstrumenten, mits volledig en in behoorlijken staat verkerende. We bevelen deze in- zameüng ten zeerste in Uw daadwerkelijke belang stelling aan. LICHT GORISHOEK Voor de aanduiding van denstrekdam bij Goris- hoek onder de gemeente Scherpenisse is een nieuwe lichtopstand ontworpen en besteld. BENOEMING De heer C. Chr. van 't Houdt, alhier, is, na uit den militairendienst te zijn ontslagen, benoemd tot agent van politie te Dordrecht. PASSAGIERSVERVOER Naar wij vernemen zal de R.T.M. rond Kerstdag weer personen gaan vervoeren, vanaf Steenbergen naar het veer Zijpe. Vele mensen zullen dan ongetwijfeld weer van deze makkelijke reisgelegenheid gebruik maken. HARTELIJK DANK Door de pl. afd. van het Rode Kruis zijn in deze\ gemeente (ook in de Anna Jacoba Polder) sigaretten uitgereikt aan mannen; zeep aan kinderen tot en met 14 jaar en kindervoeding aan baby's tot 2 jaar. BEGIN MET UITDÈLING Door de Herstelraad is reeds een begin gemafakt met de uitdeling van de toegewezen dekens, lakens, slopen en textielpunten. We weten allen, dat de Her stelraden door de veelal te geringe toewijzing (hoe blij we ook zijn, dat we wat krijgen) voor een moeilijke taak staan. We hopen en vertrouwen, dat alles naar recht en billijkheid zal worden verdeeld en erkennen daarbij de onmogelijkheid het ieder naar de zin te maken. UITVOERING ORANJE-GARDE Woensdagavond werd door de Oranje-Garde een uitvoering gegeven in hotel „De Druiventros". Nadat de gardisten gekleed in uniform der lijfwacht van Prins Willem van Oranje, de Vader des Vaderlands, t.w. witte blouses, oranje dassen, blauwe broek of rok, muts met oranjeveer, het garde lied gezongen hadden, begeleid en afgewisseld door tromgeroffel, werd deze avond geopend door den voorzitter dhr. W. J. Beur- kens. Deze bracht dank voor de grote opkomst, in zonderheid voor de aanwezigheid van de afd. Bruinisse en Anna J. Polder. Hij schetste het doel en streven der Oranje-garde en hoopte, dat mede hierdoor, de on juiste voorstelling van deze ver., die in de gemeente dikwijs de ronde doet, verbannen mocht zijn. Het streven is, aldus de voorz., trouw aan het Oranjehuis, aan onze geliefde Vorstin, door dit verenigingsleven speciaal de jongeren het snoer van liefde tot ons Oranjehuis bij te brengen. Zeker is dit in deze tijd hard nodig. Grote invloed heeft het, wanneer de jongeren de geschiedenis van het Oranjehuis tot in bijzonderheden leren. Vervolgens zongen alle aanwezigen het 1ste en 6e couplet van het Wilhelmus. Daarna declamatie door leden van de Oranjegarde, de dames Everaers, Rooze- mondt, Anna Braam met zang der gardisten. Daarna zang door de dames Anna Braam en Nettie Giljam. Deze zongen gekleed in Zeeuwse klederdracht: „Bij ons in 't Zeeuwse land". In de pauze werden 2 taarten verloot, waarvan de opbrengst ten bate der garde kwam. Na de pauze zongen de dames M. v. d. Dussen; Jopie van Dongen, Coba v. d. Dussen, Cor Rooze- mond. Declamatie door de heren J. E\teraers en Beur- kens: „Met volle kracht vooruit". Zang: „In Nederland regeert een vrouw" en „Ik had een wapenbroeder". Tot besluit sprak dhr. J. A. Stols, voorzitter der Oranjever. Hij bracht de voorzitter en leden van de Oranje-Garde dank voor deze mooie avond. Na de oprichting had men met veel moeilijkheden te kampen, omdat bijna niemand wist wat de Oranje-Garde eigen lijk te betekenen had. Nu zij deze avond hebben ge toond, wat ze wil zijn, hoopte spr. dat zowel Jong als Oud uit deze gemeente zich zou aansluiten of het Vendel door hun medewerking steunen. De band, die er is tussen het Koningshuis moet zeer zeker worden verstevigd en op de manier, die de ver. nastreeft, zal dit zeker in grote mate bijdragen. Gezongen werd nog het Wilhelmus. De algemene leiding berustte bij dhr. A. W. Everaers, Hopman en oprichter van het Vendel. Deze heeft op deze avond getoond een goed organi sator te zijn en gezorgd, dat de uitvoering werkelijk geslaagd mag heten. Ook dhr. P. de Raat heeft hieraan grote mede werking verleend. De muziek door Mej. L. Clarisse en Sam Everaers bracht een gezellige sfeer. THOLEN Ned. Herv. Gemeente Zondag 8 Dec. vm. 10 uur Ds. Goverts nm. 3" uur Ds. W. v. Griethuysen Geref. Kerk Zondag 8 Dec.: 10 en 3 uur Ds. van Brussel van Delft Geref. Gem. Zondag 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk Zondag 8 Dec. 10 uur Ds. van Leeuwen; 2.30 uur Leesdienst; 6.30 uur Ds. van Leeuwen Donderdag 12 Dec. av. 7' uur Ds. van Leeuwen (Bijbelllezing) OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente Zondag 8 Dec. vm. 10 uur Leesdienst (vac. Th.) nm. 230 uur Ds. Goverts Geref. Kerk Zondag 8 Dec. 10 en 2.30 uur. Ds. Vreugdenhii ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 8 Dec. vm. 9.30 uur Ds. van Griethuysen - Bed. H. Doop nm. 2 uur Leesdienst Geref. Gem. Zondag 8 Dec.: 3 x Leesdienst Woensdag 11 Dec. 6.30 uur Ds. A. Visser van Scherpenisse STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente Zondag 8 Dec. vm. 10 uur Ds. Vroegindeweij - Bed. H. Doop - Voorber. H. Av. nm. 6 uur Leesdienst In beide diensten collecte Centrale Verwarming Geref. Gem. Zondag 8 Dec.: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente Zondag 8 Dec. vm. 10 uur Leeskerk (vac. nm. Ds. de Bres Oud Geref. Gem.: richting Ds. Blaak: 3 x Leesdienst Rehoboth Zondagav. 7 uur Ds. Mantsz te R'dam SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 8 Dec. vm, 10 uur Ds. Kooreman nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Geref. Gem. Zondag 8 Dec.: 3 x Leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente Zondag 8 Dec. vm. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Geref. Kerk Zondag 8 Dec.: 10 en 2.30 uur Dhr. A. Vingerling uit Goes Geref. Gem. Zondag 8 Dec.: 3 x Leesdienst ST.FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 8 Dec. vm. 10 uur Ds. de Lint nm. 2.30 uur Ds. de Lint THOLEN Geref. Gem. - Ds. Lichtenberg bedankte voor het beroep naar deze gemeente. ST. ANNALAND AFSCHEID (Onderstaand bericht werd vorige week abusievelijk in de Kerkbode der Ned. Herv. Gem. in de Ring Tholen afgedrukt, inplaats van in dit blad.) Ds. W. C. Lamain, die een beroep naar Grand Rapids (Amerika) heeft aangenomen, preekte Dinsdag middag en avond voor de Geref. Gem. alhier. In de avonddienst nam hij afscheid van deze gemeente, waar hij meer dan 20 jaar bijna jaarlijks kwam preken. Hij sprak naar aanleidu^ van 1 Per. 2 vers 7: „U dan, die gelooft, is Hij dierbaar." Na de predikantie werd dhr. Gunter, die zijn be noeming als ouderling heeft aangenomen, bevestigd. Ouderling H. Hage sprak de scheidende leraar enkele hartelijke afscheidswoorden toe en dankte hem voor de betoonde bereidwilligheid om hier jaarlijks te preken. Spreker hoopt, dat z'n werk in Amerika ook vruchten af mocht werpen tot ere Gods. Node zag de gemeente hem vertrekken. Daarna zong de gemeente Ds. Lamain Ps. 121 6 toe. Ds. Lamain dankte voor de gesproken woorden en de zangbede. Ook hij liet veel achter. Spreker hqopte t.z.t. in het Vaderland terug te keren, zodat het geen Vaarwel, maar een „tot weerziens" kon zijn. WAT KRIJGT MEN OP DE BON? Bonkaarten KA, KB KC 612 (strook no. 4) 51—1 Brood 512 Brood 51—1 51—2 Boter Boter 513 Boter 51—1 51—1 Melk Vlees 51—2 Vlees 511 Algemeen 512 Algemeen 513 Algemeen 51-1B Reserve 51-IC Reserve 512B Reserve 512C Reserve 513B Reserve 513C Reserve 514Bi Reserve Bonkaarten KD, 52—1 Brood 521 Boter 522 Boter 52—1 Melk 52—1 Vlees 52—2 Vlees 521 Algemeen 52—2, 52—.3 Alg. 524 Algemeen 52ID Reserve 522D Reserve 52IE Reserve 522E Reserve 800 400 125 125 250 4 100 400 200 50 500 1000 1600 800 3 3 1 1 100 gram "brood gram brood gram boter gram margarine óf 100 gr. vet gram margarine of 200 gr. vet liter melk gram vlees gram vlees gram kaas gram korstloze kaas gram suiker, boterhamstr. enz. of gram jam, stroop, enz. gram brood gram brood liter melk liter melk ei (vijfde klasse) ei (vijfde klasse) gram kaas KE 612 (strook No. 4) 800 gram brood 250 gram boter 125 gram margarine of 100 gr. vet 12 liter melk 100 gram vlees 100 gram vlees 100 gram kaas 250 gram suiker, boterhamstr. enz. of 500 gram jam, stroop, enz. 1 ei (vijfde klasse) 800 gram brood 50 gram korstloze kaas 250 gram rijst of kindermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits 600 gram bloem of kindermeel (niet Uit rijst bereid) Tabakskaarten, enz. T 61 2 rantsoenen tabaksartikelen V 62 200 gram chocolade en/of suikerwerken X 61 2 rantsoenen tabaksartikelen X 62 100 gram chocolade en/of suikerwerken Voor de week van 15 t/m 21 Dec. zullen nog bonnen worden aangewezen voor tabak, versnaperingen, bloem, koffie, thee en gedroogde zuidvruchten. Deze week is wederom 100 gram vlees extra beschik baar, zodat men in totaal 500 gram per veertien dagen ontvangt. Op de bonnen voor tabaksartikelen zal bij aankoop van twee rantsoenen cigaretten ten minste één rant soen cigaretten, vervaardigd uit Zuid-Amerikaanse tabak gekocht moeten worden. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 6 December worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vlees en melk, waarop eerst met ingang van Maandag 9 December a.s. mag worden gekocht. De niet aangewezen bonnen van strook 3 kunnen worden vernietigd. Verstrekking van kindermeel Van 7 December af zal kindermeel, niet uit rijst bereid, verkrijgbaar zijn op de bloembonnen en niet meer op de rijstbon. De rijstbon geldt in het vervolg voor rijst, rijstkin- dermeel en kinderbiscuits. Een klein ei voor de jeugd Op 5 December zal een bon worden bekend gemaakt, waarop voor personen, geboren in 1926 of later, een klein ei (5e klas) verkrijgbaar zal zijn. Citroenen voor volwassenen Voor allen, die geboren zijn in 1925 of vroeger wor den o.a. 200 gram citroenen per persoon beschikbaar gesteld. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat men om deze citroenen te verkrijgen bon 49IA Reserve bij een handelaar in groente en/of fruituiterlijk op Zaterdag 7 December dient in te leveren. De aflevering zal geschieden naarmate de citroenen aangevoerd worden. Dit zal vermoedelijk geruimen tijd in beslag nemen. Uiterlijk op 7 December dient men ook de reeds bekend gemaakte bonnen voor sinaasappelen 496 of 508 Algemeen, waarop t.z.t. voor alle leeftijds groepen 500 gram sinaasappelen -verstrekt zullen wor den, bij een kleinhandelaar in te leveren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 3