Jan Overeenkam BRAMMETJE FLAPOOR EN Z'N VRIENDEN eindigt met Proost. (Nadruk verboden) door G. TH. ROTMAN roepen de belangstelling weer wat zal toe nemen sen wensen alle mededingers een prettige wintercompetitie toeals die tenminste nog doorgaat VOETBAL 9 November: Vrederust Smerdiek KORFBAL De competitie is nu afgelopen. l.V.O. toch nog kampioen Zaterdag werd de beslissingswedstrijd om het kam pioenschap 3e klasse D. afd. Tholen gespeeld tussen l.V.O. (Poortvliet) en Eendracht (Tholen). Van het begin af was l.V.O. in de meerderheid en wist na een half uur spelen een veilige 20 voor sprong te nemen. Met deze stand ging ook de rust in. Na de rust kwam Eendracht toch meer opzetten en het gelukte hen ook de achterstand nog enkele ogen blikken te verkleinen: 21. Begrijpelijk steeg de spanning. l.V.O. wist echter geleidelijk de stand te vergroten en bracht het tot 41. l.V.O. had verdiend gewonnen en hiermede het kampioenschap van deze afdeling behaald. Gefeliciteerd gew. gel. verl. pnt. voor-tegen l.V.O. 9 7 2 14 42—13 Eendracht 9 5 2 2 12 2919 W.H.S. 8 5 1 2 11 46—21 S.V.O. 8 116 3 12—49 S.V.S. 8 2 6 2 7—34 UITSLAG DAMCOMPETITIE 3e en 4e ronde A. Labruyère M Schot 20 K. J. Schot D. Geuze 20 P. Jansen A. Noorthoek 02 J. Laban B. W. Schot 20 A. Labruyère D. de Vos 11 B. W. Schot P. Jansen 20 C. J. de Korte K. J. Schot 20 M. Meerman A. Noorthoek 2 M. Schot J. Laban 2O 5e ronde J. Laban A. Labruyère 20 K. J. Schot A. Geluk 02 A. Noorthoek M. Schot 02 C. J. de Korte B. W. Schot 11 G. Verboom M. C. Meerman 02 P.V. „DE TROUWE DUIF" - THOLEN Wedvlucht van Chimay (165 km). Prijzen behaald als volgt J. J. Vermey (O.V.) 1-3-12 en 16 A. Wagemaker 2-6-7-8-9-10-11-13-17-20 Joh. Deurloo 4-5-22-23 M. Tazelaar 14-15-21 L. Laban 18-19 B. Schot 24-25 Allen te Tholen. Ie duif 11624. laatste prijswinnende duif 12827 Deelname 73 duiven. „Waarde lezers, het verheugt me werkelijk weer onder Uwes aangezicht te verschijnen. Ik weet, dat mijn prominente figuur bij een zekere categorie lezers beroemd, bij een andere berucht, bij een derde „nietig" wordt verklaard. Daarom wederom excuus, daar nog immer de schaar van den redacteur de oorzaak is, dat m'n fladderende jaspanden, m'n eminente pruik, m'n slobkousen zo weinig onder Uw aandacht komen. Bekeek U m'n persoonlijkheid al eens goed Ontdekte U reeds, dat m'n fluwele over- gooier een geschenk is van een Hark-vriend Zag U inderdaad m'n bijzonder soort Amerikaanse schoenen al, die ik, lang voor de grote verdeling kwam, van een Amerikaanse bet-overachter neef ontving, waarmee ik na de bevrijding sinds 34 jaar weer voortdurende correspondentie heb Maar terzake. Er is veel te verhandelen en nog steeds blijft het schaarspook boven m'n pruik zweven. Zei ik de laatste keer, dat er schot in zat, nu moet ik tot de conclusie komen, dat we vooruit gaan. met andere woorden: excelsior. En dat gegrond op feiten, gegronde feiten. Wordt er al niet gesproken over 18 mud kolen voor de winter 1947/48? Is het geen feit, dat een mijnwerkersstaking absoluut mis lukt Worden er soms al geen extra-snoep- rantsoenen beloofd voor Sinterklaasdag Kunnen we niet wekelijks in het bezit gesteld worden van overheerlijke Zuid-Amerikaanse sigaretten Is een hoestbui ten enenmale niet Ze zochten het hele gebouw af, maar Menelik was nergens te vinden. Toen liepen ze naar buiten, de grote vlakte op, en klommen op een heuvel. „Misschien is hij daar in dat bos!" zei Bram, op een groep bomen wijzend. En ze daalden de heuvel af. Bram steeds met de geld zak, die hij voorzichtigheidshalve meegenomen had, in z'n hand uitgesloten na een pakje Lister of Dobras of hoe ze ook mogen heten in de lucht te hebben geblazen Nogmaals, we gaan vooruit. Is het soms niet historisch, dat in verband met de porto-verhoging verschillende van onze lezers op mijn voorlichting een zending postzegels van \]/2 cent hebben gehamsterd, die ze nu voor 2 cent verkopen En dito met die van iy2 cent voor een dubbeltje Genoeg daar overDat we nu nog 12 mud kolen hebben, dat we nog steeds textielarm zijn, dat er zelfs minder koekjes, enz. komen, vergeten we. En we houden vol: we gaan vooruit. Over zoiets valt met Kees niet te pratenToen ik hem m'n devies van deze week voorhield keek hij verdraaid somber. (Vandaag is hij gaan vissen gekke tijd om te hengelen maar zo is Kees, vandaar hier niet aanwezig). Zo als ik zei: Kees was somber gestemd. En dat, terwijl hij me namen voorlas van textielraden in ons eiland. „Moet je opletten", snoof hij achter een Lister, „net als met de Hark, ik zie er weer niks van. Maar die en die en die (een heel ristje namen volgde) krijgen weer volop, vriendjes zie je, ja van die textiel raden." Toen verslikte hij zich in z'n Lister Ik klopte hem op z'n rug om z'n adem te laten doorkomen en snauwde hem toe: Voor straf zou je stikken man, met je vooroordeel. Reeds door dat te denken ben je slechter dan de slechtste textielraad. Afijn, hij kwam tot bedaren en bond in. Bedeesd vroeg hij even later, wat nu eigenlijk wel een „units" beteken de. Hij had nl. gelezen, dat voor een bepaalde gemeente zoveel „units" aan de Textielraad beschikbaar waren gesteld. Natuurlijk was ik op de hoogte. En wil het ook m'n waarde lezers niet onthouden. „Een „unit" Kees, zei ik, ook veel toeschietelijker toen hij m'n raad weer nodig had, dat is in dit geval een een heid textielwaren, die bestaat uit 1 deken, 1 sloop, 2 lakens en 50 punten. Krijgt nu jou gemeente bijv. 100 units te verdelen, dan kunnen door de textielraad uitgereikt worden: 100 dekens, 100 slopen, 200 lakens en 5000 textielpunten." Opnieuw verviel Kees in z'n sombere stemming. ,Dat wordt oorlog bromde hij, venijnig op z'n hoofd krabbend. Dan zijn de textielraden werkelijk te beklagen. Neem onze gemeente: 3000 inwoners, ook 3000 aanvragen. Veronderstel dat ze 100 van die uniten krijgen, dat wordt per man 1/30 deken, 1/75 laken, 1/30 sloop en 13/50 textiel punt. Om dat te verdelen. Hè, geef mij dan maar Lister of Dobras, dat nog liever dan in een textielraad." Eigenlijk had ik m'n overi gens beste vriend Kees geen antwoord waar dig moeten keuren na een dergelijke pessi misme. Ik heb slechts geantwoord: „Kees, je had liever, dat er niks verdeeld kon worden zeker, al ben jij er straks niet bij per toeval of express, een ander gun je niets." En toen, opeens, slaakte Tom een luide kreet Hij was zomaar opeens van achteren beetge" pakt. en voordat Bram tijd had, om om te kij ken, werd ook hij door een paar stevige vuis ten in z'n nekvel gepakt. Het waren Bedoeïnen, die gevaarlijke woestijnrovers, die iedereen plun deren of gevangennemen. Blijkbaar wisten ze, wat Brammetje voor een som geld bij zich had! Ik ben meteen rechtsomkeert gegaan, maar hij riep me terug en zei: „Jij fluit maar; we gaan vooruit, maar let eens op, er komt straks 100 drank beschikbaar, let maar eens op, wat daar van komen gaat, vecht partijen, twisten, een zwijnenboel man. Als de drank is in de man Toen werd ik werkelijk nijdig en blafte hem toe: „Heb ik hier vóór gefloten over vooruit gang, nu is daar zeer zeker sprake van. Als jij het geen vooruitgang noemt, dat we met December vanaf Kerstmis, weer dagelijks een borreltje kunnen gebruiken, indien daar aan behoefte is, ben jij een onredelijke pessimist. En ruzie, vechtpartijen en zwijnen boel ligt zuiver aan je zelf. Tegen de over daad moeten we vechten, dat ben ik met je eens, maar dat is niet nodig Ik houd zelf ook van een „ouwe klare", liever twee dan een, maar dan is het ook genoeg, dan kan ik het er weer goed mee doen en dan hoeft dat heus niet elke dag. Ik heb er geen tien in een keer nodig. Dan bewaar ik er liever eentje voor een volgende dag. Met mate kan niet schadenIk kan de zon goed in het water zien schijnen. De café-houders moeten tenslotte ook leven en de drankslijters niet minder. Maar die zijn er ook niet voor, dat er te veel gebruikt wordt. Daar hebben ze ook niets dan last van. Zulke klanten is men ook. beter kwijt dan rijk. En het rantsoen komt toch wel op, al is er dan straks ook 100%. Met ruziezoekende drinkebroers is niemand gebaat, dat weet ik ook wel. Maar daarvoor hebben we tenslotte de politieEn de gehele bevolking moet er minachtend tegenover staan, zodat dit tot event, drinkebroers, als er die nog zijn, door mag dringen. Dan doen ze het misschien net als ik: met mate. En dan hebben ze er meer plezier van, zijn ze minstens zo lekker, ja die ouwe klaartjes bedoel ik. Dat alles ratelde ik er uit tegen Kees. Nog was hij niet te overtuigen. Toen ben ik kwaad weggelopen." Tot ziens waarde lezers! N.B. Zojuist brengt Kees' dochtertje me een „worstenkoek" plus het bericht, dat hij zelf met ongeveer een 500 andere mensen op het eiland z'n varken „excelsior" heeft laten doen en uiteindelijk in een spekton opgebor gen. Zodat hij tenslotte toch niet aan het vissen is geweest, veronderstel ik. Ik sprong een gat in de lucht en wens alle waarde lezers, die hetzelfde geluk hadden als Kees dat ze hem of haar in gezondheid op mogen eten. En nu neem ik m'n laatste „ouwe klaart je" maar ook, omdat we toch binnen kort 100% krijgen en dan zeg ik op al m'n waarde lezers, ook op m'n vriend Kees en hun varkens: Dat ze het wel mogen bekomen. En van harteProost

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 7