Jan Overeenkam BRAMMETJE FLAPOOR EN Z'N VRIENDEN KERKNIEUWS BONNENLIJST er zit schot in. Bedrijfsstudiegroep Voor de Schoonmaak: Amaleur Tabakkers Tholen-St. Philipsland Demonstratie Bietenlichter W. PRIEM een flinke knecht Veerdienst Stavenisse - Ouwerkerk v.v. (Nadruk verboden) door G. TH. ROTMAN Van zijn vrienden waren alleen Tom en Me- nelik verschenen: ze stonden onderweg al op hem te wachten. De anderen mochten zeker niet van hun vader. Tom was een pikzwarte ne gerknaap, die öp zijn struisvogel gekomen was: Menelik, een aap, reed op een gazelle. „Voorwaarts!" commandeerde Bram, en de gro te tocht verliep zonder ongelukken, 's Nachts sliepen ze onder de palmbomen van een oase, en tegen de avond van de volgende dag na- derden ze het huis van Sheik Ben Aboe, een rijk Arabierenhoofdöian. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 13 October 10 uur Ds. Kooreman - H. Av. 2.30 uur Ds. Kooreman - Dank zegging H. Avondmaal Geref. Gem. Zondag 13 Oct. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente Zondag 13 October vm. Leesdienst 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Geref. Kerk Zondag 13 Oct.: 10 en 2.30 uur. Dhr. A. Vreugdenhil van Rotterdam Geref. Gem. Zondag 13 Oct. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Qhmeente Zondag 13 October 10 uur Ds. Holst 2.30 uur Ds. Holst - Bed. H. Doop THOLEN AFSCHEID Ds. HOLST Zondag jl. vervulde Ds. Holst van St. Filipsland zijn laatste vacaturebeurt te Tholën in verband met 2>n vertrek naar Woerden. Aan het einde van de djenst riep ouderling S. d. Korte hem, namens de Kerkeraad en gemeente, een hartelijk vaarwel toe en verzocht de gemeente staande te zingen Ps. 121 4. Ds. Holst dankt'allen met een enkel woord en hoopte dat Tholen spoedig een eigen herder en leraar rijk mag zijn. BEROEP AANGENOMEN Ds. P. de Jong te Ederveen heeft het beroep naar deze gemeente aangenomen. WAT KRIJGT MEN OP DE BON? Bonkaarten LA, LB, LC 610 610 t/m 614 brood 800 gram brood 615 brood 618 boter, enz. 619 boter, enz. 628 boter, enz. 620 algemeen 621 algemeen 622 algemeen B 28 reserve C 28 reserve B 29 reserve 400 gram brood 125 gram boter 12£ gram marg. of 100 gr vet 250 gram marg. of 200 gr vet 200 gram kaas (waarvan 100 gr korstloze kaas) 250 gram zachte zeep 100 gram bloem 1600 gram brood 800 gram brood 100 gram kaas (waarvan 50 gr korstloze kaas) Bonkaarten KA, KB, KC 610 537 vlees 100 gram vlees 538 vlees 400 gram vlees A 19 melk 4 liter melk B 10, C 10 melk 7 liter melk Bonkaarten KD, KE 610 110, 111 brood 800 gram brood 118 boter, enz. 250 gram boter 119 boter, enz. 125 gram marg. of 100 gr. vet 120 algemeen 100 gram kaas (waarvan 50 gr korstloze kaas) 121 algemeen 250 gram zachte zeep D 28 reserve 800 gram broocj E 29 reserve 250 gram rijst, kindermeel of kinderbicuits D 29 reserve 100 gram bloem E 29 reserve 300 gram bloem Bonkaarten LD, LE 6l0 037, 038 vlees 100 gram vlees D 10, E 10 melk 12 liter me"lk Tabakskaarten, enz. T 51 2 rantsoenen tabaksartikelen V 52 200 gram chocolade en/of suikerwerken X 51 2 rantsoenen tabaksartikelen X 52 200 gram chocolade en/of suikerwerken Voor de week van 20 t/m 26 October zullen nog bonnen worden aangewezen voor tabak, suiker en thee. Deze week is wederom 100 gram vlees extra be schikbaar, zodat men in totaal 500 gram per veertien dagen ontvangt. Op de bonnen voor kaas wordt voor de helft kort- loze kaas afgeleverd. Bovengenoemde bonnen 'kunnen reeds op Vrijdag 1.1 October worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vlees en melk, waarop eerst met ingang van Maandag 14 October a.s. mag worden gekocht. VERLENGING SUIKERBON Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de voor suiker of jam aangewezen bonnen 606 en 106 „suiker" en 607, 107 en 108 „algemeen" geldig blijven tot en met 10 October a.s. HET RANTSOEN BOTER. VET EN MARGARINE VAN 13 T/M 26 OCTOBER Nu reeds gedurende twee veertiendaagse perioden het aandeel van de boter in het rantsoen voedings- vetten is verhoogd om de krappe margarine-positie te ontlasten zal voor de periode van 13 t/m 26 October margarine, boter en vet weer in de oude verhouding worden verstrekt. Het rantsoen voor personen, geboren in 1941 en yroeger, zal in die periode zijn samengesteld uit: 125 gram boter en 375 gram margarine of 300 gram vet naar keuze. Aan kinderen, geboren in 1942 en later, zal in die periode 250 gram boter en 125 gram marg. of 100 gram vet naar keuze worden verstrekt. Indien mogelijk zal de samenstelling van het rant soen voedingsvetten voorlopig op deze basis gehand haafd blijven. DE GOEDE AARDE Van de 2000 millioen mensen, die de bevolking der aarde telt, bestaan niet minder dan 1300 millioen rechtstreeks van de landbouw. Leden van de bij onze vereemging aangesloten Landbouwvereeniging kunnen voor hunne werkne mers in beperkte mate nieuwe Engelsche werkschoenen ver krijgen, mits zij gedurende de laatste drie maanden geen werkschoenen ontvingen van de Distributiedienst. Inlichtin gen bij de secretarissen der Landbouwvereeniging. „Zeker Kees, zit er schot in. Ze zijn aan de brug bezig, men is aan het heien, hoelang het nog duurt, eer je er over fietst? Weet ik niet, maar er zit in elk geval schot in. Trouwens, er zit in meer schot. Kijk maar naar de prijzen van enkele dagelijkse verbruiksartikelen. Melk, eieren (gebruik jij die laatste toch ook dage lijks?) en nog enkele andere artikelen duurder. Hoor je ze klagen in de stad Nog harder dan jij, nog har der dan een boer. En dat nu er een paar cent meer gegeven moet worden voor producten, die mens en dier in noeste vlijt verzamelen. Man, let eens op, in de stad zijn ze 44/45 zo vergeten. Daar zou een boer weer voor één cent de kilo z'n uitjes en aardappelen moeten leveren, daar zouden de landarbeiders weer met een tientje afgescheept moeten worden, als zij het er maar van nemen kunnen. Machtig, wat een grote bek zetten die stadslui toch direct op, als onze producten wat omhoog gaan. Of wij niet moeten leven? Hoorde je ze al eens mopperen, als de bioscoopeigenaar een kwartje per film verhoogde? Dan hoor je niks, dat moet er maar af, o wee ecEter als de uien een dubbeltje worden. Of wij ze soms niet aan de .vreet" moeten houden. Bah. daar kan ik me over ergeren, maar. ik doe het niet. Ik zeg enkel maar: er zit schot in. Of noem jij 20 textielpunten geen schot? Je vrouw kan er toch weer een schort voor kopen 'k Zal de mijne maar bewaren tot 1948, dan heb ik er genoeg voor een costuum als ze zo druk blijven aan wijzen. 'k Zou vast de punten kunnen geven voor de mouwen. Maar die pakt de winkelier niet aan ver moed ik. Die denkt: de klant is zö lang koning ge weest, wil ik het ook wel eens zijn. Zo zie je dat ieder z'n beurt krijgt. Als je overigens zo eens een enkel berichtje leest en weer een ander berichtje hoort, meen ik, dat er binnen niet al te lange tijd ook schot zal komen in onze auto-bus-ondernemers. Ik las zo eens, dat de Spoor wegen zich overal mee willen gaan bemoeien, daarna weer dat één van onze bekende ondernemers de firma Krijger in Zuid-Beveland een fusie aangaat met een collega. Dat geeft te denken. En nu we het hier toch over hebben, kunnen we er het beste meteen maar de vraag aankoppelen: Hoe gaat het straks weer als de brug klaar is Moeten de eiland-bewoners als heel zachtaardige, vredelievende mensen in Tholen weer netjes overstappen in een B.B.A. bus Of mogen ze straks die 6 km toch in dezelfde bus rijden Dat wordt een grote vraag. Alsdat ik het min of meer ongerijmd vind, dat we voor die 6 km in een andere bus moeten overstappen. Alsdat ik er sterk voor was, dat ik kon blijven zitten. En dat ik ook van mening ben dat hier voor toch best een oplossing gevonden kan worden. Misschien is het iets voor „de Stichting voor de Land bouw" om dit aanhangig te maken. Alsdat het voor een goed doel is. Vraag het aan al onze lezers." „Wat jij vergeet Jan, daar neemt de B.B.A. geen genoegen mee, dat onze ondernemers zomaar over Brabantse grond rijden, of denk je misschien van wel en hoe moet het dan met de Thojenaars zelf Nee man, dat is nog niet zo eenvoudig „Wat ik je brom Kees, er moet een mogelijkheid zijn. Jij vergeet dan toch wellicht, dat de B.B.A. wel op Zeeuws grond rijdt of is St. Filipsland en de Anna- Jacoba Polder tegenwoordig bij Brabant ingelijfd Het zou toch onzin zijn, dat St. Filipsland een eigen bus onderneming had, die de mensen op de grens op wachtte Zo is het ook onzin, dat wij in Tholen moeten overstappen om in Bergen op Zoom te komen. Het is hier geen pleiten voor onze ondernemers, man, daar gaat het helemaal niet om, (hoewel zij mij best zijn). Maar het gaat hier om onze eiland-bewoners. Als er in heel Nederland dan schot zit, willen we hier wel eens schot zien. Laten ze nu niet denken, dat ze onze 15.000 eiland-bewoners in de hoek kunnen blijven trappen. Reken er dan op, dat er bij ons ook schot in gaat zitten. En een mogelijkheid, je praat het niet uit m'n hoofd Kees, moet er zijn, ook voor de Thole- naars. Ik profeteer je, dat je er meer van haart." Sterkte. op Maandag 14 October te Oud-Vossemeer van 2 63 uur bij den heer J. Jasperse, Broekpolder, op lichte zavel. Van 3.30 5 uur bij de heren Gebr. van Engelen, Hol- lairepolder, op zware klei. HET BESTUUR Reinol, Klok, Due, Vim, Ata, Loda, Amoniak, Kunstkalk, Koperpoets, Boenwas, Schuur papier, Kastpapier, Kastranden. Voorstraat Stavenssse Gevraagd voor directe in dienst- treding of aankomende knecht bij L. VAN DAALEN Rijwielhandel St. Annaland Vanaf 21 October tot 9 November vertrek Stavenisse 8.3016.00 Vanaf 1 November tot 19 Januari i vertrek Stavenisse 8.4515 30 Vanaf 21 Januari tot 16 Februafi vertrek Stavenisse 8.00—16.00 Vanaf 18 Februari vertrek Stave nisse 8.0017.00 's Middags kan op verzoek worden gevaren. Vanaf 19 October tot 21 December extra dienst naar Ouwerkerk. Vertrek Stavenisse 1.30 uur. Vanaf Ouwerkerk een half uur later. Naar N. Bcveland en Zijpe op verzoek. BOOMSLUITEft Voor de 2e maal zal tabak in genomen worden op de onder staande plaatsen datum en uren ter verwerking bij: P. J.M. Albers, fermateur in Druten, A. v. d. Biggelaar Co, N.V. Kerver te Roosendaal, Cresent Comp. Cigarettenfabriek Eindhoven, Fa. Papen, Sigarenfabriek, „De Postduif", Oosterhput. Deze fabrikanten garandeeren een vlugge afwerking. Uw tabak wordt met de grootste zorg be handeld, ter plaatse gekeurd en gewogen. Ontvangstbewijs wordt afge geven DINSDAG 15 OCTOBER te Tholen van 9 tot 11 uur, bij J. v. d. Berge, Postweg. St. Maartensdijk van 1 tot 3 uur, J. Manneke, Oostvest, Poortvliet van 4 tot 5 uur, bij het brand weerhuisje. Inname en Distri butiedienst van Amateursta- j bakken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 3