W. PRIEM. PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS DISTRIBUTIEDIENST THOLEN Jongens en Meisjes GOED LOON Fa. P. J. Stoffels Tholen. Dameshoeden Heerlijke Roompudding, Pannekoekmeel Prima stijfsel, Vloeibare soda Geld-credieten 1800.- 5 pCt. weer door een ander wordt ingenomen, rest mij als slot nog enkele woorden ten afscheid bij het verlaten van deze plaats In de eerste plaats zeg ik hartelijk dank aan mijn collega Wethouder en de Raadsleden voor de aan gename samenwerking. Ik durf en kan hier met vole overtuiging verklaren, dat wij steeds in de beste har monie hebben samengewerkt aan de belangen onzer gemeente, waarbij zelfs nimmer een wanklank is ge hoord. Vervolgens breng ik mijn dank aan het secre- tariepersoneel voor de manier waarop zij mij steeds waar nodig, met raad en daad hebben terzijde gestaan en de aangename wijze waarop ik met hen heb samen mogen werken. Verder breng ik een woord van dank aan het distributiepersoneel, de gemeentewerklieden en den opzichter dhr. Blaas; de plaatselijke politie, van wie ik ook steeds alle mogelijke steun en medewerking heb mogen ontvangen, waar zulks noodzakelijk of wenselijk was, en voorts allen die mij direct of indirect bij het vervullen van mijn ambtelijke plichten hebben terzijde gestaan. Ik dank U. Vervolgens nam de nieuw benoemde burgemeester het woord en dankt dhr. van Dijke voor de gesproken woorden en hoopt dat de uitgesproken wensen in ver vulling mogen gaan. Hij dankt ook dhr. van Dijke mede namens de ganse burgerij voor de waarneming van het burgemeesters-ambt. Tevens brengt hij dank aan burgemeester en wethouders van Bruinisse en raad, die van hun belangstelling hebben blijk gegeven. Met gemengde gevoelens heeft hij kennis genomen van zijn benoeming als burgemeester. Enerzijds was hij vervuld met blijdschap met deze hoge onderscheiding, maar anderzijds met weemoed als hij denkt aan de gemeente Bruinisse, waar hij een dertigtal jaren op de gemeente secretarie heeft ^ewerkt en waarvan hij nu afscheid moest nemen. Hij heeft zeer prettige herinneringen aan de gemeente Bruinisse. Hij brengt dank aan Hare Majesteit de Koningin voor zijn benoeming tot burge meester, aan de Minister van Binnenl. Zaken voor zijn voordracht, aan den Commissaris der Koningin voor zijn aanbeveling en aan de leden van de Oud-Gere formeerde gemeente voor de medewerking aan zijn benoeming verleend, maar bovenal God die aldus be schikt heeft. Hij hoopt wijsheid en kracht te mogen ontvangen om in deze moeilijke tijd zijn taak te kunnen vervullen zoals het behoort. Hij vraagt van de burgerij eerbied voor zijn persoonlijk inzicht, terwijl hij zich zal beijveren om de eventuele noden in de gemeente te lenigen. Als het kan zal zijn ja, ja zijn, maar als het moet zal neen, neen zijn. Daarna richtte hij zich tot het college van Burgemeester en Wethouders, secretariepersoneel, ge meentewerklieden enz. en hoopt op een prettige samen werking, waarna hij de gemeente dank brengt voor de hem toegebrachte hulde. Daarna verkrijgt Ds. Holst, Ned. Herv. Predikant het woord en wenst den burgemeester geluk met zijn benoeming, mede namens de kerkeraad, kiescollege, enz. enz „Deze dag", aldus spreker, zal als een mijl paal in Uw leven blijven bestaan. Wij weten hoe nauw de geschiedenis samen gaat van Kerk en Staat. Vroeger is het ook meermalen gebeurd dat de Overheid belang rijke posten in de kerk bekleedde, die band is er nu niet meer, hoewel wij toch nog kunnen spreken van de „Zilverenkoorden", waarmede beiden zijn verbonden. Spreker geeft hem de verzekering dat de Ned. Herv. Kerk vooral in geestelijk leven achter hem zal staan. In de Heilige Schrift staat geschreven „Vreest God, Eert den Koning". In de moeilijke jaren die achter ons liggen is dan ook het Huis van Oranje altijd ge schraagd geworden door onze voorbede, dit hopen wij ook voor U als eerste der gemeente en voor Uw gezin te blijven doen. U staat hier nu als Hare Majesteits vertegenwoor diger. U kunt rekenen op onze hartelijke medewerking vooral in geestelijk opzicht. God geve, dat gij hier tot uitbreiding van Zijn Koninkrijk moogt werkzaam zijn en dat Uw devies moge zijn, evenals dat van „Willem van Oranje". Ik heb met den potentaat der potentaten een vast verbond gemaakt", dan twijfelt hij niet of de komst van dezen nieuwen burgemeester zal de gemeente tot groten zegen zijn. De Burgemeester dankte Ds. Holst voor zijn ge sproken woorden, waarna dhr. P. Mol, thans raadslid, in zijn kwaliteit als Raadslid en Voorzitter van de Chr. Landarbeidersbond sprak en geluk wenste. Hij uitte de wensch dat het hem zal mogen gelukken de scheiding, de scherpe tegenstellingen, die de laatste jaren in de gemeente zijn gerezen te helen en te ge nezen. Een wijs beleid zal nodig zijn dat gij in deze steeds zaken van personen zult weten te onderscheiden. Als raadslid vraagt hij voor iedere ingezetene een vriendelijk gehoor, hulp en medewerking, en zegt zijn medewerking toe. Daarna sprak hij nog namens,de landarbeidersbond en heette de Burg. hartelijk welkom in de gemeente. Hij doet een beroep op ,zijn welwillendheid, wanneer zij als afdelingsbestuur of als leden de medewerking vragen bij steurt en werklozen voorziening. Wij vra gen dit van U als mens, als beelddragers Gods, dus niet als maar arbeiders, maar als arbeiders. Daarom komen wij niet als bedelaars, maar eisen ons recht. En wanneer straks het veelkoppige monster, het com munisme, naar de macht grijpt, dat wij dan evenals in 1918 als één man achter Hare Majesteit onze ge- eerbiedigde Koningin en derzelfs- vertegenwoordigers mogen staan. Dhr. L. Quist biedt den burgemeester als raadslid voor de Anna Jacoba Polder en als bestuurslid van de landarbeidersbond eveneens zijn gelijkwensen aan. Hij hoopt dat met de belangen van de Anna Jacobapolder en van de gehele gemeente zal tokening gehouden worden. Dhr. J. A. Stols spreekt ook namens de Landbouw Vereniging en hoopt, dat de nieuwe burgemeester waarlijk een vader voor zijn burgers zal zijn. Met dit voor ogen zal er een goede samenwerking mogelijk èijn Hij besluit met de hoop dat zij, indien nodig, niet te vergeefs een beroep op hem zullen mogen doen. Vervolgens krijgt de burgemeester van Bruinisse 't woord en getuigd van de aangename en prettige wijze van samenwerking. Ook hij heeft deze benoeming met gemengde gevoelens ontvangen. Het is hem op dezelfde wijze gegaan zoals zijn collega in zijn in stallatierede naar voren bracht. Hij heeft door deze benoeming ook gevoeld dat een periode van geluk voor hem werd afgesloten. Waar II dank bracht aan Bruinlssenaren spreekt dit zeker tot mij. Ik wens U van harte geluk en wil gaarne de goede woorden door verschillende sprekers tot U gericht, onderschrijven. Persoonlijk is het mij bekend, dat U dit ambt niet hebt gezocht, doch dat het ambt U heeft gezocht. De be volking is U tegemoet getreden met vertrouwen. Uit Uw rede hebben wij een duidelijke klank kunnen ho ren, namelijk dat men in dit ambt recht door zee moet gaan. Ik hoop dat het U onder alle omstandigheden goed moge gaan. Ten slotte biedt den Heer De Klerk, wnd. Burge meester van 's Gravenpolder zijn gelukwensen aan, waarna de vergadering werd gesloten. Hierna werd een bezoek gebracht aan de Openbare Lagere school waar de kinderen hem een welkomst lied toezongen. Tractatie volgde. Om 4 uur werd receptie gehouden, waar men den nieuwen burgemeester kon feliciteeren. De zang- en muziekvereniging gaven en concert op de kiosk. Ver der werd de dag besloten met verschillende volkspelen en werd de verderen avond opgeluisterd door middel van geluidswagen van de Firma „Radio Crusio" te Bergen op Zoom. Er heerste een gezellige sfeer onder de bevolking. De dag werd begunstigd door prachtig weer. THOLEN Ned. Herv. Gemeente Zondag 15 Sept. 10 uur Ds. van Oost 3 uur Ds. van Griethuysen Geref. Kerk Zondag 15 SepL: 10 en 5 uur Ds. Scheele uit Kapelle-Biezelinge Chr. Geref. Kerk Zondag 15 Sept.: 10 uur Bevestiging van Ds. H. van Leeuwen door Prof. v. d. Meide uit Apeldoorn 2.30 uur Prof. v. d. Meide 6.30 uur Intrede van Ds. v. Leeuwen Geref. Gem. Zondag 15 Sept. 3 x Leesdienst Dinsdag 17 Sept.: Ds. Neerbosch uit Katwijk a/d Rijn OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente Zondag 15 Sept. 10 uur Ds. Goverts 2.30 uur Ds. Goverts (H. Catch.) Geref. Kerk Zondag 15 Sept.: 10 en 2.30 uur. Ds. Vreugdenhil ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 15 Sept. 9.30 uur Ds. van Griethuysen 2 uur Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente Zondag 15 Sept. 10 uur Ds. Holst 6 uur Leesdienst Geref. Gem. Zondag 15 Sept.: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente Zondag 15 Sept. vm. Ds. de Bres nm. Ds. de Bres Oud Geref. Gem.: richting Ds. Blaak: 3 x Leesdienst Rehoboth Zondag 15 Sept.: 7 uur Ds. Mantz te Rotterdam SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente Zondag 15 Sept. 10 uur Ds. Kooreman 2.30 uur Ds. Kooreman In beide diensten collecte Rest.-fonds Geref. Gem. Zondag 15 Sept.: v.m. en n.m. Ds. Visser av. Leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente Geen opgaaf ontvangen Geref. Kerk Zondag 15 Sept.:, 10 en 2.30 uur Ds. Allaard uit Baarn Geref. Gem. Zondag 15 Sept.: vm. en nm. Leesdienst, av. Ds. Visser ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 15 Sept. 10 uur Leesdienst (vac. Stavenisse) 2.30 uur Ds. Holst Donderdag 19 Sept. 3 uur Kerkelijke inzegening van het huwelijk van J. van Moort en J. Reinhout door Ds. Holst THOLEN Ds. A. L. v. d. Smit te Waspik heeft bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. Kerk in deze gemeente. STAVENISSE Ds. J. Vermaas van Nederhemert heeft voor het beroep naar onze gemeente bedankt, WAT KRIJGT MEN OP DE BON 7 Bonkaarten KA, KB, KC 610 564 t/m 568 brood 800 gram brood 569 brood 400 gram brood 572 boter enz. 250 gram boter 573 boter enz. 250 gram margarine of 200 gram vet 583 suiker 1000 gram suiker of boterh.str. of 2000 gram jam, stroop, enz. 574 algemeen 200 gram kaas (waarvan 100 gr, korstloze kaas) 575 algemeen ±225 gram huishoudzeep of 90 gr. toiletzeep B 18 reserve 1600 gram brood C 18 reserve 800 gram brood B 19 reserve 100 gram kaas (waarvan 50 gr. korstloze kaas) B 20 reserve 2 kg aardappelen Bonkaarten LA. LB, LC 610 521 vlees 100 gram vlees 522 vlees 400 gram vlees A 04 melk 4 liter melk B 04, C 04 melk 7 liter melk 517 aardappelen 3 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 610 064, 065 brood 800 gram brood 072 boter enz. 250 gram boter 073 boter enz. 125 gram margarine of 100 gram vet 083 suiker 500 gram suiker of boterh.str. of 1000 gram jam, stroop, enz. 084, 085 algemeen 250 gram suiker of boterh.str. of 500 gram jam, stroop, enz. 074 algemeen 100 gram kaas (waarvan 50 gr. korstloze kaas) 075 algemeen ±225 gram huishoudzeep of 90 gr. toiletzeep D 18 reserve 800 gram brood E 18 reserve 250 gram rijst, kindermeel of kinderbiscuit Bonkaarten LD. LE 610 021, 022 vlees 100 gram vlees D 04, E 04 melk 12 liter melk 017 aardappelen 1 kg aardappelen Tabakskaarten, enz. T 47 2 rantsoenen tabaksartikelen V 48 200 gram chocolade en/of suikerwerken X 47 2 rantsoenen tabaksartikelen X 48 100 gram chocolade en/of suikerwerken De bonnen voor melk worden in den vervolge voor een periode van 14 dagen aangewezen. Deze bonnen zijn derhalve geldig t/m Zaterdag 28 Sept. Dit geldt ook voor de bonnen der versnaperingskaart. Voor de week van 22 t/m 28 Sept. zullen nog bon nen worden aangewezen voor aardappelen, thee, bloem en tabak. Deze week is wederom 100 gram vlees extra be schikbaar, zodat men in totaal 500 gram per veer tien dagen ontvangt. Op de bonnen voor kaas wordt voor de helft korst loze kaas afgeleverd. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 13 Sept. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vlees, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 16 Sept. mag worden gekocht. t BRANDSTOFFEN VOOR KAMERHUURDERS In het tijdvak van 16 t/m 30 Sept. a.s. kunnen formulieren worden afgehaald en ingediend voor het aanvragen van vaste brandstoffen t.b..v kamerhuurders. De aanvragen moeten worden ingediend door den Ve rhuurder. Niet in aanmerking komen 1. Kinderen van den verhuurder 2. Kostgangers met z.g. huiselijk verkeer 3. Inwonend dienstpersoneel 4. Personen geboren na 1 October 1930. Voor de Mosselpellerij gevraagd Algemeene Vergadering Bedrijfsgroep Tholen - Si. Philipsland op Vrijdag 20 September 1946 des namiddags 8 uur in Hotel Hof van Holland te Oud-Vossemeer. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Bespreking uitkomst der tarwe- proefvelden door den Rijksland- bouwconsulent Ir. C. van Beekom 4. Rondvraag en Sluiting. HET BESTUUR. in fijne pasteltinten en nieuwste modellen voorradig Het vervormen van Dames en Herenhoeden gaat steeds door VERSWIJVEREN „Modes Groenendaal" HALSTEREN Toneelvereeniging Dilettant St. Maartensdijk. UITVOERING in Hotel Hof v. Holland te Tholen is uitgesteld tot Zaterdag 21 September a.s. HET BESTUUR Thans weer ruime voorraad (ook voor pap) (ook voor de wasch). Aanbevelend Voorstraat - Stavenisse. zonder borg. Iedereen prospectus. Br. antw. porto Spaarcred. inst. Mathenesserweg 110 - Rotterdam-W.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 3