SCHERPENISSE POORTVLIET ONS SPORTHOEKJE bestuur bereid is 1500.bij te dragen aan onkosten bestratingen van de Oudelandse dijk, mits de jaarl. bijdrage ad 70.voor onderhoud na de verbetering niet moet worden overschreden. Dhr. Leune meent dat de gemeente beter is met ieder jaar f 70.dan ineens 1500.indien de eerstgenoemde bijdrage verplicht is. Na enige discussie wordt besloten, indien de 70. bijdrage niet verplicht is, de 1500.bijdrage te aan vaarden en deze bijdrage te beschouwen als een aan deel in de rente en aflossing van de geldlening, welke voor de bestr. van de Oudelandse dijk moet worden aangegaan. 5. Een schrijven van Ged. Staten waarin vermeld, dat de huur van de veldwachterswoning is goedge keurd. Daar de nodige voorzieningen echter nog niet zijn aangebracht, wordt verhoging nog even aan gehouden. 6. Idem omtrent toekenning van een z.g. „opbouw- toelage van gemeente-ambtenaren." De voorzitter deelt, in dit verband mede, dat door de vele extra-werkzaam heden door inundatie en evacuatie de gemeente ambtenaren in aanmerking komen voor een z.g.n. „opbouwtoelage". Deze mag ten hoogste 20% van het grondsalaris (exclusief de toelagen) bedragen. B. en W. hebben gemeend dhr. de Wilde deze op- bouwtoelage te moeten toekennen naar een grond- salaris van 1200.als ambt. ter secretarie en 650. als gem. ontvanger, totatl f 1850.De toelage zal dus 370.bedragen. Dhr. Tazelaar merkt op, dat z.i. de ontvangerstoelage hier niet voor in aanmerking komt, daar het geen secretarie-werk betreft. Dhr. v. d. Slikke is van een andere mening. Als ambtenaar ter secr. en als ontvanger moest extra worden gewerkt. De andere heren zijn het hiermede eens, zodat z.h.st. wordt besloten dhr. de Wilde de opbouwtoelage toe te kennen en de gratificatie ad f 250.te laten ver vallen. Dhr. Tazelaar vindt het nodig dat de gemeente ontvanger een apart kantoor krijgt en z'n werkzaam heden niet ter secretarie moet verrichten. B. en W. zullen dit nader bekijken. 7. Processen-verbaal van de opname kasboeken gem. ontvanger, havenmeester en kademeester, door Centr. Bur. voor Ver. en Fin. Adv. der Ver. van Ned. Gemeenten wordt ter lezing aangeboden. 8. Een schrijven van Gedep. Staten betreffende mededeling dat Min. van Binnenlandse Zaken honden verordening (verdeeld in 3 klassen) niet goedkeurt. Slechts 2 klassen mogen worden aangehouden. Tegen het tarief van 10.bestaat geen bezwaar, doch het tarief van 5.dient verlaagd. B. en W. stellen voor dit op 4.te brengen. Art. 11 dient ged. geschrapt te worden. Daarna wordt gewijzigde verordening vastgesteld. Rondvraag Dhr. Tazelaar meent dat het wenselijk is, dat de gemeente de woning van de weduwe T. Tuijnman, welke spoedig verkocht zal worden,, koopt, daar de plaats waarop dit huis gebouwd is, (achter de toren) voor het verkeer een obstakel vormt. De voorzitter zegt, dat alle voertuigen er tot op heden toch door konden. Dhr. Tazelaar zegt, dat het een mooie kans is een verbetering aan te brengen door het huis te kopen en te slopen. De voorzitter zegt dat het weer veel geld zal kosten, terwijl uiterste zuinigheid moet worden betracht. Ook dhr. v. d. Slikke meent, dat het een grote uitgave is voor dit doel. Dhr. Taze laar zegt, dat het misschien op f 4000.komt, bouw grond blijft, zodat de gemeente er niet meer dan 2000.op kan toegeven. Nadat nog enige meningen naar voren zijn gebracht, wordt aan B. en W. mach tiging verleend zich met de erfgenamen van de Wed. Tuynman in verbinding te stellen. Dhr. Tazelaar vraagt de brandspuit te proberen, wat wordt goed gevonden. Voorts verzoekt zelfde spr. de omroeper de verplichting op te leggen ook in het zgn. „Java" te roepen. Dit wordt verzocht. Dhr. Tazelaar vraagt of het perk in het zgn. „Bosch" met bloemen bezaaid kan worden. De voorz. antwoordt, dat dit momenteel voor speelplaats gebruikt wordt, eveneens van Lich. Oef. Hetzelfde raadslid vraagt of er aan de riolering bij de Wed. D. Rozemond iets gedaan kan worden, daar bij iedere regenbui de zaak onder water komt Dhr. Leune merkt op, dat dit aan het rooster ligt, waarop dhr. Tazelaar verzoekt het rooster weg te nemen. Dan raakt de zaak geheel verstopt, meent dhr. v. d. Slikke. Besloten wordt dat B. en W. nogmaals onder zoek zullen instellen en event, verbetering aanbrengen. Dhn-Tazelaar vraagt of de mogelijkheid bestaat een klok aan te schaffen. Dit gaat niet makkelijk, meent voorzitter, bovendien bestaat nog kans dat vorige klok terugkomt. Besloten wordt dat B. en W. toch eens zullen informeren of klokken verkrijgbaar zijn. Tenslotte vraagt dhr. Tazelaar of het mogelijk is voortaan 's avonds te vergaderen. Men zal trachten dit zodanig te regelen. Dhr. v. Beveren vraagt of er in het „slop" onder de Stoofdijk wat steenslag gegooid kan worden. De voorzitter zal hiervoor zorg dragen. Daarna sluiting. INSCHRIJVING VEERHUIS Vrijdag 30 Aug. werd ingeschreven naar de her bouw Veerhuis Boomsluiter. Inschrijvers waren A. Muller - St. M'dijk voor 17250.M. v. Zuien/ L. Rozemond - Stavenisse f 17930.J. Letzer - Stavenisse 18441.Gebr. Muller - St.M'dijk 18000.De laagste inschrijver werd het werk gegund. GESLAAGD Voor het toel.ex H.B.S. slaagde te Bergen op Zoom Jac. Gaakeer Azn. AFSCHEID Onder zeer grote belangstelling mocht 2 Sept. dhr. P. Bastiaanse, kantoorhouder der P.T.T. alhier, af scheid nemen. Vele cadeaux en bloemstukken werden hem aangeboden. De Inspecteur der P.T.T. over handigde hem een Draag- en Legpenning voor voor treffelijke plichtsvervulling. Het personeel P.T.T. Tholen bood hem een fraaie leeslamp aan. Van 3,'n dorpsgenote krijgt dhr. Bastiaanse een radiotoestel. Van familie een leeslamp en wandelstok. Heel de gemeente hoopt, dat dhr. Bastiaanse met gezin nog vele jaren van rust mag genieten. BAGGERSWERK De firma Blom v. d. Vlies uit Sliedrecht is dezer dagen begonnen met het uitdiepen van de haven. On geveer 1000 m3 grond moet uitgebaggerd worden. KANTOORHOUDSTER Onze dorpsgenote Mej. M. Bastiaanse is met ingang van 1 Sept. tijdelijk aangesteld tot wnd. kantoorhoud ster P.T.T., alhier. INSTALLATIE GEMEENTERAAD Vrijdag 30 Aug. kwam de nieuwe Gemeenteraad voor de eerste maal in Openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer J. Vos. De voorzitter opende de vergadering en heette in zonderheid de nieuwe raadsleden hartelijk welkom. „Thans is een periode afgesloten", aldus de voor zitter „waarin een tijdelijke gemeenteraad de zaken der gemeente heeft waargenomen. Een figuur, die Nederland, na de instelling van de gemeenteraden niet gekend heeft. Gelukkig is de tijd nu aangebroken, dat weer op normale wijze de gemeenteraden gekozen zijn". Spr. hoopte dat iets dergelijks nooit meer nood zakelijk zal zijn in ons land en dat de nieuwe leden menig jaar voor de gemeente zullen mogen werken. Persoonlijke belangen dienen terzijde te worden ge steld, echter niet het persoonlijk inzicht. Fouten worden er altijd gemaakt, doch deze kunnen vergeven wor den. De voorzitter besloot z'n openingswoord met de opwekking, dat de Raadsleden hun beste krachten zullen geven, opdat de gemeente Scherpenisse daarvan de voordelen zal plukken. Hierna volgde het afleggen van de zuiveringseed en de ambtseed door alle aanwezige leden. Nadat de voorzitter z'n spijt betuigd heeft, .dat dhr. Vos, in deze eerste vergadering niet aanwezig kon zijn werd overgegaan tot verkiezing van wethouders. Als eerste wethouder werd gekozen dhr. C. G. Hartog met 4 stemmen voor en 2 blanco. Als tweede wethouder werd dhr. J. Tichem benoemd met dezelfde uitslag. De nieuwe wethouders danken voor het vertrouwen in hen gesteld, terwijl dhr. Hartog er nog aan toe voegde, dat hij, evenals tot op heden met dhr. Vos, thans met dhr. Tichem volledig hoopte samen te wer ken in het belang der gemeente. De voorzitter wenste de nieuw benoemden geluk en sprak een woord van afscheid tot dhr. Vos als wethouder. „Nog staat er een moeilijke tijd voor de boeg, er zullen plannen ont worpen en besluiten genomen worden, die een ver strekkende betekenis zullen hebben." Vervolgens worden de notulen der vorige ver gadering onveranderd vastgesteld. Eén ingekomen stuk werd voor kennisgeving aangenomen, nl. van de Waterleiding Mij. Tholen, waarin het tekort van deze Mij. vermeld wegens inundatie en evacuatie. De gemeente Scherpenisse staat van 1944 garant voor een bedrag van 5013,80, voor 1945 van 1754.59. De voorzitter deelde mede, in antwoord op een in vorige vergadering gestelde vraag, dat de grondkwestie kerk binnen afzienbare tijd zal worden opgelost, daar de Heide Mij. beloofde die grond op .te ruimen. Bij rondvraag merkte dhr. A. Hage. op, dat er veel vuil in de gemeente ligt vooral, door onvoldoende of verstopte riolering. Voorts of er nu toch eindelijk iets aan een gemeen te woning kan worden gedaan, daar hierin vrijwel nog niets gedaan is, na de inundatie. Deze woning heeft ook veel geleden en het geheel ziet er vervallen uit. Alleen het in de grondverf zetten zou al een grote verbetering zijn. De voorzitter zei in antwoord op deze eerste vraag dat wanneer er materiaal komt, spoedig rioleringen in orde zullen worden gebracht. Voor de tweede kwestie is het wachten op het Bureau Wederopbouw, daar eerst het herstelplan goedgekeurd moet worden voor men mag beginnen. In dit verband wees hij er op, dat er reeds vele kleine reparaties zijn uitgevoerd, die beslist niet konden wachten, maar dat voor algeheel herstel van een woning eerst goedkeuring moet komen van Bureau Wederopbouw, wil men op vergoeding kunnen rekenen. Hoewel vervelend voor de bewoners van die huizen, kunnen wij hieraan niets veranderen. Raadslid Janssen vroeg of er in de Achterweg 's avonds ook een lichtpunt kan gaan branden, daar dit een erg donkere hoek is. Er is wel een lichtpunt aan gelegd, maar het brandt niet. B. en W. zullen hiertoe een verzoek indienen bij de P.Z.E.M. DE OUDSTE Op 11 September hoopt dhr. Johs. v. d. Werff zijn 94ste geboortedag te herdenken. Hij is de oudste ingezetene van onze gemeente. RAADSVERGADERING Vrijdagavond vergaderde de nieuwe gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester van Oeveren. Na opening der vergadering met het ambtsgebed werden de nieuwe leden beëedigd, waarna de voorzitter hen het welkom toeriep, inzonderheid dhr. van Houdt, als nieuw lid voor het eerst aanwezig was. Spreker feliciteert alle leden met hun benoeming en hoopt op een aangenamen samenwerking die niet anders dan tot het welzijn der gemeente kan strekken. In vele gemeenten wordt de wens geuit dat de leden mogen werkzaam zijn aan de opbouw der ge meente en dat de uitbreidingsplannen welke thans aan de orde worden gesteld, spoedig kunnen worden uit gevoerd. Hier echter zal dit wel niet zo zijn omdat spreker van terzijde heeft vernomen dat dit plan door de Raad wel niet zal worden aanvaard. Maar afgezien daarvan hoopt de voorzitter dat allen mogen mede werken om de bloei der gemeente te helpen bevorderen. De Heren van der Slikke en van Houdt danken den voorzitter voor het gesprokene waarbij de laatste zegt dat hij zal trachten zoveel mogelijk in het belang der gemeente werkzaam te zijn en zal steeds bij het nemen van een besluit Gode meer gehoorzaam zijn dan de mensen. Daarna wordt overgegaan tot het benoemen van Wethouders. Gekozen worden de Heren J. J. van der Slikke en G. K. J. Krijger, met 4 stemmen terwijl 2 stemmen werden uitgebracht op dhr. van Ast. Beide Heren verklaren de benoeming aan te nemen. De notulen die ter visie hebben gelegen worden ongewijzigd goedgekeurd. Mededeling wordt gedaan van een drietal door Ged. Staten goedgekeurde besluiten tot wijziging der be groting dienst 1945. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders om nog enige wijzigingen aan te brengen in de begroting 1945 wordt z.h.st. aangenomen, evenals het voorstel de begroting voor 1946 te wijzigen in verband met het toekennen van het z.g.n. invasievoorschot en de over bruggingstoelage aan enige ambtenaren. Aan de orde is de voorlopige vaststelling van de rekening over het dienstjaar 1944. De voorz. deelt mede dat de commissie de stukken heeft onderzocht en in orde bevonden, behoudens enige foutieve boekingen, die inmiddels zijn hersteld. Zij stelt voor de rekening voorlopig vast te stellen met een ontvangst van f 100074.65 een uitgaaf van f 93319.33 batig slot 6755.32 gewone dienst. De kapiiaaldienst sluit met een batig slot van 7137.20. Het voorstel wordt aan genomen. Bij de rondvraag vraagt de Heer van Ast inlichtingen omtrent het in rekening brengen van transportkosten, waarop de Voorz. hem van antwoord dient. De Heer van Ast bepreekt nog de rattenbestrijding waarop de Voorz. antwoordt dat enige weken ge leden met de Firma Levie in Vlaardingen is afge sproken dat de rattenverdelging ook in deze gemeente zal worden ter hand genomen. Daarna sluiting. VERENIGINGSLEVEN J. V. op 8 Sept. Onderwerpen door C. Blaas over Hand. 28 1-11. G. Voshol over Zwingli. Ook dit hoekje moest het er de laatste weken weer eens bij inschieten. We geven nog enkele uitslagen van die weken. KORFBALUITSLAGEN 17 Aug.: Smerdiek-Volharding (Yerseke) 24 (02) Competitiewedstrijd S.V.S. (Stavenisse) W.H.S. 46 24 Aug.: Smerdiek-Zeelandia (Kruiningen) Zeelandia niet opgekomen Eendracht Steenbergen 73 a.s. Zaterdag Competitiewedstrijd te St. Annaland (W.H.S. Een dracht, Tholen) VOETBAL Tot Zaterdag 24 Augustus verliepen de Nederlaag wedstrijden voor Tholense Boys zelf, uitstekend. De ploeg won tot die datum alle wedstrijden. De 24ste Aug. kwam echter «le eerste nederlaag, nl. tegen Halsteren, welke met 40 won. In deze nederlaag serie zijn nog drie wedstrijden te spelen. De eerste wordt morgen gespeeld tegen W.H.S. St. Annaland (om 5 uur Dan volgen nog de Welberg en Dinteloord. Welke ploeg zal de beker wegslepen W.H.S. S.V.O. 1-6 DAMMEN Bij het internationale damtournooi te Terneuzen, behaalden de Thoolse dammers M. Geluk en C. J. de Korte uit 3 Partijen elk 3 punten. RUITERFEEST Zoals de aanplakbiljetten aangeven wordt het Ruiter feest niet op 7, maar op 14 September a.s. te Oud- Vossemeer gehouden. „OP STAP In aansluiting op de propagandamars, georganiseerd door enkele inwoners van Scherpenisse, welke mars 13 Juli werd gehouden, is thans te Scherpenisse een wandelvereniging opgericht. Zij draagt de naam „Op Stap" en hoopt op 21 September a.s. dan ook weer op stap te gaan. Wederom zal een mars van 25 km. worden gelopen. Binnenkort zullen raambiljetten na dere inlichtingen verstrekken. Hoewel momenteel nog niet bekend is, waar men zich kan opgeven, wordt reeds een beroep gedaan op alle sportliefhebbers om weer of voor de eerste maal mee te doen. De boven genoemde vereniging telt thans 20 leden. Ze staat nog slechts aan het begin en hoopt spoedig van alle plaat sen op ons eiland berichten te ontvangen van nieuwe leden. Ook deze sport is nuttig. (Wil de secretaris ons zijn adres doen toekomen? redactie).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 5