De Wonderlijke Avonturen van Mijnheer Mop ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND Pietje Mop is stout geweest. Hij heeft een vracht strafwerk meegekregen, dat hij nu zit te maken. Meneer Mop kijkt met één half oog naar z'n zoon, terwijl hij met het andere de ..Eendrachtbode" leest. Maar Pietje heeft een pechdag Daar valt een groote, dikke inktklodder van zijn pen over zijn mooi geschreven straf regels heen. Pietje kan wel hui len. Natuurlijk heeft z'n Vader net de krant uit. Meneer Mop ziet de mop en vraagt heftig, hoe dat nu komt. „Aap van een jongen" zegt hij woedend. „Altijd en eeuwig moet je knoeien nooit kan je netjes werken. Ik schaam me ervoor, dat jij ook Mop heet!" Angstig luistert Pietje toe. Elk ogenblik verwacht hij, dat zijn woedende vader hem een klap zal geven. Meneer Mop maakt zich al pratende steeds bozer en dan O, nu moet de ondeugende Pietje tóch lachen. Daar heeft vader door zijn drukte de inktpot omgegooid De inktpot loopt over de tafel en over het strafwerk De heer Stoutjesdijk vraagt of de gaten in de Oudelandse dijk gevuld kunnen worden. Getracht zal worden deze gaten te vullen met steenslag en grind. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZING Totaal uitgebrachte geldige stemmen 1303 Lijst 1 (Partij van den Arbeid) 488 Lijst 2 (Rechtsche lijst) 522 Lijst 3 (Gemeentebelang) 293 Gekozen A. P. Bout, A. J. op den Brouw, N. de Viet, M. J. Langejan, M. L. Koopman, F. Lindhout en A. Hage. HERBENOEMD Bij Kon. Besluit van 29 Juni jl. No. 7 is met ingang van 13 Aug. 1943 herbenoemd Mr. H. H. Schuller tot burgemeester van onze gemeente. UITSLAG GEMEENTER A ADS VERKIEZING Totaal uitgebrachte geldige stemmen 622 Lijst 1 (Hervormde groep) 345 Lijst 2 (Oud Gereformeerden) 277 Gekozen C. G. Hartog, W. L. Jansens, Joz. Tichem, A. Hage, L. Vos, P. M. van der Werf en A. C. Kievit. EERVOL ONTSLAG In verband met overname door gesubsi- deerde instellingen is door den Min. van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening aan den heer H. Eckhardt, Hoofd Rijks Lagere Landbouwschool, als zodanig eervol ontslag verleend. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZING Totaal uitgebrachte geldige stemmen 810 Lijst 1 (Anti-Rev.208 Lijst 2 (Staatk. Ger. Partij) 271 Lijst 3 (Lijst v. d. Slikke) 331 GekozenG. K. J. Krijger Mzn., G. K. Krijger Jzn., M. C. v. Ast, P. J. van Houdt, J. J. v. d. Slikke, J. Vroegop en E. C. W. de Graaf. VERENIGINSNIEUWS De Jongelingsver. vergadert 4 Aug. On derwerpen J. K. Krijger Cz. over Matt. 22 37-40 en P. Dekker ,,De vervolging onder Nero". De Mannenver. heeft gedurende 6 weken geen vergaderingen. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZING Geldige stemmen 1156. A.R. 110 st. geen zetel C. H. Unie 229 st. 2 zetels Gem. Belang I 625 st. 4 zetels Gem. Belang II 192. st. 1 zetel GESLAAGD Te Bergen op Zoom slaagden aan de R.K. Huishoudschool: voor het diploma Huishoud kundige de dames C. Mol te St. Annaland, C. van Nieuwenhuijzen en iVl. Lindhout te Oud-Vossemeer en Jo Hoek te St. Maartens dijk. Te Breda slaagde voor het gezellen- diploma herenkapper dhr. J. de Rijke te Tholen. In dezelfde plaats slaagden voor het M.U. L.C. diploma A de dames M. Gebraad, M. v. d. Hoeven, A. Kramer, M. Beaudoux, S. v. d. Velde, allen te Tholen; K. van Vessen te St. Annaland; Fr. Knuist St. Maartensdijk en de heren J. Beaudoux Tholen; J. Scherpe- nisse, St. Maartensdijk; B. Quist, Oud- Vos- semeer; G. v. d. Gouwe en A. Duinhouwer te Scherpenisse. Voor het U.L.O. diploma B. Slaagden Mej. M. Melse en de heren C. Schot Jr. en R. Quist te Tholen. Geslaagd te 's-Hertogenbosch voor het Staatsexamen hoedenmodiste en moderne sierkunst Mej. M. v. d. Jagt-de Groen - Coupeuse Lerares Scherpenisse. STEMMEN VAN LEZERS Aan M.C.J.K. te Tholen. Uw aanwijzing in Uw schrijven van 17 Juli jl. heeft onze volle aandacht. Dank daarvoor. Wegens de beperkte ruimte hebben we tot heden niet alles achterna gelopen. Wanneer iets dergelijks plaats heeft zullen we gaarne de door U verstrekte inlichtingen publiceren. ONS SPORTHOEKJE De P.V. ,,De Trouwe Duif" hield op 20 Juli jl. een wedvlucht van Noyon (afstand 234 km). De prijzen werden behaald als volgt A. Wagemaker (Tholen) 1 -3-4-5-8-10-11- 12-22-25 en le Od. G. Larooy (Scherpenisse) 2-6 J. Tholenaar (O.Vossemeer) 7-17 J. Deurloo (Tholen) 9-24 B. Suurland (Scherpenisse 13-18-23 B. Schot (Tholen) 14-21 M. Tazelaar (Tholen) 15 L. Laban (Tholen) 16-19-20 In concours 75 duiven. Gelost om 10 uur. le duif om 1.32.26 Laatste prijswinnende 2.22.49. Voetbaluitslagen Tholense boys Steenbergen 53 W.H.S. (Jun.) Oud-Vossemeer (jun.) 2—1 W.H.S. 1 S.V.O. 1 3—3 Smerdiek D.S.V. (Dinteloord) 33 a.s. Zaterdag Tholense boys Dinteloord W.H.S. M.O.C. (Bergen op Zoom) om 6.15 uur Korfbaluitslagen Smerdiek D.S.V. (Dinteloord) 37 a.s. Zaterdag Vriendschappelijk StavenisseSt. Anna land ONS JEUGDHOEKJE Lijkt het nu niet of het in de vacantie altijd slecht weer is We zouden haast gaan zeg gen, als ze ons vroegen, welke maand van het jaar er het meeste regen valt: de vacantie- maand natuurlijk. Nu is dit lang niet altijd waar, maar wel letten we er het meest op in die tijd en dan schijnt het zelden voor te komen, dat het juist in de vacantietijd onaf gebroken zomer is. Daarom niet getreurd. Tot op heden was het wel precies hetzelfde als ons antwoord luidde, maar jullie hebben nog een paar weken voor de boeg en die kunnen nog wel heel mooi zijn. Als jullie deze zin goed hebben gelezen, kun je daar een „gezegde", een spreekwoord in vinden. „Voor de boeg hebben". Over zegswijze wou ik het dit keer juist eens hebben. Is het dik wijls niet zo, dat vader of moeder iets zegt en als we dit letterlijk opvatten we het onbe grijpelijk vinden en er hartelijk om moeten lachen. Dan zijn het eioenlijk humoristische spreekwoorden. Gezegdes, waarvan de letter lijke betekenis je harteliik doen lachen. We zullen hieronder eens enkele van die humoristische gezegden of spreekwoorden laten volgen. Tegenstrijdige spreekwoorden. Lees ze goed, dan ontdekken jullie er zeker de tegenstrijdigheid in. Een waarzegster, die liegt of het gedrukt staat. Een kat, die zo ziek is als een hond. Een inbreker, die uitbreekt. Een wever, die er geen touw aan vast kan knopen. Een hoornblazer, die van toeten noch blazen weet. Een rechter, die zich kromlacht. Een kat, die een Thools botje met huid en haar verslindt. Een heer in badkostuum, die er warmpjes in zit. Een jager, die goed met spek kan schieten. Armen, die de benen nemen. Een dove, die de klok heeft horen luiden, maar niet weet waar de klepel hangt. Een onderkruiper, die er bovenop komt. Een slak, die het hazenpad kiest. Weten jullie er nog meer te vinden Pro beer maar eens. Je zult er nog heel wat kun nen bedenken misschien en om de een of andere uitdrukking hartelijk kunnen lachen. Jullie zouden er zelfs op een avondje een spelletje van kunnen maken. Wie de mooiste en de meeste na bijv. 10 minuten heeft op geschreven, heeft een pand gewonnen van hem of haar die de minste of verkeerde op schreef. En tenslotte vinden jullie hierboven in dit blad de avonturen van Meneer Mop. Tot een volgende keer, jongens en meisjes.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 5