STAVENISSE Lijst 1 (A.R., C.H. en S.G.P.comb.) 557 Lijst 2 (Arbeiders en Middenst.) 251 Lijst 3 (Gemeentebelang) 362 Lijst 4 (Partij van den Arbeid) 79 GekozenJ. A. den Engelsman, G. J. Breas, Jac. Moerland, C. Ridderhof, F. Stols, A. C. Geluk en J. L. Goedegebuure. IN MEMORIAM Een wel in-droevig bericht bereikte Vrijdag 26 Juli de familie Manteau. Twee telegram men uit Indië kwamen resp. bij den Burge meester en de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente binnen. Eén der Kerkeraadsleden moest het droevige bericht in het telegram vermeld aan de familie Manteau mededelen. Hun zoon Cornelis was Woensdag 24 Juli door een auto-ongeluk overleden. Nadere berichten omtrent het ongeluk ontbreken. Wel hebben we gelezen, dat een Bataljon is verplaatst van Batavia naar Bandoeng, dat dit eerst door de lucht zou geschieden, maar later per auto is gebeurd. Uit dat bericht lazen we ,,De weg was hopeloos slecht af en toe sprong je wel een halve meter de lucht in". Of het ongeluk nu tijdens deze verplaatsing is geschied of terwijl ze normaal naar de stellingen reden, is nu nog niet bekend. Hoe het zij, het blijft een zware slag, in de eerste plaats voor de ouders welke slechts een zoon hadden, in de tweede plaats ook voor z'n vrienden in Indië, waarvan we weten dat Kees er vele had door zijn trouw en mede leven in alle omstandigheden. Weer is een naam toegevoegd aan de lijst van personen in onze gemeente die vielen voor het Valerland Dat z'n ouders sterkte mogen ontvangen deze zware beproeving te dragen VERKIEZING GEMEENTERAAD Zonder enige opwinding verliep de ge- gemeenteraadsverkiezing. Toch kwam er wijziging in. De Partij v. d. Arbeid, voor welke dhr. C. van 't Hof No. 1 stond en tot op heden zitting heeft in de tijd. gemeente raad, kon geen zetel bemachtigen. In zijn plaats zal dhr. F. J. Stols, oud-raadslid, weer zitting krijgen in de gemeenteraad. Dhr. Stols stond No. 2 van de Arbeiders- en Midden standerspartij. De totale uitslag vindt U elders in dit nummer. VEILINGBERICHTEN Maandag 29 Juli: Bloemkool Ie afw. 49.70 per 100 stuks Dubb. Stambonen z.dr. 62.68. per 100 kg Kroten 5.60 per 100 kg Dinsdag 30 Juli: Dubb. Stambonen, z.dr. 63.72. per 100 kg Plantuien 10.per 100 kg Woensdag 31 Juli: Bloemkool Ia afw. 50.20 per 100 stuks Komkommers I A 23.per 100 stuks Meloenen I 132.per 100 stuks Rode Kool ƒ9.per 100 kg Plantuien 10.10 per 100 kg Dubb. Stambonen, z.dr. 47.-53. per 100 kg BURGERLIJKE STAND over de maand Juli 1946 Geboren: Pietemella Jannetje, dt. van P. Scherpenisse en H. P. Theunisse Laurina Anna, dt. van C. v. Oudenaarde en C. Rijn berg Simon Johannes, zn. van F. Hartman en A. Polderman. Gehuwd: P. W. Scherpenisse, 22 jr. en J. A. Buis, 23 jr. Overleden: Jacoba v. d. Boogaart, weduwe van M. Dane, 69 jr. Jacoba Priem, echt genote van P. Quist, 65 jr. Pietemella Hikke, echtgenote van J. v. d. Jagt, 73 jr. Ingekomen A. P. v. d. Bogaart en gezin van 's-Gravenhage; Witte C. v. d. Boogaart van 's-Gravenhage; J. P. Hage van Rilland- Bath; Adriaan Dorst en gezin van Rotterdam; Jacomina v. Vossen van Rotterdam; Jacob H. Theunisse en gezin van Den Haag. Vertrokken Frans P. Goedegebuure naar Axel; Jacomina v. Dijke naar Heerde. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZING Totaal uitgebrachte geldige stemmen 711 Lijst 1 (Vrije lijst Tazelaar) 185 Lijst 2 Arbeiderslijst) 144 Lijst 3 (Rechtsche groep) 382 GekozenA. J. J. Tazelaar, L. Hage Lzn., C. v. Beveren, L. C. Potappel, W.v. d. Slikke, Joh. Leune en J. Stoutjesdijk. HET RELLETJE De Politierechter te Middelburg veroor deelde op 27 dezer C.J.B., J.d.B.. A.S.. J.S. en A.C.S. allen te Stavenisse, elk tot een gevangenisstraf van een maand, omdat zij op 22 Juli te Stavenisse opzettelijk met verenigde krachten geweld hebben gepleegd tegen per sonen en goederen, waarbij goederen werden vernield en personen lichamelijk letsel op liepen. De Politierechter gelastte de onmiddel lijke gevangenneming van de verdachten, die reeds in verzekering gesteld waren. De Officier van Justitie bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg bericht ons, dat steeds, wanneer onbezonnen elementen zich tot het plegen van gewelddadigheden tegen personen of goederen mochten laten verleiden, tot onmiddellijke arrestatie en snelle berechting van de daders zal worden over gegaan. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN IN 1946 Burgemeester en Wethouders van Stave nisse brengen ter openbare kennis dat de herijk van maten en gewichten in 1946 voor deze gemeente zal plaats hebben in de open bare lagere school op Dinsdag 6 Aug. a.s. van 912 en van 1315 uur. RAADSVERGADERING Dinsdag 23 Juli werd te Stavenisse een openbare raadsvergadering gehouden, waarbij alle leden tegenwoordig. De voorzitter, wnd, burgemeester L. C. Potappel heet allen wel kom en deelt mede, dat de notulen der vorige vergadering zullen worden aangehouden. Als ingekomen stukken komen ter tafel 1. Het verslag van de Waterleiding Mij. „Tholen". 2. Een schrijven van den Min. van Binnen landse Zaken, waarin wordt medegedeeld, dat de huisslachtingen zullen moeten worden gekeurd. 3. Idem van den Min. van Onderwijs, K. en W. waarin vermeld, dat over 1944 6255.45 te veel aan vergoeding „jaarwedde voor verplichte onderwijzers" is ontvangen. Dit zal terugbetaald moeten worden. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 4. Een schrijven van Gedep. St. waarin ver meld, dat m.i.v. 1 Jan. 1946 de kosten van Bouw- en Woningtoezicht worden vastge steld op 0.80 per inwoner. De heer Stoutjesdijk merkt op, dat de kos ten hiervan nog al aan de hoge kant zijn. De andere leden zijn van dezelfde mening. De voorzitter zegt dat het hier een gemeen schappelijke regeling geldt, welke in 1942 werd vastgesteld. Door de salarisverhogingen en andere uitgaven was ook hier verhoging per inwoner noodzakelijk. 5. Een schrijven van Gedep. St. betreffen de verstrekking van kasgeld. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. 6. Een schrijven van Gedep. St. waarbij een ontwerp bouwverordening wordt aange boden. De voorzitter zegt, dat deze ongeveer gelijk is aan de oude bouwverordening. Wel staan er verschillende nieuwe eisen in, waar aan de te bouwen woningen moeten voldoen. B. en W. stellen voor deze verordening on gewijzigd vast te stellen, wat z.h.s. wordt besloten. 7. Een schrijven van het Gem. best. van Amerongen, waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan hun besluit tot afschaffing van de sport op Zondag. B. en W. stellen voor adhaesie te betuigen. Na enige discussie wordt hiertoe z.h.s. besloten. 8. Een schrijven van de Prov. Zeeuwse Ver. tot verbetering van het geitenras in Zee land waarin om subsidie wordt verzocht. De voorzitter zegt, dat de 6000 leden, die 7000.kosten gemakkelijk kunnen betalen, dat zou 1.17 zijn per lid. B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen. Ook hiertoe wordt besloten z.h.st. 9. Een verzoek van C. L. v. Dalen om terugtaling van 3 maanden vergunningsrecht, nl. over Mei, Juni en Juli 1945. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen, daar v. Dalen eerst 2 Aug. 1945 teruggekomen is. Allen stemmen hiermee in. 10. Een verzoek van Anth. Goedhals om ontslag als onderwijzer aan de O.L. School m.i.v. 1 of 15 Sept. a.s. wegens benoeming als hoofd der school te Domburg. B. en W. stellen voor dit op de meest eervolle wijze te verlenen m.i.v. 6 Sept. '46. Z.h.st. wordt hier toe besloten. 11. Een verzoek van A. J. J. Tazelaar e.a. om vergoeding van reiskosten voor hun leer plichtige kinderen voor het bezoeken der U.L.O. of huishoudschool te Tholen. B. en W. stellen voor al deze verzoeken in te willigen en de vergoeding vast te stellen op 75%. Nadat door verschillende leden enige nadere toelichting is verzocht, wordt z.h.st. besloten. Vervolgens komen aan de orde de vast stelling der rekeningen van het Burg. Arm bestuur over '43 en '44 en de goedkeuring begroting over '45 en '46, benevens vast stelling der subsidiën, resp. 700.en f 1200.— De voorzitter leest de ingekomen rapporten daaromtrent voor. B. en W. verzoeken goed keuring, z.h.st. wordt goedkeuring verleend. Als derde punt van de Agenda komt aan de orde de vaststelling der huur van de veld wachterswoning. Daar er verschillende ver beteringen aangebracht zijn stellen B. en W. voor deze huur vast te stellen op 208.per jaar of 4.— per week. Dhr. Leune vraagt of het waterleiding-abonn. voor rekening van den huurder komt. De voorz. antwoordt toe stemmend. De andere heren vinden het be drag billijk, als men rekent dat tegenwoordig alles veel duurder is. Daarna wordt de huur als boven aangegeven, z.h.st. goedgekeurd. Vaststelling van een nieuwe verordening op de hondenbelasting is een volgend punt der agenda. De voorz. zegt van G.S. de mededeling te hebben ontvangen dat de tegenwoordige ver ouderd is. Daarom hebben B. en W. een ontwerp-verordening vastgesteld. Na de ver ordening artikelsgewijs te hebben behandeld, wordt deze onveranderd vastgesteld. Vervolgens doet de voorz. nog enkele mededelingen inzake de beplanting van het kerkhof. Het is de bedoeling om rondom het kerkhof een haag te planten, doch dat een ligusterhaag werd afgeraden. De heren Stoutjesdijk en v. Beveren zeggen dat liguster toch het beste is. Na enige discussie wordt besloten B. en W. machtiging te verlenen om een ligusterhaag te planten. Bij de rondvraag informeert de heer v. Beveren hoever men gevorderd is met het uit diepen van de haven. De voorz. zegt dat hieromtrent reeds stappen gedaan zijn, doch dat G.S. aanraden, indien enigszins mogelijk, nog te wachten, i.v.m. de hoge kosten. Vervolgens vraagt hij of de uitbetaling der evacuatiekosten reeds kan geschieden. Ge antwoord wordt dat de nota's reeds ter goed keuring aan het Evacatiebureau gezonden zijn. Hetzelfde raadslid vraagt vervolgens of er voldoende aandacht geschonken is aan het uitdoen van onkruid. De voorzitter zegt dat er geregeld aan gewerkt wordt. Tenslotte vraagt dhr. v. Beveren hoe het gaat met de ongewensten, die hier komen wonen. De voorzitter zegt, dat dit bij zijn competentie behoort, doch dat hij na afloop der vergadering enige mededelingen wil doen. De heer Stoutjesdijk vraagt hoe het staat met de brandspuit. De voorzitter antwoord, dat het in de bedoeling ligt een nieuwe motor brandspuit te kopen met de gemeenten St. Annaland en St. M'dijk en dat de oude be proefd zal worden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 4