TWEEDE BLAD Uitbreidingsplannen II St. Maartensdijk. THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND 2e JAARGANG 2 AUGUSTUS 1946 EENDRACHT-BODE In ons vorige dubbele nummer gaven wij een uitvoerig artikel over de Uitbreidings plannen 1946. Het zal U uit dat artikel duide lijk zijn geworden, wat deze uitbreidings plannen voor ons eiland inhouden. We heb ben U toen aan het eind van genoemd artikel beloofd, de burgemeesters van onze gemeenten te verzoeken ons een uittreksel te doen toekomen van het plaatselijk uitbrei dingsplan. Daar de gemeente St. Maartens dijk het ontwerp als eerste van de eiland gemeenten heeft goedgekeurd hebben we daar ook het eerst geinformeerd. Dank zij de medewerking van dhr. Everaars aldaar kun nen wij U hieronder in korte trekken de inhoud van de uitbreidingsplannen voor de gemeente St. Maartensdijk mededelen. Allereerst willen wij nog even de juiste procedure resumeren. Het ontwerp van het plan van uitbreiding ligt in uitvoerige kaarten uitgewerkt ten minste 4 weken vóór de vaststelling ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende die termijn van 4 weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad be zwaren indienen. Na afloop van deze termijn besluit de gemeenteraad binnen 3 maanden. Het ontwerp wordt dan definitiefplan. Na de vaststelling ligt het wederom ge durende 14 dagen ter gemeente-secretarie ter inzage. Na afloop van die termijn zenden B. en W. het plan ter goedkeuring aan Ge deputeerde Staten. Binnen 6 weken na afloop van diezelfde termijn kunnen belanghebben den, die zich met bezwaren tot de Gemeente raad wendden, bij Gedeputeerde Staten be zwaren tegen het plan indienen. Gedeputeerde Staten beslissen binnen 6 maanden. Het door Gedeputeerde Staten goedge keurde plan ligt dan vervolgens wederom ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. U ziet hieruit wel, dat deze zaak niet één, twee, drie voor elkaar is. U ziet hieruit echter ook, dat er volop gelegenheid bestaat tegen e. en a. te ageren. Uit het plan nu van de gemeente Sint Maartensdijk, zoals dit ter inzage lag, stippen we het volgende aan, zodat U in grote trek ken de inhoud kent en iedere inwoner van die gemeente makkelijk kan nagaan, welke veranderingen er zich zeer waarschijnlijk in hun gemeente in de loop der jaren zullen voordoen. De bedoeling is, dat een gedeelte van de hoofdweg Stavenisse St. Maartensdijk Scherpenisse en verder in de bebouwde kom, komt te vervallen. Hiervoor zal een nieuw gedeelte worden aangelegd, lopende van de hofstede van den heer G. de Wilde naar ,,Bellevue". Het gedeelte tussen deze nieuwe weg en de thans bestaande bebouwde kom zal dan worden bestemd voor nieuwbouw en enkele gebouwen van openbaar nut. In dit gedeelte komt dan zowel villa-bouw, half-open, als gesloten bebouwing. De nog open gebleven terreinen aan de Molendijk kunnen worden gebruikt voor villa-bouw. Verder zal er een wegdoorbraak komen van de nieuwe weg naar de Markt. Hiertoe zal de thans bestaande „brandgang" worden verbreed, waardoor enige percelen zullen moeten worden afgebroken. Verder zijn in de bebouwde kom 2 ge bieden aangegeven, welke voor sanering in aanmerking komen, t.w.: „de Vijf Zinnen en d'Arke". De daar voorkomende ten hemel schreiende woningtoestanden zullen moeten verdwijnen. Er zal een betere bebouwing hier voor in de plaats moeten komen. Rond de begraafplaats en het Slot zullen enige plantsoenen worden aangelegd, terwijl hierachter het door velen reeds zo lang be geerde sportveld zal komen te liggen. Voorts is in het plan de suggestie gegeven hoe de Markt aanmerkelijk kan worden verfraaid. Door verplaatsing van de aanwezige muziek tent en de wel zeer ontsierende benzinepom pen, gepaard aan het planten van bomen in rijen en groepen kan mede door de fraaie vorm, een prachtig geheel worden verkregen. Inwoners van St. Maartensdijk: Boven staande punten zijn wel de voornaamste uit het uitbreidingsplan van Uw gemeente. Velen van U zullen e. en a. toejuichen. Misschien zijn er enkele onder, die hierdoor eigen dommen moeten afstaan tegen vergoeding en waarvoor het minder prettig zal zijn. Het geheel is nog slechts een plan. De verwezen lijking van dit alles ligt misschien nog in een lang verschiet. Het begin is echter gemaakt: het plan. We hopen dat de gemeente Sint Maartensdijk er te zijner tijd de voordelen van zal ondervinden. Daar de ontwerpen van de gemeenten Scherpenisse en Poortvliet inmiddels ook ter inzage liggen, zullen we die plannen in één der volgende nummers trachten te behandelen UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZING Totaal uitgebrachte geldige stemmen 1698 Lijst 1 (R.K. lijst) 137 Lijst 2 (Christ. Hist. Unie) 430 Lijst 3 (Anti-Rev.) 193 Lijst 4 (Gemeentebelang) 437 Lijst 5 (Staatk. Ger. Partij) 390 Lijst 6 (Partij v. d. Arbeid) 111 GekozenM. Verduit, J. Franke. C. J. Zachariasse, B. J. v. Westen, H. Jansen, J. Berrevoets, W. Klompe, J. Goedemondt, C. v. d. Berge, G. A. de Hond, A. de Heer. PUTTEN EN SCHERVEN Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen Donderdag, 8 Aug. a.s., gelegenheid bestaat tot aangifte voor ruiming van privaatputten. In de voormiddag van dien dag zullen scherven enz. door den Reinigingsdienst wor den opgehaald. Tholen, 31 Juli 1946. BRUGTOL THOLEN VOOR DEN RECHTER Het recht tot heffing van bruggeld door de gemeente Tholen op de brug over de „Een dracht" maakt in de Prov. Staten van Noord- Brabant als in die van Zeeland al jaren een meningsverschil uit. Over de vraag of dit voorrecht door de Staatsregeling in 1798 is komen te vervallen, zijn de geleerden het niet eens. De kwesttie is opnieuw urgent gewor den, nu het tijdstip nadert, waarop het gel dende tarief weer voor een jaar bestendigd moet worden. De Staten van Brabant hebben daartegen Eezwaar gemaakt en men wil nu tot een definitieve oplossing zien te komen door een rechterlijke beslissing uit te lokken. BAKKERSVACANTIE Naar wij vernemen hebben de bakkers van Tholen onderhands een regeling getroffen, waarbij zij, met twee bakkers tegelijk, om de beurt vacantie zullen nemen van 'sMaandags morgens tot Donderdagsavonds daaropvol gend. Vier dagen zouden dan dus twee bakkersbedrijven gesloten zijn. VEILING THOLEN Bonenveilingen Vrijdag 26 Juli: 61.per 100 kg Maandag 29 Juli: 69.per 100 kg Dinsdag 30 Juli: 70.per 100 kg Woensdag 31 Juli: 58.tot 59.per 100 kg Totale aanvoer 12.000 kg HERBENOEMD Bij Kon. Besluit van 29 Juni jl. No. 7 is met ingang van 13 Aug. 1942 tot burge meester van onze gemeente herbenoemd: Mr. A. J. v. d. Hoeven. PROVINCIALE ZOMERDAG N.J.V. Het Ned. Jongelingsv Verbond hield Za terdag 27 Juli haar Prov. Zomerdag te 's Heer-Hendrikskinderen. Met zang en schrift lezing werd deze dag geopend. Daarna sprak de voorzitter een welkomswoord tot de aan wezigen. Ds. S. P. de Roos van 's. H.-H.- kinderen sprak over het onderwerp „Jongeren van één Vader". Na een gezamenlijke koffie tafel volgde een toespraak van Mevrouw Sickensz uit Terneuzen onder het motto: „Reikt elkaar de hand". De middag werd voorts gevuld met volksdans door leden van „De Gouden Cirkel" uit Middelburg, touw trekken en een estafette-loop. Door het Pij perkorps „Excelsior" uit Goes werd met een concert besloten. Ruim 700 personen be zochten deze bijeenkomst. De afd. Tholen was vertegenwoordigd door 33 personen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gesina Louisa, dt. van J. Bout en C. Bout. Maatje, dt. van C. Deurloo en J. J. Hage. Gehuwd: C. Jeroense, 33 jr. en Th. Baak, 30 jr. L. J. Dooge, 29 jr. en D. J. Polder man, 26 jr. Overleden: H. Baaij, 66 jr. echtgen. van L. J. Schot. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZING Totaal uitgebrachte geldige stemmen 1115 Lijst 1 Arbeiderslijst167 Lijst 2 (Christ. Hist. Unie) 211 Lijst 3 (Partij v. d. Vrijheid) 223 Lijst 4 (Anti-Rev.) 257 Lijst 5 (Kath. V. P.) 257 Gekozen L. Istha, P. v. Driel Mzn., J. L. v. Gorsel, J. v. d. Klooster, J. Aarnoudse, M. J. Daane en J. H. Mees. POLITIENIEUWS Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een persoon die, na herhaalde oproep distributie bescheiden in te leveren, hierin achterstallig bleef, en tegen een 4-tal personen wegens verkeersovertredingen en rijden zonder licht. Men zij dus op zijn hoede. BURGERLIJKE STAND over Juli Geboren: Simon Marinus, zn. van J. J. Vos en D. van Beveren Cornelia Maria, dt, van J. A. van Loenhout en C. van Oevelen Cornelia Jacoba, dt. van A. J. Rijstenbil en M. P. Vos Anna Maria Petronella, dt. van F. M. van der Zande en A. M. S. Aarden Helena Sepje, dt. van J. Melissen en B. van Duren Anna Pieternella, dt. van A. van den Houten en C. D. Hoek Cor nelia Maatje, dt. van C. Plandsoen en M. C. Schetters. Huwelijksaangifte: Marinus Jacob Beve lander, 52 Jr. landbouwer, en Adriana Maria Verschuur, 42 jaar, z.b. Dirk van den Brink, 37 jaar, chauffeur te Amerongen, en Janna Aarnoudse 26 jaar, z.b. Marius van Vossen, 60 jr., veekoopman en Grietje Elis. Husemeier, 48 jr. z.b. Jacobus Gerardus Steijns. 29 jr. loondorser en Anna Cornelia van Dorst, 25 jr. z.b. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZING Totaal uitgebrachte geldige stemmen 1249

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 3