VolVette kaas 40 KAAS C. v. d. JAGT'S Knip- en Naaicursus Bouwverbod. Aardappelen VVVVVVVVVVVV AttentieAttentie volvette kaas DE SPAR W. PRIEM VVVVVVVVVVVV rol beschuit A. Gunter St. Annaland r V L ©n Siertuinen „Dat is een knappe terrier", zei de jongen Bij iedere tred van den neger, ritselt het blad Hij at alleen dertien pannekoeken op, veel hé Een hen kraait niet als een haan. Raadsel 3: Een steen en nog een steen En toch weer samen één. Maar zonder voeg of naad, Een knapperd, die het raadt. Raadsel 4: Een hondje werd een poot af gereden. Hoeveel heeft het dan nog over? Raadsel 5: Wat is het verschil tussen een mug en een vlieg Vooral deze laatste is een erg moeilijk raadsel. Probeer maar eens. En veel plezier RECHTSZAKEN ZITTING VAN DEN TUCHTRECHTER VOOR DE PRIJZEN OP 25 JUNI Als eerste zaak werd behandeld de kwestie van de gebr. L. en C. S. te St. Annaland, wegens het ver handelen van varkens in strijd met de voorschriften. Hierin werden verschillende getuigen gehoord, terwijl Mr. A. v. d. Hoeven als verdediger optrad. Wegens gebrek aan bewijs moest er vrijspraak volgen. Voorts stond terecht den Eerw. Heer J. B. te Fijnaart voor het berekenen van te hoge prijs als intreegeld bij een toneelvoorstelling. Er was berekend 1:50 en 45 ct plaatsbespreking, terwijl men op basis 10 Mei slechts 1.— plus 0.10 pl. pl.bespr. had mogen eisen. Daar de opbrengst echter bestemd was voor op te bouwen patronaat en men veel onkosten had gehad en dus van opzettelijke prijsopdrijving geen sprake was, volgde vrijspraak. P.J.P. te Ossendrecht wegens te dure houtverkoop 75.idem M.P.W. te Halsteren 75.A.C.F. te St. Philipsland idem 75. P.M.K. te Tholen wegens het verkopen van 96 busjes melk voor 50 ct, werd beboet met 250.P.Q. die ze gekocht had van P.M.K. en verkocht voor 60 ct. werd bij verstek veroordeeld tot 100.boete. J.F.T. te B.o.Z. wegens het kopen van die busjes tot 20.boete. Voorts stond terecht C.G. te St. Annaland voor het vervoer van kolen voor de Coop. Aankoopver. aldaar wegens te hoge vrachtprijs. Verdachte gaf hierna de volgende lezing: Hij en nog vele andere mensen waren dringend verzocht door de hierboven genoemde Ver. de brandstoffen te willen vervoeren. Zelf hadden ze geen prijs bedongen, doch de Ver. had hun 1 cent per kg voor het vervoer aangeboden. Hoe meer men dus laadde, hoe meer men kon verdienen. Hierna was per kg de vervoerde vracht uitbetaald. De tuchtrechter verklaarde, dat juist daarin de fout zat. Men had niet per kg mogen betalen, doch per uur. Voor één paard is toegestaan in rekening te brengen 10.en voor 2 paarden 14.per dag van 9 uur. Hij wilde echter rekening houden met het feit, dat de prijs niet zelf bedongen was. Hij wees op het voorbeeld van C.J.K. te St. A., welke het teveel betaalde, direct aan de Ver. had teruggegeven. Hij zag zich thans genood zaakt het teveel ontvangene in boeten terug te vor deren. Het verschil is dus nu, dat de Staat het teveel betaalde krijgt, terwijl, wanneer het voorbeeld van dhr. C.J.K. was gevolgd de Ver. geen nadeel had ondervonden. Uitspraak voor deze gevallen tegen M.d.E., St. M'dijk; van St. Annaland aan C.G. f 50. H.v.tLJ. 60.—; D.deH. 50.—; M.G. 15.—; J.J.v.L. 75.—; J.C. 45.—; P.S. 50.—; A.R. 25.—; J.L.G. 75.W.R. 10.C.J.K. kwijtschelding straf H.B. te Steenbergen had een rijwiel te koop aange boden. Nadat in deze zaak de getuigen A.G. en P.L.V. te Oud-Vossemeer gehoord waren, werd een boete van 250.opgelegd. J.H.V. te Oud-Vossemeer werd beboet met 115. voor het in de winkel voorhanden hebben van goede ren zonder prijsaanduiding. Idem Mej. M.K.K. te Poortvliet, eveneens 15.I.R. te St. Philipsland en J.C.v.O. voor dezelfde overtreding, resp. 25.boete. WAT MENIGEEN NIET WEET!! In vroeger lijden gold het als een blijk van buiten gewone hoffelijkheid, wanneer een edelman en een dame van een en hetzelfde bord aten. Het woord „opera" betekent letterlijk „werk" Ope rette is letterlijk „kleine opera". In haar korte leven Igt een vlieg zeshonder eieren. Per zomer kan men rekenen op acht generaties. Een exemplaar kan dus theoretisch in één seizoen 66 trillioen nakomelingen krijgen. Natuurlijk komen niet alle eieren uit, maar niettemin loopt het aantal af stammelingen ieder jaar in de millioenen. Hout voor wandel- en parapluiestokken groet gelijk mais en haver. Jonge boompjes worden geplant en na circa vier jaren gesneden. Oplossingen raadsels: 1. Mijn geheel is een: guitenstreek; gist doet de bakker in z'n brood, rek dient om de was op te hangen; een is een getal; ruit zit in een raam; 2. Peter, Gerrit, Leendert, Henk; 3. Een kei-steen; 4. Het heeft geen één over, want het heeft er voortaan altijd een te kort; 5. Een mug kan vliegen, maar een vlieg kan niet muggen. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Simon Marinus. J. J. Vos. D. Vos-van Beveren. Rien. Oud-Vossemeer, 3 Juli 1946. Dorpsring A 82. xxx^cxxKxxjcxxjoooooog Zondag 7 Juli hoopt onze 3 lieve Opoe O Wed. j. Franke-Daniëlse haar 80 ste verjaardag te X herdenken. O Haar dankbare kleinkinderen X St. Annaland, X Rozet van Vessem. St. Maartensdijk, Mina van 't Hof. X Jo van 't Hof. Q Tholen, X Rinus Verkerke. "X OOÖÖÖOÖOOOOÖ JOOOOOOOOOOÖOOOOOOOJ Op 7 Juli hoopt onze ge liefde Grootmoeder Jacomina Martina Daniëlse haar 80 ste geboortedag te herdenken. Dat ze nog lang gespaard y mag blijven is de wens van X haar dankbare kleinkinderen O 1° Bart en Catrien q Keetje O Marie X Izak Corrie O y Mientje X X Keesje o Q Co ba O St. Maartensdijk, O O Boschje C 79. y ÖOOOOOOOOOOOOOOOOO08 Heden namiddag half zes. nam de Heere van ons. door een noodlottig ongeval, ons zeer geliefd Dochtertje, Zusje en Nichtje Pieternella Quist, op den jeugdigen leeftijd van veertien jaar en ruim zes maanden. A. C. Quist. T. Quist-Manneke. En Kinderen. Tholen. 4 Juli 1946. Brugstraat 7. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat op het on verwachts uit ons midden is weggenomen ons geliefd Nichtje Pieternella Quist J. J. van Bemden. Neeltje van Bemden-Quist. Tholen, 4 Juli 1946. Singel 32. Hiermede betuigt ondergeteekende ook namens zijn vrouw en kinde ren, zijn oprechten dank voor de betoonde belangstelling, bij mijn 25 jarig jubileum als koster a. d R. K. Kerk te Oud Vossemeer. Oud Vossemeer, 4 Juli 1946 J. Nuts Op 30 Juni overle Rotterdam, tot onze diepe droefheid, na een langdurig maar geduldig gedrag n lij den. onze innig geliefde Zuster en Tante Maatje J. Heerebout GEB. v. D. VELDE in de ouderdom van ruim 37 jaar. Tholen D. J. v. d. Velde A. v. d. Velde Heerebout en Kinderen De begrafenis heeft p'a-rs gehad op Donderdag 4 Juli op de Zuiderbegraafplaats te Rotterdam. Hedenmiddag 2 uur be haagde het den Heere van leven en dood. na een lang durig en smartelijk, doch geduldig gedragen lijden van onze zijde weg te nemen, onze grliefde Man, zorg zame Vader en Behuwd- Vader Cornells Leendert POTAPPEL Jac.z. in den ouderdom van ruim 63 )aar. De Heere die geen reken schap geeft van Zijn daden, doe ons in Zijnen heiligen wil berusten. Wed. C. L. Potappel- Oudesluijs. Jacob Pieter. Johannis. P. J. Potapppel. G. Potappel-Dorst. Aplonius. Machiel. David Pieternella-Sara. Albert. Aplonia. Jacoba, Jozua. Staven is^e. 28 Juni 1946. Plan van UitFreiding en Bebouwingsvoorschriften. De Burgemeester van Scherpenisse maakt bekend, dat het ontwerp van het plan van uitbreiding in uitvoerige kaarten uitgewerkt, met bebouwingsvoorschriften ter secre tarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 8 Juli 1946 tot en met 4 Augustus 1946 en dat belanghebbenden gedurende dezen termijn tegen het ontwerp en de daarbij behoorende bebouwings voorschriften bezwaren bij den ge meenteraad kunnen indienen. Scherpenisse, 6 Juli 1946. De Burgemeester voornoemd, H. H. SCHULLER. VOLVETTE en KOMIJNE zooals U in jaren niet geproefd hebt Natuurlijk bij Levensmiddelenbedrijf Tholen. De aangekondigde demonstratie in vorig nummer op 10 Juli a.s. zal niet doorgaan wegens gebrek aan plaatsruimte. Wel kunnen zich leerlingen aanmelden tot het volgen van een aan onderstaand adres. De leerares-coupeuse M. v. d. Jagt-de Groen Kerkstraat 107 Scherpenisse De Burgemeester van Scherpenisse maakt bekend, dat het ontwerp van een raadsbesluit, strekkende om in het belang van stelselmatige bebouwing te verbieden, dat ge bouwen worden gebouwd of her bouwd op grond welke in de naaste toekomst voor den aanleg van een straat bestemd is, met uitvoerige kaart, ter secretarie dezer gemeente I voor een ieder ter inzage ligt van 8 Juli 1946 t.e.m. 4 Augustus 1946. j Scherpenisse. 6 Juli 1946. De Burgemeester voornoemd. H. H. SCHULLER. H H. Telers, vervoerders of anderen, die nog een vordering hebben op de V. B. N. A. vóór 1 Ang. 1945 en daarvoor nog geen 1 betaling ontvingen, kan nen hun nota's tot uiter lijk 15 Juli 1946 indienen bij Provinciaal Bureau V. B. N. A., Postbus 14 Goes Vorderingen na 15 Juli 1946 in gediend zullen niet meer in behan deling worden genomen. De V is de laatste jaren een letter van beteekenis geworden. Zij is het symbool der Vrije Volken. Die V zegt ons Victorie - Vrede - Vrijheid Zij bracht ons na Verzet de Ver lossing van Vreemde overheersers en Verraders Deze V stelde echter nog wel eens teleur. Maar de V waar het hier over gaat, stelt niet teleur. Het is de V van die U deze week weer op A 1 Uw bonnen koopen kunt bij H. H. Bouwvakpatroons, Hiermede maak ik U be kend dat ik vanaf heden ben aangesteld als correspondent van het j Vacantie Fonds Bouwbedrijven voor het westelijk gedeelte van het Eiland Tholen. U kunt dus thans bij mij alle bonwaarden vacantiebons bekomen. Hoogachtend, ADR. MULLER-FRANKE St. Maartensdijk U kunt weer bestellen alle soorten pootaardap- pelen, zaaigranen, uien zaad en klaverzaad voor 1947 bi) Agent J. Overbeeke Ring 476 St. Annaland Koopt Uw Kruidenierswaren bij ons, dan zijn Uw bonnen goed besteed. Deze week op al Uw bonnen weer ir pi waar voor U gezorgd wordt. Beleefd aanbevelend, Voorstraat - Stavenisse. Tevens voor iedere klant een Ruime voorraad in bon- vrije artikelen vooralt Lucifers, koffiesurrogaat, buisman, stijfsel, pudding en custard. Mos terd. (in mooie glazen), vermicelli, ammoniak, loda, pannekoekmeel zonder bon, bouillonblokjes BELEEFD AANBEVELEND. Levensmiddelenbedrijf De Tuinbouwvereniging „Tholen en Omstreken" maakt aan haar leden FrultplantageS bekend, dat bestellingen van r. terstelmgen en eigenheimers i NAAR worden ingewacht bij den Secretaris Penningmeester J. M. VAN VOSSEM H. Janssen Oud Vossemeer Julianastraat 22 Tholen Voor ontwerp en aanleg van

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 6