Aan de Rondvraag gekomen, merkt Wet houder Vos op, gelezen te hebben in het Raadsverslag van St. M'dijk, dat tijdens die raadszitting een telegram is verzonden aan den Minister van Landbouw, enz. in ver band met de varkenshouderij kwestie. Hij stelt voor dat ook hier te doen. Allen stemmen hiermee in en de secretaris zal de tekst voor het telegram opmaken en verzenden. Raadslid Tichem vraagt of er iets gedaan kan worden aan de Alg. begraafplaats. Het ziet er volgens hem vreselijk uit, gras groeit welig, vuil ligt overal, hij heeft het nergens zo gezien. De pachter van het daar aanwezige grasland schijnt wat nalatig. Na overleg wordt B. en W. machtiging gegeven dit nader te bezien en maatregelen te treffen. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. AANBESTEDING Dinsdag 2 Juli jl. werd hier in hotel ,,De Gouden Leeuw'' bestek no. 91 van de Water kering Scherpenisse aanbesteed. De inschrij vingen waren als volgt zand grond M. v.d.Velde, Brunisse 597000 597000 J. en W. de Ouden v. d. Berg Biervliet-Bruinisse 538500 Z. Roskam, Sliedrecht 512000 516000 A. K. Krajgenveld, id. 503000 512000 A. enW. Rovert-deWijs Heemstede 496870 496870 M. P.Verjaal, Puttersh. 488000 488000 J. A. v. Sevenster Dordrecht 460000 C. J. v. d. Hoeven Den Haag 427900 587000 Q. Broeken, Breda 399500 417500 Gebr. Q. en T. de Klerk Werkendam 389400 407400 Zanen en Verstoep Den Haag 386990 405000 BIJ HET STOEIEN Zaterdagavond waren enkele jongens en meisjes aan het stoeien. Een der meisjes B. J. kreeg een duw, waardoor zij kwam te vallen met het gevolg dat een arm brak en zij zich onder doktersbehandeling moest stellen. SIGAREN TE KOOP Maandag jl. waren in deze gemeente sigaren te koop. En goede ookZe waren verpakt in dozen van „Trouw" en werden aangeboden als „Hofnar" sigaren. De prijs was per 100 stuks 15.boterbonnen of andere bonnen. De politie kwam dit ter ore, stelde een onderzoek in met gevolg dat een bekeuring volgde voor smokkelhandel en het aanbieden van sigaren onder naam van een welbekende firma. Het waren nl. surrogaat- sigaren ONS SPORTHOEKJE We hebben in dit nummer weer wat meer ruimte. De vorige week moest zelfs ons klein sporthoekje komen te vervallen, in verband met de vele andere copie. Hierdoor hebben we „Olympia" 's demonstratie op Anjerdag niet kunnen aankondigen. Terwijl het voet balseizoen officieel gesloten is, nochtans de strijd op het heetst wordt voor wat de lands kampioenschap betreft, komt de s.v. W.H.S. van St. Annaland dit keer wel met een zeer verheugend bericht. Er is weer een voetbal veld op St. Annaland. De heer Kooyman was zo tegemoetkomend het Bestuur een terrein af te staan, dat, gezien de omstandigheden, een prima veld genoemd kan worden. De voetbalafdeling zal het, wanneer er niets tussenkomt, a.s. Zaterdag openen met een wedstrijd tegen De Heen. Het is voor deze ploeg een uitkomst. Geregeld uitwedstrijden valt ook niet mee en de oefenlooze weken bevorderde het voetbalpeil niet, te meer daar deze club veel goede spelers na de evacuatie niet meer terugzag. Het werd hoog tijd, dat een terrein werd gevonden, opdat het spelpeil weer omhoog gaat. Een woord van dank aan dhr. Kooyman willen we hier niet laten ont breken. Het terrein ligt weliswaar aan de openbare weg, maar een echte liefhebber zal het kwartje, dat hij door deze omstandig heden kan besparen door niet op het terrein zelf te komen, graag in de kas storten, indien hij daardoor aan het welzijn van z'n dorps- ploeg kan medewerken. Van de s.v. „Eendracht" te Tholen wordt ook vooruitgang gemeld. Dit bleek uit een vorige maand gehouden alg. vergadering. Die ver. telt thans 67 leden en 71 donateurs, het batig saldo over 1945-46 was 578.76. Zoals iedere ver. op ons eiland was er ook bij hen een groot gebrek aan shirts. Men zag mo menteel daarvoor geen oplossing. Eendracht schrijft deze zomer Nederlaag wedstrijden uit. Men ontving al toezegging van De Heen, Halsteren, Welberg, Heerle, Vrederust. „Smerdiek" wil, nu andere ver. opbloeien, niet achter blijven. Zoals reeds ge meld is daar ook weer een voetbalafd. en als ze volledig staan, kunnen ze voor onze omge ving ongetwijfeld goed mee. V oetbalr Het programma van de Nederlaagwed strijden van de v.v. Tholense Boys is na loting als volgt 6 Juli Th. Boys De Heen 7 uur 13 H.S.C., Heerle idem 20 S.C.W. Welberg idem 27 Steenbergen 6.30 u 3 Aug. Dinteloord idem 10 D.S.S.W. Wouw idem 24 Halsteren idem 31 Vrederust B.o.Z. 6 uur 6 Sept. W.H.S. St.Annal. idem De Korfbalcompetitie vordert, al is het maar langzaam. De stand is op het ogenblik als volgt De competitie-stand „Korfbal" wordt in één der volgende nummers medegedeeld. Smerdiek korfbalt in een zware, te zware klasse, als heeft dit ook z'n voordelen. De twee laatste ons bekende uitslagen waren: Kruiningen (Zeelandia) 43; Yerseke (Vol harding) 81. De a f standsmars Hiervoor is vooral op St. Annaland nogal animo. Ruim 40 deelnemers gaven zich op. Naar verluidt zouden er zich in totaal een honderd personen hebben opgegeven. De route is reeds eerder door ons gepubliceerd. Ter herinnering zal een fraai gedrukt kaartje worden uitgereikt aan de binnen de vastge stelde tijd binnenkomende deelnemers. De tijd voor deze 25 km is bepaald op maximum 6J/2 uur. Het Kringbestuur v. d. Sportver. op ons eiland kwam te Scherpenisse bijeen. Iedere ploeg had dezelfde moeilijkheden: gebrek aan schoenen, ballen en shirts. De Zeeuwse Korfbalbond werkt in deze nogal mee, maar de Brab. Voetbalbond antwoordt niet eens op event, verzoeken. Zou een gezamenlijk request aan het Hoofdbestuur der N.V.B. helpen VOOR DE LANDBOUW EXAMEN VAKDIPLOMA MELKDETAILLIST Het examen in vakkennis van de melk- winning en de detailhandel in melk en melk producten, dat ingesteld is door de Melk- federaties in Zeeland ter verwerving van het vakdiploma Melkdetaillist is afgenomen te Goes op 31 Mei '46 (schriftelijk gedeelte) en te Zierikzee op 24 Juni '46, te Goes op 25 Juni '46, te Middelburg op 26 Juni '46 en te Terneuzen op 27 Juni '46 f mondeling ge deelte). Voor dit examen hadden zich uit Zeeland 67 candidaten aangemeld. Hiervan hebben er 65 aan het examen deelgenomen. 38 candidaten zijn geslaagd (59%) en 27 afgewezen (41 De geslaagden zijn Schouwen en DuivelandM. J. Wielaard, Sara den Boer, Aberdina van der Welle, A. J. Rotte, J. Legemate, allen te Zierikzee. C. P. Flikweert, Nieuwerkerk. Wilhelmina v. d. Wekken, P. A. v. Mourik, Capelle bij Zierikzee. Joh. Boot. Haamstede. C. Boot. Arnhem.3B. Boot, M. O. Hanse, J. C. Boot. Burgh. W. Bos, Duivendijke. Tholen en St. PhilipslandD. C. Uijl, Tholen. M. Hoek, St. Maartensdijk. H. J. v. Dijke, St. Annaland. Tona J. Hartog, Poort vliet. Zuid-BeuelandM. de Dreu, Goes. J.W. Rijk, Lewedorp. J. v. d. Guchte, 's-Heer- Arendskerke. G. Geschiere, Heinkenszand. J. Scheele, Yerseke. WalcherenJ. C. Poppe, Middelburg. S. Melse, Vrouwepolder. P. Crucq, G. Janse Nieuwland. A. Polderman, Ch. L. Heijdens. J. Stroo, Vlissingen. Oost- en West-Zeeuws-V laanderen A. F. Hamelinck, Lamswaarde. J. J. P. Fruijtier, Hontenisse. A. J. van Heeze, Vogelwaarde. P. van Walle, Nieuw-Namen. P. L. de Jonghe, Koewacht. C. Thomas, Westdorpe. F. Bleijenberg. Clinge. C. L. Serlé, Schoon- dijke. OFFICIËLE MEDEDELINGEN BELANGRIJK Mededeeling van het Streekbureau voor den Wederopbouw Noord-Zeeland In verband met 's lands begroting is het noodzakelijk, dat binnen zeer korten tijd alle rekeningen betreffende herstel aan opstallen, hetwelk in het vorig jaar heeft plaatsgevon den, door mijn bureau zijn afgedaan. Derhalve wijs ik alle betrokkenen er met nadruk op, dat deze rekeningen binnen een maand bij mijn bureau moeten zijn ingediend. Het Hoofd van het Streekbureau Noord-Zeeland. A. J. Argelo. ONS JEUGDHOEKJE Pfffffwat is dat warm, jongens ea meisjes. Tenminste, terwijl ik dit schrijf. Ik ben er dan ook bang voor, dat, wanneer ons blad uitkomt en het onmisbare zonnetje nog zo heerlijk schijnt, er weinig belangstelling zal bestaan voor het jeugdhoekje. En toch houden we er weer een plaatsje voor. Het is nu echt lekker om pootje te gaan baden of te gaan zwemmen. Maar vergeet daarbij de waarschuwingen van vader en moeder niet Onvoorzichtigheid, vooral in het water, loopt meestal niet goed af. Weet goed, waar jullie gaat pootje baden en als je het zwemmen pas leert, is het maar het beste op een plaats te gaan, waar je overal goed kunt lopen. Er zijn al zoveel ongelukken gebeurd door het zwem men. De kranten staan er om deze tijd meestal vol van. Opgepast dus En straks is het vacantie nog een weekje of wat. Er zijn hier en daar al plan nen gemaakt om te gaan kamperen. Nee, niet voor een week, want een echte kampeertent is niet te krijgen. Maar zo eens een dagje er tussendoor met dit mooie zomerweer, 's mor gen vroeg op stap, de boterhammen in een tas op de rug. een flinke mars, een mooi plekje opzoeken, die zijn er zelfs nog wel op ons eiland en dan zijn er altijd spelletjes te vinden om de dag door te brengen. Trouwens, je zouden van een paar zakken en paaltjes, die je misschien van thuis kunt meebrengen al een scherm kunnen maken voor de zon. Daar kunnen jullie 's middags in de schaduw je boterhammen opeten. Voor het geval het echter toch mocht regenen, laten we hieronder een paar raad sels volgen. Probeer ze op te* lossen. Kijk niet te gauw naar de afgedrukte oplossingen, die jullie ergens in dit nummer kunt ontdek ken. Daar gaat ie dan Raadsel 1: Mijn geheel wordt geschreven met 12 letters en is een vrolijk geval. 1-3-7-8 doet de bakker in het brood 9-5-12 dient om de was op te hangen 10-11-6 is een getal 9-2-3-8 zit in een raam. Raadsel 2: Verborgen jongensnamen. In elke zin één:

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 5