STAVENISSE SCHERPENISSE varken houden. Hiermee zijn we een heel eind in de goede richting. Nodig was echter nog, dat een lijst werd opgemaakt van alle personen, die een B. ver gunning hadden en konden verklaren hun varken te kunnen houden van ruw voeder. Staande ter vergadering werd deze lijst op gemaakt, en deze zal vóór 15 Juli verzonden worden naar de Voedsel commissaris van Zeeland. De gemaakte onkosten werden door belanghebbenden gezamenlijk betaald. Deze grote actie in talrijke gemeenten heeft dus tot een gunstig resultaat geleid. NUMMERING LIJSTEN GEMEENTERAAD Na loting zijn de candidatenlijsten voor de Gemeenteraad als volgt genummerd No. 1. Combinatie S.G.P.A.R.C.H. (J. den Engelsman) No. 2. Arbeiders- en Middenstanderspartij (C. Ridderhof) No. 3. Gemeentebelang (A. C. Geluk) No. 4. Partij v.d. Arbeid (Chr. v. 't Hof) BURGERLIJKE STAND over de maand Juni 1946 Geboren: Adriana Catharina, dt. van A. P. Quist en C. v. Ofwegen. Cornelia Isabella, dt. van M. J. den Engelsman en H. Jansen. Cornelia, dt. van J. L. den Engelsman en P. Theunisse. Jan Adries, zn. van A. Fase en P. v. Oeveren. Elizabeth Lena, dt. van M. J. Overbeeke en J. van Oeveren. Janna Lena, dt. van J. v. Putte en A. C. Barendse. Aplonia Adriana, dt. van J. C. Ridderhof en M. Scherpenisse. Gehuwd Cornelis Moerland, 22 jr. en Mart. deWilde, 23 jr. Jacob Hoogendoorn, 26 jr. en Willemina Bruijnzeel, 23 jr. Leendert Pieter Goedegebuure, 24 jr. en Louisa Wil- helmina Groothuysen, 20 jr. Pieter Corn. Stols, 26 jr. en Jannetje Pagé. 23 jr. Overleden: Maarten v.d. Jagt, 78 jr. ongeh. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Johannes C. v. d. Boogaart en gezin van 's-Gravenhage. Willemina M. Dijkema, van Rilland-Bath. Vertrokken Cornelis Bazen naar Valkens- waard; Adrianus L. C. Brooijmans naar Tho- len; Johannes A. M. Akkerman en gezin naar Halsteren: Martina Moerland-geb. de Wilde n. Rotterdam: Willemina Hoogendoorn geb. Bruijnzeel naar Hedel: Dorothea Korporaal naar Dordrecht: Wouter v. d. Klooster naar St. M'dijk. SCHORSING DIJKGRAAF Bij beschikking van de Commissaris der Koningin in Zeeland is op grond van het Zuiveringsbesluit 1945, in de uitoefening van zijn functie geschorst: C. Steendijk Czn.Sr. te Stavenisse. Tevens als lid van de dijkraad van de Waterkering van de Cal. polders Oud Kempenhofstede en Moggershil, zulks jnet ingang van 21 Juni 1946. ..DORPSGENOEGEN Onder geringe belangstelling van de be volking ging men ter plaatse over tot het oprichten van een ver. tot het organiseren van feesten bij event, bijz. gebeurtenissen. De naam der ver. wordt Dorpsgenoegen". De contributie bedraagt 45 ct. per mnd. beneden de 16 jaar 25 cent. 42 leden traden toe. Dr. Bernhardi werd tot ere-voorzitter gekozen, terwijl dhr. C. van Beveren tot voorzitter is benoemd en Mej. Nel. Vroegop als bode zal fungeren. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN Vrije Lijst No. 1 A. J. J. Tazelaar Arbeiderslijst No. 2 C. van Beveren Rechtse groep No. 3 J. W. v. d. Slikke DE ZORGZAME VOEDSTER Een konijn van dhr. A. v. P. schonk dezer dagen het leven aan 17 konijntjes. Een is er inmiddels van dood gegaan. De zorgzame voedster maakte 2 nesten en men vond de volgende morgen in elk nest 8 konijntjes. Ze had ze dus wel perfect gedistribueerd. Komt dit meer voor BURGERLIJKE STAND over de maand Juni 1946 Geboren: Izaak Leendert, zn. van M. L. Potappel en M. Hoek Jacob Adriaan, zn. van C. L. Moerland eri A. P. de Jong Cornelis," zn. van J. M, Leune en M. H. Hendrikse. Gehuwd: Jan Cornelis Moerland, 26 jr. en Maria Catharina Dane, 24 jr. Overlijden: Adriana Potappel, 19 jr. Cornelis Leendert Potappel, 63 jr. echtgen. van Anna J. Oudesluijs. BEVOLKING over de maand Juni 1946 Ingekomen 9 personent.w. Jacobus M. Moerland uit C.B.R. Gezin van Cornelis Moerland uit C.B.R. Gezin van Laurus v. d. Vliet uit Goes Gezin van Hendrik Winter uit Maassluis Maria C. Dane uit C.B.R. Johannes Moerland uit Wieringer- meer. Vertrokken: 5 personen t.w. Abraham C. Hage naar Goes en Gezin van Willem Hans- sens naar Arnhem. RAADSVERGADERING Zaterdag. 29 Juni., kwam de tijd. ge meenteraad in Openbare vergadering bijeen. Afwezig dhr. Zandee. In zijn openingswoord wijst de voorzitter, burgemeester Schuller. op de bijzondere ge beurtenis van deze dag, de 35ste verjaardag van Prins Bemhard en stelt namens B. W. voor een gelukstelegram aan den Prins te zenden. Dit vindt alg. instemming. Medegedeeld wordt dat de burgemeester officieel te Scherpenisse zitting houdt op de hierna genoemde dagen en uren Maandag van 912 uur. Woensdag van 912 en van 19—20 uur en Vrijdag van 912 uur. Hierna worden de ingekomen stukken be handeld 1. Ontvangen is een schrijven van het Instituut voor Bestuurswetenschappen waarin verzocht wordt toe te treden als lid van dit Instituut. B. en W. achten dit van geen be lang voor de gemeente en stellen voor hieraan geen gevolg te geven, waartoe met alg. st. wordt besloten, 2. Idem van de Vervpersorganisatie dat evenwel ook voor deze gemeente geen zin heeft, zodat men hiervan geen lid zal worden. 3. Een verzoek v. d. Rijkslandbouwconsu- lent om bij event, benoeming van een onder wijzer iemand te nemen, welke tevens bevoegd is Land- en Tuinbouw-onderwijs te geven. De voorzitter zegt. dat dit vanzelfsprekend is, dus stelt voor dit schriftelijk mede te delen aan den Rijkslandbouwconsulent, waartoe wordt besloten. 4. Ontvangen is een ..salarisadres' v. h. Alg. Ned. Onderwijzers verbond waarin ver zocht wordt, adhaesie te betuigen aan hun verzoek om salarisverhoging. B. en W. menen, dat dit niet op de weg ligt van de gemeenteraad, hoewel men de onderwijzers klacht gegrond noemt. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. 5. Een verzoek als eerstgenoemd ingeko men schrijven om lid te worden van de Ned. Ver. Gemeentebelangen. Ook in deze menen B. en W. dat het de gemeente geen voordeel zal brengen en van geen enkel belang is, zo dat ook dit voor kennisgeving wordt aan genomen. 6. Van het Prov. Bestuur is een afschrift binnengekomen van het Besluit van den Minister v. Binnenl, Zaken, waarin mede gedeeld wordt dat de Regeringsperiode van oud-Burgemeester Klos is geëindigd op de datum, zoals deze door den toenmaligen secretaris-generaal is vastgesteld. Dit betreft dus enkel een bekrachtiging van het inder tijd genomen besluit. 7. Van de Rijksdienst Landbouwherstel is bericht ingekomen, dat herstel van Gemeente grond (technische werken, enz.) voor 90% door genoemde dienst vergoed zullen worden. 8. Een verslag over 1943 van de Water leiding M. Tholen, hetwelk voor Raadsleden te inzage ligt. Punt 2 van de Agenda behelst Heffing op centen hoofdsom personele belasting 1946/47. De heffing wordt op 150 opcenten gebracht. Punt 3. Demping en riolering sloot naast N.H. Pastorietuin. Een voorstel van B. en W. om dit werk samen met de Ned. Herv. Kerk uit te voeren wordt met alg. stemmen aangenomen. Overleg zal worden gepleegd met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente en indien overeenstemming wordt bereikt, kan onmiddellijk met de uitvoering worden begonnen. Punt 4. Instelling van een huisvuil- en scherven ophaaldienst. B. en W. is van mening dat deze instelling nodig is in de gemeente en stelt voor binnenkort te begin nen om het huisvuil en de scherven één maal per week te doen ophalen. Raadslid v. d. Werff vraagt of het in de zomer niet nood zakelijk zou zijn, dit 2 x per week te doen. De voorzitter vindt dat men met 1 x per week moet beginnen. Mocht het later nodig blijken om het vuil 2 maal per week op te halen, dan kan dat altijd. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met alg. stemmen aangenomen en dit college wordt volmacht verleend e.a. zo spoedig moge uit te voeren en een kosten berekening te maken. Punt 5. Verlaging rente geldleningen. Van het Prov. Bestuur is een schrijven ontvangen enkele renteposten te wijzigen van de Be groting 1946, daar deze voor een te groot rentepercentage staan geboekt. Na onderling overleg wordt besloten dit te doen, voor zover mogelijk. Van een enkele lening is dit niet mogelijk, daar deze uit de tijd zijn, toen moeilijk geld te krijgen was en tegen 3J^ is opgenomen, waardoor men dit thans niet terug kan brengen op 3%. Het Prov. Bestuur zal hiervan in kennis worden gesteld. Punt 6 behelst Deelneming aan de Stichting Herstel Zeeland". De voorzitter zet het doel van deze stichting uiteen. Zoals we reeds eerder in ons blad hebben opgemerkt is de bedoeling, dat door deze Stichting, ver schillende instanties uit één of meer eilanden van dezelfde provincie niet met dezelfde klacht bij een minister aankomen, maar deze klacht of verzoek e.d. bij het Bestuur der Stichting indient, zodat door de Stichting, verzoeken, klachten e.d. collectief worden doorgegeven aan den Minister. De Stichting moet in eigen geld voorzien, waardoor een bedrag van 0.10 per inwoner van-een deelnemende gemeente moet worden uitgetrokken. Dit bedrag komt dan voor Scherpenisse op f 130. Met alg. st. wordt besloten toe te treden tot de Stichting Herstel Zeeland. Enkele wijzigingen Gemeente-begroting 1945 en idem Begroting Burgerlijk Armbestuur be nevens enkele opmerkingen van het Prov. Bestuur worden goedgekeurd, waarmee punt 7 en 8 v. d. Agenda zijn afgewerkt. Punt 9. Bouwverbod en uitbreidingsplan. Evenals voor de andere gemeenten op ons eiland is een uitbreidingsplan opgemaakt. El ders in dit nummer vindt U een artikel van het doel hiervan. In hoofdzaak wordt door de Raad na enige discussie het ontwerp van dit plan goedgekeurd, met aanhaling dat wethouder Vos tegen opneming van een sportterrein stemt. Bij punt 10 van de Agenda „Bouwplan" merkt de voorzitter op, dat é«n woning is toe gewezen om in 1946 te bouwen. Het is ont zettend gering, vergeleken bij de grote vraag naar woningen, maar we worden niet ver geten. Het begin is er en het geeft in elk ge val al een morele steun. In deze kan dus reeds gebruik worden gemaakt van 't Uitbreidings plan. Met alg. st. wordt vanzelfsprekend het bouwplan '46 goedgekeurd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 4