ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET De heren v. d. Klooster en van Driel steunen het voorstel van dhr. v. Westen. De Voorzitter brengt dit in stemming als zijnde van verdere strekking. Voor intrekking: de heer v. Gorsel, Daane en Mees. tegen intrekking: de heer v. d. Klooster, van Driel en v. Westen. Waar de stemmen staken, wordt dit punt tot een vol gende vergadering uitgesteld. Daarna werden de restanten geldleningen geconverteerd tegen een percentage van 3 De Begroting 1945 wordt gewijzigd. Daarna sluiting. Als vervolg op het verslag van de raads vergadering van 31 Mei kan worden mede gedeeld, dat in de op 5 Juni gehouden raads vergadering het besluit tot schorsing van de kermis is gehandhaafd met 3 tegen 2 st. BENOEMD Aan het Departement van Justitie te 's- Gravenhage is benoemd dhr. W. M. dé Wilde. OVERDRACHT Woensdag 12 Juni half acht zal door de Commissie, die gevormd is door oud-patiënten van wijlen dokter Lindenbergh, de overdracht van een door hen aangekochte grafsteen plaats hebben. BURGERLIJKE STAND over de maand Mei Geboren: Franciscus Leonardus. zn. van Wilhelmus van der Zande en van Maria Catharina Hoendervan gers Johannis Leendert, zn. van Hendrik van Gorsel en van Johanna Wilhelmina van Westen Jacqueline dr. van Johanna Minheere Gehuwd: Anthonie Marinus Geluk. 24 jr. landbou wer en Cornelia Adrians Quist. 24 jr. zonder beroep. Bevolking over de maand Mei: Ingekomen: J. J. vaft Rosmalen uit Rilland Bath naar B 41 J. J. Boogert, uit Wissenkerke, naar C 1 E. J. van Luijk, naar A 4, opgenomen uit archief Rijksinspectie. In totaal 1 man en 2 vrouwen. Vertrokken: L. A. Haze, van B 149, naar Bergen op Zoom G. H. Hoogland met gezin, van A 42 naar Utrecht P. C. van der Eijk. van B 15 naar Vlissingen Th. Ligtendag, van A 55 naar Tholen C. J. Buijs, van A 55 naar Tholen. In totaal vertrokken 6 mannen en 4 vrouwen. EINDELIJK! Deze week werden aan de Thoolse brug de vroeger in onze gemeente wonende L. J. Buys en zijn collega uit Halsteren, aangehouden door de C.C.D.. beiden met een partijtje textielgoederen, welke in beslag werden ge nomen. Beiden zijn op transport gesteld naar Middelburg. Ons opschrift doelt op de zucht, die velen zullen slaken. BURGERLIJKE STAND over Mei 1946 Geboren: Jacobus Johannes, zn. van K. J. Hage en K. W. Nelisse Leendert Nicolaas, zn. van J. Overbeeke en A. A. v. Zetten Wilhelmina Isabella Geertruida. dt. van A. H. v. Oost en G. v. d. Jagt Pieter Willem, zn. van L. J. Rijnberg en J. Fase Janna Jacoba dt. van A. J. Sandee en M. C. Ver- burg Mattheus Johannes, zn. van I. Rijn berg en J. P. Polderman Cent. zn. van C. Scherpenisse en J. Goedegebuure. Gehuwd: Abraham v. d. Boogaart en Cath. J. v. Dijke. Overleden: Abramina van Vossen, 49 jr. echtg. van W. v. d. Boogaart Marinus v. d. Gouwe. 76 jr. echtgenoot van Maatje v. Iwaarden Jacob Neleward Geluk. 76 jr. weduwnr. van N. Kloet Aagtje v. Beveren 86 jr, echtgen. van J. Th. Kurvink, eerder weduwe van C. Goedegebuure Pieternella Elenbaas, 64 jr. echtgen. van J. A. Vroegop. Ingekomen: J. A. Vroegop en gezin van Bleiswijk Abramina de Jonge van Rotter dam Adriaan Pieter Dorst en gezin van St. Maartensdijk. Vertrokken: Jacob Burgers naar Rotterdam Izaak J. Goedegebuure en gezin naar Kamperland Jan v. d. Vliet naar Rotter dam Nicolaas de Korte naar Barneveld Marinus Westdorp naar Zevenhuizen Hermanus J. Meloen en gezin naar St. Maar tensdijk Marus A. Kodde naar Ouwerkerk Cornelis den Engelsman naar Rotterdam Maria Regina Slager naar Bergen op Z. AFSCHEID Na een diensttijd van 40 jaar nam Mej. K. Suurland afscheid van de O.L.S. Aanwezig waren het personeel, de oudercommissie, de wnd. burgemeester, de Wethouder en Ds. D. Damsté. Allereerst werd Mej. Suurland toe gesproken door het Hoofd der School, dhr. W. v. Dissel, die haar dank bracht voor het vele nuttige werk, dat zij in al die jaren voor de school heeft gedaan. Als dank werd haar een oud-Chinees-bord aangeboden. Vervol gens voerde een van Mej, Suurland's colle ga's het woord, waarna de voorzitter der Oudercommissie haar in dichtvorm, namens de ouders dank gebracht en haar als aandenken een vulpen en vulpotlood overhandigde. Na mens het gemeentebestuur dankte de wnd: Burgemeester, waarna Mej. Suurland een bloemenmand ontving. Wethouder v.d. Slikke memoreerde het vele werk, dat zij voor de school deed. Ook Ds. Damsté sprak een woord van dank, waarna de schoolkinderen Mej. Suurlaifd een afscheidslied toezonaen. Een van haar leerlingen bood haar vervolgens een bouquet aan na een gedicht te hebben voorgedragen. Mej. Suurland dankte allen recht hartelijk voor de grote belangstelling en het gesprokenelen bood de kinderen een tractatie aan. BURGERLIJKE STAND over de maand Mei Geboren Jannis Marinus, zn. van M. Leenhouts en M. J. Plansoen Arie Karei, zn. van W. Riedijk en E. v. Iwaarden Abel Marinus, zn, van L. Pot- appel en S. W. Boogert Izaak Johannes, zn. van D. I. Dorst en P. Oudesluys. Gehuwd: Louis Eliza Heijboer, 33 jr. en Johanna Dina Cornelia de Graaf, 28 jr. Anthonie Jacobus Priem, 48 jr. wedn. van Clare de Kruijf en Janna van Haafen, 49 jr. Loop der bevolking: Ingekomen over April: 12 man nen en 5 vrouwen. Over Mei 4 mannen en en 1 vrouw. Vertrokken over April 3 mannen en 3 vrouwen. Over Mei 1 man en 3 vrouwen. BENOEMING Tot gezworene van den Muijepolder is be noemd, dhr. J. L. Quaak te St. Maartensdijk. TORENKLOKKEN Ook in onze gemeente worden vandaag vanuit Amsterdam de torenklokken terug verwacht. KUIKENTJES VERDWENEN Dinsdagmiddag kwam de landbouwet v. d. S. tot de ontdekking dat er kuikentjes ver dwenen waren. Hij vermoedde dat de ratten deze verdwijning hadden veroorzaakt, maar later bleek, dat een ekster de schuldige was. 8 kuikentjes waren verdweaen en 6 eieren leegedronken. BATIG SALDO In ons bericht van vorige week omtrent het batig saldo van de afd. v. h. Groene Kruis was 106.vermeld Dit moet zijn 1.06. BURGERLIJKE STAND over de maand Mei Geboren: Edgar Hans, zn. van I. R. Fahrer en C. Potter Marinus Jacob, zn. v^n J. E. Voshol en A. den Haan Jannetje Cornelia, dr. van J. Uijl en C. Moerland. Ondertrouwd: P. C. v. d. Graaf, 25 jr. en P. Perestam, 22 jr. Overleden: J. C. Uijl, 2 wk, te Bergen op Zoom. VERENIGINGSNIEUWS De Mannenver. vergadert 12 Juni. Onder werp door C. Bijl Mzn., qit Maliachie 4:1-6. Jongelingsver. op 9 Juni: Onderwerp door W. Quist. Pinkstergeschiedenis uit Hand. 2 1-13 en Wt. Geuze, Bijbelsonderw. uit Hand. 2: 14-36. AANVANG CUfiSUS Door drukke werkzaamheden zal pas in de week van 1623 Juni een aanvang genomen worden met de cursus „Organiseer U zelf". Nader zal datum en uur worden bekend ge maakt. BURGERLIJKE STAND over de maand Mei Geboren: Maatje Cornelia, dr. van J. Quist en W. M. Geluk Hendrik Jan, zn. van D. Roukema en J. Klippel Cornelis, zn. van G. Geuze en H. Nelisse Jannetje Jozina Cornelia Paulina, dr. van H. L. Niemantsverdriet en B. J. Kot. Huwelijken: Cornelis Steenblok, 51 jr. en Adriane Chr. v. d. Slikke, 29 jr. Pieter van der Maas, 37 jr. en Lena P. Heijboer, 31 jr. Ingekomen: Augustinus de Koek, uit Oostburg Abraham Jansen uit Emmen Jan Quist en gezin uit Scherpenisse. Vertrokken: Marinus C. v. d. Male en gezin naar Den Haag Gerard Hage naar St. Maartensdijk Cornelis Dorst en echtg. naar St. Maartensdijk Adriana C. v. d. Slikke naar Gouda. STEMMEN VAN LEZERS Wij ontvingen een schrijven van het per soneel van de O.L.S. te St. Maartensdijk, met verzoek een daarbij ingesloten „ingezonden stuk" te willen opnemen. Het ingezonden stuk, n.a.v. het door ons gepubliceerde verslag van de Gemeenteraad te St. Maartensdijk (zie ons nummer d.d. 24 Mei 1.1.) waarin o.a. voorkwam dat met alg. st. een verordening werd vastgesteld, betreffende het heffen van schoolgeld voor het L.O. (verm. cijfer op 2). Hierin werd tevens vermeld, dat deze ver ordening eerst met ingang van 1 Mei 1946 in werking zou treden, daar het onderwijzend personeel geen aantekening hield van school gaande kinderen, waardoor de hieruitvoort- vloeiende nadelige gevolgen ten laste van de gemeente kwamen. Hierop reageerde het per soneel van de O.L. school en verzocht mij een „ingezonden stuk" te plaatsen. Aan het personeel: Heren. Uw schrijven was te uitgebreid om geheel te plaatsen. Ook al hebben we dit keer 8 pagina's. Door dit laatste kunnen we echter het belangrijkste van Uw stuk hieronder laten volgen Red. (Buiten verantw. der redactie) „Volgens bovengenoemd raadsverslag heb ben wij, hef personeel van de O.L.S. alhier, deze strop voor de gemeente op ons geweten. Wij moeten deze beschuldiging geheel van de hand wijzen. Tot goed begrip diene het volgende: Twee onzer werden destijds aan geschreven op 15 Jan. 1945 het onderwijs te hervatten, zonder meer. Dit onderwijs had plaats in één lokaal met 80 leerlingen over 7 leerjaren verdeeld. Het tijdelijk hoofd was toen nog geëvacueerd. Of er een nieuw tijde lijk hoofd zou komen, of "wie voorlopig met de leiding werd belast, dienaangaande werd geen mededeling gedaan of instructie ge geven. Zelfs buitenstaanders kunnen begrij pen, dat er onder uiterst moeilijke omstandig heden werd geweskt. Van het gemeentehuis uit werd niet de minste belangstelling getoond. De burgemeester heeft vanaf 15 Jan. '45, het tijdstip, waarop de school weer begon, tot 1 Juli. toen er 3 leerkrachten bijkwamen, nim mer de school bezocht. Gezien de buiten gewoon moeilijke omstandigheden was het alleszins op zijn plaats geweest, zich daarvan op de hoogte te stellen. Tussen meergenoemde tijdstippen werd nimmer enige kennisgeving of herinnering ontvangen, betreffende het bijhouden of in zenden van lijsten. Wij geloven, dat men op het gemeentehuis ten dezen iets vergeten of verzuimd heeft. Gezien de moeilijke tijden, die wij, speciaal ook in onze gemeente, door maakten, is zulks zeer wel mogelijk en ook te vergeven. Laat men dat dan ridderlijk erken den en niet anderen daarvan de schuld geven. Het laatste leidt niet tot opbouw, maar wekt verbittering. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte blijven wij Hoogachtend, J. Christiaanse P. Priem-v. Nieuwenhuijzen J. van Luijk W. G. Bastiaanse A. N. Nieuwenhuijzen." St. Maartensdijk, 29 Mei 1946.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 4