Jan Overeenkam Tenslotte kreeg Ds. A. v. Oost het woord, die er, speciaal bij de Hervormde ouders, op aandrong, de herinnering aan de Doop bij hun kinderen levendig te houden. Ds. H. J. Swierts sloot daarop met gebed de ouderavond, die een aangenaam verloop had en wel geslaagd mag heten. BEDANKT Ds. Ewaldt, Ned. Herv. Pred. te Goede reede heeft bedankt voor de hem gedane toe zegging van beroep bij de Ned. Herv. Gem. te Tholen. PROCESVERBAAL Door de ambtenaren van de Crisis-Con trole-Dienst in ons eiland, zijn tegen verschil lende personen processen-verbaal opgemaakt wegens het clandestien slachten van varkens, met de gebleken bedoeling het spek en vlees in het zwart aan de man te brengen. HERDENKING Op 22 Maart a.s. hopen het echtpaar Joh. Beukelaar-Anthonisse de dag te herdenken, dat ze voor 40 jaar in het huwelijk traden. Het zal hun ongetwijfeld niet aan belangstel ling ontbreken. JAARVERGADERING Op 1 Maart 1.1. hield de M.V. op G.G. ..Bidt en Werkt" te Tholen haar eerste jaar vergadering na de bevrijding. De Voorzitter, van dien avond, Ds. Swierts, opende deze vergadering en riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe. Na het lezen van het jaarverslag kregen de afgevaardigden van de verschillende ver enigingen gelegenheid om hun felicitatie' over te brengen. Daarna werd een onderwerp behandeld over het boek Ruth, waarna een ruime bespreking volgde. In de pauze werden de aanwezigen getracteerd op chocolademelk en amandelbroodjes. Na de pauze werd een samenspraak gehouden, getiteld ,,Een ver jaarsvisite in 1944 hieraan namen 11 leden deel, met aandacht werd dit stuk gevolgd, en oogstte veel bijval. Ook werden nog ver schillende voordrachten en zangstukjes ten beste gegeven De M.V. mag op deze goed geslaagde avond met ere terugzien, de opkomst was zeer groot. Ds. Swierts sloot deze vergadering met dankgebed. BURGERLIJKE STAND Geboren: 16 Febr. Jacob, zn. van C. Bur ger en H. Bogert. 20 Febr. Adriana, dt. van C. Quist en A. Deurloo. 2 Maart Huiberdina Cornelia, dt. van F. Bout en J. Langejan. Huwelijken: 21 Febr. M. v. d. Linden, 20 j. en L. M. Bout, 20 jr. 28 Febr. A. E. H. Baaij, 28 jr. en M. M. Schot, 23 jr. 28 Febr.: C. Steendijk, 32 jr. en M. W. Chr. Geluk, 35 jr. Overleden: 12 Febr. G. Geuze 75 jr. echt- gen. van J. Quist. 14 Febr. J. v. Elsacker, 46 jr. echtgen. van L. L. Lindenberg. DIE GOEIE OUWE TIJD Hier een controleur, daar een inspecteur, ginds een varkensweger, daar weer een op zichter. Zo was het tijdens de oorlog, zo was het ook nog onmiddellijk na de bevrijding of nog erger. Langzamerhand komt er echter verbetering. Er komt schot in De losse ambtena ren, verbonden aan het Bureau van de Prov. Voedsel Comm. gaan per 1 April verdwijnen. Enkel de vaste arbeidscontractanten blijven nog. Om een voorbeeld te noemen: Te St. Annaland krijgen per 1 April ontslag, de heren A. J. Duyzer, tot op heden vertegenw. P.B.H. en P. Hage, controleur. Over blijft slechts dhr. K. Goedegebuure, zowel voor binnen- als buitendienst. Per 1 April moeten de huisslachtingen klaar zijn. Ook voor de zelf verzorging is weinig of geen administratie meer nodig. Aardappelen vrij, brood practisch vrij, alleen de vee-registratie (eenmaal per maand) blijft gehandhaafd. Er zit dus werkelijk schot in. De ontslagen ambtenaren zullen zeker wel werk kunnen vinden. Het algemeen is er mee gebaat, dat dergelijke instellingen gaan verdwijnen. PREDIKBEURTEN THOLEN Ned. Herv. Gemeente Zondag 17 Maart 10 uur Ds. van Oost 3 uur Ds. Goverts Vrije Geref. Gem.: Vrijdagavond 15 Maart 's avonds 7 uur Ds. Ravenswaai te Zaamslag Zondag 17 Maart 3 x leesdienst Maandag 18 Maart Prof. Wisse te Middelburg OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: 17 Maart (3e lijdenszondag) 10 uur leesdienst (vac. Tholen) 2.30 uur Ds. Goverts (cat. pred.) - In beide diensten extra collecte voor „Kerk en Wereld" Geref. Kerk: Zondag 17 Maart 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: Zondag 17 Maart 9.30 uur Ds. van Griethuysen 2 uur Ds. van Griethuysen (Des voorm. Voorber. H. Av.) Geref. Gem.: Zondag 17 Maart 3 x leesdienst Woensdag 20 Maart 3 x Ds. Fraanje van Barne- veld (Biddag) STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: Geen opgaaf ontvangen ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente. Zondag 17 Maart vm. Ds. de Bres (Lijden 3) n.m. Ds. de Bres Rehoboth Zondagavond 7 uur Ds. Matsz, Rotterdam SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 17 Maart 10 uur Ds. E. Damsté 2.30 uur Leesdienst Geref. Gem.: Zondag 17 Maart 9.30 uur Ds. Visser, 2 uur Ds. Visser en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: Zondag 17 Maart 10 uur Ds. W. Vroegindeweij 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Geref. Gem. Zondag 17 Maart vm. en nm. leesdienst, av. Ds. Visser ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: Zondag 17 Maart 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. Holst KERKNIEUWS Candidaat N. Koreman uit Leiderdorp heeft het beroep naar de gemeente Scherpenisse aangenomen. Zijn intrede is voorlopig bepaald op 28 April a.s. BONNENLIJST voor de eerste helft van de 4de periode 1946 (17 t/m 30 Maart) Bonkaarten KA. KB. KC 605 119 t/m 125 Algemeen 800 gram brood gram bloem gram suiker gram boter gram margarine gram margarine gram kaas ei gram brood kg aardappelen 126 Algemeen 127 Algemeen 128 Algemeen 129 Algemeen 130 Algemeen 131 Algemeen A 31 Reserve B 31 Reserve B 32 Reserve 200 400 125 250 125 100 1 800 2 Bonkaarten LA. LB. LC 604 091, 092, 093 vlees 087 aardappelen A 19 melk B 19, C 19 melk 100 gram vlees 2 kg aardappelen \l/2 liter melk 3 liter melk Bonkaarten KD. KE 604 619, 620 Algemeen 800 gram brood 621 Algemeen 200 gram bloem 622 Algemeen 500 gram suiker 623 Algemeen 250 gram boter 624 Algemeen 125 gram margarine 625 Algemeen 100 gram kaas D 31, D 32 Reserve 400 gram brood E 31 Reserve 500 gram rijst of kindermeel Bonkaarten LD, LE 604 100 gram vlees 1 kg aardappelen 6 liter melk 591, 592, 593 vlees 587 aardappelen D 19, E 19 melk Tabakskaarten, enz. T 19 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 19 100 gram chocolade of suikerwerken X 19 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 23 Maart a.s. Bon B 32 is geldig t/m Zaterdag 30 Maart a.s. In de week van 24 t/m 30 Maart zal geen bon voor deze groep afzonderlijk worden aangewezen. Voor de week van 24 tot en met 30 Maart zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardap pelen, jam, thee, tabak, versnaperingen en lucifers. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 15 Maart worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vlees, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 18 Maart mag worden afgeleverd. Op de bonnen voor kaas zal voor de helft magere of 20 +kaas en voor de helft volvette of 40 kaas (waaronder begrepen buitenlandse kaas) worden ge leverd. de Concurrent. „Eindelijk... Kees... eindelijk..." „Wat eindelijk „Eindelijk hoorde ik deze week de koekoek roepen." „Jan, je liegt als een drukfout, dat bestaat nog niet. Heb je soms ook al een kievitsei gebonden Ik wil niet ontkennen, dat er beter weer in de lucht zit. Het is ook al welletjes, 't Jonge, wat een nattigheid hé Maar nu ga ik toch m'n tabaksplanten poten, ondanks de 50 gram, die in het verrrschiet ligt. Ik plant nu „Pall Mal". Maar iets anders Jan, wat denk jij eigen lijk van de busondernemers „Nou Kees, dat is niet onji te vleien, maar die in het eiland voldoen best. Er zijn pas weer een paar nieuwe diensten ingelast. En alles over één kam. Iemand die een zitplaats bemachtigt, behoeft geen cent méér te betalen, dan iemand die zich aan de lus moet vast houden. Kortom, die ondernemers op ons eiland sloven zich werkelijk uit. Maar en dat zul jij ook moeten toegeven, dat is nog niets vergeleken bij de service van de B.B.A. Ik zit er over te prakkizeren, of daar wel iemand tegen op kan. Van 's morgens vroeg tot 's avond laat staan die lui voor je gereed. De wagens rijden af en aan. Dienst regelingen zie je er weliswaar nooit van. maar dat is ook niet nodig. Je gaat even aan de Thoolse brug staan, nauwelijks sta jé te bibberen of er komt al een zachtverende schitterende B.B.A.touringcar aangegle den. Ze draait precies voor je neus, stopt en zonder enig tijdverlies, vliegensvlug, springt de conducteur er uit, laat razend snel de achterklep zakken, plaatst nog vlugger een speciaal voor dat doel gemaakt trapje achter de wagen en helpt je nog een handje om de „car" te bestijgen. Zeldzaam. Eventjes moet je natuur lijk je handschoenen uittrekken en met stijve vingers het geld in de beleefd opgehouden hand van den conducteur deponeren, maar dat is ook al. En dan sta je in de bak een bak, die minstens één x per week wordt gebezemd. En hier werkelijk alles over één kam. Iedereen heeft een staanplaats. Prijzen niet verhoogd. Daar sta je dan. Vanwege de naastenliefde staat er. een dikke meneer op je wintertenen. Dat mag echter niet hinderen. Aanpassen is het parool. Het is hier een herrijzend reizen. Nauwelijks staat die zware baas goed en wel op je uiteinden of rang de wagen schiet vooruit. Onmiddellijk val je dan in de armen van een dame, die haar „punten" wil honoreren in de „stad". Je poogt de min of meer verroeste ijzeren staaf boven je hoofd nog te grijpen, het lukt niet en ook je gewaardeerde medereizigers maken een lichte schuiver naar de andere kant van de wagen. De luifelhoed van de dame raakt in de knel tusschen de klapperende zeilen van de super-luxe-wagen. Als alles dan goed en wel aan een kant ligt, ben je in Vogelenzang. De chauffeur remt hard en grondig hup alles zweeft weer de andere kant op. Dit keer ligt de dikke meneer onderaan. Nog vóór een paar lieflijke woorden de ruimte vullen, stopt het hele geval in Bergen op Zoom. De klep vliegt alweer open, het trapje staat er al en je staat in de stad. Hoogstens is de lak van je schoenen, je zelfstrikker zit misschien in je broekzak, een luifelhoed is meteen vervormd en je tenen krullen. Nu vraag ik me af, Kees, hoe is dat allemaal mogelijk voor zon luttel bedrag Hoe leveren ze 'm dat, al die service en toch nog een boterham Dat moet een best zaakje zijn, als je de banden op 4J/£ gulden rekent. Daarom stel ik voor: Laten we ook zon onder neming oprichten, de B.B.A. er zogezegd uitwerken door nog meer service te geven. Concurrentie We beginnen tenzij de zomer doorzet met een arren slee. Staanplaatsen voorlopig ook natuurlijk. Maar we passen ons aan het jaargetijde en brengen, voorjaars-, zomer- en herfsttouringcar's, veel mooier dan de hier boven geschetste B.B.A. glijdende paleizen. We gaan bijv. de reizigers des zomers vervoeren in hangmatten, tarief als de Gruyter, 10% en betere waar. Het wordt gewoon baas boven baas Misschien komt er dan echte B.B.A. service Sterkte Kees. Saluut. DISTRIBUTIEDIENST THOLEN Afd. Bijzondere Arbeid Uitreiking van toeslag kaarten voor Zwaren-, Vuilen-, Langdurigen- en Giftigen Arbeid voor de 4e periode 1946 zal plaats hebben te THOLEN Donderdag 14 Maart Zaterdag 16 Maart ST. ANNALAND: Maandag 18 Maart OUD-VOSSEMEER: Dinsdag 19 Maart ST. MAARTENSDIJK: Woensdag 20 Maart SCHERPENISSE: Donderdag 21 Maart POORTVLIET: Vrijdag 22 Maart STAVENISSE: Vrijdag 15 Maart Na-uitreiking te Tholen op Maandag en Dinsdag 25 en 26 Maart. Naamlijsten van werkgevers, zoo zover die nog niet zijn ingeleverd moeten worden medegebracht, als mede de nieuwe 2e distributie stamkaarten met de bijbehorende toeslagbewijzen van de werknemers. Landarbeiders komen wederom in aanmerking voor toeslag. Zelfverzorgers komen niet in aanmerking. De plaatselijke distributiekantoren zijn geopend van 9.3012 en van 1415.30 uur en des Zaterdags van 9.30—11.30 uur. De uitreiking van rantsoenbonnen voor lijnolie voor schilders zal eveneens plaats hebben. Tholen, 9 Maart 1946.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 7