STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET BURGERLIJKE STAND Geboren4 Febr. Willem Marinus, zn. van Jacob Scherpenisse en E. Moerland. 6 Febr. Elizabeth Bastiana, dt. van H. J. Meloen en J. W. A. Boogaard. 8 Febr. Jan Cornelis, zfi. van J. C. Elenbaas en E. Leune. -16 Febr. Pieter Marinus, zn. van J. Mossel man en J. v. Vossen. 16 Febr. Sara Jannetje, dt. van J. van Eenennaam en A. E. van Vossen. Huwelijk: 21 Febr. Jan van Dijk, 26 j. en Dingena W. Heijboer, 27 j. Overleden: 1 Febr. Mattheus Jacob Heijboer, 75 j. echtgen. van M. M. Oudesluys. 4 Febr. Mattheus de Jonge, 87 j. weduwn. van Neeltje Gunter. Ingekomen: Leendert C. Vroegop en gezin, van Anna Paulowna. Willem M. Hage, van Krabben- dijke. Willem J. Keur, van Bloemendaal. Johan nes M. Franke, van St. Maartensdijk. Hendrik Slager, van Utrecht. Leendert A. Theunisse, van 's-Gravenhage. Matthijs A. de Graaf, van Oud- Vossemeer. Geertje E. v. d. Male, van Yerseke. Hendrik M. Scheermeijer, van 's-Gravenhage. Jo hanna Scherpenisse, van Bergen op Zoom. Rokus C. Rijnberg, van Wouw. Vertrokken Adriaan Neef en gezin, naar 's-Gra venhage. Dingena W. Heijboer, naar Terneuzen. Cornelia Goudzwaard-van Vossen en 2 kinderen naar Arasterdam. Tannetje P. Ridderhof Dd.. naar Wieringerwaard. Abraham Heijboer en gezin, naar St. Maartensdijk. TROUWEN OF BETALEN Zaterdag 9 Maart voerden de leden van de s.v. .Eendracht" te Tholen in de zaal van Hotel van Daalen een landelijke klucht op in drie bedrijven, getiteld: Trouwen of betalen" Het toneelspel viel zeer in de smaak bij de aanwezigen. Voorzitter Meerman dankte namens de speler voor deze avond. Voorzitter Steendijk van S.V.O.-Stavenisse bracht even eens z'n dank aan Eendracht" en hoopte dat er niet alleen belangstelling voor het toneel was, maar dat er ook veel nieuwe leden tot de korfbal zullen toetreden. BURGERLIJKE STAND Geboren: 4 Febr. Jacob Jacobus, zn. van Jacob Laurens van Eenennaam en Pieternella Jozina 3 Maart Jacomina Pieter nella, dt. v. Abraham Goedegebuure en Adriana Hage. Gehuwd: 21 Febr. Mauritius Henricus Martlé, 20 jr. en Abramina Neeltje Scherpe nisse, 19 jr. Ondertrouwd: 28 Febr. S. de Graaf, 31 jr. en M. N. Goedegebuure, 22 jr. Ingekomen over Februari 1946: 30 mannen en 31 vrouwen. Vertrokken: Johanna Pieternella Hout naar Krommenie. M. P. v. Koeveringë-Stoutjes- dijk naar Jutphaas. BURGERLIJKE STAND over de maand Februari 1946 Géboren: Maria Elizabeth, dt. van J. A. Quist en A. P. Menheere. Wilhelmina Johanna, dt. van C. J. J. Noom. Cor, zn. van J. J. Polderman en M. E. den Engelsman. Wouterina Janna, dt. van E. de Graaf en C. P. Hoek Adriana Pieternella, dt. van P. Hengstmengel en A. Geuze. Overleden: C. J. van der Werf, 57 jr. weduwe van J. Geldhof. J. J. Ponse, 20 jr. ongehuwd. Dirkje Andriana, 10 maanden dt. van A. D. Zwagemaker en S. J. Hage. DIJKVAL GORISHOEK Direct na den dijkval van de stroomdam bij Gorishoek, is men begonnen met den aanleg van een nooddijk vanaf de dam naar de punt van de zeedijk, om de stroom die nu door het gat gaat, een andere richting te geven, daar deze anders funeste gevolgen zou kunnen hebben voor de zeedijk. Er zijn reeds voor bereidende maatregelen genomen tot herstel van de stroomdam, waarvoor men groot materiaal nodig heeft, er moeten dan zink- stukken aangebracht worden, waarbij men dan rekening dient te houden met de diepten van dit gat, welke beloopt van 15 tot 30 meter bij hoogwater. Aan een en ander zijn grote kosten verbonden. Het lichttorentje zal niet meer geplaatst worden, in de plaats hiervan is een grote gasboei gelegd meer naar het midden van de stroom, ongeveer recht voor de strekdam. BURGERLIJKE STAND over de maand Feberuari 1946 Geboren: Elizabeth, dt. van C. J. Udo en S. Riemens. Gerardus, zn. van G. D. de Jonge en M. L. Anthonisse. Gerardus Cornelis, zn. van Ding. Quaak en C. van As. Johannes Pieter, zn. van I. M. Kleppe en J. Geldhof. Gillis Marinus, zn. van I. J. v. d. Werf en W. Bolier. Elisabeth Maria, dt. van A. Suurland en A. C. Kaashoek. Cornelia Maatje, dt. van J. Bolier en D. C. Slager. Johanna Sijtje, dt. van A. J. Beve lander en M. A. Geluk. Overleden: Pieternella Cornelia Kot, 90 jr. wed, van L. Jansens. Gehuwd: Jan Kleppe. 42 jr. en Katalina Andrea Larooy, 34 jr. BURGERLIJKE STAND Overleden: Jan Potter, 71 jr. Een kind van 2 maanden van C. v. d. Maas en J. Geuze. LANDBOUW MELKKNECHTS EN BOERENZOONS MELKERS Mogelijkheid tot uitstel van vervulling van Dienstplicht Gelet op het tekort aan geoefende arbeids krachten in de veehouderij, welk tekort een ernstige bedreiging van de melkproductie gaat vormen, overweegt de Regeering uitstel van vervulling van dienstplicht te verleenen aan vaste melkknechts en boerenzoons van de lichting 1945, die degelijks tenminste vijf koeien melken. Verzoeken daartoe dienen met de meesten spoed door tussenkomst van de Plaatselijke Bureauhouders te worden ingediend. PRIJZEN VAN AKKERBOUWPRODUCTEN Thans van meer producten bekend In aansluiting op de bekendmaking van de suikerbietenprijs voor de oogst 1946, kan het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening thans ook van eenige andere producten de prijzen bekendmaken. Evenals voor de suikerbieten is de prijs van cichoreiwortelen met 7.50 per 1000 kg ver hoogd, terwijl ook de richtprijzen van karwij- en bruin mosterdzaad hoger zijn vastgesteld dan voor de oogst 1945, De thans vastgestelde prijzen zijn Suikerbieten 37.50 per 1000 kg 30. Cichorei ƒ47.50 1000 (ƒ40.— Karwijzaad ƒ70.100,, (ƒ40. Br. mosterdzaad ƒ80.100 (ƒ70. G. mosterdzaad ƒ40.— 100 (ƒ40. Koolzaad ƒ45.— 100 (ƒ45.— Blauwmaanzaad 85.100,, (ƒ85. De tussen haakjes vermelde prijzen zijn de richtprijzen voor de desbetreffende producten van de oogst 1945. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat de Overheid er naar zal streven te be reiken, dat de prijzen voor de tarwe van de oogst 1946 gemiddeld niet lager zullen zijn dan voor de gerst. OFFICIËLE MEDEDELINGEN LOONBELASTING De Inspecteur der Belastingen te Zierikzee, deelt ons mede, dat vele werkgevers nog niet op de hoogte schijnen te zijn, met de termijn van inzending der loonbelastingaangiften '46. De desbetreffende bepaling luidt als volgt De werkgevers van bedrijfspersoneel moe ten de afdracht van Loonbelasting en Ver eveningsheffing, ingehouden en verschuldigd van in het kalenderjaar 1946 genoten loon, verrichten per kwartaal, derhalve vóór of op de 10e April 1946, de 10e Juli 1946, de 10e October 1946 en de 10e Januari 1947. Voor andere jaren moet nog steeds per maand worden afgedragen. UITVOERINGSVOORSCHRIFTEN le Aanvulling op de Uitvoeringsvoorschrif ten Vreemdelingencirculaire. Betreffende: Verzoeken verblijf hier te lande van per sonen van Duitse nationaliteit. In vervolge op de hierboven bedoelde Uit voeringsvoorschriften is thans door den Minister van Justitie als uiterste datum, waar op door personen van Duitse nationaliteit, als bedoeld in 1 van Vreemdelingencirculaire A, een verzoek om vergunning tot tijdelijk voortgezet verblijf in Nederland kan worden ingediend, 15 Maart 1946 is gesteld. Zij die vóór of op dien datum geen ver zoekschrift hebben ingediend zullen te zijner tijd zonder meer uit Nederland worden ver wijderd. HONGER Gewoonlijk is een hond zachtzinnig, Doch daarbij een verstandig beest Wanneer hij dus het kost'lijk eten Door menschenhand ziet weggesmeten, Dan denkt hij: Zijn ze al vergeten, Hoe 't in den oorlog is geweest 't Is nog maar juist een jaar geleden, Dat voor een enkel stukje brood Men goud en goed wel wilde geven, En men, door hongernood gedreven, Tot het behoud van 't kostbaar leven Een kapitaal voor voedsel bood. Men toog langs velden en langs wegen Naar al wat eetbaar was op zoek, De prijzen waren niet te gissen Men trok de boeren langs in rissen En ruilde wat er was te missen, In Groningen en Achterhoek. Is men dan waarlijk reeds vergeten, Hoe daar verhongerd, uitgeteerd, Er menschen wezenloos, als dronken Bewustloos ter aarde zonken Hoe kinderstemmen schreiend klonken, Heeft dan de wereld niets geleerd Gré Kempen-Sterkenburg ONZE JONGENS OP JAVA Met belangstelling zullen velen het wel in de dagbladen gelezen hebben: Ned. troepen- landingen op Java. Een officieel communiqué werd gepubliceerd. Hierin was o.m. vermeld, dat het 13 R.I. in Semarang was aangekomen. De Ned. troepenlandingen gaan voort. Aan gezien 13 R.I. gelijk met 14 R.I., waarbij de meeste Thölenaars zijn ingedeeld, naar Indië is vertrokken, zal het zeker niet lang meer uitblijven zo dit inmiddels niet is geschied of ook 14 R.I. landt op Java. Lang is er op gewacht. Met vrees, met spanning, met een groot verlangen door de jongens zelf. Alle brieven die we tot nu toe ontvingen waren vol van de doelloosheid van het leven op Malakka, in alle brieven stond de wens zo spoedig mogelijk naar Java te mogen ver trekken. Van harte hopen we, dat onze jon gens het er wel zullen maken. De politieke activiteit te Batavia is groot. De onderhandelingen tussen van Mook en Sjahrir, in tegenwoordigheid van Archibald Clark Kerr zijn begonnen. Sjahrir meende, dat de landingen der Ned. troepen nadelig zouden zijn voor de onderhandelingen. Hij protesteerde hier ook tegen en beschouwde het als een herhaalde Nederlandse inval, een schending van de souvereiniteit van de Indo nesische republiek. Enorm veel hangt er van de lopende be sprekingen af voor ons Vaderland, ook voor onze jongens, die nu of binnenkort voet aan wal zullen zetten in Nederland-Indië. „Tussen recht en onrecht groeit het graan der advocaten"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 5