Dienstregeling St. Annaland-Tholen m, /a" Overeenkam POLITIENIEUWS PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS BONNENL1JST DISTRIBUTIEDIENST THOLEN Ingaande 11 Februari 1946* *5' C. v. d. Klundert - Oud-Vossemeer. Gevonden voorwerpen: 1 Bankbiljet. Inl. bij v. d. Put. Singel Tholen. Op 4 Febr. 1946 werd door de Marechaussee aan gehouden J. C. G., distributieambtenaar te St. Maar tensdijk, wegens verduistering van Distributiebonnen. Na verhoor is hij op vrije voeten gesteld. Op 30 Jan. 1946 is door de Marechaussee te Stave- nisse proces-verbaal opgemaakt tegen J. K., wegens het verkopen van jenever voor 30.per liter, terwijl tegen C. J. S. te St. Annaland eveneens proces-verbaal werd opgemaakt voor het kopen van deze drank. Op 30 Jan. 1946 werd door de Mar. te Stavenisse tegen A. M. B. te Scherpenisse een bekeuring op gemaakt. wegens openbare dronkenschap. Dezelfde datum werd proces-verbaal opgemaakt tegen A. G. te Stavenisse, wegens overtr. Prijsvoor- schriften. Het te duur verkopen van een klosje garen 1.-. Rectificatie In ons vorig nummer is een zetfoutje geslopen, waar door het geheel een andere vorm krijgt, nl. in het ver slag omtrent de gehouden verg. Oorlogsgedup. te St. Annaland. Vermeld staat onder bedrijfsschade; een regel boven punt d: „onder het mon", dit moet zijn: „onder de norm". THOLEN Ned. Herv. Gemeente Zondag 10 Febr. 10 uur Ds. de Bres; 3 uur Ds. van Oost. Geref. Kerk: Zondag 10 Febr. 10 en 3 uur Ds. H. J. Swierts. Geref. Gem.: Zondag 10 Febr. 3 x Leesdienst Geref. Gem.: Woensdag 13 Febr. des avonds 7 uur Ds. A. Visser (Scherpenisse) Vrije Geref. Gem.: Zondag 10 Febr. 10, 2.30 en 630 u. Ds. Du Monchie van Voorthuijsen.uit Sliedrecht OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: Zondag 10 Febr. 10 uur Ds. Goverts-Bed. H. Avondmaal; 2.30 uur Ds. Goverts - Dankzegging. Geref. Kerk: Zondag 10 Febr. 10 en 2.30 u. Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 10 Febr. 10 uur en 6.30 uur Ds. van Griet- huysen. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 10 Febr. 10 uur Leesd.; 6 uur Ds. Damsté ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: Zondag 10 Febr. vm. Leeskerk (vac. Tholen); nm. Ds. de Bres. Rehoboth Zondag 10 Febr. av. 6.30 uur Ds. Korevaar te Goes SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 10 Febr. 10 uur Ds. Damsté; nm. 2.30 uur Leesdienst. Geref. Gem. Zondag 10 Febr. vm. en nm. Ds. A. Vis ser, av. Leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: Zondag 10 Febr. 10 uur en 2.30 uur Ds. Vroegin- deweij. Geref. Gem.: Zondag 10 Febr. vm. en nm. Leesdienst, av. Ds. A. Visser ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: Zondag 10 Febr. 10 uur Ds. Holst - Bevestiging van Ouderling en Diaken; 2.30 uur Leesdienst. Tholen Zondag 3 Februari in de middagdienst nam Ds. J. Batelaan afscheid als predikant der gemeente Tholen. Uit Tholen zelf was een talrijke menigte opgekomen om de afscheidspreek van haar dominee bij te wonen, terwijl ook uit de andere plaatsen van ons eiland nog belangstellenden waren opgekomen. De kerk was dan ook geheel gevuld. Als tekst had de scheidende predikant gekozen: „Alleenlijk wandelt waardiglijk het Evangelie van Christus, opdat hetzij ik kom en u zie, hetzij ik af wezig ben, ik van uwe zaken mag horen, dat gij staat in enen geest, met één gemoed gezamenlijk strijdende door het geloof des Evangelies en dat gij in geen ding verschrikt wordt van degenen die tegenstaan." Na de uitlegging van deze tekst, dankte in de eerste plaats ouderling de Korte Ds. Batelaan, namens kerke- raad, kerkvoogdij en de Ned. Herv. gemeente in Tholen. Hij verzocht hem toe te zingen: Ps. 121 1 en 2, waarna Ds. Damsté sprak namens de gemeente Stavenisse, waar Batelaan voor z'n intrede te Tholen 4 jaren als leraar de gemeente had gediend. Ds. van Griethuysen bracht dank. namens de Ring en de Classis. Burgemeester v. d. Hoeven een persoonlijk dank woord voor de hulp en bijstand in moeilijke dagen. Ook dhr. van Elsacker betuigde z'n erkentelijkheid voor dominees bijstand in moeilijke dagen. Ds. van Oost sprak vervolgens enige hartelijke woorden tot het gezin Batelaan en verzocht het Kerk koor te zingen: „U zeegne God". De scheidende predikant zelf wees tenslotte alle dank van de hand met de woord „Soli Deo Gloria" - „alleen Gode de eer." Geëndigd werd met het laatste vers van Ps. 121. De. Batelaan heeft de gemeente Tholen gediend. Het waren zeer moeilijke jaren. Een nieuwe taak wacht hem te Utrecht. Het Zendingsdirectorschap, waaraan ook vele moeilijke, ook vele mooie werk zaamheden verbonden zijn. Nieuwe bonnen geldig van 10 t/m 16 Febeurari Bonkaarten KA. KB. KC 602 735 250 gram jam, stroop, enz. 736 50 gram thee 737 100 gram gedroogde zuidvruchten 738 250 gram waspoeder B 71 1 kg aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602 A 04 melk 1 ]/2 liter melk B 04, C 04 melk 3 liter melk 010 aardappelen 2 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 602 835 250 gram jam, stroop, enz. 836 100 gram gedroogde zuidvruchten 837 250 gram waspoeder Bonkaarten LD, LE 602 D04, E04 melk 5 liter melk 510 aardappelen 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz. T 12 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen imp. sigar.) V 12 100 gram chocolade of suikerwerken 12 100 gram chocolade of suikerwerken Op deze bonnen kan vanaf Vrijdagochtend 8 uur worden gekocht. Het aardappelrantsoen voor de volgende week is vastgesteld op 2 kg voor personen van 4 jaar en ouder (met 1 kg toeslag voor de leeftijdsgroep van 14 tot 21 jaar) en op 1 kg voor de kinderen beneden 4 jaar. Men verwacht de rantsoeneering op dit peil te kunnen handhaven tot na den nieuwen oogst. Het Bestuur van de Afdeling Tholen van het Ned. Rode Kruis maakt bekend; dat aan de houders van een A, B, en C Kringkaart, geldig voor het Eiland Tholen, Boter zal worden uitgereikt. Het betreft hier een gift van het Deense Volk voor de getroffen gebieden in Nederland. Uitgereikt zal worden een half pond Roomboter op een bon van de A en C kaart (voor zover voorradig) en een half pond Margarine op de B-kaart. Aangewezen bonnen zijn: Kringkaart A bon 108, Kringkaart B bon 108 en Kringkaart C bon 108. De uitreiking vindt plaats op Zaterdag 9 Februari a.s. des namiddags om 2 uur en wel THOLEN: Veilingsgebouw POORTVLIETGemeentehuis SCHERPENISSE: Hooge Markt 7 ST. MAARTENSDIJK: Gemeentehuis STAVENISSE: Gemeentehuis ST. ANNALAND, Oud Gemeentehuis OUD-VOSSEMEER: Gemeentehuis Deze boter wordt gratis uitgereikt De Leider van den Distributiedienst Tholen maakt bekend dat alle personen die een aanvraag voor LEDEREN DAMESSCHOENEN, in de maten 35 tot 42, bij den Distributiedienst Tholen hebben ingediend, op onderstaande dagen een paar schoenen kunnen afhalen te THOLEN: Dinsdag 12 Februari Fa. Lievense, Brugstraat POORTVLIET: Dondagdag 14 Februari SCHERPENISSE: Dinsdag 12 Februari Fa. K. A. v. Bezooijen, Spuidam STAVENISSE, Woensdag 13 Februari Fa. W. M. Potappel, A 252 ST. ANNALAND, Maandag 11 Februari Oud Gemeentehuis OUD-VOSSEMEER, Maandag 11 Februari Café Verhees De verkoop van deze schoenen begint des morgens om 9 uur Mede brengen le en 2e distributiestamkaart De verkoopprijs bedraagt 7.50, welk bedrag con tant moet worden betaald De uitreiking van toeslagkaarten voor Zware-, Lang durige- en Giftigen Arbeid voor de 3e periode 1946 zal plaats hebben te en de Winterhulpbus. „Over een bus gesproken Kees, heb jij wel eens iets gegeven aan Winterhulp Hoor je me niet Kees, ik vraag: heb jij Winterhulp wel eens vergeten of geweigerd een bijdrage in de bekende bus te depo neren „Hm... Jan, hm... blij, dat de winter voorbij is." „Kees. sedert wanneer zijn. je gehoororganen niet in orde „Kalm aan maar Jan, je weet, ik was „goed" tijdens de bezetting. „Trouw" gelezen, een onderduiker gehad, enne, maar ja, die Winterhulpbus, kijk eens, dat was een beroerd geval, daar kwam zo'n venijnige N.S.B.er mee aan de deur, had het toch al niet op me voorzien, dus zo'n enkele keer gaf ik ook eens een dubbeltje enne..." „Stop meer, Kees, wil ik je zelfs vergeven Maar je weet misschien dat die Winterhulpbus nog in ge bruik is. Nu is het een internationale bus... of heb je soms nooit van het „Rode Kruis" gehoord Je bent zelf om zeep geweest, niet, je haalde dit keer zelf je 10 sigaretten. Zag je de Rode Kruisbus, zag je de omgebouwde Winterhulpbus staan „Hm... Jan... hm... weet je niets anders te vertellen vandaag „Kees, sedert wanneer zijn je gezichtsorganen zo beperkt, dat je enkel maar de sigaretten ziet, die naast een Rode Kruisbus worden geschoven en enkel de zeep maar, die bovenop die soort bus wordt geplaatst Maar ik verwacht geen antwoord, 'k Zal je zelf het antwoord wel geven. Je kent de gezellige drukte op het Distributiekantoor. Vooral deze week was het gezellig, want we kregen immers 10 sigraretten. „Ja", smoesde een hartstochtelijk roke tegen z'n buurman in het uitreiklokaal: „Ik kocht vorige week nog een 10-tal „Players" voor 1 kwarte per stuk." Toch een beste instelling dat Rode Kruis, alles gratis. De smoezer werd geholpen. Netjes worden hem 10 sigaretten toe geschoven. De Rode Kruisbus kreeg een opstopper, zo schielijk werden de sigaretten van de tafel gegrist. Maar de Playerkoper begreep nog niet, waarom die Rode Kruisbus daar stond. Geen kwartje, geen stuiver, geen cent, gaf deze zwartkoper aan het Rode Kruis. Na hem volgden een 9-tal heren voor ik m'n bon kaartje in m'n binnenzak frommelde. Twee personen hiervan vergaten de Rode Kruisbus niet." Nog een voorbeeld Een dame kwam een winkel binnen: „De zeep al ontvangen?" „Ja, zeker, astublieft." 2 stukjes werden boven op de Winterhulpbus geplaatst Snuivend aan de lekkere zeep vertrok de dame, zonder meer. De winkelier snoof ook, van ergernis. We hoeven hier toch niets meer aan toe te voegen, Kees Maar de gratis-uitreikingen zijn nog niet klaar. Er komt nu ook weer boter. Zou het niet goed zijn een grote schilderij van een dictator boven de Rode Kruisbus te hangen Laten de winkeliers ook niet vergeten de bekende bus zichtbaar op hun toonbank te plaatsen. Sterkte Kees. Saluut. THOLEN, Maandag 11 en Dinsdag 12 Februari ST. ANNALAND, Maandag 18 Februari OUD-VOSSEMEER, Dinsdag 19 Februari ST. MAARTENSDIJK, Woensdag 20 Februari SCHERPENISSE, Donderdag 21 Februari POORTVLIET. Vrijdag 22 Februari STAVENISSE, Vrijdag 15 Februari Na-uitreiking te Tholen op Maandag en Dinsdag 25 en 26 Februari Naamlijsten van de werkgevers, voor zover die nog niet zijn ingeleverd, moeten worden medegebracht, als mede de nieuwe 2e distributiestamkaarten met de bijbehorende toeslagbewijzen van de werknemers. De plaatselijke distributiekantoren zijn geopend van 9.3012 uur en van 1415.30 uur en des Zaterdags van 9.30—11.30 uur. De uitreiking van rantsoenbonnen voor lijnolie voor de schilders zal eveneens plaats hebben. Kappers kunnen een aanvraagformulier afhalen en indienen voor Scheerzeep voor de 2e, 3e en 4e periode. Bij den plaatselijken Distributiedienst. De Leider v. d. Distributiedienst Tholen. c w u CO ej CQ e w a tj a .2* 'c Busnummers 1 3 5 7 St. Annaland V. 7.15 8.15 12.10 15.45 Oud-V ossemeer V. 7.35 8.35 12.30 16.05 Tholen A. 7.45 8.45 12.40 16.15 Busnummers 2 4 6 8 Tholen V. 10.00 13.05 16.45 17.15 Oud-Vossemeer V. 10.10 13.15 16.55 17.25 St. Annaland A. 10.30 13 35 17.15 17.45 7T 3 "O co P co s DO co S SI n co p

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 3