Jan Overeenkam VAN HIER EN OVERAL PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS DISTRIBUTIEDIENST THOLEN BONNENL1JST stemt tegen. ONS DISTRIBUTIEHOEKJE ADVERTENTIES Dina Martha Dini C. Knuist, JACOMINI SUZANNA, het Gewestelijk Arbeidsbureau bijkantoor Oostburg. Terneuzen, Hoek, Zaamslag en Axel tot den Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau bijkantoor Terneuzen. Sas van Gent, Philippine, Westdorpe, Zuiddorpe en Koewacht tot den Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau bijkantoor Sas van Gent. Hulst, Kloosterzande, Vogelwaarde, Lamswaarde, Graauw, Clinge, Nieuw Namen en St. Janssteen tot den Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau bij kantoor Hulst. In het verzoek dienen uitsluitend te worden vermeld naam, voornamen geboortedatum, woonplaats en adres. De Dir. v. h. Gew. Arbeidsbureau Middelburg, J. C. Korver De aandacht wordt er op gevestigd dat het restant op de geldkaarten in de maand Januari wordt terug betaald. Het nieuwe Fransche Staatshoofd. Langdurige besprekingen zijn gevolgd op het besluit van de Gaulle, waarin hij zijn terugtreden uit de politiek mededeelde. De diverse grote partijen hebben echter toch over eenstemming bereikt en Felix Gouin gekozen tot hoofd van de nieuwe regering. Alle voorwaarden zijn nog niet bekend, maar Bidault blijft minister van buiten landse zaken. Indie en de U. N. O. Het voorstel der Okraine om de Indische kwestie door de Verenigde Volken te laten regelen, wordt door velen sterk omstreden. Ook uit Indië komen stemmen van misnoegen. Dat Engeland echter Sir Clark Kerr naar Batavia zend heeft reeds bijvoorbaat een stimulerende invloed en doet de toekomst reeds helder inzien dat een over eenkomst met beider instemming mogelijk is. Dr. van Mook is helaas ingesteld in Kairo maar hij zal zeker het vertrouwen van ons Volk verwerven als de resultaten van zijn arbeid in de annalen der ge schiedenis worden opgetekend. THOLEN Ned. Herv. Gemeente Zondag 27 Jan.: 10 uur Ds. Batelaan - H. Avond maal: 3 uur Ds. van Oost - Nabetrachting In beide diensten extra-collecte v. restauratiefonds Geref. Kerk: Zondag 27 Jan.: 10 en 3 uur Ds. Swierts Geref. Gem.: Zondag 27 Jan. Ds. Visser Vrije Geref. Gem.: Vrijdag 25 Jan.: 's av. 7 uur Ds. Du. Marschie van Voorthuizen te Sliedrecht Vrije Geref. Gem.: Zondag 27 Jan. 3 en Leesdienst Ned. Prot. Bond: Zondag 27 Jan. 3 uur n.m. Ds. H. F. C. de Boer OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente Zondag 27 Jan.: 10 uur». Ds. Holst; 2.30 uur Ds. Goverts - Bediening v. d. H. Doop - Collecte Ziekenfonds Geref. Ker: Zondag 27 Jan.: 10 uur en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 27 Jan.: 10 uur Ds. vgn Griethuysen; 2.30 u. Leesdienst - Collecte Ziekenfonds STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 27 Jan.: 10 uur Leesdienst: 6 uur Ds. van Griethuysen Donderdag 31 Jan.: te 3.30 uur Huwelijksbevestiging van Abraham Johannis van der Slikke en Pieternella Wilhelmina Leune Geref. Gem.: Zondag 27 Jan. 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK - Ned. Herv. Gemeente: Zondag 27 Jan.: 10 uur Leeskerk (vac. Scherpenisse 2 uur Ds. de Bres Gebouw „Rehoboth": Zondag 6.30 uur Ds. de Bruijn van Wemeldinge SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 27 Jan.: 9.30 uur Ds. de Bres: 2.30 uur Leesdienst Z?nda9 27 Jan. 9.30, 2 en 6 uur Leesd. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: Zondag 27 Jan.: vm. en nm. Ds. W. Vroegindeweij Geref. Kerk: Zondag 27 Jan. 2 en Ds. Lanning uit Fijnaart 1Gem.: Zondag 27 Jan. 3 x Leesdienst ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: Zondag 27 Jan.: 10 uur Ds. Goverts; 2.30 uur Ds. Holst Ds. E. R. Darasté heeft een beroep ontvangen naar de gemeente Benschop. STAVENISSE Dinsdag 5 Februari alle letters ST. MAARTENSDIJK Maandag 28 Januari de letters A t/m K Donderdag 31 Januari de letters L t/m Z SCHERPENISSE Donderdag 24 Januari alle letters POORTVLIET Vrijdag 25 Januari alle letters B Aan Zelfverzorgcrs Mede brengen: Alle tweede Distributiestamkaarten voorzien van het Kringnummer 227 met de daarbij behoorende inlegvellen en de bonnen van het artikel waarvoor men zelfverzorger was (van de 13de en de lste periode) opgeplakt op de daarvoor bestemde opplakvellen. THOLEN Dinsdag 12 Februari alle letters OUD-VOSSEMEER Vrijdag 15 Februari alle letters ST. ANNALAND Woensdag 13 Februari alle letters STAVENISSE Vrijdag 8 Februari alle letters ST. MAARTENSDIJK Donderdag 7 Februari alle letters SCHERPENISSE Donderdag 14 Februari alle letters POORTVLIET Maandag 11 Februari alle letters Na-uitreiking te Tholen op Maandag 18 Febr. a.s. Let wel! Met de letteraanduiding wordt be doeld de beginletter van den geslachtsnaam van het gezinshoofd. De plaatselijke distriebutiekantoren zijn geopend van 9.3012 uur en van 1415.30 uur. Tevens zullen bij deze uitreiking aan houders van een tabakskaart 9 sigaretten worden uitgereikt, welke door het Roode Kruis gratis beschikbaar zijn gesteld. De Leider v. d. Distributiedienst Tholen. Geldige bonnen voor de periode van 20 Januari t/m 2 Februari 1946 Bonkaarten KA, KB, KC 602 725 726 727 728 B 69 B 70, C 70 KB. KC 602 250 gram jam, stroop, boterham pasta, enz. 100 gram koffie 112 gram huishoudzeep 250 gram zachte zeep 1 kg aardappelen pi 1 ei Bonkaarten LA, LB, LC 602 A 02 melk 1 Y2 liter melk B 02, C 02 melk 3 liter melk 002 aardappelen 1 kg aardappelen Bonkaarten KD. KE 602 825 250 gram jam, stroop, enz. 826 1 ei 827 ±112 gram huishoudzeep 828 250 gram zachte zeep Bonkaarten LD, LE 602 D 02, E 02 melk 5 liter melk 502 aardappelen 1 kg aardappelen Tabakskaarten, enz. T 10 2 rantsoenen rook- of shagtabak (geen cigaretten of sigaren) V 10 100 gram chocolade of suikerwerken X 10 100 gram chocolade of suikerwerken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 Januari van des morgens 8 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aard appelen, waarop eerst met ingang van Maandag 28 Januari mag worden afgeleverd. De eieren op de bonnen B 70, C 70 en 826 zijn verkrijgbaar bij een detaillist, die gewoon is eieren op rantsoenbonnen voor zieken te verkoopen. Ter aanvulling van het door de weersomstandig heden tijdelijk verlaagde aardappel-rantsoen voor per sonen van 4 jaar en ouder kan 2 kg uit de eerder verstrekte voorschotten worden genomen. ,,Heb je ze gezien Kees, nu staan er waarachtig ook al van die meiden op de trams, conductrices, bestuur sters. En als postbode fungeren ze ook al „Waar, heb je het eigenlijk over Jan." „Begrijp je het weer niet, Keesje, ik sprak over de bezettingstijd. Toen ergerden we ons zowat ziek aan al die dames, èn op de tram èn als postbode èn als politie èn... ja, wat al niet meer?" „En nu... wat hoor ik, wat las ik? De. kamers debatteren over vrouwelijke notarissen, vrouwelijke burgemeesters, enz. De Minister keurt het in geen geval af, dat er straks vrouwen burgemeester of notaris zullen worden En ik Kees, ik stem tegen. Onherroepelijk Want, nu hebben we misschien nog gebrek aan flinke intellectuele mannelijke krachten, maar straks... de toekomst. Zul je het dan niet tegen komen, dat mijnheer X om steun moet bij Mevrouw de Burgemeesteres en zal de firma F z'n boeltje moeten laten opschrijven door deurwaarderes P. Want wat zal het geval zijn. Niet alleen zien we dan straks de scepter zwaaien door een machtige Heerseres op kan toor, maar ook al als hoofd der gemeente. En de honderden mannen, de honderden jongens, die voor die functie misschien ook studeerden en dan geen kans krijgen, moeten zich gaan aanbieden als dienstbode. Bovendien Kees, als het gaat gebeuren in een distributieperiode, kun je er vast op rekenen, dat het rantsoen snoep wordt verhoogd en de tabaksbon eens per maand wordt aangewezen a Yi rantsoen. En wie zal dan de bokking bakken Ik zie jou vrouw ook al als burgemeesteres. En Kees aan het stofzuigen Jan, Jan, je blijft conservatief. Geef de vrouwen toch ook een kansIk ben nog wel getrouwd, maar zou toch wel trots zijn, als m'n vrouw deurwaarderes was. Want ze zijn „gehaaid". Misschien brachten ze meer geld binnen, dan de mannen. Ja, de gemeentebegroting zou nog wel iets oplopen, want de schoonheid der gemeente moest dan natuurlijk worden opgevoerd, maar ja... daar is toch immers geen bovenopkomen meer aan. Dat beetje kan er nog wel bij." „Ik stem tegen Kees, jongen, er schuilt een groot gevaar in. We zijn nu al over bevolkt. Natuurlijk, momenteel is er werk genoeg, en dat zal de eerste tijd zeker nog wel zo blijven. Maar zouden we al van jaren kunnen spreken, nu de opbouw straks zo razend snel zal gaan met de modernste machines En dan komen er natuurlijk weer mannen plenty vrij. Dan zijn er burgemeesters, notarissen, kantoorpersoneel, minis ters, enz. genoeg van de mannelijk secte. Wat dan met die vrouwen Er uit gooien Dat gaat iliet. Ze kunnen niet eens meer koken, stof afnemen. Dat hoort immers niet, als je burgemeesteres bent. Vraag nicht Leuntje maar Nee, de Batavieren waren er beter achter. Men hoort wel het bekende spreekwoord: „l'Historie se répète", maar hierin herhaalt de geschiedenis van vóór Chr. zich niet. Nu herhaalt hij zich al na enkele maanden. Van de bezettingstijd. Nogmaals Kees, ik stem tegen." Op voor de mannen De vrijgezel Jan. Wist U nog niet Veehouders, dat voor de periode van 1 Dec.'45 1 Sept. '46 weer een aanslag in ver plichte levering van rundvee zal worden opgelegd, om de vleesvoorziening te kunnen handhaven Zonder bon. Door aankoop van de vereijste grondstoffen zullen binnenkort scheermesjes bonvrij verkocht mogen wor den. Wanneer zou de scheerzeep volgen Al was het voorlopig maar wat rantsoensverhoging. De handel in noodkachels en fornuizen is reeds vrijgegeven. Uitreiking nieuwe bonkaarten 3de periode A. Aan normale verbruikers Mede brengen: Alle tweede distributiestamkaarten van het Kringnummer 227 met de daarbij behoorende inlegvellen THOLEN Dinsdag 29 Januari de letter A t/m K Woensdag 30 Januari de letters L t/m Z OUD-VOSSEMEER- Vrijdag 1 Februari ëlle letters .ST. ANNALAND: Maandag 4 Februari de letters A t/m K Woensdag 6 Februari de letters L t/m Z Met groote vreugde en dankbaar heid geven wij kennis van de ge boorte van ons eerste kindje en dochtertje C. Overbeeke M. Overbeeke-van Dijke Heden overleed, zadht en kalm, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, mijn geliefde Vrouw en onze Tante geb. Kloet, in den ouderdom van 71 jaar en bijna 4 maanden. Uit aller naam, M. Knuist. Fam. van Oudenaarde, Stavenisse, 20 Jan. 1946. Heden zijn wij verblijd met de ge boorte van ons Dochtertje en Zusje P. Potter. J. Potter-Gebraad. Fhilip. St. Maartensdijk, 21 Januari 1946. QOÖÖÖOOÖÖÖÖQÖÖÖOOÖQO Zoo de Heere wil en zij Q leven hopen onze geliefde X Ouders M. van Driel 6 O en van Driel-v. d. Boogaart X op 30 Januari a.s. hun 50- Q jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang X gespaard mogen blijven is :3: de wensch van hun dank- bare kinderen. X Oud-Vossemeer, Jan. 1946. X Onder de Molen B 113. 5 JOOOOÖOöüOO Heden overleed, onver wachts, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Maria Frederika Rijstenbil, Weduwe van wijlen Jacobus Dingenis Quist, in den ouderdom van bijna 84 jaar. Oud- Vossemee r, B. E. J. Quist. M. C. Quist-v. d. Weel en Kinderen. Voorburg, D, C. van 't Hof-Quist. Oud- Vossemeer, J. C. Quist. A. J. Quist-Kamhoot en Kind. Oud-Vossemeer, 22 Jan. '46. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 26 Januari, om 1 uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1946 | | pagina 3