5 cent per maand verhoogd. o ST. ANNALAND STA ENISSE 9 Gerekend vanaf de tijd dat we met o de uitgave van ons blad zijn be- o x gonnen, werden de drukkosten al 9 g met 42 °/0 verhoogd. De meeste bla- o den zijn dan ook reeds geruimen o tijd geleden overgegaan tot ver- 9 g hoogde abonnementsprijs. Wij zijn 9 c thans ook genoodzaakt de abonne- o X mentsprijs te verhogen, al hebben x 9. we die verhoging zo laag mogelijk 9 o gehouden. Vanaf 1 Januari kost ons o 9. blad 5 cent per maand meer, dus x 9 per 3 maanden (kwartaal) f 0.90, g g postabonné's f 1.15. g OOöööOöOOOOOOC'jOOOOOOOOOOO Een Jubilaris. Op 31 December a.s. hoopt de hulpbesteller bij de P,T,T, de heer P. C. Lindhout te Oud-Vossemeer zijn 25-jarige jubileum als zodanig te^herdenken. Het zal den jubilaris op die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Benoemd Op het Distributiekantoor te Tholen zijn benoemd de heren C. J. van Poortvliet en M. W. Duine, alhier. Uitgereikte prijzen. De St. Annalanders kunnen terugzien op een ge slaagd burgemeesterfeest. De. tractatie en automolen" vormden de grootste attracties voor de jeugd. Een mooie prestatie gezien de korte voorbereidingstijd vormde de optocht 's morgens, terwijl de fakkeloptocht 's avonds weer de grootste belangstelling had. De volgende prijzen werden aan deelnemers toegekend: Bokkenwagens. 1ste prijs A. Goedegebuure Azn. Langeweg 5.2e prijs A. Breure 4. Tractor met aanhangwagen: voorstellende instal latie vorige burgemeester v.d. Weele) en huidige burgemeester, 1ste prijs f 17.50 2e prijs wagen, voorstellende v. d. Weele's loop baan. wagenmaker, fotograaf, electriciën, burgemeester, politieke gevange, 15. 3e prijs Het wonder van Tholen 12.50, 4e prijs De Ketellappers 10.5e pr. Zigeunerswagen 7.50, 6e prijs „Zeeuwse Leut" 5. Van de 2 poorten had die van de Nieuwstraat de l#e, van Java de 2e prijs. Een serenade Op verzoek van enkele familieleden, bracht de muzïekver. „Accelerando" 24 Dec. een serenade bij het echtpaar van Oudenaarde, dat op die dag hun diamanten-bruiloft vierde, o.a. werd gespeeld: „Dankt, dankt nu allen God". VAN HIER OVERAL De balans. In deze gemeente' werd een vergadering belegd met het doel de opinie der gemeenteleden te horen omtrent het voor of tegen terugkeer van den gestaakten Burgemeester. De voorz. dhr. C. van Beveren opende deze bijeen komst en vroeg om hier de opinie van de bevolking tot uiting te laten komen. Er werd gestemd. Wat bleek...? Van de aanwezigen waren 38 stemmen voor, 38 stemmen tegen terugkeer. Enkele aanwezigen kwamen nog in debat. De ver gadering had over het algemeen een rustig verloop. Burgerlijke Stand. Overleden: 14 Dec. Adriana Francina 5 j. dt. v. J. Goedegebuure en J. Oostdijk. Geboren: 2 Dec. Neleward, zn. v. J. de Rijke en L. v. Oeveren. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Centrale Commissie Voorziening Zeéland. Gedupeerde kleermakers, confectie-ateliers e.d. ge vestigd op het eiland Tholen en St. Philipsland, kun nen vóór 5 Januari 1946 een schriftelijk verzoek indienen tot het verkrijgen van electrische persijzers. Brieven te richten aan onderstaand adres CCVZ, Bijkantoor Tholen. Brugstraat 16 Tholen LANDBOUW Bouwmaterialen. Thans is de aanvoer van nieuwe bouwmaterialen zodanig, dat deze geen belemmering meer is voor het herstel van lichte oorlogs- en inundatieschade. Op de bekende wijze kunnen dus alle nieuwe bouw materialen voor herstelwerkzaamheden en werken van anderen aard op formulieren AGM 178, gratis bij de secretarieën verkrijgbaar, worden aangevraagd. Ik vestig de aandacht op het voorschrift, dat alleen aanvragen van erkende vakheden in behandeling qenomen mogen worden. Het Hoofd van het Streekbureau voor den Wederopbouw Noord-Zeeland, A. J. Argelo Koninklijke woo;. met Kerstmis. H.M. de Koningin sprak voor de Radio een Kerst boodschap. Ontroerd herdacht Zij de uitredding door God, waardoor wij dit Kerstfeest, dat thans in het teken staat van de bezinning, als vrije mensen kunnen vieuen. Geen getrouwer navolging van Christus denk baar, geen zuiverder weerklank op Zijn vredesver- kondiging, dan mede te werken aan het winnen van de vrede, zowel in ons persoonlijk leven als in dat van ons volk. Tenslotte richtte de Koningin zich tot onze zwaar beproefde land- en rijksgenoten in Indië. Onze ge dachten en goede wensen omringen hen bij de wisse ling des jaars. De mannen de klok. Aan Chruchill, Truman, Stalin en De Gaulle zullen door burgers van Geneve kostbare horloges worden aangeboden. Churchill zal dan niet slechts kunnen zien hoe laat het in Londen is, maar tegelijk hoe laat het is in Parijs, Moskou, Berlijn, etc. Op het klokje van Truman prijkt o.m. het Amerikaanse vrijheidsbeeld, terwijl die van Stalin en de Gaulle resp. een hevig brandende fabriek in Stalingrad en de Franse heldin Jeanne d'Arc vertonen. Ter nagedachtenis van Roose velt wordt een gouden klok met het Am. vrijheidsbeeld vervaardigd. 4 3 beruchte. Van Geelkerken, Zondervan en Huygen zullen binnenkort voor het Amsterd Bijz. Gerechtshof terecht staan. Zondervan was leider der W.A., van Geelker ken plv. leider der N.S.B., Huygen, secr. generaal der Beweging. Uit Bel In alle Belgische kerken werden collectes gehouden voor - Kerstgeschenken aan de Ned. kinderen. In 1 no iam. Het stoffelijk overschot van den op zo tragische wijze omgekomen Amerikaansen generaal Patton werd in Hamm (Did.) ter aarde besteld. Het France leger. In vredestijd zal de sterkte van het Franse leger op een half millioen man en 25.000 officieren worden gesteld. PREDIKo. URiEN THOLEN Ned. Herv. Gemeente Zondag 30 Dec.: 10 uur Ds. Batelaan: 3 uur Ds. van Oost, Bed. H. Doop. Maandag 31 Dec.: 7 uur Ds. van Oost, Oudejaars- avonddienst. Dinsdag 1 Jan.: 10 uur Ds. Batelaan, Nieuwjaars morgendienst. Vrije Geref. Gem. Zondag 30 Dec. Leesdienst, oud en nieuw, idem Geref. Gem.: Geen opgave Ned. Protestantenbond Zondag 30 Dec. nm. 3 uur Ds. H. F. C. de Boer OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente Zondag 30 Dec.: 10 uur Ds. Goverts, 2.30 uur Maandag 31 Dec.: 7 uur Ds. Goverts. Dinsdag 1 Jan.: 10 uur Ds. Goverts, bevestiging van ouderling en diaken. Col. fonds voor Emeriti pred. weduwen en weezen. Geref. Kerk Zondag 30 Dec. 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil. Maandag 31 Dec. 6.30 uur Ds. Vreugdenhil. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 30 Dcc.: 10 en 2.30 uur Ds. van Griethuysen Collecte Ziekenfonds. Maandag 31 Dec.: 7 uur Ds. van Griethuysen (Coll. Em. Pred. en Pred. Wed. en Weezen.) Dinsdag 1 Jan.: 10 uur Ds. v. Griehuysen; Bevestiging Ouderling en Diaken. Geref. Gem. Zondag 30 D'c. Leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 30 Dec. 10 en 6 uur Ds. Dansté. Maandag 31 Dec.: 6 uur Ds. Damsté, Oudej. coll. Em. pred en weduwen en weezen. Dinsdag 1 Jan.: 10 uur Ds. Damsté. Geref. Gem. Zondag 30 D: v Leesdienst. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: Zondag 30 Dec. vm. en nm. Ds. de Bres 10 en 2 u.) Maandag 31 Dec.: Oudejaarsavond 6.30 uur Ds. de Bres. Collecte N. B. G. Dinsdag 1 Jan.: Nieuwjaarsdag vm. Ds. de Bres. Gebouw „Rehoboth" Zondagavond 6.30 uur Ds. Kam steeg (Oudejaarsavonddk st) SCHERPENISSE - Ned. Herv. Gemeente: Zondag 30 Dec.: 2.30 uur Ds. Goverts. Geref. Gem.: Geen opgave POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: Geen opgaaf ontvangen ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: Zondag 30 Dec. 10 uur Ds. Holst, 2.30 uur Leèsdienst. Maandag 31 Dec.: 7 uur Ds. Holst. Dinsdag 1 Jan.: 10 uur Ds. Holst. BONNFNI HST Geldige bonnen van 23 Dec. 1945 t/m 5 Jan. 1946 Bonkaarten KA. KB. KC 601 522 '250 gram bloem 523 200 gram zout 524 250 gram jam stroop, enz. 525 500 gram peulvruchten 526 2 kg aardappelen 528 225 gram huishoudzeep 529 2 doosjes lucifers B 45 1 kg aardappelen A 46 1 Yi liter melk B 46. C 46 3 liter melk Bonkaarten KD. KE 601 616 250 gram bloem 617 200 gram zout 618 250 gram jam, stroop, enz. 619 250 gram peulvruchten 620 1 kg aardappelen 621 5 liter melk 622 225 gram huishoudzeep 623 2 doosjes lucifers Tabakskaarten enz. T 06 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen-imp. cig.) V 06 100 gram chocolade of suikerwerken X 06 100 gram chocolade of suikerwerken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 28 December van des middags 12 uur af worden ge bruikt met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maan dag 31 Dec. mag worden afgeleverd. ONS D1STRIBU'HEHOEKJE Extra kolen Het Rijkskolenbureau heeft in overleg met het Com missariaat voor de Noodvoorziening der Geteisterde Gebieden en de Ver. Ned. Gemeenten, voor de oor logsgetroffenen een extra hoeveelheid brandstof voor huisbrand beschikbaar gesteld. Deze hoeveelheid komt voor deze omgeving op 3 eenheden per woning. Eerst in aanmerking komen Zij, wier huizen tengevolge van inundatie door trokken zijn van vocht, 2e. Zij wier woningen bijzonder koud zijn (bunkers, schuren, noodwoningen en andere noodvoorzieningen. 3e. Zwaar beschadigde woningen. Plaatselijk worden door de secretarie machtigingen uitgereikt, terwijl men op deze machtigingen bij de Distriebutiedienst rantsoenbonnen kan ontvangen. Iedere gemeente regelt de uitreiking van de machti gingen dus zelfstandig. Van St. Annaland is ons bekend, dat 475 woningen in aanmerking komen voor deze extra kolen, terwijl men zeer waarschijnlijk direct na Nieuwjaarsdag zal beginnen de machtigingen uit te reiken. Het publiek wordt verzocht het toch reeds over belaste Secretarie en Distributiedienst personeel niet op te houden door hieromtrent vragen te stellen, daar iedere woning, welke in aanmerking komt staat aan gegeven. Rustig afwachten dus T extieluergunnigen Het Commissariaat Noodvoorziening zal via het Distributiekantoor voor 15 Januari 7500 vergunningen voor textiel hebben uitgereikt, w.o. 1400 verg. voor 1 p. sokken. Naar wij vernemen zijn costuums voor grotere personen niet beschikbaar. En Schoenen? Verwacht worden 3700 paar canvas schoenen zonder bon voor Dames, meisjes en jongens. Hiervan zijn reeds enkele partijtjes gedistribueerd. En breigarens en luiers Daar er van alle babies die na 1 Jan. werden ge boren minstens 120.000 nog geen baby-pakket hebben gehad, wordt er met alle macht gewerkt aan 60.000 kg breigarens en 720.000 luiers. Zo'n stroom kan echter niet in enkele dagen zijn afgewikkeld. Moeders moeten dus nog even geduld hebben voor het langverwachte pakje komt. DIST K1BUTIEDIENS 1 THOLEN Uitreiking nieuwe bonkaarten 2de periode 1946 Aan normale verbruikers Mede brengen: Alle tweede Distributiestamkaarten voorzien van het kringnummer 227 met de daarbij behoorende inlegvellen. THOLEN Donderdag 3 Januari de letters A t/m K Dinsdag 8 Januari de letters L t/m Z OUD-VOSSEMEER Woensdag 2 Januari alle letters ST. ANNALAND Maandag 7 Januari de letters A t/m K Woensdag 9 Januari de letters L t/m Z STAVENISSE Vrijdag 4 Januari alle letters ST. MAARTENSDIJK Woensdag 2 Januari de letters A t/m K Donderdag 3 Januari de letters L t/m Z SCHERPENISSE Maandag 7 Januari alle letters POORTVLIET Vrijdag 4 Januari alle letters Aan Zelfverzorgers Mede brengen: Alle tweede Distrihutiestamkaarten voorzien van het kringnummer 227 met de daarbij behoorende inlegvellen. THOLEN Donderdag 17 Januari alle letters OUD-VOSSEMEER Maandag 14 Januari alle letters ST. ANNALAND Vrijdag 18 Januari alle létters STAVENISSE Dinsdag 15 Januari alle letters ST. MAARTENSDIJK Woensdag 16 Januari alle letters SCHERPENISSE Vrijdag 11 Januari alle letters POORTVLIET Donderdag 10 Januari alle letters Na-uitreiking te Tholen op Maandag 21 Januari 1946 Let wel! Met de letteraanduiding wordt bedoeld de beginletter van de geslachtsnaam van het gezins hoofd. De plaatselijke distributiediensten zijn geopend van 9.3012 uur en van 1415.30 uur en des Zaterdags van 911.30. De Lemlcr v.d. Distributiedienst Thohn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 7