Engelsche Zondag. THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND 2e JAARGANG No. 4 Abonnementen: f 0.75 per kwartaal franco per post f 1. VERSCHIJNT IEDERE VRIJDAG 7 DECEMBER 1945 Prijs per nummer 6 cent Mededelingenblad voor het Eiland Tholen REDACTIE: G. Heijboer, Nieuwstraat 494, St. Annaland UITGEVER: Firma C. Dieleman, Oudelandschestraat 9, Tholen ADVERTENTIËNf 0.10 per milimeter - Minimum f 2.00 SPIERINKJES tot en met 20 woorden f 1.00 - elk woord meer f 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur aangenomen Wie gemeend mocht hebben, dat de be langstelling, welke zich ten onzent openbaart voor Anglicaansche levensgewoonte, ook uit komt in een intensiever streven naar een in voering van den Engelschen Zondag ook hier, is tot nu toe wel zeer bedrogen uitgekomen. Er moge dan een neiging bestaan, om bepaal de gebruiken van overzee te adopteeren, dit doet men stellig nog fTiet op het punt van de Zondagsrust. Wij betreuren dit en wij zien hierin een gemiste kans. Want al geven we alle hoop nog niet op, er is een behoorlijke dosis optimisme voor noodig om te meenen, dat er binnen afzienbaren tijd nog een keer zal komen. Men weet, hoe het in Engeland is gesteld. Zeker, ook daar is het begin van een gang in ongewenschte richting op te merken. Reeds in de jaren voor den oorlog waren de wegen, welke van de huizenzee Londen naar de koele badplaatsen leiden, gedurende de zomermaan den gevuld met een lange file van auto's. En zoo waren er stellig meer symptomen, welke een verandering in het waardeeringsoordeel over den Zondag aangeven. Maar er bleef een krachtige rest over. En die rest kwam vooral hierin uit, dat voor de sport vrijwel de Zaterdagmiddag gereserveerd bleef en dat de sport den Zondag niet ging annexeeren. Waarom is het nu bij ons, naar het schijnt onmogelijk, dat deze weg wordt ingeslagen Waarom is het nu toch noodzakelijk, dat het groote sportgebeuren zich alweer vrijwel al leen en uitsluitend op den Zondag gaat af- spelen? Wij willen wel zeggen, te grooter bewondering te hebben voor die organisaties, welke zich met te duidelijker enthousiasme toeleggen op de Zaterdagmiddagsport. En zij mogen aanspraak maken niet slechts op onze sympathie, doch ook op onzen steun. (Overgnomen uit ,,N.H.C." Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat bij gemeenschappelijk be sluit van de Gedeputeerde Staten der Prov. Zeeland en Noord-Brabant het geldende brugtarief ongewijzigd gehandhaafd wordt tot 10 October 1946. Tholen, 4 December 1945. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. v. d. Hoeven. V. Laban, secretaris. Uitspraak Bijz. Politierechter te Goes De 26-jarige landbouwer uit Tholen, J. E. v.d. S. slachtte op 9 April 1945 in strijd met de desbetreffende bepalingen, een varken, wat hem 1 maand voorwaardelijke 'gevangenis straf kostte met een proeftijd van 3 jaar. De eis was 1 maand gev.straf met proeftijd van 2 jaar. Schoorsteenbrandje Dinsdag jl. werd in de woonkamer van dhr. J. B. in de Louisestraat alhier, een schoor steenbrandje ontdekt. Door het kordate op treden van J. B. was dit brandje spoedig geblust en werd erger voorkomen. De ver moedelijke oorzaak is een foutieve constructie van de schoorsteen. Diefstal Tijdens een bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk, plaatste mej. C. Moelker haar rijwiel in het koor van de kerk. Toen zij naar huis ging, kwam zij tot de ontdekking dat haar leren fietstas was verdwenen. Een Kerkklok Een van de 3 kerkklokken der Ned. Herv. Kerk is uit Groningen via Goes in onze ge meente aangekomen. Het was de klok van 700 kg, vervaardigd in 1761. Men is reeds aan het werk, de klok in de toren te krijgen en men hoopt a.s. Zondag de kerkgangers met klokgelui op te roepen. Deze traditionele op roep voor de Kerkgangers zal weer een teken zijn, dat de bevrijding kwam. De heer J. B., werkzaam in het mossel- bedrijf van de Firma Stoffels, had het onge luk van een steiger te vallen. Na hem te hebben thuisgebracht, werd geneeskundige hulp ingeroepen. Dokter constateerde lichte hersenschudding en inwendige kneuzing aan de rug. Geslaagd. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde dezer dagen dhr. M. B. W. de Korte, voor het doctoraal-examen Geneeskundige. Uitslag Competitie Thoolsche Damclub Afdeling A D. de Vos J. v. Elsacker 02 Afdeling B M. Schot D. Geuze 20 K. J. Schot I. de Heer 1 1 B. W. Schot P. Jansen 20 P. Polderman L. Jansen 02 Nagekomen C. J. Zachariasse M. Schot 02 Burgerlijke Stand. Geboren: 18 Nov. Johanna Leendert Muns, zn. v. M. Muns en A. Bout. 20 Nov.: Cornelia Kurvink, dt. van K. M. Kurvink en A. M. Ribbe. 23 Nov.: Lena Jozina Schot, dt, v. S. L. Schot en I. P. Bijl. Wilhelmina Catharina Martha Deurloo, dt. v. H. Deurloo en J. M. v. Dijke. 22 Nov.: Adriana Janneke Schot, dt. v. J. Schot en J. Sturris. 24 Nov.: Anna Maria Bal, dt, v. J. H. Bal en A. M. v. d. Stel. 25 Nov.: Maria Jacoba Sara Schot, dt. v. B. W. Schot en J. M. Hout. 3 Dec.:, Julia Jozina Nelly van Oost, dt. v. Ds. A. J. v. Oost en F. C. Smit. 5 Dec.: Marinus Leendert Manneke, zn. v. W. A. Manneke en H. M. v. d. Berge. Overleden: 13 Nov.: Willemina Thompson, 70 jr. geb. te Bruinisse, echtgen. v. L. W. Blaas. Marinus Bartel Adriaan de Korte, 54 jr. echtgen. v. A. Giljam. 28 Nov.: Maarten Catharina Hage, 73 jr. geb. te Poortvliet, weduwn. v. Th. de Rijke. De dezer dagen gehouden Rode Kruis collecte .Zeeland helpt Indië" bracht in deze gemeente een bedrag van 1400.op. Uit deze gemeente is eveneens een kind naar Zwitserland vertrokken om daar op te sterken. Herkozen In de Ned. Hervormde Kerk zijn tot kerk voogd D. Istha en J. v. d. Houten en tot notabelen J. W. Hage en W. M. F. v. d. Vate herkozen. Muziekuitvoering Donderdagavond 29 November gaf „Oud- Vossemeer's Muziekvereniging" een uitvoe ring in hotel Ampt. De zaal was tjokvol, doch vrijwel allen was het gelukt een plaatsje te veroveren. De voorzitter dhr. Ampt opende de avond en riep allen een hartelijk welkom toe, waarop het muziekgezelschap inzette met een pittige mars. Het Bergen op Zoom's cabaretgezelschap ,,Menno van Coehoorn" voerde verscheidene aardige toneelstukjes op, die bij het publiek zeer in de smaak vielen en steeds met een daverend applaus werden beloond. Het muziekgezelschap speelde vervolgens onder de uitstekende leiding van den heer Dubois „Heinzelmanchens Wachtparade ..Berlin wie es weint und lacht", Indische Bruidsstoet", „Parade in 't Sprookjeswoud" en „Bloemen uit Holland", een concertwals, waarvan het publiek zichtbaar genoot. Uitspraak Tuchtrechter te Breda Tijdens een te dezer dagen gehouden zitting van den Tuchtr. voor de Prijzen te Breda werd. o.a. uitspraak gedaan in de zaak L. J. R. te Oud-Vossemeer. 1500 werd tegen hem geeist, wegens het te duur verkopen van een gebruikte paardenwagen. Loop der bevolking Ingeschreven: 4 mannen en 6 vrouwen. Vertrokken: Johan F. de Later met gezin, v. A 19 n. St. Philipsland; Grietje E. Huse- meijer v. B 143 n. Hoofddorp; Jannetje Lind- houdt, v. A 48 n. St. Philipsland; Janna Aar- noudse, v. A 108 n. Rhenen; Adriana Aar- noudse, v. A 108 n. Rhenen, Catharina H. J. van Vossen, v. B 10 n. Eastbergh (Gr. Br.); Johannis Berrevoets met echtg. v. B13 n. Ouwerkerk. De pl. vertegenwoordiger van het Ned. Rode Kruis, bericht met dank aan de milde gevers en aan de collectanten van het Zang koor en van Jong Hervormden, dat de huis aan huiscollecte „Hulp aan Indië" heeft op gebracht f 431.45. Een bedrag van 12.20 van het Zangkoor is hierbij inbegrepen. Als hulppolitie is te Numansdorp aange steld, onze dorpsgenoot Adriaan Scherpe- nisse Dzn. AJs hulp op het kantoor van de Boeren leenbank, alhier, is met ingang van "3 Dec. j werkzaam, Mej. C. Lanooy. Burgerlijke Stand. over de maand November 1945 Geboren: 2 Nov.: Laurina Jannetje, dochter van A. Rijnberg en M. L. Dekker. Gehuwd: Mattheüs J. Rademaker, 30 jr. en Anna N. C. H. Brooijmans, 25 jr. Leen dert J. Rijnberg, 21 jr. en Jannetje Fase, 21 jr. Jan M. v. d. Rhee, 29 jr. en Johanna A. Soeters, 31 jr. Overleden: Krina Bartelina Goedegebuure, (Wed. J. Vroegop), 76 jr. Jannetje Pleune (echtg. van J. H. v. d. Repe), 80 jr. Loop der bevolking Ingekomen: Helena E. Heijboer, van Oud- Beijerland; Jan Polderman Cz., van Leiden: Marinus v. d. Maas, van Poortvliet; Hugo Polderman van Steenbergen; Lena J. M. Slager, van Amsterdam; Janna M. Slager, van Krabbendijke; Goudina Ligtendag-Overweel, van Middelburg, Izak Overbeeke, van Haam stede; Adriaan Neef en gezin en Beatrix J. Westdorp, van Den Haag, Jan Hage en gezin, Witte v. d. Boogaart en gezin en Jacob v. d. Boogaart, van Moerkapelle; J. M. v. d. Rhee van St. Maartensdijk; Johannis Rijnberg en gezin, van Nieuwerkerk a.d. IJssel; Johannis Scherpenisse,van Den Haag; Eneeltje Dijke-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 1