tjan Overeenkam SCHERPENN1SSE POORTVLIET OFF1C1EELE MEDEDEELINGEN BINNENLAND PREDIKBEURTEN DISTRI BUT1ÈDIENST THOLEN is jarig ming van deze commissie niet meer toegestaan een woningruimte te huren of te verhuren. Alle verzoeken tot huur en verhuur van woningruimten moeten bij deze commissie worden ingediend. De Commissie bestaat uit de heeren F. van Twist, voorzitter A. Everaars, secretaris I. Hage P. Jasperse P. Poot. De Rood Kruis collecte, via de slagers, tijdens de verstrekking van Deens varkens vlees, bracht ruim 371.op. Werkelijk een heel mooi bedrag. Door het kiescollege te St. Maartensdijk, werden de volgende heren gekozen tot leden der tijdelijke gemeenteraad A. P. Bout, Adr. v.d. Brouw, A. L. Hage, M. L. Koopman, M. Langejan, P. Nelisse, D. M. Treurniet. Zaterdag 3 Nov. hield de Groep Scherpe- nisse der Z.C.K. haar algemene vergadering in het Hotel Bijl, onder voorzitterschap van dhr. J. H. Hage. Slechts 6 personen waren aanwezig. Na de notulen deed de voorzitter enige mededelingen betreffende de stand der E.N.C.K., ook in verband met het behandelde in de Kringvergadering te Tholen. De fabriek zal voor het seizoen 1945/46 40 a 50 van het normale kwantum aan fosforzuurmeststof- fen afleveren, deels in jutezakken, overigens in papieren zakken of los verladen. De finan ciële positie van de fabriek kan als gunstig beschouwd worden. Verkiezingen van be stuursleden wegens periodieke aftreding had den niet plaats in verband met het geringe aantal aanwezigen. Bij de op 8 Nov. gehouden stemming voor 2 Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk werd herkozen dhr. A. Oudesluijs Mzn, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van A. Potappel M. D. A. Geuze werd benoemd. De knecht van bakker C. v. d. H. had het ongeluk, om achteruitlopende met een emmer waarin een kokende massa, in de kelder te vallen. Hij liep verscheidene brandwonden op en geneeskundige behandeling moest wor den ingeroepen. Op 19 Nov. a.s. om 10 uur wordt in het hotel Bijl een Algemene Vergadering gehou den van het O.V.T. Opkomst dringend ge wenst. De verkiezing voor de tijdelijke gemeente raad in deze gemeente zal op 29 Nov. a.s. gehouden worden. Met ingang van 19 Nov. a.s. is benoemd tot opzichter-tekenaar in tijdelijken dienst bij het Waterschap ,,De breede Watering bewesten Yerseke", standplaats Goes, de heer P. A. Keur alhier. Als P.B.H. van Scherpenisse in de plaats van dhr. P. A. Keur is benoemd Mej. E. Noom te Poortvliet. Zittingsdagen en uren zullen nader worden bekend gemaakt. Bij de gehouden stemming voor een Ouder ling en Diaken voor de Ned. Herv. Kerk, alhier, wegens de ontstane vacature van een ouderling en aftreden van C.M. Geuze, werd dhr. M. A. Janssens als ouderling en C. M. Geuze als diaken gekozen. Beiden namen hun benoeming aan. De Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat het wegen van huisslachtvarkens officieel is afgeschaft. Voor ieder slachtvarken wordt een vast gewicht van 90 kg en voor iedere slachtzeug een vast gewicht van 150 kg op de vleeschzegelkaart genoteerd. Voor schapen geldt een gewicht van 30 kg en voor lammeren in 1945 geboren 25 kg. Indien het te slachten varken of schaap minder weegt kan vrijwillige weging bij den P.B.H. worden aangevraagd. Varkens van 1 en 2 persoons-gezinnen moeten altijd gewogen worden. De Minister van Financien deelt mede, dat bij den belastingdienst op korten termijn geplaatst kunnen worden een aantal ambtenaren voor den buitendienst (niet voor den grensdienst), in den rang van tijdelijk hulpkommies, met uitzicht op een vaste aanstelling en een goede promotie. De voorkeur wordt gegeven aan ongehuwden van 2528 jaar. Sollicitanten jonger dan 21 jaar komen niet in aanmerking. Gegadigden kunnen zich voor het verkrijgen van nadere inlichtingen wenden tot de Inspecteurs of Ont vangers der Belastingen. De Staf v. d. bevelhebber der Ned. Strijdkrachten, sectie 3, Koning Willem II kazerne te Apeldoorn heeft een „Bureau Indiëvaarders" opgericht. Dit bureau heeft opdracht inlichtingen te verstrekken aan de achter gelaten betrekkingen van militairen, die deel uitmaken van de naar Ned. Oost-Indië vertrokken Bataljons der Kon. Landmacht. Verzoeken om inlichtingen dienen schriftelijk bij bovengenoemd adres te worden ingediend. Betreft het bijv. delegatie* dan naam voorletters van de betrokken militair vermelden, alsmede rang, onderdeel en leger- nummer, bedrag van de delegatie en naam en adres van de(n) begunstigde. Verzocht werd duidelijke te schrijven. Echtgenoten en verloofden van Indiëvaarders wor den verzocht hun namen en adressen op te geven aan een voor hen opgerichte vereniging waarvan als cor respondente optreedt: Mevr. A. Heersink-Beekman 11 R.I.M. Hospitaal, Bergen op Zoom. THOLEN Ned. Herv. Gemeente Zondag 18 Nov.: 10 uur Ds. van Oost; 3 uur Ds. Batelaan. Geref. Kerk: Zondag 18 Nov.: 10 en 3 uur Ds. H. J. Swierts. Geref. Gem.: Zondag 18 Nov.: 3 x Leesdienst. Vrije Geref. Gem.: Zondag 18 Nov.: 3 x Leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente Zondag 18 Nov.: 10 uur Ds. Batelaan: 2.30 uur Leesdienst Geref. Kerk: Zondag 18 Nov.: 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente Zondag 18 Nov.: 9.30 uur Leesdienst: 2 uur Ds. van Griethuysen. Geref. Gem.: Zondag 18 Nov.: 3 x Leesdienst. Woensdag 21 Nov.: 9.30, 2 en 5.30 uur Ds. J. Fraanje van Barneveld - Dankdag. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 18 Nov.: 9.30 en 6 uur Ds. Damsté. Geref. Gem.: Zondag 18 Nov.: 3 x Leesdienst. Dinsdag 20 Nov.: 9.30, 2 en 6 uur Ds. Fraanje van Barneveld Dankdag 's Middags doops- bediening. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: Zondag 18 Nov.: v.m. Leeskerk; n.m. Ds. de Bres. Gebouw „Rehoboth Zondag 18 Nov.: 6.30 uur Ds. van Heuven te Waarde. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: Zondag 18 Nov.: v.m. Ds. de Bres; n.m. Leesdienst. Geref. Gem.: Zondag 18 Nov.: 9.30 en 2 uur Ds. Visser, 6 uur Leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: Zondag 18 Nov.: v.m. en n.m. Ds. Vtoegindeweij. Geref. Kerk: Zondag 18 Nov.: 2 x Leesdienst. Geref. Gem.: Zondag 18 Nov.: 2 x Leesdienst: n.m. 6 uur Ds. Visser. ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: Zondag 18 Nov.: 9.30 uur Ds. van Griethuysen: 2.30 uur Leesdienst. Voor de tweede helft der 12e periode 1945 (11 tot en met 24 Nov. 1945) voor het Zuiden des lands. Bonkaarten KA, KB, KC 512 155 250 gram grutterswaren 156 200 gram zout 157 250 gram jam 158 250 gram peulvruchten 159 100 gram vermicelli, puddingpoeder, enz. 160 210 gram ontbijtkoek 161 100 gram gedroogde zuidvruchten 162 150 gram vleesch 163, 164 2 kg aardappelen B 15 1 kg aardappelen A 16, B 16 \x/2 l'ter melk C 16 V/2 liter melk Bonkaarten KD, KE 512 250 250 gram grutterswaren 251 200 gram zout 252 250 jam 253 100 gram vermicelli, puddingpoeder, enz. 254 210 gram ontbijtkoek 255 100 gram gedroogde zuidvruchten 256 150 gram vleesch 257 1 kg aardappelen 258 6 liter melk „Gefeliciteerd man en nog vele jaren, „onder of boven water".'' „Dank je Kees, een cognacje Ik zal er juist over te denken. Verleden jaar om deze tijd lifte ik in een jeep naar Eindhoven. Er was verteld, dat Mont gomery daar kwam. Ik dacht, die knaap moet ik zien. Maar het viel tegen. Er was geen Monty te bekennen in Eindhoven." „Zeg Jan, lees dit even, dit wordt het cadeautje voor je, jammer dat ik het niet gelijk kan meebrengen." Hm... HmN.V. de Volkstaxi Bou giestraat 5 Schroef loosgat." Ondergetekende, Directeur van de N.V. „De Volkstaxi", verklaart dat Cornelis de Schroevendraaier, Eil. Tholen bij hem in bestelling heeft 1 schroefloos eenpersoons luchttaxi, prijs 450 nieuwe guldens, aflevering zo spoedig mogelijk". Machtig voor de wereld Kees nog aan toe. Zou er dat werkelijk van komen Allemaal in een luchttaxi straks. Ik zie m'n tante al zitten met de stuurknuppel in haar linker, met een breiseltje in haar rechterhand, eventjes heen en weer naar haar zuster in Tjietjerk- steradeel. Hoe kom je er bij Kees, net waar naar ik zo verlangde. Ik lag vannacht te dromen en dacht: Nu wou ik, dat ik een klein vliegtuigje kreeg en een atoompje. Dan probeerde ik alle atoom fabrieken te ver nietigen, ik geloof, dat dat het beste was. „Niet gek Jan, maar laten we ons niet te druk maken hier over die atoombeweging. Wat denk je van de noodgemeenteraden „Overeenkam, Kees, laat ze onder duiken. Allemaal. Dat is immers een baantje, dat niet betaald wordt. Als het betaald werd, zou je er niks over horen, maar nu zodra je iets voor niks gaat doen, is ondank 's werelds loon. Nee, ze moesten het maar zo instellen: De namen van de leden der gemeenteraad worden niet bekend, incognito dus. Ze werken zogezegd illegaal. Sinterklazen, spoken wor den het. „Praat niet over spoken" Jan, ik heb het eens meegemaakt, toen ik op de fiets van Parijs naar Brussel reed, dat zo'n spook in de vorm van een hond achter me aanliep. Hij rook aan m'n fietsband en pats m'n surro gaat klapte." „Ik zal je het nog sterker ver tellen Kees, m'n opa, je weet wel, die uit de tijd van de Hoeken en KabeljauwenWel verdraaid, Jan, ik moet naar het Distributie kantoor zou ik haast vergeten, ik heb een „bereidverklaring". Saluut hoor, nog een plezierige dag en die „luchttaxie" komt wel." Kees. Toeslagkaarten M 512 M 48 „aardappelen" 1J4 kg aardappelen M 48 „vleesch" 400 gram vleesch Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 Nov. van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van 19 Nov. mag worden afgeleverd. Deze week wordt wederom één kilogram aard appelen per persoon meer verstrekt aan personen van 4 jaar en ouder. Dit kilogram extra is bestemd om een voorraad te vormen. Men beware deze één kilogram aardappelen. De aardappelbonnen met opdruk „Land" zijn niet geldig in de stadsgebieden. Bij deelneming aan maaltijden der Centrale Keukens moeten aldaar de bonnen 162 of 256 voor vleesch en bon 163 voor aardappelen worden ingeleverd. Zelfverzorgers voor graan, vleesch, melk of aard appelen moeten op door den distributiedienst te be palen dagen aldaar de bonnen voor die artikelen, waarvoor zij onder de zelfverzorgingsregeling vallen, inleveren. De Leider van den Distributiedienst Tholen maakt bekend dat toewijzingen voor het ver krijgen van zout voor huisslachting, afgehaald kunnen worden op de ag<mtschapskantoren. Medegebracht moet worden een speciale gewichtsnota afgegeven door den weger of keuringsdienst, alsmede de zegelkaart voor vleesch (MD 224-02). De Leider voornoemd. Y i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 3