OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVEN1SSE Geslaagd. Geslaagd voor machineschrijven te Bergen op Zoom, dhr. Abr. Duive alhier. Gemeenteraad. Ook deze gemeente, zal evenals de andere gemeenten op het Eiland Tholen op 1 Dec. a.s. een tijdelijke gemeenteraad hebben. Pleegkinderen naar huis. Vrijdagmiddag zijn sedert 7 weken de in deze gemeente opgenomen kinderen uit de stad Delft naar huis vertrokken. Voor het vertrek werd door Mevr. Knoop, dank gebracht aan de pleegouders, voor de liefderijke opname in hun gezinnen en aan den Burgemeester der gemeente, Secretaris en dhr. Kaashoek voor het vele werk dat zij voor de kinderen hadden gedaan. De Burgemeester bedankte Mevr. Knoop voor haar vriendelijke woorden en wenschte haar en de kinderen een goede reis. Tijdens het rondritje door de gemeente zongen de kinderen ,,lang zullen ze leven". Om 2 uur vertrokken zij en vol gens ontvangen berichten kwamen zij om 9 uur in Delft aan. 't Kan verkeeren. We hebben vernomen dat de surrogaat- Burgemeester v.d. Weele in Rilland-Bath aan het werk is gezet om den Landbouwgrond in ,,Kultur" te brengen. We zullen hopen dat hij daar vele jaren mag werken aan den op bouw van een herrijzend vaderland. Geslaagd. Voor het politie-diploma is geslaagd onze dorpsgenoot Adriaan Scherpenisse Qz. Weer licht. Woensdagavond is alhier de electrische straatverlichting weer in bedrijf gesteld, voor- loopig echter nog maar op de voornaamste punten. We zullen hopen spoedig op meer plaatsen. Benoemd. Als havenmeester is benoemd dhr. M. J. Boogaard alhier. Vergadering Groene Kruis. Vergadering van de afdeeling St. Anna- land van het Groene Kruis. De voorzitter, dhr. C. M. P. W. Hanssens herdacht in zijn openingswoord o.a. de gevallenen uit deze gemeente en verzocht eenige oogenblikken van stilte ter eere van hun nagedachtenis. Verder herdacht hij het feit, dat de afdeeling op dezen vergaderingsdag precies 25 jaren bestond. Bij de oprichting traden 41 leden toe. Dit aantal is inmiddels gegroeid tot 578. Hoe wel dit mooi is te noemen, konden toch nog meer leden toetreden, daar de gemeente meer hoofden van gezinnen telt. De financieele toestand mag over alle 25 jaren goed genoemd worden. Het bestuur heeft altijd de uitgaven kunnen dekken. Wel is dit de laatste jaren moeilijk geworden door de groote uitgaven die de t.b.c.-bestrijding eischt, maar de hierdoor ontstane tekorten werden steeds prachtig aangevuld door Rijk, Gemeente en Weezen-Armenbestuur. In verband met de tijdsomstandigheden heeft het geheele bestuur gemeend zijn man daad ter beschikking te moeten stellen. De heeren Hanssens en Heyboer stellen zich niet meer herkiesbaar Na stemming wordt het nieuwe bestuur gevormd door de oude be stuursleden. de heeren A. J. Bierens, H. R. M. J. van Es en Ch. J. C. Boot, en de nieuw- gekozen heeren F. M. Boogaard en Ds. van Griethuysen. De rekeningen worden goedgekeurd op de navolgende bedragen: rekening Groene-Kruis- werk 1943: ontvangsten 1759,19; uitgaven 2515,17; nadeelig saldo op 1 Januari 1944: 756,98. Rekening t.b.c.-bestrijding 1943: ontv. 8951.06 uitg. ƒ9728.69; nadeelig saldo 777,63. Rekening Gr. Kruiswerk 1944: ontvangen 1897.67; uitg. 1487,83; voordeelig saldo 409,84. Rek. t.b.c.-bestrijding 1944: ontv. 4232,73; uitg. 3962,65; voordeelig saldo 270.08. De respectieve begrootingen voor 1945 sluiten in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 1900 (onvoorzien 139.49), respec tievelijk 3750 (onvoorzien 73,64). In 1943 werd 327 maal gebruik gemaakt van de verschillende artikelen en in 1944 ge schiedde dit 66 maal. De wijkzuster bracht in genoemde jaren 3424 en 337 bezoeken. Voor buitengewone werkzaamheden inzake de t.b.c.-bestrijding werd aan den penning meester 50.als gratificatie toegekend. De bode ontving 10.extra. Bij de rondvraag releveert de heer Bierens het tot stand gebracht in de afgeloopen 25 jaar en dankt den afgetreden voorzitter voor alles wat deze in die jaren in 't belang der vereeniging als voorzitter heeft gedaan. Hierna sluiting. Vergadering Emigratiegroep. Donderdag 4 Oct. kwam de afd. Eiland Tholen van de Chr. Emigratie groep ..Het Tweede Vaderland" te St. Annaland in ver gadering bijeen. Dr. Koetsdijk opende de ver gadering met schriftlezing en gebed. Daarna gaf hij een uiteenzetting van het doel en werkwijze van de Chr. Emigratiegroep. Als groep van Protestanten, die hun geloof ook in den vreemde willen vasthouden, is het de bedoeling te emigreeren naar een ander werelddeel. Welk is nog niet bekend. Wellicht nog deze maand hoopt er een studiecommissie van deze groep te vertrekken om Canada, Australië. Zuid-Afrika en Ar gentinië te bezoeken. Deze commissie zal onderhandelingen voeren met de betreffende regeeringen. Zij zal het stuk grond, dat de groep zal kunnen koópen bezichtigen en onderzoeken. Omstreeks Mei wordt de Com missie terug verwacht. Uitvoerig verslag zal dan worden uitgebracht. Dan zal de ver gadering kunnen besluiten, waarheen het beste geëmigreerd kan worden. De bedoeling is een terrein aan te l^oopen, minstens zoo groot als Zeeland en Noord Brabant samen. Daar zullen dan ongeveer 150.000 menschen naar toe kunnen. Er wordt een hoofddorp gesticht met 3 of 4 om liggende dorpen. Predikanten, doktoren, onderwijzend personeel worden uit Nederland meegenomen. Inderdaad is het een heele onderneming. Spr. zou dan ook niemand willen opzetten tot emigratie, maar hij zou het ook niemand dur ven afraden. Dit raadt hij wel aan: ,,Als gij emigreert, dpet het dan met deze groep. Dan bent U in den vreemde tenminste onder geest verwanten. U kunt elkander tot steun zijn. U kunt samen God bidden en danken. Samen opgaan naar Gods huis". Spr. vond deze op zet zoo sympathiek, dat hij de oprichters van deze Ver. zijn steun toe zei en lid werd van de Emigratiegroep. hoewel hij er bij ver meldde. dat hij het uitsluitend deed om het mooie doel te steunen. Bestuursverkiezing vond plaats. Als voor zitter werd gekozen dhr. Koetsdijk van St. Annaland. als secr. P. Moerland, als pen ningmeester M. Goudzwaard. Allen namen hun benoeming aan. Vastgesteld werd dat in de 2e helft van November op een nader t^, bepalen plaats weer een vergadering zou worden gehouden. Zij die meer willen weten van het werk dezer groep, kunnen bij één van de bestuursleden verzoeken om voor deze verg. te worden uit- genoodigd. Nadat nog enkele vragen beantwoord waren, sloot de voorz. de verg. met de op wekking om van de ernstige zaak der Emi gratie een gebedszaak te maken. Het werk is groot, onze kracht klein, maar God kan het doen gelukken. Daarna ging hij voor in dank gebed. Voetbal. Zaterdag 6 October speelde de voetbal vereniging W.H.S. een wedstrijd te Ouwer- kerk, welke gewonnen werd met 51. Mijnen ruimen. Bij het laten springen van de. door Duit- schers opgegraven landmijnen zijn bij enkele bewoners een aantal ruiten stukgesprongen, alsmede bij een winkelier twee groote spiegel ruiten. Pleegkinderen naar huis. Vrijdag 5 Oct. was voor de kinderuitzen ding van Delft, die hier zeven weken door gebracht hebben de tijd aangebroken om weer naar hun ouders terug te keeren, wat voor vele kinderen, hoe graag ze ook hier waren, een blijde dag was. Een woord van dank aan de pleegouders voor de goede zor gen aan hen bewezen. Emmabloemcollecte. Opbrengst Emmabloemcollecte 35,89. POLITIENIEUWS Procesverbaal is opgemaakt tegen A. M. en M. G. v. A. te Poortvliet wegens mis- handeling en tegen J. C. v. J. te Stavenisse wegens het rijden zonder licht. Bij W. M. P. te Poortvliet zijn twee ge weren in beslag genomen en A. C. R. en M. v. D. te Oud-Vossemeer zijn bekeurd wegens het arbeid laten verrichten door schoolkinderen. PREDIKBEURTEN THOLEN Ned. Herv. Gem.: Zondag 14 Oct.: 10 uur Ds. Batelaan; 3 uur Ds. van Oost Vrije Geref. Gem.: Vrijdag 12 Oct.: nm. 7 u. Ds. v. Minnen. Zondag 14 Oct. vm. 10. nm. 2.30 en 6 uur Leesdienst. Woensdag 17 Oct. nm. 7 uur Ds. Visser te Middelharnis. Geref. Gem.: Zondag 14 Oct. 3 x Leesdienst. Donderdag 18 Oct. nm. 7 uur Ds. v.d. Berg Geref. Kerk: 10 uur Ds. Swierts H. Avond maal; 3 uur Ds. Swierts Nabetrachting. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gem.: Zondag 14 Oct.: 10 uur Leesdienst; 2.30 uur Ds. Holst. Bed. H. Doop. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gem.: Geen opgaaf ontvangen. STAVENISSE Ned. Herv. Gem.: Zondag 14 Oct.: 9.30 uur Ds. Damsté, Voorbereiding H. Avondmaal; 6 uur Ds. Damsté. ST. MAARTENSDIJK— Ned. Herv. Gem.: Zondag 14 Oct.: vm. en nm. Ds. de Bres. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gem.: Zondag 14 Oct.: 9.30 uur Leesdienst; 2.30 uur Ds. Damsté. POORTVLIET Ned. Herv. Gem.: Zondag 14 Oct. vm. en nm. Ds. Vroeg- indewejj. ST. PHILIPSLAND Ned.. Herv. Ge^7: Zondag 14 Oct.: 9.30 uur Ds. Holst; 2.30 uur Leesdienst. KERKNIEUWS Jongeren-Appél. Wat wil dat zeggen: een Jongeren appèl Zoo vragen misschien sommige lezers. Het antwoord op deze vraag luidt, dat de jongeren worden opgeroepen en samengeroepen. En

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 2