dagen worden voortgezet. De machines zul len van uur tot uur opstijgen en aanvallen doen op 30 vliegvelden rond Tokio. Het feit dat het aantal vliegtuigen en de betreffende schepen, die aan de operaties deelnemen wordt bekend gemaakt is een aanwijzing voor de groote verliezen die de Japansche lucht macht reeds door deze aanvallen heeft ge leden. Chineesche strijdkrachten hebben zich meester gemaakt van den zuidelijken pas op de grens van China en Fransch-Indo-China. De Japanners trekken in verwarring terug. Het geheele zuidoostelijke deel van de pro vincie Kwangsi is thans van de Japanners ge zuiverd. Nederlandsch Indische troepen hebben twee amphibielandingen uitgevoerd op de Noordelijke kust van de baai van Balikpapan. De Australische zevende en negende divisie zetten hun opmarsch in de oostelijke en noor delijke deelen van Borneo voort. De zevende Australische divisie heeft een landing ge maakt bij Djinogara op Borneo. Inundatie in Zuid Holland De inundaties in Zuid-Holland besloegen bij de bevrijding ongeveer een zesde deel van de provincie, n.l. 53.465 ha. In het gebied boven de rivieren 24.824 ha door zoetwater overstroomd, terwijl het zuidelijk deel 28.641 ha onder zoutwater stond. Verder waren bij de inundaties 32.024 ha bouwland en 21.641 ha weiland betrokken; in totaal stonden 43.832 ha langer dan zes maanden onder wa ter en 9.633 ha korter dan 6 maanden. Bij de inundaties kan men onderscheid maken tus- schen z,g, strategische en „wilde" gevallen. Voorbeelden van wilde onderwaterzetting zijn: een strook in de Alblasserwaard, de overstroomingen tuschen Leiden en Den Haag en die ten zuiden van Dordrecht. Het eenige geval, waarin de Duitschers zout water onbeheerscht lieten binnenstroomen, is dat bij Katwijk. Met uitzondering van een klein gebied bij het Voornsche kanaal en op Overflakkee zijn alle geinundeerde gebieden zoo goed als drooggelegd, zoodat het z.g. „maaiveld" zichtbaar is, maar het zomerpeil van het water is nog lang niet overal bereikt. Het verschil met dit peil bedraagt 50 cm tot 1,50 m. Daar het drainage systeem veelal beschadigd blijkt te zijn, zal volledig herstel nog eenigen tijd duren. Denkt aan de verkeersregels Het groote aantal verkeersongelukken na de bevrijding, waarbij verschillende met doo- delijken afloop, teekent wel het duidelijkst het gebrek aan verkeersdicipline bij den Ne- derlandschen weggebruiker. De tijd, dat de openbare weg verkeerstechnisch gesproken zonder gevaren was, behoort met de Duit- sche bezetting tot het verleden. En het is zaak akte te nemen van de ingrijpende verandering na de komst van de geallieerde troepen. Aan den anderen kant is den geallieerden chauffeurs er op gewezen, dat zij hier te lande meer dan elders voorzichtigheid bij het rijden in acht dienen te nemen. Zij zijn er ook van op de hoogte gesteld, dat in Nederland de verkeersregel geldt, verkeer van rechts gaat voor. Dit voorschrift bestaat niet in an dere landen, noch voor het militaire noch voor het civiele verkeer. En het kan dus eenigen tijd duren voordat de chauffeurs volledig zijn ingesteld op deze „nieuwigheid". De grootste voorzichtigheid en oplettendheid blijven dus geboden. Weer bruikbare verkeersweg Eenige dagen geleden is wederom een brug gelegd over de sluis te Sint Andries, geschikt voor alle vervoer, met een draagkracht van -dertig ton. Hierdoor is een zeer groote verbe tering gekomen in het verkeer van het Wes ten des lands naar Nijmegen. De route loopt over Gorinchem, bij Zaltbommel, over de ver- keersbrug, dan terstond naar het Oosten af slaan, onder het viaduct door en verder recht uit over Rossum en Wamel naar Nijmegen. De z.g. Whiskey-weg door de Betuwe en de verkeersmoeilijkheden aan de pont te Hedel, die slecht berijdbaar is worden zoodoende vermeden. A.A. Kampen N. A. D. De Nederlandsche Arbeidsdienst is bij K. Besluit per 10 September van het vorige jaar opgeheven. Het Militair Gezag treedt sedert dien als voorloopig executeur testamentair op. Een weinig aanlokkelijke taak. Na een even kortstondig als nutteloos bestaan heeft de N. A.D. een schamele erfenis achtergelaten. Een reeks deels vernielde kampen en een over schotje bedden, kleeren, huisraad en dekking. Men had beter mogen verwachten. De NAD heeft ten koste van de Nederlandsche Staat nooit op een dubbeltje gekeken. De begroo tingen beliepen tot 45.000.000. Dit betee- kent bij een doorloopende sterkte van, onge veer 15.000 man, dat iedere Koenraad per jaar rond 3.000 kostte. Schoenreparatie op de bon De Directeur van het Rijksbureau voor Huiden en Leder te Amsterdam deelt mede, dat voortaan periodiek distributiebonnen voor reparatie van schoeisel geldig zullen worden verklaard. De z.g. klantenbinding is vervallen; hfct publiek is vrij in de keuze van den schoenher steller. De schoenhersteller mag niet meer bonnen aannemen dan volgens de lijst voor gewenschte reparaties zijn aangegeven. Hij dient het aangenomen werk binnen 14 dagen af te leveren. De bekendgemaakte bonnen blijven geldig. Zij kunnen worden bewaard totdat het be- noodigde aantal voor de gewenschte repara tie beschikbaar is. Zij mogen niet aan den schoenmaker in bewaring worden gegeven. PREDIKBEURTEN THOLEN Ned. Herv. Gem.: Zondag 15 Juli 10 u. Ds. van Oost; 6.30 u. Ds. Batelaan. Donderdag 19 Juli 3.30 u. Huwelijksbeves tiging van Pieter Vis en Jacoba Perestam door Ds. Batelaan. Geref. Gem.: drie maal Leesdienst. Geref. Kerk: twee maal Leesdienst. Vrije Ger. Gem.: drie maal Ds. Baay STAVENISSE Ned. Herv. Gem.: Zondag 15 Juli v.m. en n.m., Ds. Damsté OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gem.: Zondag 15 Juli 11 u. Ds. Batelaan; 3.30 u. Leesdienst. Geref. Kek: Ds. Vreugdenhil. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gem.: Zondag 15 Juli 10.30 u en 3.30 u. Ds. van Griethuysen. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gem. Zondag 15 Juli v.m. en .n.m. Ds. de Bres. Dinsdagf 17 Juli 8 uur (w.t.in gebouw Rehoboth, Ds. Kamsteeg em. pred. te Gorsel. SCHERPENIS&E Ned. Herv. Gem.: Zondag 15 Juli v.m. Leesdienst; 3.30 u. Ds Vroegmdeweij. POORTVLIET Ned. Herv. Gem.: Zondag 15 Juli v.m. Ds. Vroegindeweij n.m. Leesdienst. ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gem.: Zondag 15 Juli 10.30 u. Leesdienst; 6.u. Ds. Holst. DISTRIBUT1EDIENST THOLEN Geldige bonnen voor de 8e periode 2e week AARDAPPELEN A, B, C, D, E, M 29 „Aardappelen" 1 kg per bon van 12 t/m 21 Juli BROOD A, B, C, D, E, M 30a „Brood" 400 gram per bon A, B, C, D, E, 30b „Brood" 400 gram per bon D 30a en D 30b „Beschuit" 100 gram per bon D 30c en D 30d „Beschuit" 100 gram per bon E 30a en E 30b „Beschuit" 100 gram per bon. E 30c en E 30d „Beschuit" 100 gram per bon geldig van 13 t/m 21 Juli MELK A 30, B 30 „Taptemelk" VA 1 per bon C 30, D 30, E 30 „Melk" 1% 1 p.b. geldig van 13 t/m 21 Juli MARGARINE A, B, C, 30a „Boter" 250 gram per bon M 30b „Boter" 62M gram p. bon geldig van 13 t/m 21 Juli CHOCOLADE B, C, D 72 „Reserve" een tablet per bon. geldig van 13 t/m 21 Juli In afwijking van de vorige publicatie zijn de agentschapskantoren van den Distributie- dienst Tholen met ingang van Maandag 16 uli a.s. geopend als volgt: Poortvliet: Dinsdag 2.00 tot 4.30 uur en Zaterdag 9.00 tot 12.00 uur. Scherpenisse Woensdag 2.00 tot 4.00 uur en Vrijdag 9.00 tot 12.00 en 2.00 tot 4.00 uur St. Maartensdijk Maandag 9.00 tot 12.00 en 2.00 tot 4.00 uur Vrijdag 2.00 tot 4.00 uur Stavenisse Maandag 2.00 tot 4.00 uur en Woensdag 9.00 tot 12.00; 2.00 tot 4.00 uur. St. Annaland Dinsdag 9.00 tot 12.00, 2.00 tot 4.00 uur Donderdag 2.00 tot 4.00 uur. Oud-Vossemeer Donderdag 9.00 tot 12.00 en 2.00 tot 4.00 u. Zaterdag 9.00 tot 12.00 u. ADVERTENTIES Heden werd ons een dochtertje en zusje geboren Catrina Cornelia Johanna. J. van Oost. C. C. van Oost-de Leeuw en Kinderen. Carientje Tholen, 5 Juli 1945. Voor de vele blijken van belang stelling. ondervonden bij onze 25- jarige Echtvereeniging, betuigen wij U onzen hartelijken dank. M. v. d Klooster. M. P. v. d. Klooster-Quist. St. Annaland, Juli 1945. Met groote dankbaarheid en blijd schap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Johanna Jannetje en ons zoontje en broertje Adriaan Walrave. J. P. Blaas. T. Blaas-van Luijk. Wally. Tholen, 6 Juli 1945. Vischétraat 5. Bij oris vertrek naar Bruinisse zeggen wij langs dezen weg alle buren, vrienden en bekenden har telijk dank voor den gezelligen omgang tijdens ons verblijf aan ons betoond. Familie W. Kik. Johanna Stouten. Tholen, 10 Juli 1945. Ge.trouwd: C. VAN WINKELEN Óndenwijzer en J. A. DUIJZER, die, medf namens wederzijdse Ouders en Familie, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. St. Annaland, Juli 1945. Dorpsweg A 41. C. Quist en E. C. Quist-Wesdorp zeggen, mede namens hunne Ouders, hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, 7 Juli 1945. Havenplein.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 3