Mededeelingenblad voor het Eiland Tholen 29 JUNI Het hemelsch voorbeeld THOLEN Ie JAARGANG No. 33 Abonnementen: f 0.75 per kwartaal VERSCHIJNT IEDERE VRIJDAG 29 JUNI 1945 Prijs per nummer 6 cent REDACTIE: G. Heijboer, Nieuwstraat 494, St. Annaland UITGEVER: Firma C. Dieleman, Oudelandschestraat 9, Tholen ADVERTENTIËNf 0.10 per milimeter - Minimum f 2.00 ksto SPIERINKJES: tot en met 20 woorden f 1.00 - elk woord meer f 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur aangenomen V - Deze dag mag aangemerkt worden als een dubbele feestdag, nu Z.K.H. Prins Bernhard, het hooggeacht lid van ons Doorluchtig Vors tenhuis als eerste, na een vijfjarig verblijf buitenslands in ons bevrijde Vaderland, zijn jaardag viert. De gedenkdagen van Prinses Beatrix en van H.K.H. Prinses Juliana vielen weliswaar in het tijdperk, dat het Zuiden was bevrijd, maar de felle donkerheid voor ons land daarboven, was nog geenszins opge- klaart. Wij bieden als orgaan van ons kleine gebied aan de Eendracht, zeker ook uit naam van onze mede-eiland-bewoners, Z.K.H. onze hartelijke gelukwenschen aan met dit blijde festijn en zegene God hem en de zijnen met de Koninklijke Moeder, tot in lengte van dagen. Te dien dage zal op de bellen der paarden staan: „De heiligheid des Heeren" Zach. 14 20. 't Moet anders worden in de wereld, anders dan 't totdusver is geweest. Daarover zijn wij 't allen eens. Wij willen het leven niet meer, zooals 't is geweest. Er mag geen oorlog meer komen. Er mag geen onrecht meer worden gedaan. De wreedheden en gruwelen, die ons doen huiveren, moeten eens en voorgoed onmoge lijk gemaakt. En ieder, die daaraan heeft meegedaan, die in een of anderen vorm daaraan mede schul dig is, die moet gestraft. Want dan pas kan er een nieuwe wereld komen. Dan alleen gaan wij een leven van recht en gerechtigheid tegemoet. Toch, met enkele algemeene wenschen zijn we niet klaar. Met verzuchtingen, met illusies, met idealen alleen wordt de wereld niet gered. We moeten wéten, hoe het worden moet. We hebben behoefte aan vastomlijnde plan nen. We zijn verlegen om 't juiste voorbeeld. En in die verlegenheid helpt ons dit woord van Zacharia, den profeet. Hij geeft daarin één van de meest kenmerkende trekken aan van het nieuw Jeruzalem, dat komt. Op de bellen der paarden zal staan: ,,De heiligheid des Heeren." Om de beteekenis daarvan goed te ver staan, moeten we bedenken, dat dat anders alleen maar stond op de muts van den hooge- priester waarmee hij eenmaal per jaar bin nenging in het heilige der heiligen, in het binnenste heiligdom dus. Nu echter, in het nieuw Jeruzalem dat is in het voltooide Koninkrijk Gods, zal dat staan op de bellen der paarden. Denkt u dat in: doodgewone paarden, geen trekpaarden, geen kalme, rustige werkpaar den, maar strijdpaarden, oorlogstuig dus, gewijd aan den Heere Verder nog gaat de beschrijving Niet alleen de springbekkens voor het altaar, maar al de potten en bekkens in den tempel, ja in de heele stad zullen den Heere heilig zijn In voor ons begrijpelijke taal beteekent dat: op de tanks en de vliegmachines, op de ka nonnen en machinegeweren komt 't opschrift: ,,Den Heere geheiligd". En alle dingen in het leven, de potten en pannen in de keuken, het strijkijzer en de stofzuiger, de ploegschaar en de weegschaal, de vulpen en de spa, ze zijn den Heere heilig Heel 't leven wordt dus èèn offerdienst. Heel 't bestaan van de menschen is èèn on onderbroken tempelwerk. Alles, alles is daar dienst, dienst van den Heere der heerscharen. Zoo zal 't worden in 't nieuw Jeruzalem. Zoo móét 't worden in ons leven. Althans, de eerste beginselen, de allereerste aanvang moeten we kennen. Ook hier moet ons leven tempelwerk zijn, offerdienst voor den Heere des hemels en der aarde. Niet Zondags alleen, maar de heele week Niet slechts in de kerk, maar ook in huis, op 't land, in de winkel en overal, waar God ons heeft gesteld. Natuurlijk, dat kan niet, als we op onszelf zien. Wij zijn tot 't offer niet bereid. Wij zoeken alleen onszelf en ons belang. Wij zijn niet waard om den Heere heilig te zijn. Maar Christus' bloed reinigt van alle zonden. Zoo vuil kan een menschenleven niet zijn, zoo verdorven is geen menschenhart, of Christus weet daar raad meeHij bedekt de onheiligheidHij overwint de zelfzucht en het egoïsme in ons menschenleven. En Hij, Die Priester is geweest, in alles, Priester tot den dood, Priester en Offer tege lijk, Hij kan en wil ons weer tot priesters maken en de wereld oprichten uit het slijk. Alleen, wij moeten het van Hèm ver wachten. Wij moeten in Hem gelóóven Geen andere weg ter redding is er, voor de wereld èn voor ons, dan de weg naar het kruis van Golgotha Bekendmaking De Burgemeester der gemeente Tholen maakt bekend, dat door den heer Commissaris der Koningin in Zee land dd. 23 Juni 1945. A no. 674, 3e Afd., tot lid van het kiescollege voor de verkiezing van den tijdelijken gemeenteraad voor deze gemeente zijn benoemd, de heeren 1. H. Jansen, 18. B. J. van Westen, 2. PI. de Heer, 10. Johs. van Dalen, 3. H. A. Kegge, 20. J. van de Velde, 4. M. Verduit, 21. Jac. Vermaas, 5. C. A. C. Aertssen, 22. C. J. Schot A.Jzn., 6. A. J. van den Boom, 23. A. Deurloo Wzn., 7. A. J. A.Wagemaker, 24. C. J. Zachariasse, 8. J. C. Stoutjesdijk, 25. Jac. Baaij, 9. J. M. Berrevoets, 26. A. J. van den Berge, 10. C. A. van Splunter, 27. A. de Heer, 11. dr. L. D. A. Looijsen, 28. C. Boender, 12. J. M. den Engelsman, 29. G. A. de Hond, 13. M. P. Coomans, 30. Johs. Bogert, 14. J. A. Sakko, 31. A. J. van der Weele, 15. C. B. Kodde. 32. Iz. Lindhout, 16. Ir. C. Wagtho, 33. W. Moerdijk. 17. J. Franke, Tholen, 25 Juni 1945. De Burgemeester voornoemd, C. van den Berge, wnd. Ter-inzage-legging lijsten van candidaten voor de verkiezing van een tijdelijken Gemeenteraad De burgemeester van Tholen maakt be kend, dat de bij hem ingeleverde lijsten der candidaten. gesteld voor de op 12 Juli a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van den tijdelijken gemeenteraad, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Tholen, 27 Juni 1945. De Burgemeester voornoemd, C. van den Berge. Gasrantsoeneering Naar wij van het Gasbedrijf vernomen heb- I ben blijkt dat de kolenpositie inderdaad zoo- danig is, dat een landelijke rantsoeneerings- 1 regeling te verwachten is. In afwachting daarvan moet een voorloopige rantsoeneering worden toegepast. De mogelijkheid bestaat dat de uren waar op gas wordt geleverd zullen worden uitge breid. Waarschijnlijk zal dit ingaan Maandag 2 Juli a.s. Men lette daarom op publicaties bij winkels e.a. Sportvereeniging „Eendracht" Maandagavond hield de sportvereeniging „Eendracht" onder voorzitterschap van den heer M. C. Meerman in de zaal van Mw. Hoek een algemeene vergadering. In zijn j openingswoord heette de voorzitter in bijzon der welkom die vrienden die weer uit Duitsch- land zijn wedergekeerd, maar gedacht ook die vrienden, die hun jong leven geofferd hebben voor het vaderland en die niet meer in ons midden zullen verschijnen. Wij zullen hun nagedachtenis echter in hooge eere houden. Verder wekte hij alle leden op mee te werken j tot opbouw van de vereeniging, die door in undatie van het terrein, meer dan een jaar stil heeft gelegen. De notulen van de vorige vergadering wer den gelezen en ongewijzigd vastgesteld. De waarn. penningmeester las het financieel ver slag voor waaruit bleek dat de financien van de vereeniging er goed voor staan. Daar 3 leden van het bestuur vertrokken zijn als j oorlogsvrijwilliger, was besloten dat het ge- I heele bestuur maar af zou treden, zoodat een geheel nieuw bestuur gekozen zou worden. Gekozen werd nu als voorzitter de heer M. C. Meerman en als bestuursleden mej. Tichem-Geluk en de heere J. Quist, J. M. Berrevoets. G. Haverhoek, H. van Stee en G. Somers. Alle gekozenen namen hun benoe ming onder dank voor het gestelde ver trouwen aan. Besloten werd om met ingang van 1 Juli weer contributie te gaan heffen. De trainings avonden werden vastgesteld voor de korfbal op Dinsdag en Donderdag en voor de voet bal Woensdag. Nadat nog enkele huishoude lijke zaken waren afgehandeld, sloot de voor zitter onder dank voor de aangename be sprekingen de vergadering. In de hierna gehouden bestuursvergadering werd het bestuur als volgt vastgesteld. M. C. Meerman, voorzitter. Mej. Tichem-Geluk secretaresse, J. Quist penningmeester en als leden de heeren J. M. Berrevoets, C. Haver hoek, H. van Stee en G. Somers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 1