IWededeelingenblad voor het Eiland Tholen AUTOBUSDIENST St. Annaland Oud Vossemeer - Tholen - Bergen op Zoom Ondernemer C. v. d. KLUNDERT, Oud Vossemeer. Ie JAARGANG No. 30 Abonnementen: f 0.75 per kwartaal VERSCHIJNT IEDERE VRIJDAG 8 JUNI 194*- Prijs per nummer 6 cent REDACTIE: G. Heijboer, Nieuwstraat 494, St. Annaland UITGEVER: Firma C. Dieleman, Oudelandschestraat 9, Tholen ADVERTENTIÊNf 0.10 per milimeter - Minimum f 2.00 K67e SPIERINKJES: tot en met 20 woorden f 1.00 - elk woord meer f 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur aangenomen Aan de ingezetenen van Tholen en Oud Vosmeer Namens de bevolking van Crooswijk, een der armste buurten van Rotterdam, danken wij U zeer hartelijk voor de drieduizend brooden. Zij zijn dankbaar ge nuttigd, zco niet verslonden door Hervormden, Roomsch Katholieken, Gereformeerden en Neutralen zij zijn huis aan huis uitgedeeld zonder onderscheid. Heel hartelijk dank. Uw dv. W. S. VAN LEEUWEN. Aan de bevolking van Tholen en Oud Vosmeer Beste Vrienden, gij zelf hebt mij het recht gegeven U zóó te noemen Vrienden. Want gij hebt U zóó betoond in de zeer welkome en innig-dankbaar aanvaarde zending broo den, die op het moment dat ik U deze brief schrijf door een schare van medewerkers en medewerksters uitgereikt worden aan de zeer arme bevolking van de wijk genaamd „Crooswijk", gelegen in het Noorden van onze zwaar-geteisterde en nog steeds zeer lijdende stad Rotterdam. Ik zal niet trachten U een beeld of indruk te geven van de honger, die hier door duizenden geleden wordt; van de vele sterfgevallen over de laatste maanden; van de verschrikkelijke gezichten van vermagerde kinderen... dit alles, ons aangedaan door de thans verslagen vijand, willen wij dragen in vertrouwen op Gods bijstand en op menschelijke hulp, die van vele kanten ons toestroomt. En dat vertrouwen is ook vandaag niet beschaamd. Gelooft mij: toen de boodschap werd gebracht: brood uit Tholen gebracht, dadelijk uitreiken, duurde het geen half uur of vanuit mijn wijkgebouw, staande midden in de genoemde wijk, ging er reeds de eersten heen met stralende gezichten: ze konden nu vanavond eens een goede brood maaltijd genieten En een uur later stonden de opgeroepen menschen in de rij om hun beurt af te wachten. Het brood wordt uitgedeeld aan alle bewoners van genoemde wijk, waarbij dus niet gelet wordt op kerkelijke gezindte. Dit laatste vooral geeft gelegenheid tot het betoonen van de ware Christelijke barmhartigheid, en dat gij ons daartoe in staat stelt: daarvoor hartelijk, hartelijk dank. Houdt U ervan overtuigd dat deze gaven behalve welkom zeer nóódig zijn, in letterlijken zin: brood-noodig Beste vrienden: onze Heere God. Die uwe harten geneigd heeft tot deze schoone daad, zegene U allen. En de dank aan U spreken wij uit voor Zijn aange zicht, omdat Hij toch Degene is die ons aanspoort tot betooning van naastenliefde. God betoone U Zijn genade, gelijk wij dit vragen voor geheel ons volk, onze regeering, ons Konink lijke Huis. Met zeer hartelijken groet, en herhaalden dank namens de duizenden die geholpen worden, Ds. A. A. WILDSCHUT. Voorzitter Convent der Kerken Rotterdam. Voorz. Interkerk. Bureau voor Noodvoedsel- voorziening. - - THOLEN Bekendmakingen Bestrijding Coloradokever De Burgemeester van Tholen vestigt er de aan dacht op. dat een ieder die te eeniger plaatse één of meer Coloradokevers vindt, verplicht Is. onverwijld de door hem gevonden Colorado-kevers te vangen en onschadelijk te maken en daarvan onverwijld kennis te geven aan den Burgemeester van de gemeente, waarin het perceel, waar de kevers zijn gevonden is gelegen. Tholen, 4 Juni 1945. De Burgemeester voorn.. A. WAGEMAKER 1. b. Verkooping Compost De Burgemeester van Tholen zal op Zaterdag den lóden Juni 1945, des middags te 12 uur. ten Gemeente - huize aldaar, één hoop COMPOST publiek verkoopen. Inlichtingen bij den Gemeentebouwmeester. Burgerlijke Stand Huwelijken 24 Mei. Goedegebuure Willem. 31 jaar geb. te Tholen en Schot. Maatje. 26 jaar geb. te Tholen. Overlijden 31 Mei. van der Hoofd, Leendert Pieter, 57 jaar geb. te Tholen, echtgen. van M. J. Baaij. De pont Vanaf Maandag 11 dezer is een nieuwe regeling getroffen voor de veerdienst met de pont over de Een dracht alhier. De diensten worden dan als volgt Van des morgens 6 uur tot des avonds 10 uur. Des Zondags van 8 tot 8 uur. Tevens zal een nachtdienst worden ingesteld van 10 tot 1 uur n.m. en van 4 tot 6 uur des morgens doch deze is uitsluitend voor nood en spoedgevallen doc toren. zieken en terugkeerende evacuees, welke door bijzondere omstandigheden niet tijdig ter plaatse kon den zijn. De nachtdienst is dus uitsluitend voor uitzon deringsgevallen. Tot de zware pont is gearriveerd, kunnen geen zwaarder vrachten worden overgezet dan miximaal 7000 kg. voertuig of auto inbegrepen. Benoeming Benoemd aan de Christelijke School te Anna Jaco- bapolder Mej. M. P. Haaijer. thans onderwijzeres te Aalst (Gld. Hoogwater 10 Juni 3.07 3.30 N.M. 11 Juni 3.49 4.09 12 Juni 4.29 4.45 13 Juni 5.06 5.22 14 Juni 5.46 5.58 15 Juni 6.28 6.41 16 Juni 7.09 7.25 Vlissingen plm. 2 uur vroeger hoog water dan Tholen. SjXvENissi' Wee*<t voorzrcgtlg De 14 jarige Abr. Hage, Cz. had het ongeluk met een projectiel in aanraking te komen met het nood lottig gevolg dat zijn hand geamputeerd moest wor den. Nogmaals, ouders waarschuwd Uw kinderen. Distributiekantoor De aandacht wordt er op gevestigd dat het agent schap van de distributie, voorlopig is op het gemeen tehuis, (niet op het secretarie). Dinsdag 9-12 en Vrij dag 9-12 en 2-4 uur. Uitreiking van nieuwe bonkaarten zal echter nog plaats hebben bij P. J. Hendrikse. Loop der bevolking Op 1 Juni waren ingeschreven 240 mannen en 220 vrouwen. Totaal 460 personen. SV'ANNALAND Teruggekeerd Vorige week Donderdagavond werd de gemeente St. Annaland verblijd door de terugkeer van haar pre dikant. Ds. W. van Griethuyzen. Na een afwezigheid van 15 maanden deed het goed den predikant met zijn gezin weer in ons midden te hebben. De evacuatietijd werd doorgebracht in de gemeente Staphorst (Overijsel). Ook den heer Boot. Hoofd van de Openbare School, keerde deze week uit zijn evacuatie verblijf in Overijsel terug en heeft zijn werkzaamheden in de school hervat. (A.A.. BBC. R.O., HN.) De Russen hebben in Berlijn een zeer verkoold lijk gevonden dat zeer groote gelijkenis heeft met Hitier. Brazilië heeft Woensdag den oorlog aan Japan ver klaard. Een aantal Nederlnndsche duikbooten die in den At- lantischen Oceaan hebben geopereerd zijn naar de Stille Oceaan overgebracht. Zij staan gedeeltelijk on der Britsch en Amerikaansch commando. Volgens berichten is de communist Louis de Visser omgekomen aan boord van het schip dat op 3 Mei in de bocht van Lubeck is gebombardeerd. Het bedrag van de totale schade, welke door de Duitschers aan Nederland is toegebracht wordt ge raamd op 16 milliard gulden. De jaarlijksche rente bedraagt thans 300 millioen gulden. Aan het Zweedsche parlement zullen 2 wetsontwer pen worden voorgelegd, die ten doel hebben te verhin deren, dat de nazi's hun buit behouden. De demobilisatie van het Fransche leger zal volgen de maand beginnen. Verwacht wordt dat voor het einde van dit jaar 1 millioen man zal worden gede mobiliseerd. Het Aemerikaansche Departement van Marine heeft medegedeeld, dat bij Okinawa 2 torpedobootjagers zijn verforen gegaan, waarbij zware verliezen werden geleden. Een Amerikaansche onderzeeer heeft een Japansch convooi bestaande uit vrachtschepen, tankschepen en munitieschepen in den grond geboord. De veerdiensten Gorcum-Sleewijk, Gorcum-Woudri- chem en die over de Maas bij Hedel zijn in bedrijf gesteld. In Berlijn hebben de Russen een broer van Goebbels gevangen genomen. ^^"^PREmï^ïïFrEN Zondag 10 Juni 1945. THOLEN Ned. Herv. Gem.: 10. uur Ds. Batelaan 6.30 uur Ds. van Oost. Geref. Kerk. tweemaal Ds. Swierts Geref. Gem. driemaal Ds. Neerbosch (n.m Bedie ning H. Doop) Vrije Ger. Gem. driemaal Leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gem. v.m. Lees dienst 3.30 uur Ds. Vroegindeweij. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gem. 10.30 uur Ds v. Griethuyzen Doosbediening. 3 uur Leesd. STAVENISSE Ned. Herv. Gem. v.m. Leesdienst 7.- uur Ds. v. Griethuyzen ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gem. tweemaal Ds. de Bres. SCHERPENISSE Ned Herv. Gem. v.m. Leesd. 3.- uur Ds. Holst. POORTVLIET Ned. Herv. Gem. v.m. Ds. Vroeg indeweij n.m. Leesdienst. ST' PHILIPSLAND Ned Herv. Gem. v.m. en av. Ds. Holst. Bericht In verband met de geringe toewijzing van papier voor ons blad, zijn we genoodzaakt nu en dan op half formaat te verschijnen. In verband hiermede zal tijde lijk een kleiner lettertype gebruikt worden. DE UITGEVER. ""PISTRIBUTIEDIENST THOLEN Aanvullingsbonnenlijst 6e periode (4e week) 4 Juni tot en met 9 Juni 1945. KINDERDRANK D56 -E56 „Reserve" 300 gr. p. b. KAAS 164 „Algemeen" 100 gr. p. b. ENG. BISCUITS 163 „Algemeen" 100 gr. p. b. De bonnen voor Kinderdrank en Kaas zijn voor- inleveringsbonnen, tevens afleveringsbonnen en moe ten voor 9 Juni a.s. bij de winkeliers zijn ingeleverd. De bonnen 155 „Algemeen", en D49 - E49 „Reserve" en 152 „Algemeen", respectievelijk aangewezen voor 2 doosjes lucifers, 150 gr. kinderbiscuits en 1 rants, vervangingsmiddelen zijn verlengd tot en met 24 Juni. De bon 154 „Algemeen", aangewezen voor 225 gr. Eng. huishoudzeep is geldig tot 17 Juni a.s. en niet. zooals eerder werd gepubliceerd, tlm 7 Juli a.s. Geldige bonnen 7e peridoe le weck) 1945 BROOD A25A t/m F.25A-M25A „Brood" 400 gr. per bon 8 Juni t/m 23 Juni BROOD A25B t/m E25B „Brood" 400 gr. per bon 8 Juni t/m 23 Juni BROOD D25- E25 „Beschuit" 100 gram per bon 8 Juni t/m 16 Juni BESCHUIT D25a-D25b-E24a-E25b „Beschuit" 75 gr. per bon 8 Juni t/m 16 Juni MELK A25-B25 „Taptemelk" V/2 liter volle melk 8 Juni t/m 16 Juni MELK C25-D25-E25 „Melk" 1X liter volle melk 8 Juni t/m 16 Juni CHOCOLADE B60 „Reserve" 1 tablet per bon 8 Juni t/m 23 Juni CHOCOLADE C60-D60 „Reserve" 2 tabletten p. b. 8 Juni t/m 23 Juni TABAK 06 „Tabak" 1 rants, p. b. 8 Juni t/m 23 Juni Let wel! De bon 05 „Tabak", aangewezen voor I rants, tabak naar keuze, wordt de geldigheidsduur beperkt tot en met 9 Juni a.s. Uitreiking Tocslagkaarten Bijzondere Arbeid 7e per. II en 12 Juni voor de gemeente Tholen (9.30-12.-) 13 Juni voor de gemeente Poortvliet, welke hun be scheiden af kunnen halen in Tholen (9.30-12.-) 14 Juni te St. Maartensdijk voor de gemeenten: Scher- penisse. St. Maartensdijk, Stavenisse en St. Annaland (9.30-12.- en 2.--3.30) 15 Juni te Oud-Vossemeer (9.30-12.- en 2.--3.30) Naamlijsten van de werkgevers voor zover nog niet ingediend, moeten worden medegebracht alsmede de nieuwe distributiestamkaarten met bijbehorende toe- slagbewijzen van de werknemers. Let wel! Personen, welke voorheen zelfverzorger geweest zijn en geen bewijs van afschrijving van de P.B.H. in hun bezit hebben, kunnen geen toeslagkaar- ten ontvangen. Schoenenaanvraagformulieren. De inwoners van Tholen wordt medegedeeld, dat alleen des Maandags en Dinsdags van iedere week aanvraagformulieren voor schoenen kunnen worden afgehaald en dat die formulieren alleen van Woensdag t/m Vrijdag iedere week kunnen worden ingediend op het Distributiekantoor Tholen. Oude en nieuwe stamkaart medebrengen. Waarschuwing aan het publiek. Het publiek wordt er nadrukkelijk op attent ge maakt. dat formulieren welke in de bus van het dis tributiekantoor te Tholen zijn (of worden) gedepo neerd, beschouwd worden als niet ontvangen en wor den dus niet in behandeling genomen. Uitreiking Brandstoffen- of Petroleumkaarten voor kookdoeleinden Gemeente Tholen. Op Dinsdag 12 Juni a.s. wordt op het distributiekan toor te Tholen brandstoffen- of petroleumkaarten voor kookdoeleinden uitgereikt voor gezinnen en/of alleen staanden die een perceel bewonen waarin geen gas aanwezig is. Alle stamkaarten medebrengen. Ingaande 11 Juni 1945. (Alleen op werkdagen). Busnummers 1 3 5 St. Annaland V. 7.30 12.30 16.00 Oud Vossemeer V. 7.50 12.50 16.20 Tholen V. 8.10 13.10 16.40 Bergen op Zoom A. 8.30 13.30 17.00 Busnummers 2 4 6 Bergen op Zoom V. 9.00 13.35 17.05 Tholen V. 9.20 13.55 17.25 Oud-Vossemcer V. 9.40 14.15 17.45 St. Annaland A. 10.00 14.35 18.05 UITKNIPPEN EN BEWAREN!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 1