Britsche en Amerikaansche officieren van het geallieerde militaire bestuur hebben Triest verlaten teneinde elke mogelijkheid tot inci denten met de Joego-Slaven, die in een groot aantal in de stad aanwezig zijn, te vermijden. Meer dan 2500 inwoners van Triest de monstreerden tegen de ..provoceerende ver klaringen" die door de Italiaansche minister president ten aanzien van Triest werden ge daan. William Jorge, bekend als ..Lord Ho Ho", die tijdens de oorlogsjaren de uitzendingen in de Engelsche taal verzorgde in Duitsch- land, is met zijn echtgenoote gearresteerd. In Rotterdam kwam voor het. eerst na 5 jaren een Amerikaansch vrachtschip van 5000 ton aan geladen met meel. In Engeland is de steenkoolproductie ge durende den oorlog gedaald met 50 millioen ton per jaar. Volgende week zal een schip uit Denemar ken naar Nederland vertrekken met een la ding eieren, spek, boter en andere levensmid delen. De helft der lading is een geschenk van de Deensche weerstandsbeweging voor de Nederlandsche verzetsbeweging. Het is de bedoeling van Frankrijk om toe te stemmen in de volledige onafhankelijkheid van Syrië en de Libanon en alle Fransche troepen terug te trekken, nadat de garantie is gegeven voor de bescherming van Fran sche economische en cultureele belangen in beide landen. Tusschen Rusland en de andere geallieer den is overeenstemming bereikt inzake het uitwisselen van krijgsgevangenen. De 400.000 Duitschers in Noorwegen zul len eind Juni ontwapend zijn. Uit geen enkel deel van Noorwegen werden slachtoffers on der de bevolking gemeld. De Duitschers zul len binnen 3 a 4 maanden naar Duitschland terugkeeren. waar ze ontslagen worden. Het centrum van Tokio ligt ten gevolge van de zware luchtaanvallen in puin. baar element is, meenen we dat de opwek- De Zwitersche Federale Raad vaardigde een decreet uit waarbij 250 Duitschers, leden van de nazipartij met hun familie uit Zwitser land verdreven zullen worden. Met ingang van 4 Juni zullen de Engelsche handelsschepen behalve in de Pacific, weer overal met navigatielichten varen. Een aantal schepen waaronder de Queen Mary en de Queen Elisabeth zullen voor den algemeene vaart op de Atlantische Oceaan worden vrijgegeven. Koning Haakon van Noorwegen zal op 7 Juni a.s. wederom in zijn land terugkeeren. Het is de bedoeling van de Britsche regee ring Oostenrijk van Duitschland te scheiden en Oostenrijk als een afzonderlijke natie te behandelen. Rost van Tonningen heeft in zijn cel ge tracht zelfmoord te plegen door zijn aderen met een scheermesje te openen. Het mesje was echter niet sterk genoeg. De artsen ver klaren dat hij een uitstekende kans op herstel maakt. De regeering van Iran heeft den geallieer den verzocht de Britsche, Amerikaansche en Russische troepen te willen terugtrekken. Volgens de Haagsche ,,Truow" is de raad van directeuren van Wilton Feyenoord door Militair Gezag geschorscht. Nationaal Kabinet van Herstel en Vernieuwing H.M. de Koningin heeft aan prof. Ir. W. Schermerhorn en aan den heer W. Drees opdracht gegeven tot het vormen van een nationaal kabinet van herstel en vernieuwing. De Noordzeevisscherij hersteld Langs de Noordzee worden kleinere sche pen gereed gemaakt voor de visscherij. Voor- loopig zal alleen bij daglicht tusschen een afstand van 7 km van de kustlijn gevaren en gevischt mogen worden. Hieraan zal in to taal in den beginne worden deelgenomen door 50 vaartuigen. Ook liggen reeds 12 Scheveningsche vis- schersschepen gereed om uit te varen. A.A. PREDIKBEURTEN THOLEN Ned. Herv. Gemeente Zondag 3 Juni v.m. 10 uur Ds. Batelaan, n.m. 6.30 uur Ds. Batelaan. Geref. Kerk: Zondag 3 Juni 10 uur en 4 uur Ds. Swierts. Geref. Gem.: 3 maal Leesdienst. Vrije Ger. Gem.: 3 maal Leesdienst. OUD-VOSSEMEERNed. Herv. Gem.: Zondag 3 Juni v.m. Leesdienst n.m. Ds. van Griethuyzen. SINT ANNALAND Ned. Herv. Gem.: Zondag 3 Juni v.m. Ds. van Griethuyzen n.m. Leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: De diensten worden ter plaatse bekend gemaakt. SINT MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gem.: Zondag 3 Juni v.m. Leesdienst. n.m. Ds. de Bres. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: De diensten worden ter plaatse bekend gemaakt. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: Zondag 3 Juni Ds. Vroegindeweij SINT PHILIPSLAND Ned. Herv. Gem.: Zondag 3 Juni v.m. 10.30 uur Ds. Holst, n.m. 6 uur Ds. Holst. DISTRIBUT1EDIENST THOLEN Geldige bonnen 6e periode (4e week) 1945 1 Juni tot en met 9 Juni BROOD A24A t/m E24A -M24A ..Brood" 400 gr. p. b. BROOD A24B t/m E24B „Brood" 400 gr. per bon BROOD D24 - E24 „Beschuit" 100 gr. p. b. MELK A24 - B24 „Taptemelk" VA liter ge stand. melk. MELK C24 - D24 - E24 „Melk 227" VA 1. gestand, melk AARDAPPELEN A24 t/m E24 „Aardappe len" 2 kg. per bon AARDAPPELEN M24 „Aardappelen" VA kg. per bon Inlevering voor detaillisten. De detaillisten moeten inleveren in de week van 3 t/m 9 Juni a.s. op dezelfde dagen als in de week van 28 Mei t/m 2 Juni. Bakkers kunnen inleveren op alle werk dagen behalve Donderdag en Zaterdag. Rijwielbanden. Transportrijwielbanden kunnen, vanaf he den tot en met 10 Juni a.s., in beperkte mate worden aangevraagd door Zuivelfabrieken, Melkbezorgers, Broodbezorgers, Kruideniers, Grossiers in levensmiddelen. Inrichtingen, welke van het verhuren van transportrijwielen en carriers hun beroep maken, Expeditiebe drijven. welke transportrijwielen en carriers dagelijks gebruiken voor kleingoederenvervoer en Overheidsinstanties. In het vervolg blijft de termijn van aanvra gen gehandhaafd tusschen den le en 10e van iedere maand, doch iedere aanvrage blijft tot drie maanden na indiening in behandeling. Tevens wordt er op gewezen, dat de maten van de aangevraagde banden steeds nauw keurig moeten worden opgegeven. Uitreiking vaste brandstoffen of petroleum voor kookdoeleinden. Woensdag 6 Juni a.s. wordt uitgereikt in Oud-Vossemeer en St. Annaland. Donderdag 7 Juni a.s. in Stavenisse en St. Maartensdijk. Vrijdag 8 Juni a.s. in Scherpenisse en Poortvliet. Alle distributiestamkaarten medebrengen. De plaatselijke distributiekantoren zijn ge opend van 9.30 uur tot 12 uur en van 14 uur tot 15.30 uur. Let wel. Het publiek wordt er met nadruk op attent gemaakt dat zij hun brandstoffen- of petro- leumkaart moeten afhalen in hun eigen woon plaats, dus niet in een andere gemeente, daar dit vertraging van uitreiking ten gevolge kan hebben. De uitreiking te Tholen voor kookdoelein den wordt nader bekend gemaakt: Mededeeling voor ingeschreven instellingen. Ingeschreven instellingen (hotels en der gelijke) kunnen een aanvraagformulier MD 243-51 afhalen op het distributiekantoor te Tholen. Dit formulier moet worden ingele verd in de week van 4 t/m 9 Juni a.s. Op de aanvraagformulieren moet door in stellingen, die bij Rijks-Horeca, respectievelijk bij Bedrijfshoreca als „Restaurant" c.q. ,,R" zijn gerubriceerd, worden vermeld het totaal aantal warme maaltijden, dat gedurende de voorafgaande periode van 4 weken aan gas ten is verstrekt. Door instellingen, in welker rubriceering de letters H of L voorkomen, moet worden vermeld, het aantal overnach tingen. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat te late indiening van de aanvraagformu lieren belangrijke vertraging ten gevolge kan hebben. Agentschappen. Met ingang van Maandag 4 Juni a.s. zijn de Agentschapskantoren als volgt geopend Poortvliet, Donderdag en Zaterdag van 9-12 uur. Scherpenisse, Dinsdag van 9-12 en Vrijdag van 2-5 uur. St. Maartensdijk, Maandag en Vrijdag van 9-12, Woensdag van 9-12 en 2-4 uur. Stavenisse, Dinsdag van 9-12 en Vrijdag van 9-12 en 2-4 uur. St. Annaland, Donderdag van 9-12 en 2-4 Maandag, Woensdag en Vrijdag van 4-6 uitsluitend voor formulieren en inlichtingen. Oud-Vossemeer, (kant. Molenstraat B 14) Maandag van 9-12 en 2-4 en Woensdag van 9-12 uur. De detaillisten worden er op gewezen dat hun inleveringsdagen hierdoor geen veran dering ondergaan. Zij moeten zich dus nog vervoegen op het kantoor te Tholen. Schoenen. Van Maandag 4 Juni a.s. af kunnen weder om aanvragen voor schoenen op het distri butiekantoor worden ingediend. Alleen des

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 3