Capitulatie Activiteit De les van dezen oorlog THOLEN Ie JAARGANG No. 25 Abonnementen: f 0.75 per kwartaal VERSCHIJNT IEDERE VRIJDAG 5 MEI 1945 Prijs per nummer 6 cent Mededelingenblad voor het Eiland Tholen REDACTIE: G. Heijboer, Nieuwstraat 494, St. Annaland UITGEVER: Firma C. Dieleman, Oudelandschestraat 9, Tholen ADVERTENTIËNf 0.10 per milimeter - Minimum f 2.00 SPIERINKJES: tot en met 20 woorden f 1.00 - elk woord meer f 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur aangenomen ..Dit is de geest van den antichrist, welke geest gij gehoord hebt, dat komen zal en is nu alreeds in de wereld." (I Joh. 4 3) De werken en de werkers der ongerechtig heid gaan ten onderZe vallen, de een na den anderWe haten hen, en we zijn ver blijd, dat ze eindelijk te pletter loopen. Maar wanneer hun lijken worden ten toon gesteld en door de voorbijgangers geschopt, bespuwd en doorschoten, dan is er één, die in zijn vuistje lacht. De menschen vergeten hém Zoo heeft hij dubbel succesHij was het immers, die aan de touwtjes trok, achter de schermen. Deze wereld-misdadigers, die nu vallen, waren slechts zijn marionetten, zijn speelpoppen. Hij heeft ze gebruikt om de menschen te verleiden, om de ongerechtigheid te zaaien, om de menschenzielen te kwellen, te vernietigen of te verharden. En nu ze hém vergeten; nu de haat niet verder gaat, dan tot zijn trawanten, nu weet hij, dat hij verder toch ook nog succes zal hebben. Ja, méér succes nog, nu het immers blijkt, dat de menschen, terwijl hij zich toch zoo bloot gaf, hem niet eens hebben leeren kennen en doorzien. Hij, de anticrist, de leugenaar van den beginne, de geest, die den Christus loochent, hij is het, dien wij boven al die anderen moeten haten. En Idat dit toch voor ons de groote les van dezen oorlog zijn, dat we hém nu hebben leeren kennen, nu hij voor een tijd zijn masker heeft afgenomen. Laat hem nu nog niet dit gróótere succes, dat hij bemerkt, dat wij, dwazen, denken met den dood van zijn trawanten, van hém af te zijn O, hij, de oer-leugenaar, toont daarmee, hoe slim en hoe vast hij het menschdom in zijn netten weet te verstrikken. Hebben we hem dan niet in dezen oorlog zónder masker voor ons gezien Heeft hij zich niet bloot gegeven in zijn werken Land- genooten maakt hij tot landverraders. Den zoon zette hij op tegen den vader. De ver schrikkingen van Vucht, Haren, Buchen- walde zij werden allen openbaar. Het beest uit Openbaringen 13 kwam te voorschijn en velen hebben het aangebeden... Zeker, ze kwamen tot in onze straten en huizen onder de leuze van Godsvertrouwen. Jawel, op de gesp van hun gorder stond ,,God met ons". Maar hoorde gij hen ook den Christus belijden, die in het vleesch gekomen is? ,,Een iegelijk, die den Zoon loochent, heeft ook den Vader niet". Hij, de antichrist, weet het wel, dat God alleen gekend en be leden wil worden in en door Zijn Zoon. Alle schijn-vroomheid, elke lauwe en koude be lijdenis ook van den Christus, deert den antichrist niet. Integendeel, schijn-vroomheid en lauw belijden vormen een van zijn slimst gespannen netten, om ons daarin te vangen. Maar, zoo ge hem, door Gods genade, gaat doorzien en naar Christus vlucht om behou den te worden en te blijven, dan gaat de anti christ in zijn teleurstelling van valsche woede brieschen en hij zal de strijd tot 't felste op voeren, om toch nog maar de victorie te bevechten. Graaf Bernardotte is Dinsdagmiddagna een bezoek te hebben gebracht aan Himmler wederom te Stochkolm gearriveerd. Toen ver- slaggevers hem trachten aan te klampen wenschte de Graaf hen allen een goeden morgen" en verdween. Minister Churchill heeft in het Lagerhuis medegedeeld dat nog geen verklaring kon worden afgelegd over de komende capitulatie van Duitschland. Hij zei slechts: ,.We staan er beter voor dan in 1940". Voorts deelde hij mede het Lagerhuis op de hoogte te stellen indien Er is hier geen plaatsruimte in dit artikel om U te toonen, hoe de wereldhistorie een spiegel is voor ons zieleleven. Of hebt ge het reeds misschien voor Uzelf ontdekt Lees maar eens Romeinen 7 vanaf vers 13. Paulus heeft Christus leeren kennen én Diens groote tegenstander, den antichrist. Die in Christus gelooft en in Hem blijft, weet, dat Hij voor de Zijnen de macht van den antichrist te niet heeft gedaan. Luther zong: ..Al trekken op van alle kant de helsche legerscharen, wij vreezen nietDe Heer houdt stand, Hij zal Zijn volk bewaren." De ondergang van de trawanten van de antichrist en van hun werken, moge ons tot een beeld zijn van de uiteindelijke over winning van onzen Heer en Koning Jezus Christus voor a s. Vrijdagavond een verklaring kan worden afgelegd. Is dit niet het geval en moet na Vrijdag de verklaring volgen, dan zullen de leden door de BBC worden in gelicht. (BBC). Generaal Eisenhouwer heeft verklaard, dat de V.E. (Victorie Europa) dag niet zal wor den afgekondigd voordat ook geheel Neder land, Denemarken en Noorwegen beschouwd kunnen worden als te zijn bevrijd. (BBC) Tholen Ds. van Oost. Bekendmakingen Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat gedurende drie maanden op de Secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld de op 9 April 1945 vastgestelde Verordeningen: 1. betreffende het verkeer over de nood brug over de Eendracht 2. op de aangifte van woonruimte. Tholen, 27 April 1945. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. van den Berge. De Secretaris, M. Laban. Aangifte woonruimte De Burgemeester van Tholen vestigt de aandacht van de ingezetenen op de Ver ordening op de aangifte van woonruimte in deze gemeente, krachtens welke iedere eigenaar, beheerder of huurder van een woon ruimte, waaronder wordt verstaan elk gebouw of gedeelte van een gebouw, dat als woning in gebruik is, laatstelijk geweest is, dan wel daartoe met geringe verandering in orde is te maken, verplicht is, hiervan schriftelijk aan gifte te doen bij den Burgemeester A. voor het geval de woonruimte als zoo danig in gebruik is, zoodra de eigenaar enz. weet dat zij vrij komt B. voor het geval het niet in gebruik zijnde woonruimte betreft of voor het eerst als zoodanig in gebruik te nemen woon ruimte, zoodra de eigenaar enz. het voornemen heeft die ruimte in gebruik te geven of te nemen. Bij de aangifte moet een duidelijk om schrijving van de woonruimte worden gege ven, zoomede de ligging ervan worden opgegeven. Hij dringt er met klem op aan de in deze verordening neergelegde plicht nauwkeurig op te volgen. Overtreding wordt gestraft met hechtenis of geldboete. Tholen, 28 April 1945. De Burgemeester voornoemd, C. van den Berge. Inkwartiering Het is reeds meerdere malen gebleken, dat inkwartiering van geallieerde militairen plaats had, zonder dat een door of vanwege den Burgemeester onderteekend inkwartierings biljet werd afgegeven. Een dergelijke gedrags lijn is onjuist en ten eenmale in strijd met de voorschriften. Bovendien kan in zoo'n geval nimmer aanspraak worden gemaakt op kwar tiervergoeding. Derhalve wordt een ieder die aan ge allieerde militairen kwartier verschaft, indien de betrokken militair geen door den Burge meester onderteekend inkwartieringsbiljet kan afgeven of anderszins, aangeraden, zich on middellijk ter secretarie te vervoegen, opdat de inkwartiering alsnog in orde kan worden gemaakt. Tevens wordt verzocht, bij vertrek van militairen, het inkwartireingsbiljet, nadat het is onderteekend door den Commandant van het betreffende legeronderdeel, zoo spoedig mogelijk ter secretarie in televeren. Tholen, 3 Mei 1945. De Burgemeester van Tholen, C. van den Berg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 1