STAVENISSE ST. ANNALAND OUD-VGSSEMEER OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Waarschuwing ONDER DE SCHIJNWERPER 18 Maart: Leendert Marinus Geluk zoon van J. J. Geluk en A. W. Nieuw- kerk. 17 Maart: Cornelia Janna Nieuwen- huyzen dochter van P. Nieuwenhuyzen en B. Schot. 18 Maart: Huibrecht Adriaan van de Zande zoon van J. J. van de Zande en I. A. Elenbaas. 24 Maart: Pieter Cornelis Schot zoon van C. J. Schot en J. M. Bijl. Huwelijken: 13 Maart: Clazinus Nieuwenhuize 28 j. geb. te Yerseke en Maria de Jonge 24 jaar geb. te Tholen. Overlijden: 15 Maart: Willem Arie Donken, 65 jaar echtgenoot van J. Roggeband. Hulp Actie De collecte gehouden voor bezet Nederland in de Ned. Herv. Kerk, heeft opgebracht 107,50. Van de School Thans is echter de Openbare Lagere School weer in gebruik genomen voor het geven van onderwijs, zoodat de kinderen weer dagelijks de school kun nen bezoeken. De Bijzondere School is reeds eerder met de lessen begonnen. Avondklok Avondklok voor deze gemeente is van 20 tot 7 uur. Verhuiskaarten Degenen, die thans in de gemeente St. Annaland verblijven en nog geen verhuiskaart van hun vorige gemeente hebben ontvangen, moeten dit z«;o spoe dig mogelijk op de gemeente-secretarie melden. Informatiebureau Roode Kruis Door het Centraal Informatiebureau van het Ned. Roode Kruis is een Infor matiebureau voor het Eiland Tholer geopend, waarmede belast is de heer C. A. de Wilde, B 365, te Oud-Vossemeer. Met ingang van 22 Maart 1945 zijn de eilanden Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland opgenomen in het interlocale en internationale postverkeer. Toegestaan zijn brieven tot 20 gr. en briefkaarten. In het internationale verkeer uitsluitend briefkaarten (geen prentbriefkaarten) welke alleen mogen bevatten mededeelingen van strikt persoonlijken aard of zakelijken aard. Deze laatste beperkt tot het bevestigen van feiten en het uitwisselen van inlichtingen. Toe gelaten talen: Nederlandsch, Fransch, Engelsch en Duitsch. De Mil. Com. voor de prov. Zeeland. De afd. Zaaizaad van het Alg. Comm voor de Voedselvoorziening maakt bekend, dat m.i.v. 15 Maart jl. ook de handel in ongekeurde gerst van het ras Abed-Kenia is vrijgegeven. De Rijksbureaux voor Ijzer en Staal en Non- Ferro Metalen te Tilburg, Koestraat 168 (een bijkantoor te Bergen op Zoom) maken bekend, dat leveringen van grondstoffen en halffabrika ten van ijzer en staal en non-ferro metalen, voor zoover deze vallen onder genoemde bureaux, aan de geallieerde autoriteiten slechts mogen ge schieden op afleveringsvergunningen van deze bureaux of bijkantoor. Een afzonderlijke rege ling is getroffen voor de Ned. militaire instan ties. Herbevoorrading heeft slechts plaats tegen inlevering van afleveringsvergunningen. Publicatie Nr. 15. Het Rijksbureau voor Materialen Wegver keer maakt bekend, dat thans een kleine hoe veelheid autobanden ter beschikking staat, speciaal voor vrachtwagens. Zij, die meenen voor een toewijzing in aanmerking te kunnen komen, kunnen via hun garagehouder een aan vraag indienen op de daarvoor vastgestelde wijze. Nadere inlichtingen bij den Raijoninspec- teur van dit bureau. De Adj. Ingenieur bij de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst voor Tholen en St. Phlipsland maakt bekend 1. dat de landbouwer gehouden is aan de voor 1945 aangevraagde gewassen, voor zoover goedgekeurd 2. dat indien het aangevraagde gewas voor 1945 is afgekeurd, of geen zaaizaad voor het aangevraagde gewas verkrijgbaar is, het plaatsvervangende gewas verbouwd mag worden, tenzij in rood anders is aangegeven: 3. dat men, indien voor het niet-geinundeerd gedeelte, de verbouw van aardappels ver boden is, vrij is de keuze van een ander gewas, met dien verstande, dat voor de per- ceelen, waarop vangplanten moeten worden gepoot, de verbouw van hakvruchten drin gend wordt aangeraden 4. dat wanneer een landbouwer, na het terug ontvangen van de goedgekeurde teeltplan nen. eenige wijziging in zijn teeltplan wil aanbrengen, deze wijziging door een van de assistenten van onzen dienst in rood dient te worden aangebracht en voorzien van het paraaf van dien assistent. Schoenherstellers Het Rijksbureau voor Huiden en Leder te Tilburg maakt bekend, dat de nieuwe aan te wijzen „Reparatiebonnen voor schoeisel" niet door de lederhandelaren moeten worden opge plakt. Schoenherstellers moeten zulks zelf doen op de daartoe vanwege den distributiedienst te verstrekken opplakvellen. Vraag naar hun legitimatie De bijzondere omstandigheden in het bevrijde gebied vereischen uiteraard een zeer scherpe controle op de prijzen en wat daarmede samen hangt. Vandaar dat men ook meer activiteit van opsporingsambtenaren van de Prijzen- controle zal bespeuren dan ooit tevoren. Het publiek, dat de noodzaak van een en ander inziet, geeft vlotweg zijn medewerking aan de betrokkenen. Van deze publieke medewerking wordt nu door anderen misbruik gemaakt, in dien zin, dat zij zich uitgeven voor opsporingambtenaar van de Prijzencontrole, en huiszoekingen verrichten, terwijl zij daarvoor in het geheel geen bevoegd heid hebben. De Prijzencontrole waarschuwt daarom tegen deze valsche opsporingsambtenaren. Wijs ze de deur, of nog beter, geef ze aan Ieder ambtenaar van de Prijzencontrole bezit een legitimatie, geteekend door den Hoofdamb tenaar voor de Prijzencontrole te Tilburg en voorzien van een stempel en foto. Dienst Landbouwherstel De thans naar het eiland Tholen terug- keerende landbouwers worden er nogmaals op gewezen, dat zij direct na hun terugkeer op het bureau van den Dienst Landbouwherstel te St. Maartensdijk een zaaiplanformulier dienen af te halen. Tevens worden hen daarbij de, op deze zaaiplannen betrekking hebbende circulai res uitgereikt. De ingevulde zaaiplannen moeten zoo spoedig mogelijk wederom bij den Dienst wor den ingeleverd. Na goedkeuring worden zij terugezonden aan den landbouwer, die, onder overlegging van zijn goedgekeurde zaaiplan, bij den Plaatselijken Bureauhouder bestelbonnen voor zaaizaad kan afhalen. Zonder dat een zaaiplan is ingediend kan geen zaaizaad worden verstrekt. Anep-Aneta) In 1943: Desnoods zes maanden hon ger, als we maar van die moffen af zijn 1945: 't Lijkt nergens op, alweer geen boter Keulen wordt thans bestuurd door 64 Amerikaansche officieren. Van de politie zijn 123 „gezuiverde" manschap pen aan het werk. Vier Duitsche officieren, waarbij de voor Remagen verantwoordelijke, zijn wegens plichtverzuim of andere militaire verzuimen geëxecuteerd. De Ludendorff brug is inmiddels weer hersteld. Zonder den rijkdom van Nederlandsch- Oost-Indië zou Japan den oorlog niet zoo lang hebben kunnen volhouden. Gestapo troepen zoeken in Berlijn naar 1200 ,,panzerfausts"-anti-tank- wapens welke aan Volksturm een heden waren verstrekt en onmiddellijk verdwenen. Men vreest dat ze in han den zijn gekomen van buitenlandsche arbeiders. Soldaten van de 78e „Bliksem"- divisie der V.S. hebben de eerste onder- grondsche fabriek bezet, die in Duitsch- land den geallieerden in handen viel. Gevonden werden er behalve de fijnste instrumenten ter wereld het geheele per soneel en 1500 burgers van Könings- winter. De Duitschers hebben in Frankrijk voor 4725 millioen francs aan diaman ten gestolen. Anti-Fransche activiteit en lid der Fransche landweer zijn grond voor echt scheiding in Frankrijk. De jappen krijgen thans eens per maand vleesch en 1 ei. De bemanning van een Duitsch pa- troillevaartuig uit Noorwegen deed een Zweedsche haven aan en verzocht om te worden geinterneerd. Gewonde Duitschers in Engeland wilden geen bloedtransfusie toelaten, omdat het bloed wel eens „niet Arisch" kon zijn. Zij stierven. De door de Geallieerden aangestelde nieuwe burgemeester van Aken is door 3 Duitschers doodgeschoten. Zij hiel den zich voor Engelsche vliegers die onderdak verzochten, waarop zij van die burgemeester te hooren kregen dat zij moesten worden geinterneerd. Ondanks activiteit van een geallieerde patrouille konden de daders ontkomen. De Amerikanen hebben nu een nieuwe „techniek", n.l. de „platbran- dings-techniek". Voor het eerst met goed gevolg toegepast op Tokio. De straatverlichting wordt hierdoor snachts overbodig.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 2