STAVENISSE SCHERPENISSE ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK De Burgemeester van Tholen maakt bekend dat hij in 't vervolg Donderdag's voormiddags niet meer voor het publiek te spreken zal zijn. De Burgemeester voornoemd, C. van den Berge. Vergunning verleend. Momenteel is er aan een 12-tal ge zinnen vergunning verleent om naar hun woonplaat terug te keeren. Ook zullen er nog een aantal werkkrachten terug kunnen komen, om de landerijen weer eenigszins te bebouwen. Mededeeling. Naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld ligt het in de bedoeling om 1 April a.s. weer een aanvang te maken met het geven van onderwijs aan de schooljeugd. Ieder ouderpaar zal zich wel verheugen met deze vooruitgang. Burgerlijke Stand over Januari en Februari. Geboren20 Febr. Josephus, zn. van Hendrikus Zacharias Alexander Quaak en van Martina de Goffau. 26 Febr. Jacob Cornelis Marinus, zn. van Pieter W. Kaat en van Tannetje van Luijk. 26 Febr. Jan Cornelis Jacob, zn. van Pieter W. Kaat en van Tannetje van Luijk. Overleden: 14 Jan. Cornelis Bolier, 67 j., echtgenoot van Jozina Lucretia Quaak. 21 Jan. Adriana Tazelaar, 97 jaar, wed. van Jan Duijnhouwer. 22 Jan. Leendert van der Have, 73 j. echtgen. van Catharina Adriana Hartog. Distributie van Hout. Daar bon 106, houtkaart, nog niet is afgewerkt kon de afgeloopen week op bon 107 nog geen hout verkrijg baar worden gesteld. Burgerlijke Stand. 1 tot en met 6 Maart 1945. Geboren: geen. Overleden2 MaartMattheus Rijn berg, 57 jaar, echtgen. van Thona van Dijke. Bekendmaking. De Commissie, te St. Maartensdijk benoemd ter voorlichting van den Burgemeester aldaar, over zuivering j van het gemeentepersoneel, deelt mede dat bij ieder der onderstaande com missieleden klachten kunnen worden ingediend tegen het personeel der ge- j meente St. Maartensdijk (met uitzon-1 dering van personen werkzaam bij het gemeentelijk onderwijs of behoorende tot de politie), die van ontrouw aan de zaak van het Koninkrijk, aan Hare Majesteit de Koningin of aan de Re geering hebben doen blijken of van wie, op grond van hunne houding vóór of tijdens de bezetting, niet de getrouwe medewerking aan het herstel van het Vaderland kan worden verwacht. Verzocht wordt de klachten schrifte lijk in te dienen vóór 1 April 1945. Niet onderteekende klachten worden terzijde gelegd. Ingekomen klachten zullen als ver trouwelijk worden beschouwd; namen van onderteekenaars zullen niet verder worden bekend gemaakt dan voor zoover het onderzoek zulks vordert. St. Maartensdijk, 6 Maart 1945. De Commissie voornoemd, J. L. Groenewege P. J. Noom; W. L. Blindenbach. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Reisvergunningen. Krachtens de verordening No. 20 van den Militairen Commissaris voor de Provincie Zeeland is het verboden zich te begeven uit of naar Walcheren, Zuid-Beveland, Noord-Beveland, Tho len, Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, West Zeeuwsch-Vlaanderen of St. Philipsland zonder geldige reisvergunning, afgege ven door het Militair Gezag of den Burgemeester van de woon- of ver blijfplaats van degene, die zich uit of naar een der bovengenoemde gebieden wil begeven. Voor Noord-Beveland moet de reis vergunning ter goedkeuring worden voorgelegd aan het Bureau Civil Affairs te Goes. Voor reizen naar Tholen of St. Philipsland of naar plaatsen in Noord- Brabant ten Noorden van de lijn Ber gen op Zoom, Halsteren, Oud-Gastel, Oudenbosch, Mark, Markkanaal, Oos terhout, Vrijhoeve, Capelle, Sprang, Kromvoirt, 's Hertogenbosch en ten Oosten van de lijn 's Hertogenbosch, Eindhoven, Valkenswaard, spoorlijn naar Neerpelt is bovendien een reisvergunning vereischt, afgegeven door een bureau van het Civil Affairs. Voor reizen met vaartuigen der Kon. Ned. Marine moet de reisvergunning voorzien zijn van een goedkeuring van of namens den Marine Commandant te Vlissingen. De voorschriften voor reizen naar België worden niet gewijzigd. Middelburg, 21 Februari 1945. Koppelverbod is verboden. Sommige winkeliers trachten hun soms zeer groote hoeveelheden minder gewilde surrogaten te verkoopen op een manier, die volgens de bestaande prijsvoorschriften is verboden, nl. door het verkrijgen van een gewild artikel afhankelijk te stellen van den aankoop van eenige van die surrogaten. Dit is koppel-verbod en derhalve verboden. Ambtenaren van de prijzencontrole in Zeeland hebben in zoo'n geval proces-verbaal opgemaakt tegen een filiaalhouder te Goes. Deze verkocht kindermeel als men daarbij ook thee surrogaat en juspoeder betrok. Prijzencontrole Tilburg. Fokken van en handel in Paarden. De voor het jaar 1944 gegolden hebbende regeling betreffende den aan- fok van en den handel in paarden blijft voor 1945 ongewijzigd van kracht. De verplichting om, bij het koopen van paarden op een taxatiemarkt, ge bruik -te maken van de tusschenkomst van een daartoe bevoegd agent, blijft gehandhaafd. Rekening houdende even wel met het feit, dat tal van landbou wers, die genoodzaakt zijn t. b. v. hun bedrijf een of meer paarden te koopen, tengevolge van oorlogshandelingen fi nancieel gedupeerd zijn, wordt de na volgende tijdelijke regeling getroffen a. de door de koopers van de boven bedoelde agenten te betalen provisie wordt teruggebracht van 4 tot 2 pro cent der koopsom b. de door de koopers te betalen bijdrage in de algemeene kosten van de betrokken overheidsdienst wordt teruggebracht van 2 tot 1 procent der koopsom. Bovendien wordt het door de ver- koopers der paarden voor taxatiekos ten te betalen bedrag teruggebracht van f 10.tot f 5.— per paard. Afd. Vee en Vleesch. ONDER DE SCHIJNWERPER (Anep-Aneta) Generaal Clark, commandant van het 5e en 8e leger verklaarde, dat het steeds meer waarschijnlijk wordt, dat de Duitschers hun troepen uit Italië zullen trachten terug te trekken i.v.m. de op andere fronten geleden neder lagen. De Duitschers hebben voor de Ne- derlandsche Spitfire-Escadrille een zoo danig ontzag, dat elk soldaat, die met zijn infanterie wapen een vliegtuig neer haalt, tien dagen extra verlof krijgt en elke eenheid, die een succesje heeft geboekt, recht heeft op speciale voed- seltoewijzingen. In België werden een aantal Neder- landsche binnenschepen met ladingen oa. allerlei chemische stoffen, glaswaren, enz. aangetroffen, die bestemd waren voor Duitschland, België en Nederland. Enkele van die schepen zijn met hun ladingen thans vrijgegeven t.b.v. de Nederlandsche volkshuishouding. De Nazi-Nederlander Rost van Ton ningen heeft in September j.l. ons land verlaten. Hij en zijn gezinsleden waren in het bezit van paspoorten voor Weenen. Uit Bezet Nederland komen berichten over een meer dan schandalige behan deling van neergeschoten geallieerde piloten. Terwijl zij met hun parachute dalen, schieten de Duitschers van den grond af op hen. Dikwijls komen zij doorzeefd met kogels beneden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 2